Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Tastu ni všeč ime otroka

Default avatar

vijolica8

Nekateri tasti in tašče so toliko zateženi, da njihovemu vnuku/vnukinji ne smeš nobenega imena več dat. Kolegica je imela pred leti enak problem. Ni dala hčerki ime Lia, Nia, Via,...ipd. čudne fore ampak "Nina". "Nin" je v Sloveniji kar nekaj, ime je že zelo dolgo časa "popularno" pa tastu še vedno ni bilo všeč. On je hotel nekaj v stilu Marija, Micka, Joža, ipd. Že njeno ime "Katja" je za njega preveč moderno in je samo zaradi imena ne mara kaj dosti. Se bo že sprijaznil, nima druge izbire.
Default avatar

jaomajkaaa

en nasvetek, da se bo stari čim prej sprijaznil z imenom:
večkrat mu daj razvit fotografijo otroka in od zadaj napiši: V spomin dedku od Liama ... (npr.)
ali kakšno čestitko za novo leto, rojstni dan, podpis vidva in Liam
Default avatar

pikaslika

V čem je problem? je napisal/a:
"A rose by any other word would smell as sweet" - W. Shakespeare

Zakaj se pa vama zdi tako pomembno, kaj o imenu vajinega otroka menijo vajini starši? Če vama njihovo mnenje glede imena toliko pomeni, bi morala njuno mnenje upoštevati, preden sta otroka poimenovala. Ker ga nista, vama mora biti tudi zdaj vseeno.
Glavno je, da je ime tako, da otrok zaradi njega ne bo trpel, ker se bodo drugi norčevali iz njega.
isto sem sama razmišljala.....pa še to.....komaj čakam, da pridejo v modo spet Jožeti in Janezi.......takrat bo pa vse v redu, a ne, saj takrat bodo ta imena oh in ah fancy in moderna, pa še slovenska bodo, spet, končno.
Default avatar

da se pogleda na pravo mesto

Iskanje po Slovarju slovenskega knjižnega jezika
žena (878) :

1. žêna -e tudi -é ž, rod. mn. žên in žená (é) 1. poročena ženska v odnosu do svojega moža: ima ženo in dva otroka; izgubiti, zapustiti ženo; skrbeti za ženo; prišel je z ženo; bila mu je dobra žena / postala sta mož in žena poročila sta se; dati komu hčer za ženo privoliti v njeno poroko s kom;
Default avatar

rastlinojeda

Joj joj joj... sem ponosna koruznica...in najin otrok ima oba priimka.
Volk sit in ovca cela!
ampak predvidevam, da bo zdej kup komentarjev da joooj, se bo otorok 5 minut podpisoval...pa da sva mu zagrenila življenje z dvema priimkoma.

Ime je kratko ( in lepo slovensko), priimka pa tudi :)

za naziv "žene" se mi gladko je..., ker kjerkoli urejam karkoli od uradnih dokumentov...je moja partnerska veza enakovredna zakonski vezi.