Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javne dražbe – kupiti ali ne

Javne dražbe – kupiti ali ne

V kratkem bo javna dražba, na kateri se bo prodajala tudi mladinska športna oprema. Javna dražba je posledica neplačila računov za tekoče stroške, torej bodo rubili ljudem, ki nimajo nič. Izklicna cena za športno opremo je zelo ugodna, mislim da celo tretjina cene, ki velja za to športno opremo na trgu. Očitno je, da uporabljajo to športno opremo otroci dolžnikov. Zelo me mika, da bi se javne dražbe udeležil, čeprav si ne predstavljam občutkov otrok, ki bodo ostali brez te športne opreme. Zanima me, kaj naj storim.

Kupi a ne. Bolje da so kupci in se pufi izplačajo kot pa da ni zanimanja.
Kje si pa to zasledila, če ni skrivnost?

Jaz, usmiljenka, bi kupila to športno opremo in jo dala v uporabo tem otrokom, vse pisno, da ob naslednjem rubežu ne ostanejo brez nje.
Sem pač taka.
In ne, na javni dražbi premoženja fizičnih oseb ne bi kupila nič, tudi od Jankovičevih ne, bi pa kupila od javne dražbe podjetja, tudi od Janovičevi.

Športna oprema je daleč od nujnih potrebščin. Zato predhodnice sploh ne razumem.

hjsf, hvala za tvoj pogled.
Športna oprema ni nujna potrebščina, je pa verjetno edino razvedrilo otrok, ki ga imajo. Preverila sem na spletu, in otroci so pri tem športu tudi zelo uspešni. Če bodo ostali brez te športne opreme, bodo otroci zelo prizadeti.

Censo stvari ze na drazbi, jih otroci v nobenem primeru ne bodo dobili nazaj.

kaj težiš tle, če si tako moralna plačaj tastarim dolgove, pa mesečno otrokom štipendijo nakazuj.

ker je na dražbi, bo nekdo kupil.
In potem pod svojim imenom prodal naprej.

Za kaj takega bi morala biti tudi bogata, ne samo moralna.

Za kaj takega bi morala biti tudi bogata, ne samo moralna.[/quote]

Če ne boš ti, bo kupil nekdo drug. Ti je pa dobro predlagal nekdo zgoraj – kupi in daj otrokom opremo nazaj – njim ali pa njihovemu klubu, z dogovorom, da je na njihovo uporabo.

Ne. Meni je nemoralno. Če pa govorimo še o energijah, je pa itak jasno, da s tako kupljenimi stvarmi ne prineseš ničesar dobrega v svoj dom.

Razumem, da bodo otroci prizadeti, če se jim to vzame. Kar se bo zgodilo v vsakem primeru. Redko kdo bi to kupil in jim podaril …
Celotne situacije sicer ne poznam; imam tudi jaz odpor do takšnih sort dražb, čeprav nekateri s tem prav dobro služijo.
Po drugi strani pa: obstajajo tudi precej cenejši športi (čeprav mladinec je moral v šport že kar nekaj vložiti in že samo to dejstvo verjetno pomeni, da mu ta šport kar dosti pomeni) in s takšnimi in drugačnimi ovirami so soočeni tudi drugi otroci (ki morda do resnega ukvarjanja s športom sploh nikoli ne pridejo).
Vsekakor tvoja odločitev.

Cene na dražbah so morda ugodne, vendar tukaj ni dobre energije, zato se jih jaz osebno izogibam. Vedno je nekaj ljudi, ki so močno jezni in prizadeti in tista energija se obesi na predmete, če ti že osebno kaj ne naredijo.

Sploh so pa upniki močna gospodarska podjetja, ki bi lahko kakšen manjši dolg kakšnemu revežu brez težav odpustili.

Za kaj takega bi morala biti tudi bogata, ne samo moralna.[/quote]

Če ne boš ti, bo kupil nekdo drug. Ti je pa dobro predlagal nekdo zgoraj – kupi in daj otrokom opremo nazaj – njim ali pa njihovemu klubu, z dogovorom, da je na njihovo uporabo.[/quote]

Še enkrat – toliko denarja ne morem podariti. Ne pride v poštev, da jaz kupim in potem vrnem. Ne pride v poštev, da poplačam njihov puf. Skratka njihovim problemov ne morem reševati.

Razumem, da bodo otroci prizadeti, če se jim to vzame. Kar se bo zgodilo v vsakem primeru. Redko kdo bi to kupil in jim podaril …
Celotne situacije sicer ne poznam; imam tudi jaz odpor do takšnih sort dražb, čeprav nekateri s tem prav dobro služijo.
Po drugi strani pa: obstajajo tudi precej cenejši športi (čeprav mladinec je moral v šport že kar nekaj vložiti in že samo to dejstvo verjetno pomeni, da mu ta šport kar dosti pomeni) in s takšnimi in drugačnimi ovirami so soočeni tudi drugi otroci (ki morda do resnega ukvarjanja s športom sploh nikoli ne pridejo).
Vsekakor tvoja odločitev.[/quote]

hsjf, hvala za tvoje trezne razmisleke

Če ne boš ti, bo kupil nekdo drug. Ti je pa dobro predlagal nekdo zgoraj – kupi in daj otrokom opremo nazaj – njim ali pa njihovemu klubu, z dogovorom, da je na njihovo uporabo.[/quote]

Še enkrat – toliko denarja ne morem podariti. Ne pride v poštev, da jaz kupim in potem vrnem. Ne pride v poštev, da poplačam njihov puf. Skratka njihovim problemov ne morem reševati.[/quote]

Za koliko denarja pa gre? Ne puf, koliko stane oprema?

New Report

Close