Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek V vedno večjih dvomih sem, da BOG resnično obstaja…

V vedno večjih dvomih sem, da BOG resnično obstaja…

Ne vem niti kaj naj napišem, ker sem čisto na tleh in to že zelo dolgo.
Sem verna, vendar daleč od tega, da bi bila fanatik.
Se mi pa zadnje čase, vedno bolj poraja vprašanje : “Ali bog res obstaja?”….
… ali je to vse skupaj samo dobra predstava, nateg, iluzija ali uteha za naivneže…
Hvaležna bom vsem, ki boste z menoj podelili svoje razmišljanje … hvala.

Najprej je treba definirati kdo ali kaj je to bog. Potem pa lahko diskutiramo dalje.

“… ali je to vse skupaj samo dobra predstava, nateg, iluzija ali uteha za naivneže… “

Je marsikaj od tega, ampak to nima prave veze z (ne)obstajanjem boga. Manipulacija ljudstva je dejstvo, pa če bog obstaja ali ne.

------------------------------------------------------------------------- Zmanjšajmo izpust toplogrednih plinov. Namesto govedine, si raje privoščite svinjino ali perutnino.

Pri nobenem nebi smelo biti nobenega dvoma že, če zgolj vključi možgane…

nova
Uredništvo priporoča

Kaj boš tu spraševala, ko veš že vnaprej kakšni bodo odgovori.

Kaj pa je razlog,da misliš tako?

Prepričan, da bolj drugo. Ali pa bog čisto slučajno želi, da župnikom polniš žepe.

S stališča človeštva je edini pravi bog narava.

Potrpežljiva, odpuščajoča, prijazna, lepa, ko se razjezi, se a zelo razjezi, če je ne spoštujemo.

[img]http://www.mladina.si/media/www/slike/2012/33/__400/rode-franc-avto-turn.jpg[/img]

[img]http://www.pozareport.si/images/news/2376c2f72a875330c30a6bd896601747.jpg[/img]

[img]http://www.delo.si/assets/media/picture/20111228/dvorec-ho{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Devar.jpg?rev=3[/img]

Prosim vas lepo,ne bodite naivni…

[img]http://new4.fjcdn.com/pictures/What+would+they+have+to+gain+from+lying+brilliant+http+wwwcrackedsorcerercom+post+2695+brilliant_2cfef0_5310532.jpg[/img]

Jaz verjamem v ustvarjalno vesolje…. Tisti pravi Bog ni v obliki krščanskih cerkva, bogatih oblačil in luksuznih avtomobilov. To mi je nateg, da raja daje cerkvi.. če bi že izbirala vero, bi bil to budizem.. preprosto, nesebično, v pomoč ljudem tako psihično kot fizično..
Verjamem pa v angele, nadangele.. ki so mi že večkrat priskočili na pomoč.. ki so pomočniki pravega Boga, ne tega, ki ga časti cerkev..
No, tako je moje mnenje.

Ali lahko kaj več opišeš, kako so ti angeli in nadangeli priskočili na pomoč in kako se obrneš na njih … in pa to kar me najbolj zanima …. kdo je zate tisti pravi BOG?
Upam, da ne zahtevam preveč od tebe, če ne želiš mi ni treba odgovoriti.
Vseeno pa ti hvala, za tvoj post!

Nisi se obrnila na pravi forum. Mislim, da je na tem forumu malo vernih ljudi, veliko pa se jih tudi dela norca. Sama sem verna, občasno pa dvomljivec, mislim, da smo vsi ljudje taki.
Meni se zdi, da je življenje, če verjameš v Boga, lepše, bolj polno, bolj prijazno, bolj polno upanja. Molitev pomirja. Jaz si kljub vsemu ne predstavljam življenja brez vere, brez nedeljske maše, brez molitve. Brez vsega tega bi bilo moje življenje popolnoma prazno.


Bog obstaja, le ti imaš o njem zgrešeno predstavo. Sicer ne bi bila razočarana.
Nekdo ti je opral možgane. Na tebi je, da se zbudiš.

Ali lahko kaj več opišeš, kako so ti angeli in nadangeli priskočili na pomoč in kako se obrneš na njih … in pa to kar me najbolj zanima …. kdo je zate tisti pravi BOG?
Upam, da ne zahtevam preveč od tebe, če ne želiš mi ni treba odgovoriti.
Vseeno pa ti hvala, za tvoj post![/quote]
Ne, ne zahtevaš preveč od mene, je pa res, da se takole izpostavljat na forumu, kjer padajo nesramne žaljivke ni za izpostavljat. Ob zaupni pijači bi pa povedala marsikaj..
Pravi Bog je tisti, ki vsakemu želi dobro. Ki ne uči maščevanja- zob za zob, oko za oko.
Pravi Bog je skromen in se ne ponaša z lepimi oblačili, dragimi avtomobili, ne jemlje od vernikov denarja itd.. kot je to navada v cerkvi.. aja tudi te pri pravem Bogu niso tako kičaste, kot te v krščanstvu.
Kot sem rekla, jaz verjamem v Ustvarjalno vesolje, kjer je vse možno.. iz te energije smo vsi.. ljudje, živali, rastline, kamnine, kristali..
Nadangelu Mihaelu sem hvaležna za rešitev, za zaščito.. tisti dan je v našem bloku bil vlomilec… tudi na mojih vratih je pozvonil.. ko sem šla k vratom, mi je močan, odločen, jasen moški glas rekel: Ne odpirat teh vrat! Zdrznila sem se, tako močno sporočilo je bilo. Sem tiho stopila do vrat in pokukala skozi kukalo.. in kukala. Nato iza vogala zamaskirana oseba( zakrit obraz) pristopi čisto do kukala in zbeži… Ne vem, kaj bi bilo, če bi vrata odprla. To je največja pomoč, je pa tudi veliko manjših.. na Rafaela se vedno obrnem, ko se gre za zdravje.. je pa tudi zaveznik nas medicincev… Gabriel me vodi pri materinstvu in vzgoji… Uriel mi dela družbo v naravi…jofiel pri ustvarjanju.. Itd….Nanje se obrneš samo z preprosto srčno prošnjo in se zahvališ. Vsak notranji vzgib je pa odgovor, ki te vodi.. Ampak stvar je v tem, da pač nejevernemu človeku to nič ne pomeni in še huje- se dela norca iz tisti, ki v to verjamejo. A jaz sem človek, ki tudi verjame v moč kristalov. Imam jih veliko in me vedno znova razveseljijejo.
Vidiš.. sem se spet izpostavila… na temule čveku ni dobrodošlo 😉
No, ker sem pa tudi precej družaben človek in mi ni težko sklepat nova znanstva.. lahko kaj več rečeva ob pijači… ;).

Obstaja ce tako verjames, ce ne pa pac ne. Zato pa se rece temu VERA

Če imate vero veliko vsaj za gorčično zrno, vam jo bom pomnožil … tako nekako je zapisano. Tako da ti samo prosi, da se ti vera okrepi in se bo. Preizkušeno. Nihanja pa so običajna. Srečno 🙂

Eni pravite, da boga ni, da je samo narava…ja kaj pa naj bi bil po vaše bog? Bog je stvarnik usega, kar obstaja. Seveda bog obstaja, kako pa misliš, da je vse nastalo? Da si nastala ti, maternica iz katere si prišla, voda, katero pije, hrana, katero ješ? Čim dvomiš v boga, si ne govori, da si vernica, ker si daleč od tega. Vera v boga pomeni, da brezpogojno verjameš v to, to tudi vse tri original vere (judovska, krščanska, muslimanska) pravijo, če bi si le prebrali en košček tega.


pa kaj ti misliš, da se bog lahko oblači? Vozi avto? Gradi hiše? Ima žep, v katerega daje denar? Ti misliš, da je bog oseba? BOG JE SILA
Seveda je bog tisti, ki vsakemu želi dobro. Ampak če delate kontra njemu in ga zanikate, boste nosili posledice.


Bedarija, oziroma tipično poosebljanje narave.
Če bi bil skromen, ne bi ustvaril takšnega vesolja. 🙂
Če predvidevamo, da ga je. 🙂

Podpis pod tole.
Avtorici posta pa nasvet naj prebere kakšno knjigo…npr. Potovanje duš, Usoda duš, Angeli v mojih laseh….

V veri je treba verjeti brez dokazov, medtem ko je treba pri znanosti dvomiti kljub dokazom. Komu je bolje zaupati?

Če za nekaj ni dokazov, znanost reče, da ne ve, vera pa, da je to delo boga. Dvom je zdrav in gonilo napredka. Brez njega, bi bila naša zemlja še vedno ravna.


Bedarija, oziroma tipično poosebljanje narave.
Če bi bil skromen, ne bi ustvaril takšnega vesolja. 🙂
Če predvidevamo, da ga je. :)[/quote]

Jaz včasih mislim, da ima Bog tudi svojega Boga, pa da mu meša štrene, glede na to, da je na zemlji, več ali manj, vse narobe… 😉

Deset človeških zapovedi (prosto po Janezu Menartu):

1. Veruj le v tistega boga, ki v banki svoj oltar ima.
2. Ne kolni! Psovk domačih ni, a tujih jezik ne trpi.
3. Počivaj kolikor se da, saj kdor manj dela, več velja.
4. Spoštuj rodbinske in druge zveze, ker le po njih se kam prileze.
5. Ne ubijaj, ker boš slabe volje, da drugi znajo mnogo bolje.
6. Ne nečistuj! Ko ženska vstane, uredi si krilo in možgane.
7. Ne kradi! Saj kar vkup boš spravil, ti bo že kdo spet podržavil.
8. Ne laži! Svet je sit reklame in še resnic več ne verjame.
9. Ne želi bližnjega žene- kaj drugim lajšal bi gorje!
10. Ne misli, da kaj zamudiš, če kdaj kak paragraf prespiš.


pa kaj ti misliš, da se bog lahko oblači? Vozi avto? Gradi hiše? Ima žep, v katerega daje denar? Ti misliš, da je bog oseba? BOG JE SILA
Seveda je bog tisti, ki vsakemu želi dobro. Ampak če delate kontra njemu in ga zanikate, boste nosili posledice.[/quote]
Itak da je bog sila… Ustvarjalno vesolje, energija.. kliči kot želiš.. Jaz te energije ne zanikam, saj me je ustvarila. In mojega otroka, ki se je kljub skrbni zaščiti zaplodil in rodil zdrav. Čudež.. ki mu je bilo namenjeno živeti. Ne moreš ob temu vedenju delati splava, enostavno ne moreš.
S temi oblači sem samo ponazorila te cerkvene zadeve.. da pravi Bog ne želi, da se njegovi glasniki( cerkveniki) tako bogato oblačijo, delajo v zelo okitenih cerkvah, vozijo drage avtomobile. To je bilo mišljeno. Samo poglej budiste.. preprosti, skromni..

New Report

Close