Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Islam prepoveduje nasilje nad ženskami

Islam prepoveduje nasilje nad ženskami

Tu je pomembno naglasiti na napačna mnenja tistih, ki ne poznajo islama in njegovih predpisov. Islam prepoveduje nasilje nad ženskami. V ajetu se navaja pod katerimi pogoji jo šele sme udariti. Zato je napačno mnenje, da je muslimanom pohvalno tepsti ženske. Prav tako moramo poudariti da postopkov muslimanov in tistih, ki se pripisujejo muslimanom, ne smemo enačiti z islamskimi predpisi. Islam je je brez kakršne koli pomanjkljivosti, vendar muslimani, kot človeška bitja imajo pomanjkljivosti. Zato je rekel eden Nemec, za tem ko se je spreobrnil v islam: “Če bi gledal postopke tistih, ki se pripisujejo islamu, nikoli ne bi sprejel islama, vendar ko sem spoznal islam, sem takoj sprejel islam.”

Islam je dal pravice tako ženskam, kot moškim. Moški žene ščitijo in jih vzdržujejo v zameno za njihovo poslušnost.

»Žene imajo določenih prav toliko pravic kot dolžnosti, le da so možje za stopnjo nad njimi.« (Približen prevod iz sure Al-Beqare 228 ajeta)

»Moški so zaščitniki žensk, ker je Allah odlikoval ene nad drugimi in ker moški vzdržujejo ženske s svojim imetjem.« (Približen prevod iz sure An-Nisa 34 ajeta)

Abdullah ibn Abbas ashab Poslanca (Naj je Allahov mir in blagoslov z njim), je v vezi gornjega ajeta rekel: »Da bi moški, z obzirom da jih je Allah tako vzdignil, morali izpolnjevati večjo potrpežljivost. Če žena ima neko slabost, torej moževa pozicija zahteva njegovo prilagoditev njenim slabostim in ščitenje potrpežljivega pristopa. Skratka, zakon mora imeti obojestransko korist za oba partnerja.« Ženska je od nekdaj imela hišna opravila, materinstvo in skrb za družino. Ljudski rod ne sme dopustiti, da je zaslepljen z zahodom, kjer se ne ceni ženskih opravil. Ženske v zahodu namreč morajo poleg vseh opravil, še delati oz. hoditi v službo. V islamu je vloga žene tako pomembna, mogoče celo bolj od vloge moškega. Mar še vedno verjamete medijem, kateri o islamu širijo laži in opisujejo muslimanke kot žene, katere so deležne nasilja in ponižane? Ki govorijo, da je islam krut do žensk in da ima same negativne lastnosti, poleg vseh dokazov, vloge ženske, njenih pravic in spoštovanja, ki ga je deležna, še vedno verjamete medijem, kateri ne poznajo črke i od islama?

Zakaj pa uboge ženske kamenjajo?

nova
Uredništvo priporoča

To nima nobene zveze z islamom.

ker boš s temi svojimi pisarijami dosegla natančno to, česar najbrž nočeš: bolj ko pisariš, večji je naš odpor.

Definitivno bolj verjamem medijem kot tebi. Posnetki kamenjanja, obrezovanja, nasilja v vseh mogočih oblikah v imenu vere, ki prihajajo iz muslimanskega sveta, povedo vse o vas.

Kamenja se mogoče vsaka tisoča ženska, kot je mogoče šele vsak tisoči župnik pedofil.

Ampak to še ne pomeni da je celoten islam ali krščanstvo takšno, se ti ne zdi?

Definitivno bolj verjamem medijem kot tebi. Posnetki kamenjanja, obrezovanja, nasilja v vseh mogočih oblikah v imenu vere, ki prihajajo iz muslimanskega sveta, povedo vse o vas.[/quote]

Če v nečem iščeš nekaj slabega, boš to prej ali slej našla. Povsod je tako, tudi v vsakem od nas. Vsi imamo kakšno skrivnost, kakšno negativno stvar….pa zaradi tega se še nimam za slabo osebo. Verjetno tudi islam ni tako slaba religija, kot se jo trenutno prikazuje. Pač ima slabosti. Kot ateizem.

Islam je popoln, napake imamo verniki.

“…pod katerim pogojem jo lahko udarijo… “
Taki pogoji sploh ne bi smeli biti napisani, kajti nihče nima pravice se znašati nad drugimi, sploh ne nad šibkejšimi od sebe. opravičljivo je le v samoobrambi, da rešiš sebe ali šibkejšega od sebe, recimo otroka, ostarelega starša..

Kaj pa če tole pisari kakšen prebrisan desničar, ki bi ravno to rad dosegel:-))?
Mogoče je pa kdo prebral kakšno knjigo in se kaj naučil.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Pišem zato, da se podučite resnico o islamu saj se širi veliko napačnih informacij in zavajanja.

Lej krščanstvo se je spravlo k pameti.Briga me kaj si ultra kristjan misli o meni,vem da me ne bo skrajšal za glavo,lahko me grdo gleda in me opravlja in na koncu kušne na rit, lahko se križa ko mu rečem da verjamem v palčke in snegulčico in mi dol visi za cerkev d.o.o ,kaj več pa ne bo naredil,žid me bo itak ignoriral ker mu je vseeno zame za moje palčke in snegulčico,ampak ultra musliman pa mi bo glavo odrobil čisto tako za dober dan.
Raje sem med kristjani in pa med židi,sori ampak tko je

Kamenja se mogoče vsaka tisoča ženska, kot je mogoče šele vsak tisoči župnik pedofil.

Ampak to še ne pomeni da je celoten islam ali krščanstvo takšno, se ti ne zdi?[/quote]

Če bi bila v Sloveniji vsaka tisoča kamenjana ali drugače nasilno usmrčena, bi to pomenilo okoli tisoč usmrtitev v eni generaciji. V celi Evropi bi to pomenilo 300 000 sodno določenih pobitih žensk v nekaj desetletjih. Zdaj pa izračunaj, kakšna je ta številka v muslimanskem svetu, kjer je več kot milijarda prebivalcev.

Definitivno bolj verjamem medijem kot tebi. Posnetki kamenjanja, obrezovanja, nasilja v vseh mogočih oblikah v imenu vere, ki prihajajo iz muslimanskega sveta, povedo vse o vas.[/quote]

Če v nečem iščeš nekaj slabega, boš to prej ali slej našla. Povsod je tako, tudi v vsakem od nas. Vsi imamo kakšno skrivnost, kakšno negativno stvar….pa zaradi tega se še nimam za slabo osebo. Verjetno tudi islam ni tako slaba religija, kot se jo trenutno prikazuje. Pač ima slabosti. Kot ateizem.[/quote]

V imenu ateizma se ne kamenja, seka rok ali biča nikogar. Tudi v imenu krščanske vere ne (čeprav je bilo včasih drugače). Res pa je, da so ateisti v naših krajih prisiljeni praznovati Marijino vnebovzetje, pa Božič, pa… kot je zadnjič jamrala ena mona. 🙂

Nisem Jasmina niti nisem verna, ti pa povem da če kdo provocira je tisti/tista ko dnevno odpira po deset tem, negativno nastrojenih do drugih kultur. Zakaj se takšne ljudi ne prijavi za blatenje, pa tudi sama ne vem.

Sem pridem da zvem kaj novega, zanimivega pametnega, a vsaka druga tema je samo neko negodovoanje nad vsem mogočim.

Poslanec (Naj je Allahov mir in blagoslov z njim), je na pomen pravičnega odnosa do žen, dal nasvet muslimanom:

»O, ljudje bojte se Allaha kar se tiče žena.«

Aiša (Naj je Allah zadovoljen z njo), je rekla, da je Poslanec (Naj je Allahov mir in blagoslov z njim), ko je bil v hiši pomagal v hišnih opravilih, prijateljsko se je obnašal do družine in obdržal ugodno atmosfero v hiši.

Islamsko učenje je zelo strogo, kar se tiče korektnega odnosa do drugih. Ženske so fizično šibkejše, daje jim se zaščita, a moški so odgovorni za vsako zlo do žene. Vse vrste fizičnega nasilja so prepovedane v islamu. Islam celo prepoveduje psihično nasilje, kot je odvajanje in nepotrebno potovanje. Možu je tudi prepovedano odkrivati ženine skribnosti, kot je Poslanec (Naj je Allahov mir in blagoslov z njim), rekel:

»Najhujši od vseh ljudi je tisti, kateri prispe k svoji ženi, uživa v njenem društvu, a kasneje izda njene skrivnosti.«

Jaz sem pa mislil, da je popoln komunizem, čeprav je zaradi napak svojih vernikov povzročil največje število žrtev v zgodovini človeštva…

Definitivno bolj verjamem medijem kot tebi. Posnetki kamenjanja, obrezovanja, nasilja v vseh mogočih oblikah v imenu vere, ki prihajajo iz muslimanskega sveta, povedo vse o vas.[/quote]

Če v nečem iščeš nekaj slabega, boš to prej ali slej našla. Povsod je tako, tudi v vsakem od nas. Vsi imamo kakšno skrivnost, kakšno negativno stvar….pa zaradi tega se še nimam za slabo osebo. Verjetno tudi islam ni tako slaba religija, kot se jo trenutno prikazuje. Pač ima slabosti. Kot ateizem.[/quote]

Hočeš reči, da zaradi tega milijoni muslimanov bežijo v Evropo? Zaradi sem in tja kakega negativnega pojava v njihovem domačem okolju? Zaradi kake nepomembne slabosti? No, potem jih pa lahko mirne duše vse nazaj vrnemo. S takimi malenkostmi se bodo pa že menda lahko soočili v življenju. Tudi mi imamo slabosti, kot praviš, tako da jih tukaj nič lepšega ne čaka, mar ne?

Avtorica, vedno znova dokazuješ, kako neizobražena si. Pišeš o stvareh, katerih pojma nimaš. Zapri že enkrat svojo lajtngo in mrš za šporget.

S takšnim razmišljanjem nisi nič boljši od avtorice.

nisem brala drugih komentarjev …

samo tole citirano – torej udariti jo sme? s tem izgubi ženska pravice in je avtomatsko obravnavana kot njegova last … začepi in se spelji moža porihtat, da ne bo našel razloga, da te udari …

Islam ne samo, da smatra zakon pomembnim, ampak ga celo vzdiguje kot eno pozitivno vrlino, na osnovi katerih bodo šli v zakonsko skupnost, da bodo zato bili nagrajeni, kot za vsako dobro delo. Poslanec (naj je mir z njim) je naglasil pomen zakona, ko ga je opisal kot polovico vere. Važen pogoj zakona je v tem, da se ta skupnost mora temeljiti na pristanku obeh partnerjev; ne moški in ne ženska ne smejo biti prisiljeni v zakon. Konkretno, kot opozoritev proti tlačenju žensk – islam jasno navede, da zakon zaključen brez svobodnega pristanka ženske nima veljavnosti. Poslanec (Naj je Allahov mir in blagoslov z njim) pravi:

»Vdova se ne more oddat (dati poročiti) brez njenega dovoljenja, niti devica brez njenega sprejetja.«

da je miroljubnih muslimanov premalo pa če bi številčno celo prekašali nemiroljubne bi jih ti slej ko prej integrirali ker so agresivni

ti miroljubni muslimani so isti drek ko mi evropejci..kaj pa naredimo da bi se uprli temu da bomo čez 20 let vsi znali koran na pamet?

drugo pa je, da je veliko različnih skupin muslimanov z različnimi prepričanji kaj je islam, da se oni niti med sabo ne morejo zmeniti, kaj je prav in kaj ne..zakaj nas torej ti prepričuješ, da veš, katera skupina muslimanov bo imela v evropi čez 20 let glavno besedo? ali pa morda celo trdiš, da čez 20 let evropa ne bo muslimanska?

nisem brala drugih komentarjev …

samo tole citirano – torej udariti jo sme? s tem izgubi ženska pravice in je avtomatsko obravnavana kot njegova last … začepi in se spelji moža porihtat, da ne bo našel razloga, da te udari …[/quote]

To je ravno varovalo, da možje svojih žen bi pretepali saj je udarec dovoljen samo v skrajni sili, ko je ženska neposlušna do svojega moža in ne sme je udariti po obrazu in pustiti modric, ampak samo nalahko. Je pa priporočeno, da vsak spor zakonca zgladita z razgovorom in Allahu ljubše tako.

New Report

Close