Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vpliva na človeka, da postane levičar?

Kaj vpliva na človeka, da postane levičar?

Kaj vpliva na človeka, da postane levičar (da piše z levo roko)? Mogoče dednost? Prva leta življenja? Je to prirojeno?

Kaj bi pa naj vplivalo? Rodiš se kot levičar ali desničar. Od kar vem zase vse delam z levo roko. Vse razen pišem.
Pa tudi to sem hotela a mi doma niso dovolili. Tudi mama je levičarka, pa stara mama tudi. To ti pove vse…

Za levičarja, zakrnelost leve polovice možganov, za desničarja pa zakrnelost desne polovice…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

S tem se rodis, tako kot se rodis homoseksualec.

Ma, ne vem, če pove čisto vse. Mi imamo levičarja v familiji in ko se je rodil, smo se presneto namučili, da smo izbrskali še eno relativno daljno sorodnico, ki je tudi levičarka … Ampak ja, totalen levičar od rojstva. Jaz sem vsem govorila, da je levičar že, ko je bil dojenček, pa mi ni nobeden verjel …

Ne vem. Veliko ljudi zna pisati z levo in desno ali delati. Oce je levicar se je ucil se pisati z desnico. Zdaj vse obvlada. Jaz pa sem to ze od malega delala z levo roko jedla z desno kakor kdaj. Pisem lahko s katero koli stranjo.

Kaj pripravi pa desničarja, da postane desničar ? )

Govor prostozidarja srbske lože Moše Pijade, ki ga je imel na prvem zasedanju AVNOJA (Antifašističnega sveta narodne osvoboditve Jugoslavije) novembra 1942 v Bihaću

Hrani ga arhiv štaba Vrhovne komande jugoslovanske armade na Vojno tehniškem institutu v Beogradu (Št. K-2, 30.12.), in je šele zdaj po 70 letih prišel v javnost.

Moše Pijade v temnejši uniformi zraven Josipa Broza – Tita

“Zato je potrebna tolikšna množica brezdomcev, da bodo ti postali večina v državi. Zato moramo požigati. Streljali bomo in se umikali. Nemci nas ne bodo našli in bodo iz maščevalnosti požigali vasi. Po tem bodo vaščani, ki bodo ostali brez strehe sami prišli k nam in mi bomo na ta način postali gospodarji razmer. Tisti, ki nimajo ne hiše, ne zemlje, ne živali, se nam bodo hitro pridružili, ko jim obljubimo veliki rop. Težje bo s tistimi, ki imajo vsaj kakšno posest. Te bomo navezali nase s predavanji, gledališkimi predstavami in drugo propagando. Tako bomo postopoma obredli vse kraje. Vaščan, ki ima polja in živino, delavec, ki prejema plačo in ima kruh, je za nas brez vrednosti. Mi moramo iz njih narediti brezdomce, proletarce. Samo nesrečniki postanejo komunisti. Zato moramo ustvariti nesrečo in množice spraviti v obup. Mi smo smrtni sovražniki vsake blaginje, reda in miru.”

Jaz sem levičarka (= pišem z levo roko).

Taka sem bila odkar pomnim, nekako nisem mogla pisati z desno.
Ampak nisem 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} – kruh režem z levo roko, škarje držim v desni, jedilni pribor držim kot desničarji…pišem, rišem pa izključno z levo roko.

Mal mešano 🙂

Kaj si prizadet ti malo no…

Desničarstvo je pri meni priučeno, ker se ni spodobilo jesti/pisati z ?grdo? roko v časih levičarskega sistema.☺☺☺

Ojoj, AGiP, citirati se te ne sme (…)

Hotela sem povedati, da v mojih časih je bilo to že dovoljeno (!), so mi pa povedali, da je bila to včasih “tagrda roka”.


Ljubica jaz sem prepovedana tema, tako kot nekoč leva roka!!!
Krivi so pa desni levičarji!!!☺☺☺

Takih, ki pišejo z obema, je izredno malo. Kot kaže, je vaša družina nekaj posebnega.

Mi ni jasno, zakaj si tako prepovedan, ampak, glej, vsaj pisati ti je še dovoljeno:)))

Vse srednjeveške prepovedi pa itak kmalu potonejo….

Levičar se rodiš. Jaz sem levičar in morem povedat, da je super! V Športih imaš kot levičar veliko prednost pred vsemi. Med vožnjo pa brez problema telefoniram oz. pišem SMS z levo roko, vozim in šaltam pa z desno.


Jaz, levičarstvo/desničarstvo smo prepovedane teme!
A mpak se mamo pa fajn!

Tudi bolj novodobne, tiste s poreklom iz leta 1945 na primer…

Tudi bolj novodobne, tiste s poreklom iz leta 1945 na primer…[/quote]

Prepovedi, prepovedi…briga me zanje 🙂

@AGP: TO je važno – da se še vedno in kljub vsemu imamo fajn! Da to še znamo in hočemo!


https://en.wikipedia.org/wiki/Red_Sonja
Ti moje sreče si senzal, ti moja renta kapital…. (Ivan Rob)

A jebiga, AGP, zdaj si me obelodanil celemu svetu 🙂

Ivan Rob…žalostna.


Aj lav ju tu!☺☺☺

Jeeej :)))

Lepo bodi, in vsi ostali pametni tukaj. Grem v tole megleno nedeljo 😉

pa ti si cel multipraktik, kmalu boš še zbijanje pešcev dodal med nujna opravila v avtu…

Kreten si pa očitno v obeh možganskih poloblah.

New Report

Close