Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pod katero pokrajino spada Kamnik?

Pod katero pokrajino spada Kamnik?

Slišala sem, da Kamničane razjezi, če kdo reče, da so Gorenjci. Ja, kaj pa ste potem? Primorci? Dolenci? Štajerci?

Je osrednjeslovenski kalifat pod ljubljanskim sultanatom.

Pokrajina se imenuje Tuhinj.

nova
Uredništvo priporoča

boš Kamnčanu rekel, da le Lublančan..zakuhajo od jeze..
oni se imajo za Gorenjce., vsaj tisti, s katerimi sem delala,,

Zahodna Gorenjska

Ups, Vzhodna Gorenjska, pardon.

Prekmurci so!

Gorenjska 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.


Ni lepo da se zlažeš. Kamničani, tisti pravi, pobesnijo če jim rečeš Gorenjc.
Zgodovinsko Kamnik paše na Kranjsko tako kot Celje naprimer.
Zdaj ga tlačijo v Osrednjeslovensko regijo.

Takole pa pove Wikipedija.

Zgodovina
Center mesta – Samčev Predor
Rojstna hiša Rudolfa Maistra
Mali grad

Kraj Kamnik, omenjen leta 1061, je konec 12. stoletja postal trg in okoli leta 1220 mesto. Tu so bavarski grofje Andeški kovali denar. V 13. stoletju so mesto obzidali in postavili več stolpov. Nekaj časa je bil Kamnik glavno mesto dežele Kranjske, pozneje pa poleg Ljubljane najvplivnejše deželno mesto. Imel je razvito kovaško in nožarsko obrt ter valjalnico suknja; od 14. stoletja je bil sedež deželnega sodišča. Kot srednjeveško trgovsko središče je začel propadati v 17. stol., ko so opustili prometno pot po Tuhinjski dolini; mesto so prizadeli potres in požari. V času Ilirskih provinc je oživela obrt (fužinarstvo, usnjarstvo, krznarstvo, lončarstvo, kamnoseštvo, stavbarstvo), v drugi polovici 19. stol. se je začela razvijati industrija. Leta 1853 je bila ustanovljena smodnišnica, 1857 je začela delati cementarna v Mekinjah in leta 1896 tovarna kovinskih izdelkov Špalek. Po izgradnji železniške proge Ljubljana-Kamnik leta 1891 se je mesto uveljavilo kot klimatsko zdravilišče po Kneippovem načinu zdravljenja.

Mi Ljubljančani tudi popizdimo, če Kamničana imenujete Ljubljančan.


Kamnčan , ki nekaj da nase , je Kamnčan, preprosto. Vse ostalo, gorenjska, dolenska in podobno je za rajo.


Halo kje si pa to slišala. Vedno sem se imela za Gorenko pa čeprav imamo LJ registracijo. Torej po vsem tem naj bi bili osrednja Slo.


Halo kje si pa to slišala. Vedno sem se imela za Gorenko pa čeprav imamo LJ registracijo. Torej po vsem tem naj bi bili osrednja Slo.[/quote]
Pa vse do Trobvelj k ne de.?

Ne spadamo nikamor, zakaj bi? Kamnk je Kamnk, malo poseben. Kola mamo.

dežela Kranjska!


Kamnčan , ki nekaj da nase , je Kamnčan, preprosto. Vse ostalo, gorenjska, dolenska in podobno je za rajo.[/quote]

Tako je!

Kranj in Ljubljana je predmestje Kamnika.

Ne spadamo nikamor, zakaj bi? Kamnk je Kamnk, malo poseben. Kola mamo.[/quote

Kola mamo? As s Thina?

Kamnik je Gorenjska. Poslušajte njihovo narečje.
To so eni najbolj pristnih “tapravih” ponosnih Gorenjcev.
Gorenjska narodna noša prihaja iz Kamnika tako da ja… Kamnik je skorja bolj Gorenjski kot Kranj….


…. kako točn mislš skorej….

Grosuplje je samo 10 km iz lj pa paše pod Dolenjsko al kako? Kam paše pa lj v katero pokrajino?

Nikamor. Ljubljana pa ne paše nikamor.

Kamnik spoada v Kamniško -Bistriško polje in je del Ljubljanske kotline, ki je del predalpskega sveta. V to kotlino spada tudi Kranj. To je geografska delitev.
Zgodovinska delitev na dežele pa je Kamnik štela h Kranjski. Kranjska je bila sestavljena iz Gorenjske, Dolenjske in Notranjske. Kamnik pa je spadal h Gorenjski.

Ja. Če je polje vse kar je večje od korita za rože….

New Report

Close