Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zgodovinski romani

Zgodovinski romani

Ima kdo kakšen predlog za res dober zgodovinski roman? Rada bi nekaj dokaj lahkotnega, berljivega, mešanica resnične zgodovine in pa domišlije (podobno kot recimo Druga sestra Bolyen):

Pod svobodnim soncem

Zdravnik, od Noah Gordon, samo ne vem, če je ravno lahkotna.

Kraljica škandalov, je veliko bolj lahkotna knjiga.

Potem knjiga Pompeji in Zarota od Harisa.

Woodiwisove knjige so tudi prestavljene v zgodovino, samo niso lahkotne.

Ja, pa seveda Odiseja in Ep o gilgamešu 🙂

Meni so všeč Bobri ali pa zbirka Otroci zemlje.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Dekle z bisernim uhanom
Izgubljena legija
zbirka Železni kralji


če so ti knjige od woodiwiss težka literatura, pol pa res ne vem, haha, kaj je lahka
to so pa ja napol pogrošni romani… kjer hlače non stop kipijo od hude napetosti, grudi se penjajo izpod korzeta in podobne ….

Pred 28 leti približno sem brala angelico. Bilo je okoli 13 knjig. Ful lušno
Dogaja se v času francoskega sončnega kralja.

celjski grofje


če so ti knjige od woodiwiss težka literatura, pol pa res ne vem, haha, kaj je lahka
to so pa ja napol pogrošni romani… kjer hlače non stop kipijo od hude napetosti, grudi se penjajo izpod korzeta in podobne ….[/quote]

Zame so lahkotne knjige od npr. Kinsele Sophie, pa npr. knjige od Candace Bushnell ipd.. Pa take kot je Kraljica škandalov… od Woodivisove, mi pa niso ravno lahkotne, ona piše ljubezenske knjige, bolj globoke, samo zame to niso lahkotne knjige. Mi je bila tista ful všeč, kjer je nastopal jenkijevski zdravnik in se dogaja tudi v času ameriške državljanske vojne, vsaj mislim, da je bil to :))

Predlagam še druge knjige od Philippe Gregory, meni so bile všeč še Dediščina Boleynovih, pa Bela kraljica, Rdeča kraljica in Kraljica rek, potem je še White princess iz iste ‘linije’, ampak ne vem, če že obstaja slo prevod…pa poišči še knjige avtorice Carolly Erickson, večinoma gre za prvoosebne romane o slavnih ženskah, npr. Skrivni dnevnik Marije Antoinette, Caričina hči (o Anastaziji Romanov), Zadnja žena Henrika VIII.

Pa predlagam še knjige Cona Igguldena, imaš zbirko 6 knjig o Džingiskanu in mislim da 5 o Juliju Cezarju. Spisane odlično, ves čas zanimivo in berljivo, da ne moreš spustit iz rok..

Zbirka Železni kralji. Pa te sestre Boylin in Kaj je tista kraljica rek. Pa druga sestra. …..tega je polno. ….
Ko grem v knjižnico bi kar vse odnesla. Tako pa lepo počasi. ….Celjskih grofih vzami ono :Na valovih pogube (nekaj takega)……lahka in poučna zadevica


če so ti knjige od woodiwiss težka literatura, pol pa res ne vem, haha, kaj je lahka
to so pa ja napol pogrošni romani… kjer hlače non stop kipijo od hude napetosti, grudi se penjajo izpod korzeta in podobne ….[/quote]

Zame so lahkotne knjige od npr. Kinsele Sophie, pa npr. knjige od Candace Bushnell ipd.. Pa take kot je Kraljica škandalov… od Woodivisove, mi pa niso ravno lahkotne, ona piše ljubezenske knjige, bolj globoke, samo zame to niso lahkotne knjige. Mi je bila tista ful všeč, kjer je nastopal jenkijevski zdravnik in se dogaja tudi v času ameriške državljanske vojne, vsaj mislim, da je bil to :))[/quote]

Ne morem, da ne bi – globoke, njene? Ona je ena iz kategorije romantičark, daleč od globokega. Imajo pa njene knjige lepe naslovnice, ja:)))

Drugače pa, dobro in lahkotno gre bolj težko skupaj – dober zgodovinski roman je recimo Que Vadis, ali Ime rože, Grof Monte Christo, ali Follettova trilogija Stoletje, Alamut recimo, vendar niso ravno lahkotne.

Če želiš pa lahkotne, berljive in s pridihom zgodovine, so pa recimo: Bela in rdeča kraljica od Gregoryjeve (če ti je bila všeč druga sestra), pa še cel kup njenih, če jo odtipkaš v gugl, ti vrže ven vse živo, tudi Jude Deveraux ima take,pa tudi Julie Garwood je nekje tu tu; mogoče Otroci zemlje od Jean M. Auel (ta je res zgodovinska, skoraj čisto od začetka gre), Hčere Rima in Ljubice Rima avtorice Kate Quinn, če te mogoče zanima Egipt, ima Christian Jacq nekaj romanov (nadaljevanje), malo drugačna je Harrisova Veliki rajh 1964.

Pa predlagam še knjige Cona Igguldena, imaš zbirko 6 knjig o Džingiskanu in mislim da 5 o Juliju Cezarju. Spisane odlično, ves čas zanimivo in berljivo, da ne moreš spustit iz rok..[/quote]

Igguldenov Julij Cezar mi osebno ni bil všeč, preveč odstopa od zgodovine. O juliju Cezarju lahko priporočim Colleen McCollough Masters of Rome serijo, vendar ne vem, če obstaja slovenski prevod.


če so ti knjige od woodiwiss težka literatura, pol pa res ne vem, haha, kaj je lahka
to so pa ja napol pogrošni romani… kjer hlače non stop kipijo od hude napetosti, grudi se penjajo izpod korzeta in podobne ….[/quote]

Zame so lahkotne knjige od npr. Kinsele Sophie, pa npr. knjige od Candace Bushnell ipd.. Pa take kot je Kraljica škandalov… od Woodivisove, mi pa niso ravno lahkotne, ona piše ljubezenske knjige, bolj globoke, samo zame to niso lahkotne knjige. Mi je bila tista ful všeč, kjer je nastopal jenkijevski zdravnik in se dogaja tudi v času ameriške državljanske vojne, vsaj mislim, da je bil to :))[/quote]

woodiwiss je lahkotno branje. zelo lahkotno. tam ni kaj globokega… bolj od lavorja že ne
je pa res, da ima bogat jezik in piše z veliko prispodobami in uporablja dosti starinskih izrazov. zato jo je težko brat v angleščini,dokler je ne skužiš…

je pa to daleč od globokega branja… lol

Désirée, zgodba o Napoleonovi prvi ljubezni. Mislim, da je to ena taka idealna zgodovinska knjiga za ženske. Ah, prebrala sem jo vsaj ene 3x in še jo bom 😀
http://www.amazon.com/D{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A9sir{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A9e-Bestselling-Story-Napoleons-First/dp/1402244029

papežinja Ivana
Imprimatur
secretum
Veritas

te so mi najbolj sedle.

Točno, Imprimatur je tudi zanimiva… dobro, da si me spomnila, grem še enkrat brat.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Jaz tudi predlagam Trilogijo stoletja.

Zame so lahkotne knjige od npr. Kinsele Sophie, pa npr. knjige od Candace Bushnell ipd.. Pa take kot je Kraljica škandalov… od Woodivisove, mi pa niso ravno lahkotne, ona piše ljubezenske knjige, bolj globoke, samo zame to niso lahkotne knjige. Mi je bila tista ful všeč, kjer je nastopal jenkijevski zdravnik in se dogaja tudi v času ameriške državljanske vojne, vsaj mislim, da je bil to :))[/quote]

woodiwiss je lahkotno branje. zelo lahkotno. tam ni kaj globokega… bolj od lavorja že ne
je pa res, da ima bogat jezik in piše z veliko prispodobami in uporablja dosti starinskih izrazov. zato jo je težko brat v angleščini,dokler je ne skužiš…

je pa to daleč od globokega branja… lol[/quote]

Očitno sploh ne razumete kaj hočem reči. Ko prebereš Dnevnik Brigite Jones ali neko Sophio Kinsella ter na drugi strani neko Woodiwis, potem ugotoviš, kaj hočem reči. Vse so ljubezenske knjige. Govorim o ljubezenski tematiki. Če vam je Woodiwis lahkotna, kaj je potem za vas Dnevnik Brigite Jones? Meni so zgodovinske knjige na splošno težke in resne in v njih ponavadi nikoli ne najdem nič lahkotnega, ko bereš, da mora ženska seksati zaradi česarkoli, maščevanje, brutalnost, vojne itd. To meni pač ni LAHKOTNO. To so meni težke knjige in resne knjige.

Ampak če nikoli ne prebereš nobene zares lahkotne, potem itak ne veš, kaj pomeni lahkotna knjiga. Ker enim se te knjige zdijo plehke in nevredne branja. Npr. Moje skrivnosti od Sophie Kinsela in npr. Ljubiti tujca od Woodivis, sta knjigi kot noč in dan.

Nekih težkih knjig pa sploh brati nočem, mam že dovolj grenko življenje brez tega. Še za Zdravnika mi je žal, da sem ga prebrala. A je za vas lahkotno, da mora ženska spati iz priseli s šahom in potem z njim zanosi, pa še vse tisto šeriatsko pravo, da se ti želodoc obrne…. Raje imam tople ženske romane.

Kot je ena že omenila: Angelica je bila pred leti (no ja 30-imi) zelo popularna in smo brali kot utrgan, potem mi je bila všeč tudi Čarovnica z griča (imaš kar nekaj knjig za prebrat), pa slovenska zgodovina Lipa zelenela je.

woodiwiss je lahkotno branje. zelo lahkotno. tam ni kaj globokega… bolj od lavorja že ne
je pa res, da ima bogat jezik in piše z veliko prispodobami in uporablja dosti starinskih izrazov. zato jo je težko brat v angleščini,dokler je ne skužiš…

je pa to daleč od globokega branja… lol[/quote]

Očitno sploh ne razumete kaj hočem reči. Ko prebereš Dnevnik Brigite Jones ali neko Sophio Kinsella ter na drugi strani neko Woodiwis, potem ugotoviš, kaj hočem reči. Vse so ljubezenske knjige. Govorim o ljubezenski tematiki. Če vam je Woodiwis lahkotna, kaj je potem za vas Dnevnik Brigite Jones? Meni so zgodovinske knjige na splošno težke in resne in v njih ponavadi nikoli ne najdem nič lahkotnega, ko bereš, da mora ženska seksati zaradi česarkoli, maščevanje, brutalnost, vojne itd. To meni pač ni LAHKOTNO. To so meni težke knjige in resne knjige.

Ampak če nikoli ne prebereš nobene zares lahkotne, potem itak ne veš, kaj pomeni lahkotna knjiga. Ker enim se te knjige zdijo plehke in nevredne branja. Npr. Moje skrivnosti od Sophie Kinsela in npr. Ljubiti tujca od Woodivis, sta knjigi kot noč in dan.

Nekih težkih knjig pa sploh brati nočem, mam že dovolj grenko življenje brez tega. Še za Zdravnika mi je žal, da sem ga prebrala. A je za vas lahkotno, da mora ženska spati iz priseli s šahom in potem z njim zanosi, pa še vse tisto šeriatsko pravo, da se ti želodoc obrne…. Raje imam tople ženske romane.[/quote]
hehe
mislim, da je problem v tem, da ti sploh veš ne, kako potem “resna” literatura zgleda
woodiwiss je za to, da ti prođe vreme, nimaš kaj razmišljat dosti o tem, ker so njene odločitve in “dileme” bolj ali manj romantično izmišljene in prilagojene
sploh woodiwiss ima “prisiljen seks”, ki je v resnici močno zaželen… haha.. o kakih pravih posilstvih je tu res težko govorit.

Podobno Angelici so tudi: Mariane in Katarina.. obe več knjig, podoben sistem Angelici in zelooo lepe.. 🙂

Čarovnice z griča me pa še čakajo 🙂

Lahkotno branje – Meni je bolj kot Woodweis všeč Garwood ta ima bolj lahkotno branje, manj je opisovanja. Potem meni osebno so super za lahkotno branje tudi od Jude Deveraux – tisti komplet ki se začne v 1800 in potem je vsaka knjiga kako stoletje naprej do današnjega časa – pa vse gre v isti sorodstveni veji.. zgodbe so sicer samostojne a se navezujejo na prejšnje knjige..

Meni je bila všeč Pasja grofica:

Pasja grofica : Napoleonova resnična ljubezen je zgodovinski roman slovenskega pisatelja Bogdana Novaka, ki je izšel leta 2006. Pripoveduje o Idrijčanki Emiliji Kraus, ki na Dunaju spozna Napoléona in se vanj brezpogojno zaljubi.

New Report

Close