Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek A je možno, da je to o Materi Terezi resnica???!!!

A je možno, da je to o Materi Terezi resnica???!!!

Vedno sem imela o njen le najboljše mnenje. Prepričana sem bila, da je svetnica in 4. septembra jo bo papež Frančišek razglasil za svetnico! Ampak potem sem prebrala tole:

http://moski.hudo.com/aktualno/grda-resnica-o-mati-tereziji-o-kateri-se-ne-sme-govoriti/?utm_source=zenska&utm_medium=widget&utm_campaign=popular

Čisto sem šokirana! Kaj menite, je res možno, da bi bilo to res??? Skoraj ne morem verjeti:(((

Mediji bi prodali lastno mamo za par klikov več

res je to, da je imela po računih po svetu milijone dolarjev in da so bile tiste njene hiralnice pod vsakim higienskim minimumom.
https://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Mother_Teresa

zbrala je več kot 100 milijonov dolarjev, od tega je za revne porabila manj kot 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
ostalo je šlo, ali pa ni šlo za širjenje vere.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda je. To je v bistvu že precej stara novica, samo kaj, ko se ni smelo pisati nič gredega o njej.

sem že poznejši emšo. sem že pred 30 leti bral, precej že pozabil. Zakaj misliš, da je šla v misijone? Ker jo je obiskal angel in jo tja napotil? Je črnogorka, ali makedonka, kot najstnico jo je tipček na nogo dal. Pa ni vedla a naj se fenta al ne. Pol so jo pa okoliščine prinesle tja kamor pač. Vedno je bila bogata k svi.na. Sej če tko pogledaš, je bila pač navaden človek, ki mu diši denar in je hkrati poln napuha. Taki pač smo. Saj to kar bereš ni nobena skrivnost. To se ve že desetletja, vedeli smo že za časa njenega življenja.

No, jaz priznam, da nisem vedela in zato me je prav neprijetno presenetilo:(((

v bistvu njej denar ni pomenil nič. ona je svoje življenje posvetila temu, da bo širila katoliško vero po svetu. temu je bilo podrejeno vse. tudi skrb za umirajoče tam. jih je vse po vrsti krstila za kristjane, ne glede na to, ali so to hoteli, ali ne….
bila je pa albanka.

Seveda je bilo polno prispevkov. Glede na to, da je živela precej skromno in tudi pomagala umirajocim seveda z skromnostjo. Saj kaj je potrebno nekoga na smrtni postelji obsipat z materialnimi stvarmi. Po Indiji ljudje sredi ulice umirajo in ležijo mrtvim kar tam. Ona se je trudila, da je vsaj nek prostor za take ljudi. Kaj je pa cerkev delala z denarjem je pa druga stvar.
Za svetnico ravno ne bi. Za humanost pa ja.
Koliko nas je, ki bi šli v to?

To so že stare zgodbe, ki so jih tudi preverili. Denar, nekateri trdijo da večino, je z donacijami zbirala iz sumljivih virov (Indijski organiziran kriminal, skorumpirani politiki, bordeli, itd.), ga “oprala” v svoji, pri tem obdržala svoj delež. Del tega deleža je šel v Vatikan, del je ostal na računih, nekaj pa je bil celo porabljen za namen, ki ga je oglaševala…
V njenih “bolnišnicah” je bilo baje katastrofalno stanje (celo za Indijske razmere) – tako, kar se tiče higiene, usposobljenosti zdravnikov in osebja, števila bolnikov po sobah in hodnikih ter zdravil (čeprav jih je dobivala z donacijami, ko je postala “znana” tudi na Zahodu. Donacijam zdravil je baje nasprotovala – samo gotovina je primerna donacija). Nekateri so jo obdolževali, da se njej donirana zdravila in med. oprema prodajajo naprej oz. da zahteva od bolnikov in/ali njihovih svojcev “participacijo”.

Ampak, ko mediji svoje “poročanje”….

v bistvu njej denar ni pomenil nič. ona je svoje življenje posvetila temu, da bo širila katoliško vero po svetu. temu je bilo podrejeno vse. tudi skrb za umirajoče tam. jih je vse po vrsti krstila za kristjane, ne glede na to, ali so to hoteli, ali ne….
bila je pa albanka.[/quote]

Seveda ji je denar veliko pomenil, z njim je financirala širjenje vere.

Sicer pa, pravijo takole, kjer je dim, je tudi ogenj. Njene hiralnice so res zgledale zelo ubogo in pod vsakim nivojem. Nikoli nisem bila pozorna na to, dokler nisem zdaj prebrala, koliko denarja so ji v bistvu darovali in s tem denarjem bi lahko poskrbela za veliko več higiene in zdravstvene oskrbe!
Osebno se mi zdi čisto možno, da je bila verski fanatik in ne neka dobrotnica.

Kar zadeva svetništvo, ja, naj jo razglasijo za svetnico, ampak ne na osnovi dobrotništva, ampak na osnovi širjenja vere.

S tem denarjem bi tem ljudem lahko priskrbela vsaj nek minimalni higienski standard in minimalno zdravstveno oskrbo. Sam prostor ni dovolj. Humanost? Ne, niti slučajno.


Hm, glede na kritike iz same Indije očitno le ni bila drugega kot obsedenka z vero. Ni ločevala med neozdravljivo bolnimi in tistimi, ki bi jim lahko pomagali. Vsi so samo hirali tam in bili deležni le molitev in pokristjanjevanja. Če je prej bil še kolikor toliko, po hiralnici ni bil. Jaka humanitarka, ja. Zblazneli fanatik prej.

Ja res je, albanka je bila. Seveda je možno, da je po svoji odločitvi hodila okoli blatna in prašna. Je pa zagotovo vedela za kaj se v resnici gre. No jaz osebno mislim, kakor danes poznam, da se svet vrti, je bila le vodja PR (služba za stike z javnostjo) od vat.ikana. Sej ne moreš v reali blaten hodit na vladne sprejeme po vseh večjih prestolnicah. Tudi dan ima tudi zanjo samo 24 ur in dvomim, da je dala lastnoročno kapljico vode umirajočemu v Kalkuti, si obrisala roke v predpasnik in odhitela z letalom po nobelovo nagrado, se obrnila in stekla nazaj v Kalkuto.

Moja prijateljica je bila večkrat po nekaj mesecev v eni od njenih skupnosti v Kalkuti. Vsakič se je vrnila popolnoma izčrpana. Ni problem v tem, da za uboge tam ne bi dajali dovolj denarja, da bi zbrani denar porabljali v napačne namene. Mi Evropejci si preprosto ne moremo predstavljati bede, ki vlada tam, in po svojih najboljših močeh ne moremo pomagati tako, da bi se nam zadelo “na pravem nivoju”. Nihče od nas ne bi bil sit od dveh žlic riža na dan (več tako shirana telesa, kot so jih dobivali v zavetišče, niso prenesla), mi se vsak dan preoblačimo, tam so ljudi šele po desetih dneh toliko oskrbeli, da so jim z odprtih ran lahko brez prehudih bolečin potegnili oblačila in zamenjali z novimi … Vsak dan je prišlo po najmanj 40 novih otrok brez staršev, bolnih, požrtih od muh in celo podgan.
Ne govorite grdo o materi Terezi – ne vem kdo od nas bi se bil zmožen posvečati takim ljudem, prenesti toliko trpljenja … Novinarji pred svojimi računalniki še najmanj.

obstaja tudi kako pričevanje ljudi, ki so delali za njo in se niso strinjali z njenim načinom. ne samo raziskovanja novinarjev.

da ne govorim o tem, kako se indijci sami niso strinjali z njo…

https://mukto-mona.com/Articles/mother_teresa/sanal_ed.htm

Zadnjič sem naletel na tole: http://kud-logos.si/knjige/Milica_Kac.pdf. Prosto dostopna spletna knjiga, je pa pričevanje o izkušnjah s skupnostjo matere Tereze od str. 100 naprej (nekaj strani).

Bila je navaden psihopatski kriminalec, samo da je bila še versko fanatična. V trpljenju je videla lepoto in po njenem naj bi bili reveži in bolni hvaležni za to izkušnjo, ker so skozi trpljenje bližje Kristusu. Marsikaj se je že govorilo za časa življenja in tudi nune njenega reda so opozarjale na razmere, a se jih je hitro utišalo. Še en dokaz, kako enostavno je preslepiti množice in kako težko je pokazati na kriminal, če te vsi prepričujejo, da moraš biti slep kot oni in se obračati stran.

Bila pa je Albanka, ampak kristjanka, ker večina Albancev je muslimanov.

Vem koliko so Albanci zaslužni in za kaj. Mi je povedal Srb.

Takole, mimogrede, obstajajo sredstva, ki lajšajo bolečine in na veliko srečo obstajajo tudi sredstva, ki odlepijo tkanine z ran! In to niso neke drage zadeve!

Jaz nisem rekal žal besede o njej. Čisto po človeško sem jo opisal. Tudi k maši hodim in prepričan sem, da morajo biti meje držav zaprte in prehodne samo za zaželene ljudi z veljavnimi dokumenti. Da me ne bo kdo narobe razumel. Kljub temu, če hodiš k maši se mi pa zdi, da je dobro če je človek širše razgledan in ni mi problem vreči prispevka v tošl za fond matere Terezije. Samo ni treba da se misli da sem zaslepljen vernik in neumen.

Ne mi rečt, da ste nekateri ves ta čas dejansko verjeli, da je šlo za svetništvo?
Po kateri logiki le in zakaj naj bi pa bila ena nuna med tolikimi v misijonih tako zelo pomembna in medijsko spremljana.
Ma, ste naivni, da je groza :))))))

mi je zelo v spominu ostal nejn stavek, ko so jo povabili na shod proti vojni. ” Ko me povabite na shod ZA MIR, se ga z veseljem udeležim”. Zelo sem bila presenečena, ko sem prebrača ta članek, da sploh ni bila dobrotnica ampak hudoba. Je to res? Ali le nateg? Ne vem…

Že kot otrok, ko sem jo prvič videla na televiziji, sem v njej videla eno samo zlo (mah, poglejet jo v oči … če jih sploh najdete), ne pa svetništvo in dobrotništvo. Prav groza, srh in strah so me vedno oblili ob njeni podobi. Sem mislila, da je z mojo percepcijo kaj narobe …

je najvišji odraz Božjega v človeku!

Oh, ja, tale strpni forum je pa res odlična referenca, kjer dobiš odgovor na tako vprašanje 🙂
Pokliči na radio Ognjišče.

New Report

Close