Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prihranki mladih ljudi

Prihranki mladih ljudi

Zanima me predvsem za mlade ljudi do 25. leta, koliko imate prihrankov? Koliko od tega ste dobili od staršev in koliko ste sami zaslužili in prišparali?

In kaj ti bo ta podatke? Pri 25 letih sem imela za sabo 6 let delovne dobe zgrajeno hišo in enega otoka. Takrat se je dalo še kaj pišparati danes nič. Aja parcele sva dobila. Gradili veliko sami s pomočjo prijateljev. Danes tega ni.

Danes so mladi leni, samo čakajo kaj jim pade z neba, še tisto kar bi lahko prišparali zaluftajo in zakofetkajo.

Imam kar nekaj nečakov starih 23-30 let. En je takoj po srednji šoli dobil službo, še fušal zraven in si privarčeval za stanovanjce v Ljubljani, ga oddal, delal in varčeval ter do 30. odplačal tudi kredit.
Vsi ostali so študirali, sreče s službami nimajo, delajo na napotnice, tudi kaj pretirano ne žurajo… Vsi pa razmišljajo o tujini.

Do 25 leta imela našparano par tisočakov 5000-6000, poleg študija tudi delala, šla tudi na dopust. Živela pri fantu, kjer sem prispevala za prehrano. Je pa sedaj naneslo, da sem v času iskanja redne zaposlitve te prihranke porabila.

Tebi, ki pa daješ vse mlade v isti koš, bi ti pa iz vratu metuljčka naredila.

Kje vsi vidite te lene mlade? Kako in od česa pa mislite, da živimo? A res mislite, da nas preživljajo starši, ki se trenutno počasi upokojujejo in so že sami v finančnih stiskah, ker bodo kljub vsemu delu, ki so opravili, imeli precej nizke pokojnine?

Jaz, moji prijatelji in sorojenci smo trenutno stari med 25 in 32 let. Kljub temu da smo vsi študirali, nekateri imajo že tudi magisterije ali delajo doktorate, vsi že leta delamo in plačujemo svoje stroške. Morali smo delati že med faksom, da smo sploh lahko študirali. Nekateri imajo tudi že otroke. Nihče ne živi pri starših (od kje ta ideja, da imajo starši vsi po vrsti ogromne hiše in proste parcele in dobre pokojnine, da bi lahko na ta način pomagali svojim otrokom?).

Ja, imamo malo prihrankov in težko vlagamo. Kredite težko dobimo zaradi nezanesljivih zaposlitev i (za določen čas, nadomeščanja) in zato ker večinoma delamo kot samostojni podjetniki ali samozaposleni. Tako da nas večina živi v najemu. In verjemite, da krepko delamo, da preživimo, plačujemo vse stroške, davke in prispevke in ob tem tudi vsaj nekaj prihranimo. Naši delovniki niso dolgi 8 ur, nimamo plačanih dopustov in bolniških.

Oba sva bila še na faksu (dalši študij). Med študijem sva oba delala, da sva lahko plačala najemnino in življenje v Ljubljani. Seveda brez prihrankov (od kod pa naj bi bili????). Tako sva pač štartala iz nule. Pa je bilo lepo 🙂

Moje punce so delale od 15 tega leta, zaradi finančne nedsiscipline, sta NIČ prišparali!
Privatniki ne plačujejo radi pa čeprav imata roke kot 70 letnici z njive!

Pa cele dneve delata!

Jaz sem pri teh letih imela že kr nekaj, delala sem fax ob delu, imela redno službo, hišo gradila. Ampak takrat so bili lažji časi. Ko slišim kako so današnji mladi leni, me pojezi. Sem lastnica podjetja, ob povečanem obsegu se poslužujemo tudi študentov. Meni se vsi zdijo zelo pridni, odgovorni, željni, da bi nekaj zaslužili.

Pri 23ih 20.000 eur in stanovanje v Ljubljani.

dokler je bil študentski status, so bili prihranki. sedaj brez službe, brez prihrankov.

Tudi jaz enako.

Pri 26h imam 60.000 evrov prihrankov, nekaj od tega vlozenega v delnice. Vse sem prisparala sama, in tudi od 22 leta dalje zivim na svojem (in sama placujem najemnino brez pomoci starsev).

Mislim da ni primerno mlade oznacevati z lenimi in razvajenimi ker to preprosto ni res.

Ni važn kolk jih imam.
Imam jih tolk, da sm lahk zadovoljna.
Neki valjda jih imam od staršev in ostale žlahte ki mi je vsa leta dajala ob raznih priložnostih, predvsm za rd, moji starši pa so to vse dajal na moj posebn račun. Kr neki sm si pa tud sama zaslužla in našparala in to delam še dans.

Ni važn kolk jih imam.
Imam jih tolk, da sm lahk zadovoljna.
Neki valjda jih imam od staršev in ostale žlahte ki mi je vsa leta dajala ob raznih priložnostih, predvsm za rd, moji starši pa so to vse dajal na moj posebn račun. Kr neki sm si pa tud sama zaslužla in našparala in to delam še dans.
[/quote]

Aja, sm pa kr neki od tega keša zapravla ko sm šla od doma.

Alo stara, ka te briga ?

Briši !

Si vis pacem, para bellum.

Lahko ti povem za nazaj… pri 23 letih sem imel svoj srednje OK avto, kup surfov in jadralske opreme, biciklov, smuči… in knjig. Pa nekaj svoje elektronike. V roku par let sem temu dodal manjšo jadrnico. Vse to iz službe ob študiju… ki mi je zaradi vsega ostalega precej šepal. Še cca 5 let kasneje sem večino prodal in imel skupaj kakšnih 40 -50 jurjev.

22 let, s partnerjem imava svoje stanovanje, prisparano imam 10.000e, od tega sem dobila 1.500 podedovano. Starsa sta mi krila stroske izobrazevanja (osnovna, srednja sola), ker stipendije nisem imela in tudi delala nisem. Prav tako sta mi posodila manjso vsoto denarja za izpit.

20 in 22, nasparanih 19.000 eurov. Skupaj mava podjetje v Avstriji, zacela sva skupaj iz 0, jaz se na strani studiram.

Aja, nic podedovano ali kaj podobnega, ne izhajava iz bogatih druzin. Prisluzila sama.

New Report

Close