Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tisti, ki živite na obali, kam greste na dopust?

Tisti, ki živite na obali, kam greste na dopust?

Verjetno ne kamorkoli na morje, ki ga že tako vsak dan gledate, ali pač?

v trbovlje ali v mežiško dolino

Na morje 🙂

Saj je zavedaš, da je dopust tudi drugje, ne samo na morju???

Enim je sinonim, zgleda. Še vedno se najde kdo, ki me vpraša, kam greste na morje, ne kam greste na dopust.

Ko smo bili pa še pavšalisti, so bili v kampu tudi ljudje iz Kopra in Izole.

na morje, ker od našega morja imamo bolj malo.
mi gremo v kamp. Letos pa si želim tudi v hribe.

Na Bahame ali Sejšele.

Avtor teme – lepo praviš “morje, ki ga vsak dan vidite“. Ali je dopust v tem, da nekaj gledaš, po možnosti po 9, 10 urah službe (ker veš, ljudje, ki živimo na Obali, hodimo tudi v službo in celo tudi poleti), ali je dopust v tem, da ne samo nekaj gledaš, pač pa da to tudi neobremenjeno uživaš, da spremeniš okolje? Ko sem bila otrok, nisem tako razmišljala, pač nisem se bila zmožna vživeti v svoje starše in razmišljati kaj je to dopust, cele poletne počitnice sem od jutra do večera prebila na plaži v Žusterni, se kopala v morju, skakala z lesenega splava, jedla sendviče iz trgovine na drugi strani ceste in lizala lučke z okusom mandarine. Meni je to zadostovalo in takrat so bile to zame počitnice. Moji starši so pa delali in tisti ubogi teden, ki so ga lahko vzeli za dopust, smo šli na dopust – včasih na morje, včasih v hribe.
Trenutno se s svojo družino na dopust odpravimo na morje, kljub temu, da ga imamo pred nosom, kot ti praviš. Med vikendi se gremo kopat tudi v naše morje, ampak na plaži so domačini v manjšini. Mi hodimo vseeno na morje iz več razlogov – sprememba okolja (na dopust hodimo v kamp, ker nam ustreza menjat stanovanje za parcelo v kampu in svobodo, ki jo nudi), zdravje (en od otrok ima astmo), šport (mož je windsurfer in hodimo tja, kjer je veter zagotovljen, letos se bosta začela učiti tudi otroka). Enkrat smo morje zamenjali za jezero (Lago di Garda), je bilo lepo, še bi in bomo šli, ampak “glavni” dopust poleti je morje.

Meh, morje je precenjeno. Če bi moral iti za en teden poleti “na morje”, bi bila to zame prej kazen, kot dopust. Da 7 dni ali še več čez dan poležavam na vročini, zvečer pa sprehod po rivi … umrem od dolgčasa.

Tudi sicer poleti ne hodim na dopust, ker je povsod gužva. Si raje privoščim spomladi in jeseni kombinacijo roadtripa, pohodništva in kolesarjenja (vsako leto drugje), ko so temperature ravno pravšnje in ni nikjer pretirane gužve. Med poletjem pa samo kakšen vikend v gorah.

New Report

Close