Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Tastu ni všeč ime otroka

Default avatar

NM.3w™

Tolol je napisal/a:
..
Izvenzakonska zveza je pravno izenačena s (s tvoje strani očitno poveličevano) zakonsko. Jaz imam tasta in taščo. Ti pa imaš očitno kup predsodkov.
Tatsta, taščo se priženi, primoži -> "dobi" ob poroki ... ti pa si pricofuznjena in imaš samo starše svojega ... karkoli že pač je
Default avatar

Tvoja_teta

ne more se sprijazniti je napisal/a:
P.S.: Imena sina ne bom omenila.
Če je eno od čudaških novih unikatnih imen s čudaškimi tujimi črkami, potem tasta razumem. Mladi starši, polni hormonov, nimajo vedno čisto realne predstave o tem, kaj je sprejemljivo za okolico in kaj ne. In če ni sprejemljivo za okolico, se bo to otroku na tak ali drugačen način maščevalo. Mogoče bi mu tast rad to prihranil.
Default avatar

čč

Mene pa res zanima, kako ime si mu dala.
Default avatar

Tolol

NM.3w™ je napisal/a:
Tolol je napisal/a:
..
Izvenzakonska zveza je pravno izenačena s (s tvoje strani očitno poveličevano) zakonsko. Jaz imam tasta in taščo. Ti pa imaš očitno kup predsodkov.
Tatsta, taščo se priženi, primoži -> "dobi" ob poroki ... ti pa si pricofuznjena in imaš samo starše svojega ... karkoli že pač je
Me ne zanima kaj ti misliš kako se pridobi nazive. Mojedva sta tast in tašča. Če si ti tako ozkogleden, da po tvoje samo državni in/ali cerkveni pečat zapečatita zvezo PO Želji. Meni ne boš diktiral kako lahko imenujem svoje sorodnike.
Default avatar

mehanik1

debata o nazivanju prikoruznjene žlahte je že večkrat bila.....nekateri preprosto ne razumete, da ne moreš za vse stvari uporabljat iste besede....tako kot krompir ni korenje, tako tudi starši tvojega partnerja niso tast in tašča, če nista poročeni.....so pa v primeru poročenih in koruznikov to lahko imenovani moževi, partnerji starši.....
tudi tvoji otroci so lahko dečki ali deklilce....enotno lahko rečemo otroci...ne moremo pa deklici praviti deček, ker to pač ni.
Toliko o uporabi pravih besed in o nazivih posameznih sorodnikov......lahko si pa še naprej debil in govoriš o možu, tast in tašči, se pa s tem smešiš, ker zelo verjetno v istem stavku trdiš, da tebi papir ne pomeni nič.
Default avatar

NM.3w™

Tolol je napisal/a:
NM.3w™ je napisal/a:
Tolol je napisal/a:
..
Me ne zanima kaj ti misliš kako se pridobi nazive. Mojedva sta tast in tašča. Če si ti tako ozkogleden, da po tvoje samo državni in/ali cerkveni pečat zapečatita zvezo PO Želji. Meni ne boš diktiral kako lahko imenujem svoje sorodnike.
hja vidiš ... za to gre -- za papirje, podpise,- jasno izraženo voljo ker tako "pridobimo sorodnike", s katerimi nismo krvno povezani ☺
aja ... marš iz mojega stanovanja pr.a.si.ca nagrav.žna -- ne boš ti meni, da si lahko kjer se ti zdi
Default avatar

tralalalalala

Meni je to vedno zanimiva tema. Svojemu otroku daš nenavadno in čudno ime, potem se pa čudiš zakaj to nenavadno ime še posebej starejšim ne ugaja. Kar nekako samoumevno je postalo, da bodo vse čudaške zamislice požele navdušeno odobravanje. Draga moja, vidva imata pravico da data svojemu otroku ime tudi Ačih, Kolc ali pa Krščenmatiček če vama paše, drugi pa imamo pravico povedati svoje mnenje, da so ta imena grda in čudna. Tast bo verjetno še nekaj časa nergal, verjetno se bo čez čas naveličal ali pa ga bo klical drugače.
Default avatar

Če bi meni

Če bi meni dala takšnu füknjeno ime, kot si ga dala lastnemu sinu, bi te nabil ko vola....
Default avatar

kalcinirani možgani

mehanik1 je napisal/a:
debata o nazivanju prikoruznjene žlahte je že večkrat bila.....nekateri preprosto ne razumete, da ne moreš za vse stvari uporabljat iste besede....tako kot krompir ni korenje, tako tudi starši tvojega partnerja niso tast in tašča, če nista poročeni.....so pa v primeru poročenih in koruznikov to lahko imenovani moževi, partnerji starši.....
tudi tvoji otroci so lahko dečki ali deklilce....enotno lahko rečemo otroci...ne moremo pa deklici praviti deček, ker to pač ni.
Toliko o uporabi pravih besed in o nazivih posameznih sorodnikov......lahko si pa še naprej debil in govoriš o možu, tast in tašči, se pa s tem smešiš, ker zelo verjetno v istem stavku trdiš, da tebi papir ne pomeni nič.
tak je, ko nastopi kalcinacija možgan, pa človeku zmanjka prožnosti... primerjaš jabke pa hruške.

tast je partnerjev oče. ali je partner uraden s papirjem, ali kvaziuraden... nima veze.

da pa punčka ni fant... lol. a bejž no.
Default avatar

V čem je problem?

"A rose by any other word would smell as sweet" - W. Shakespeare

Zakaj se pa vama zdi tako pomembno, kaj o imenu vajinega otroka menijo vajini starši? Če vama njihovo mnenje glede imena toliko pomeni, bi morala njuno mnenje upoštevati, preden sta otroka poimenovala. Ker ga nista, vama mora biti tudi zdaj vseeno.
Glavno je, da je ime tako, da otrok zaradi njega ne bo trpel, ker se bodo drugi norčevali iz njega.
Default avatar

Se vidi nivo - trol

NM.3w™ je napisal/a:

aja ... marš iz mojega stanovanja pr.a.si.ca nagrav.žna -- ne boš ti meni, da si lahko kjer se ti zdi
Ne vem zakaj pišeš kako se Ti pogovarjaš s svojo ženo sem gor, kaj nas to briga? Nima zveze s temo ...
Default avatar

mehanik1

kalcinirani možgani je napisal/a:
mehanik1 je napisal/a:
tak je, ko nastopi kalcinacija možgan, pa človeku zmanjka prožnosti... primerjaš jabke pa hruške.

tast je partnerjev oče. ali je partner uraden s papirjem, ali kvaziuraden... nima veze.

da pa punčka ni fant... lol. a bejž no.
a tvojemu partnerju praviš mož, žena? če ne, zakaj ne, če njegovemu očetu praviš tast?
bom spet napisal....slovenski jezik je bogat in pozna izraz praktično za vsako stvar, saj ni potrebno da imamo eno besedo za vse.
učite se in uporabljajte bogatstvo slovenskega jezika, pa četudi so vam možgani že skalcinirali.
Default avatar

alasa

Jaz svojega partnerja kličem mož pa nisva poročena, njegove starše pa tasta in tast. Od stricev žene so pa zame tete. Ne vem, zakaj bi komplicirali. Kot da je važno, ali je krvna teta ali ne???
Default avatar

nevemzakaj

alasa je napisal/a:
Jaz svojega partnerja kličem mož pa nisva poročena, njegove starše pa tasta in tast. Od stricev žene so pa zame tete. Ne vem, zakaj bi komplicirali. Kot da je važno, ali je krvna teta ali ne???
Ker naziv mož pripada samo poročenemu moškemu. Ker nisi poročena z njim, se delaš lažno ženo. Žena pritičw samo poročeni ženski, ki večinoma nosi njegov priimek ali ima oba. Ti si koruznica in ker se težko sprijazniš s tem, si sprejela vlogo lažne žene in otroku dala možev priimek, v upanju, da ga nekega dne tudi ti dobiš.

Ženske, ne igrajte se z vlogami, ki vam ne pripadajo. Če hočete postati žene, potem delajte v tej smeri odločno. Če ne pa sprejmite dejstvo, da ste partnerice, nikakor pa ne žene.
Default avatar

sorinogo

Tolol je napisal/a:
NM.3w™ je napisal/a:
Tolol je napisal/a:
..
igraš se lažno ženo.
Nimaš tasta, nimaš tašče.
Imaš le partnerjeva starša.
Ko boš pa nosila poročni prstan in njegov priimek(ali pač oba), potem boš žena, on mož, in onadva tast in tašča.
Joj, koruznice- če se želite poročit, ne pristanite na skupno življenje pred poroko. če se želite poročit, a ste že v skupnem domu, pa za ljubega boga ne dajate otrokom priimkov partnerjev.
se tako malo cenite, da otrok si zasluži njegov priimek ve pa ne?
jao......
pa vse jokate, kako bi bile rade poročene, njim pa to ni v interesu, ker ste jih pač razvadile z vlogo lažne žene. sedaj pa to pojejte.
Default avatar

hahaha vi pa ste za luno

Pa veš, da lahko pri poroki obdržiš tudi svoj priimek, za otroka si pa izmisliš enega tretjega?

Eni ste res še iz srednjega veka in na ženske gledate kot na nebogljene trape, ki brez poroke niso nič, zato si morajo najti moškega, da se lahko imenujejo žene in našopat otroke, da se lahko imenujejo mame. Potem jim pa lahko kupite rože za dan žena, ane? :))))))
Default avatar

nevzdrži

hahaha vi pa ste za luno je napisal/a:
Pa veš, da lahko pri poroki obdržiš tudi svoj priimek, za otroka si pa izmisliš enega tretjega?

Eni ste res še iz srednjega veka in na ženske gledate kot na nebogljene trape, ki brez poroke niso nič, zato si morajo najti moškega, da se lahko imenujejo žene in našopat otroke, da se lahko imenujejo mame. Potem jim pa lahko kupite rože za dan žena, ane? :))))))
lahko bi, pa dobro veš, da to nihče ne počne. Obča praksa je ta, da lažna žena da otroku partnerjev priimek. Ti se pa pač tolaži s tem, da sem za časom in da se da otroku tretji priimek. Hahaha... zakaj pa potem imajo vse neporočene ženske otroka z partnerjevim primkom? Ha, res so v koraku s časom in so jim dale enega tretjega.
In če bi bile koruznice zadovoljne s svojim stanjem, potem partnerja ne bi klicale mož, ker jim to pač ni. In otroku bi dale svoj priimek. Torej so si same to zakuhale, če se gredo lažne žene...
Default avatar

lažna žena

Od zdaj naprej si bom rekla lažna žena! :)
Default avatar

edinopošteno

lažna žena je napisal/a:
Od zdaj naprej si bom rekla lažna žena! :)
! Tako je prav! Ni prav svet zavajat, da si žena, če nisi poročena. Če pa boš kdaj skočila v zakonski staž, takrat pa naziv žena nosi ponosno in ljubeče.
Default avatar

ata ata

primer se en je napisal/a:
Poznam primer ko je punca dala otroku svoje ime in priimek, ker je sla s partnerjem med nosecnostjo narazen... ata pa ji plačuje 350 evrov prezivnine kljub vsemu....
A ti mislis, da oceje za priimek placujejo??? Saj je njegov ata kljub vsemu.