Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje praznovati rojstni dan za najstnike?

Kje praznovati rojstni dan za najstnike?

Živjo! Doma imam najstnico (13let) ki ima septembra rojstni dan. Vsako leto praznuje drugje npr. lani paintball, prej pa še kino, bowling, atlantis, jahalni klub… Povabi 13-15 prijateljic/jev njen starosti. Letos mi(nama) je zmanjkalo idej, kje bi lahko praznovala v Ljubljani. Pogoj pa je, da bi zabavo lahko izpeljali kjub vremenu. Prosim pomgajte! Kje je prostor za zabavo 13letnih najstnikov/nic. Hvala vam vnaprej za vaso pomoč, cenim vsak nasvet. LP
*Praznovati doma ne želi nobena od naju, vendar je to že naredila v otrostvu, zdaj pa nimam kam dat in zaposlit 15 najsnikov in najstnic.

No pri teh letih smo mi našim že nehali organizirat žurke in pripravljat animacije. S prijateljicami v kino pa pol še na kako tortico in to je to. Pri 12., 13. letih. Kasneje se nisem več kaj dosti mešala v to, edino malce finančno podprla.

13 do 15 prijateljic?
Mislim, da ti nimaš vsega razčiščenega v glavi, oprosti …. Financirat vele družabni dogodek? Starši ste malo odbiti, res.
Povabi naj najožje, doma naj si spečejo pizzo, pogledajo kak film, imajo piyama party, igrajo družabne igre… Mislim, kaj eni delate, saj ne vem več, ali naj se jočem ali smejim …

Nekateri res nimate več mej pri praznovanjih, to je vse, kar lahko napišem!!!

Pri 13 letih pa že ne veš kje bi praznoval ker si itak že povsod že bil. Potem se pa čudimo, da je naši mladini vse brez veze ker do 20 leta vidijo že pol sveta in izkusijo že skoraj vse. Ah.
Ena obcija je, da ponovite kako varianto izpred leti ki vam je bila najbolj ok, druga varianta, da otroci noč prespijo v živalskem vrtu, tretja varianta, da povabi samo najtabljižnje sošolke ne pa cel razred.

Aja, sem pozabila dodat, da naše ne zvlečejo na rojstni dan celega razreda, tako da tudi doma ni problem bit.

Zanimivo prebirat to, nisem vedel da je praznovanje rojstnega dneva novodobnih otrok ena sama preserancija. To je samo v mocvari tako, ali je to nekaj cisto normalnega po celi dezelici?

Matr imate razvajene otroke. Kdo pa časti vse te drage zabave? Vi garaški starši, ki ne veste al boste jutri še imeli službo? Aja, važno da tekmujete med sabo kdo ima več in kdo bo plačal dražjo zabavo. Bistveno je da ste v lepi luči pred drugimi, kajne? Včasih smo se OŠ mularija dobili pri tistemu doma ki je imel rojstni dan, spili kak sok, pojedli kos tortice in zdravo. V srednji šoli se pa starši sploh niso več vpletali, niti finančno. Šli smo po literco v trgovino, če pa je bilo kaj več v žepu pa v diskač. Blo nam je čist vseeno, važno da smo bili skupaj četudi kje v parku pa smo se družili. Danes pa mora biti plačan rojstni dan, ker se mularija sploh ne zna več zabavat in pogovarjat. Aja, ko bodo skupaj na “plačani” zabavi pa bodo itak vsi šarili po mobilcih in si pošiljali virtualna sporočila. Drugega tako ne znajo. Zaradi vas staršev, ki jih učite samo materialnih odnsov.

Lahko me obsojate kolikor želite, ampak enkrat na leto svoji hceri naredim poseben dan in je princeska. Ni niti malo razvajena, pomaga doma, sama si skuha kosilo če mene ni, posesa celo hišo, ne hodi ven žurerat, in ponosno povem vsa leta osnovne šole ima vse zaaključeno 5 in je najbolsa v razredu skupaj s prijateljico imato 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odlično zakjučene vse razrede. Naj povem še to, njeni prijatelji ki pridejo so prijatelji iz vrtca, najbližje sošolke in sošolci ( v razredu jih je 28, ampak so zeloo povezan razred). Lahko me obsojate ampak to zadržite zase. Kino, bowling in atlantis so redene lokacije za zabave in skoraj vsak naš znanec ali prijatelj ima tam zabavo, saj je UGODNO in poCENI. Paintball je bil res malo drazji, 150Eur ampak je sama prispevala polovico in za torto. Prosim da mi napišpete le predloge, svoje mnenje pa zadržite zase. Hčere ne razvajam, ampak na njen dan si želim nekaj posebnega in vem kateri prijatelji so res pravi, ker vidis veselje in radost na njihovih obrazih ko se objamejo in skupaj družijo. Ne obsojajte me, ne poznate me niti moje hčere in našega načina življenja(nismo ne bogati ne revni, smo običajna družina ki denarja ne razmetava okoli ampak 3x premisli preden ga zapravi). Hvala za razumevanje

Ne vem, zakaj se ti sploh s tem ukvarjaš… naj punca da svoje predloge in potem poiščita kompromis. Sicer pa vem za eno trinajstletnico iz Ljubljane, ki ji je oče za 13 rojstni dan najel klub Cirkus 🙂 To je bilo pred dvema letoma, si predstavljam, da letos ni moglo biti kaj manjšega in premišljujem, kaj hudiča si je za 15. rd izmislila – so verjetno šli kam z letalom ali ladjo 🙂

Viš jo, pa sem dobila idejo zate – z ladjico po Ljubljanici in piknik…

jaz pa razumem avtorico. tudi pri nas tako delamo mi in nasi znanci ter prijatelji. Ni razmetavanje denarja in ni cel razred. Priporočam pa adrenalinski par, ni ravno v Lj je pa v okolici. Lp
ps:tudi mi smo navadna družina delavskegga razreda

Jaz predlagam Gardaland. Ali pa mogoce Disneyland v Parizu.

Samo mene resno zanima ali je taksna preserancija standardna praksa samo v zabariji, ali je to vsepovsod tako? Povejte se ostali

Skupaj razmislava in to, vendar se nič ne spomniva. Vidis tega mi nebi naredili nikol. preveč je preveč. ampak hvala za predlog, bova premislili, se mi pa zdi super. LP in cenim tvoj predlog


Res cenim to, da se norčuješ iz nas. Sem povedala, kino, bowling, atlantis to use je kkšnih max. 50EUR. Lp.

in zakaj je s praznovanja izločila kar pol razreda?

pa še tale ideja: http://www.bic-lj.si/mic/index.php/teaji/bic-kove-rojstnodnevne-zabave

in zakaj je s praznovanja izločila kar pol razreda?[/quote]

povabi najožje prijatelje iz razreda, tiste s katerimi se najboljše razume. Vsako leto koga drugačnega, prijatelji iz otroštva pa vedno ostanejo pobvabljeni(so le 3,4) LP

pred časom… cenim vse tvoje ideje, res so dobre in zanimive. LP

Tale princess je tako navajena, da mama vse misli namesto nje. Mama je bog in batina. Ma daj, naj postane samostojna pri odločanju. To bo še pošteno rabila v življenju.


Res cenim to, da se norčuješ iz nas. Sem povedala, kino, bowling, atlantis to use je kkšnih max. 50EUR. Lp.[/quote]

Ni poanta v denarju. Je drugje. Nabito polne riti vsega do plafona, da ze ven sprica. In tvoja ogromna dilema in obup nakazuje tocno na to.


Res cenim to, da se norčuješ iz nas. Sem povedala, kino, bowling, atlantis to use je kkšnih max. 50EUR. Lp.[/quote]

Ni poanta v denarju. Je drugje. Nabito polne riti vsega do plafona, da ze ven sprica. In tvoja ogromna dilema in obup nakazuje tocno na to.[/quote]

ni ogromen obup in ne govori da imamo polne rit. NE POZNAŠ NAS NEVEŠ KAKO ŽIVIMO. NEVEŠ NIČ O NAS. MISLIŠ DA ME ZANIMA TVOJA ŽALITEV!? Pejt komu drugemu solit pamet mr. VseVem


Res cenim to, da se norčuješ iz nas. Sem povedala, kino, bowling, atlantis to use je kkšnih max. 50EUR. Lp.[/quote]

Ni poanta v denarju. Je drugje. Nabito polne riti vsega do plafona, da ze ven sprica. In tvoja ogromna dilema in obup nakazuje tocno na to.[/quote]

In zakaj to tebe tako iritira, a boš mogoče ti njeno punco vzgajal in prenašal? Boš mogoče ti to plačal? Moraš ti prenašat predrojstnodnevno histerijo?

Kaj imaš ti sploh z vsem tem, da se tako repenčiš in misliš, da si pametnejši in boš uspešnejši v vzgoji svojih otrok? Pa si prepričan, da si/boš res?


a hči je več kot samostojna. Prebrala bi moj 1 komentar ko vse ibrazložim. Še sama me je prosila naj ji pomagam in napišem objavo. Raziskovala in pozanimala se je tudi sama. Ne poznate je, neves kakšno je njeno življenje. LP

Ni poanta v denarju. Je drugje. Nabito polne riti vsega do plafona, da ze ven sprica. In tvoja ogromna dilema in obup nakazuje tocno na to.[/quote]

In zakaj to tebe tako iritira, a boš mogoče ti njeno punco vzgajal in prenašal? Boš mogoče ti to plačal? Moraš ti prenašat predrojstnodnevno histerijo?

Kaj imaš ti sploh z vsem tem, da se tako repenčiš in misliš, da si pametnejši in boš uspešnejši v vzgoji svojih otrok? Pa si prepričan, da si/boš res?[/quote]

pred časom… res cenim tvoje mnenje in vsi tvoji komentarji so res najboljši in realni. Hvala za vso tvojo pomoč.<3 Lp

podpis pod tole

New Report

Close