Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tradicionalna zakonska zveza

Tradicionalna zakonska zveza

Tradicionalna zakonska zveza po Svetem pismu:

[img]http://images.elephantjournal.com/wp-content/uploads/2008/09/marriage.jpg[/img]

kot vidis se je zacelo vse tako kot je treba skozi starejse genez so pshopati inmanipulatorji dodali svoje…

Tud psihopat Jezus je še kasneje dodajal neke svoje stvari.

Zdaj pa ne vem zakaj nekatere moti tradicionalna družina.

A se ne gre ravno na tem referendumu, da bomo moški in moški ali ženska in ženska imeli enake pravice kot tradicionalna družina. Kajti pravice kot moški ali ženska že imate. Poročili pa se boste, da boste lahko dedovali in klicali svojega partnerja partner mož ali žena.

Vera in vaše prepričanje je eno in isto. Torej nekaj pri vas zelo škripa.

http://novice.najdi.si/predogled/novica/b22d5ad0bc3a6be85d85e8288c1d1915/Družina/Slovenija/Fabrice-Hadjadj-Kaj-je-družina-Družina-je-temelj

Tudi bivši košarkaš, Peter Vilfan je ZA: ” Glasoval sem ZA za ta zakon v parlamentu, še vedno sem doma spal s svojo ženo in zjutraj, je moja hčerka še vedno imela očeta, vnučka pa dedka … in to se ne bo nič spremenilo”
Res? Ja, res, če se hočemo sprenevedati. V resnici pa ne gre za to, pač pa nekaj veliko večjega in težjega. Gre za to, da se bo cele prihodnje generacije že zgodaj obremenilo s težo umetnih oploditev in nadomestnega materinstva..saj je to edini način, da ti pari dobijo svoje otroke.
Po tem, ko sem videla kakšno težo je prinesel napad tujca na 4 otroke iz razreda, na celoten razred..o čem so takrat otroci med sabo govorili in odraslim tega niso povedali..namreč svoje bolečine..izvedeli smo šele ko je izbruhnilo hudo nasilje med njimi.. Sem PROTI takšnim obremenitvam skupnosti otrok in tako tudi proti spremembi zakona. Obremenitev otroških glavic s to spremembo(čeprav par črk) je prehuda. Umetno oplojevanje ni tema zanje, še za odrasle je skoraj pretežka!

Našlo se bo kar nekaj tistih, ki bodo oporekali mojim trditvam. Pa poglejmo; če se spremeni v 3. členu le to, da zakonska zveza je zveza med dvema osebama (namesto moža in žene), drugi del tega člena pa ostane nespremenjen; Pomen zakonske zveze je v zasnovanju družine, potem postane to, da država ne omogoča nadomestnega materinstva protiustavno. In samo en par se odloči, da bo sprožil ustavni spor in Slovenija bo dobila uzakonjeno nadomestno materinstvo.

Zakon prinaša spremembe šolskih programov (Ali želite, da se vaši otroci v šoli učijo, da si spol lahko izberejo sami, da naj eksperimentirajo s svojim spolom in spolno usmerjenostjo?) V vseh državah, kjer so uzakonili istospolno zakonsko zvezo, je v šole prišla teorija spola. Ali res mislite, da bo pri nas kaj drugače? Učbeniki so že pripravljeni.
· Zakon jemlje svobodo govora (Ali si želite izgubiti službo, ker boste rekli, da je za otroka bolje, da ima mamo in očeta kot pa dve osebi istega spola?) Te stvari se redno dogajajo. včasih celo tako odmevno, da pridejo v medije, večinoma pa šikaniranja potekajo tiho, med štirimi stenami. Pomisli na svojo poklicno prihodnost.

Po isti logiki se torej ne smeta poročiti moški in ženska, ki sta že izven reproduktivne dobe ali pa ženska in moški, ki sta zaradi takih ali drugačnih razlogov odločena, da ne bosta imela otrok?

Ne delaj se neumno, Barca, ker to nisi.

Neumnost – pa ne pretvarjanje, prava neumnost – je vasa domena. Pa s-s-slepomisenje tudi.

Neumna ni. Ima pa svoja prepričanja kot vsi. Prepričanja pa so več ali manj verovanja. 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričanj pa ni RESNICA. REALA.

Neumna ali ne, prepričana sem, da dva, ki sta odrasla, opravilno sposobna, se ljubita, želita živeti skupaj z vsemi pravicami in dolžnostmi, imata tudi pravico do poroke.
Pa ni pomembno, ali sta to Jana in Matej, Rok in Štefan ali pa Tina in Vesna. In da mora za vse veljati isti zakon.

PROTI PROTI

Jaz bom pa za.
Gej je Okay!

Tudi sam si zelim, da bi lahko svojo ljubezen izkazal tako, kot hocem. Morda, kmalu, ko bo Urska na dopustu, jaz in Janez pa bova uzivala v glazu rujnega.

lahko prosim navedeš člen zakona, kjer je vse to navedeno?

ej barca..
a ne promoviraš (in tebi podobni) vedno tisto ” tvoja pravica se neha kjer se moja začne”..

torej.. zakaj bi sedaj nekdo proti moji volji spreminjal MOJO PRAVICO..

daj mi no to malo razloži..
kako to, da tu pa lahko “malo obidemo” to vaše vehementno zavzemanje..??
a si mogoče hipokrit … ?

Citiram po spominu: Če si mnenja, da novi zakon ogroža vajin zakon, potem je eden od vaju gej.

Če si mnenja, da novi zakon ogroža vajin zakon, potem je eden od vaju gej.

Sem POLDE, DA zakon me ogroža..torej sem gej,… ker sem torej gej, MENIM da me zakon NE ogroža..no potem pa NISEM gej..

..hmm..
..jst tegale lih nisem zastopu..morda pa gre za kak LEV paradoks..?

bogsigavedi no, kuga se enim plete po glav???

Neumna ali ne, prepričana sem, da dva, ki sta odrasla, opravilno sposobna, se ljubita, želita živeti skupaj z vsemi pravicami in dolžnostmi, imata tudi pravico do poroke.
Pa ni pomembno, ali sta to Jana in Matej, Rok in Štefan ali pa Tina in Vesna. In da mora za vse veljati isti zakon.[/quote]
Zaradi takih, kot je Barca, bo naša civilizacija propadla

Da pojasnim: tudi ti, Barca, veš, da je v hetero-zvezah vedno možnost, da dobita potomca po naravni poti. Istospolno usmerjenim te možnosti narava ni dala (kar seveda ne pomeni, da so zato kaj manj vredni).
Nekateri hetero-pari spontano postanejo pari po več letih skupnega življenja. Nekateri se odločijo za medicinsko pomoč, kar se zmeraj ne konča s hepi endom. Ampak še zmeraj gre za biološke starše. Nekateri se odločijo za posvojitev, nekateri ostanejo samski, a še zmeraj v zvezi. Vzgoja je namreč zahtevno delo, še takrat, ko gre za “tvojo kri”, kot rečemo. Človeški značaj je delno prirojen. Dobro vzgojiti otroka, ki je v tvojo družino prinesel kdove kakšen značaj, je še veliko bolj zahtevno.

Zato, ker se bosta lahko poročila dva, ki sta istega spola, se tebi prav nobena pravica ne odvzame. Ti se boš lahko še vedno poročil tako, kot si se do zdaj (ali pa živel v izvenzakonski skupnosti). In še vedno bosta mož in žena in še vedno vaju bodo otroci klicali mama in ata (ali pa fotr in mat ali pa oči in mamica…).

Tudi jaz bom s svojim partnerjem živela v popolnoma enakem odnosu kot zdaj in še naprej bova imela možnost živeti tako ali pa se odločiti, ali pa bi se poročila. Ob prav nobeno pravico ne bova. Le nekdo drug bo dobil enako pravico, kot jo imava midva.

Napačne premise si potegnil, zato je tudi tvoj argument nezdrav, v nadaljnjem argumentu lažen. Si Polde, poročen z Micko. Novi Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih se vaju ne tiče. Vse ostalo bi ti dokazal za do dve leti zapora.

lahko prosim navedeš člen zakona, kjer je vse to navedeno?[/quote]

Eno so členi zakona, drugo pa je njegovo izvajanje. Sicer so v 15. čl. navedene pristojnosti države v zvezi z vzgojo in izobraževanjem. Drugo si pa preberi zgoraj, potem pa malo še uporabi pamet.

Zato, ker se bosta lahko poročila dva, ki sta istega spola, se tebi prav nobena pravica ne odvzame. Ti se boš lahko še vedno poročil tako, kot si se do zdaj (ali pa živel v izvenzakonski skupnosti). In še vedno bosta mož in žena in še vedno vaju bodo otroci klicali mama in ata (ali pa fotr in mat ali pa oči in mamica…).

Tudi jaz bom s svojim partnerjem živela v popolnoma enakem odnosu kot zdaj in še naprej bova imela možnost živeti tako ali pa se odločiti, ali pa bi se poročila. Ob prav nobeno pravico ne bova. Le nekdo drug bo dobil enako pravico, kot jo imava midva.[/quote]
Če misliš, da se bo borba lobijev in aktivistov nehala pri pravici do poroke, se zelo motiš in si precej naivna.
To je šele začetek. Zato bo prihajalo še do marsikatere kršitve, ko bodo aktivisti posiljevali otroke in odrasle s svojo bolano teorijo, ki izhaja iz njihovega bolanega uma.

New Report

Close