Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hernija – bolečine v nogi – pomoč – nasvet

Hernija – bolečine v nogi – pomoč – nasvet

Zopet me je doletela hernija, boli me in prosim vas, ki to poznate da mi poveste kako si pomagate. Imam protibolečinske tablete a ne pomagajo dosti. Operacija ni možna. Kaj naj storim?


Išias ne hernija!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Baje se jim reče Neuronal, malo poguglaj.

Da ne bo kdo brisal zaradi reklame, bom previdno napisala – en človek v G. Radgoni je našel učinkovito metodo za lajšanje tovrstnih težav. Ime mu je Vito(mir) in po sebi poimenoval terapije, ki jih izvajajo v dveh mestih. Mene so prerodili, pa kar nekaj odličnih mnenj sem dobila tudi od drugih, preden sem se odločila. Nekaj o tem se najde tudi na netu, reklame pa ne delajo pri njih prav veliko, ker jim tega ni treba.

Malo več informacij prosim. Na Netu ne najdem.

a je to?
https://sl-si.facebook.com/pages/Naravno-zdravljenje-VITO-doo/180309718680205?sk=info&tab=page_info

našla http://www.vitonz.si/Bolezni/Isias/

in kaj ti je delal? masiral?

Znanec pravi, da mu pomaga masaža hrbta. Pravi, da je po masaži bolečine za nekaj časa popustijo. Čim naredi kakšen napačen gib ali se preveč napreza pa se bolečine vrnejo in mora iti spet.

Ne vem točno, kdo ga masira, ampak hodi k nekomu, ki se na to spozna. Nekateri fizioterapevti in centri nudijo tudi masaže za ljudi s takimi poškodbami. Kar k nekemu laiku pa jaz na vašem mestu ne bi šla.

V Kranju je kiropraktik dr. Donald Hopkins, ki pomaga pri teh težavah, iz prve roke vam povem.

Pri herniji te kiropraktik na hitro lahko spravi na voziček.
Sem se sama zanimala za to,pa mi je veliko ljudi odsvetovalo ravno kiropraktiko.

Nujno je in zelo pomaga okrepiti notranje mišice, zgraditi t.i. mišični steznik. Tukaj http://www.ordinacija.net/members/www-pzs.php?mg_pzs_id=20&lang=slo ti bojo pokazali vaje. Je sicer samoplačniško, ampak meni so zelo pomagali.

Če je res išijas, potem ti minimum 6 tednov orenk bolečine ne uide, potem pa zna bolet še kak mesec vsaj, a se da preživet. Vsi “hrbteničarji” (sem tudi sama med njimi) se pa morate zavedat, da pri teh bolečinah noben tablet ne bo kar bolečine vzel, kot npr. pri glavbobolu, ker je praviloma vedno prisotno še hudo vnetje in je treba to vnetje umirit. To pa traja in je treba predpisan npr. naklofen jemat po navodilih, brez izjeme, čeprav se zdi, da ne pomaga. Torej 3x na dan 50mg 7 dni. Če ni zelo hudo, začne prijemat po 3-4 dneh, prej ne. zato .. jemlji tablete, počakaj, da se zadeva unese, potem bo pa treba popolnoma spremenit življenjski slog … od znotraj in navzven … brez izgovorov, da se ne da, da ni časa, da ne pomaga in ostale bla, bla …

Dobila sem tablete proti vnetju in upam da mi primejo. Kako pa spremeniti življenjski slog?
Delati ne morem že od prve operacije, težko se sklanjam, ne nosim bremen, ker takoj čutim v hrbtenici, telovadim pa res ne vsak dan. Kaj naj še naredim? Najlažje hodim s palicami.

Dobila sem tablete proti vnetju in upam da mi primejo. Kako pa spremeniti življenjski slog?
Delati ne morem že od prve operacije, težko se sklanjam, ne nosim bremen, ker takoj čutim v hrbtenici, telovadim pa res ne vsak dan. Kaj naj še naredim? Najlažje hodim s palicami.[/quote]

Ker si bila operirana, ne delaj ničesar na lastno pest, ampka se posvetuj s kakšnim dobrim, ampak res dobrim, fizioterapevtom, kaj in kako lahko. Ampak, telovadba VSAK dan ti ne uide, sicer škoda se karkoli sploh iti. Je pa moja izkušnja, da so klasične vaje skoraj premalo oziroma premalo krepijo mišice. jaz sem telovadila vsak dan, 2x na dan, pa nekih blaznih rezultatov nisem imela. Ko sem se pa odločila in začela redno obiskovat fitnes, sem pa mišice močno okrepila in od takrat išijasa več ni bilo, ne rečem bolečine v križu, da ne, ampak kaj hujšega pač ne. Palice pa stran, te te silijo v prisilno držo in v bistvu šibiš mišice. Bolečine so ena taka zahakljana reč. Ker te boli, se izogibaš drži, položajem, ko boli. S tem se mečeš ves čas iz ravnotežja, ubiraš “lažjo pot”, poskušaš preiti dan po liniji najmanjšega odpora in počasi namesto, da bi ti bilo bolje, da bi se vse skupaj okrepilo, mišice izgubljajo na moči in pravilnem položaju. Zato je treba (kot sem reklal prej se pa posvetuj) iti tud čez bolečino, eno prehodno obdobjem da ti je potem lahko bolje. Ni vse v izogibanju bolečine.
Plus psiha, čustva, duša … tudi to bo treba uredit.

Išias,išias,….
hernia pa išias je nekaj čisto drugega!!

Glede na napisano ima avtor(ica) očitno oboje: utesnjen in vnet išiadnični živec zaradi hernije v ledvenem delu hrbtenice.

Hernijo imam potrjeno a mi je ne morejo operirati še drugič, tako so rekli, ne vem pa kaj je razlika med tem in ishiasom. Noga boli od ritnice do kolena zelo, do prstov naprej pa malo manj. Zelo težko hodim in rada bi čimprj ublažila pa ne vem kako. Imam tablete Arcoxia če bodo pomagale pa ne vem, moram počakati nekaj dni da začnejo delovati. Kaj pa lahko naredim sama ?????

Meni je pomagala manualna terapija.

Če lahko stopiš na prste ali pete in v takem položaju narediš par korakov naprej ali nazaj.Če ti nekdo ,ko si v ležečem položaju lahko dvigne obe nogi (posamično) v zrak brez bolečin .Če se bolečine pojavljajo v presledkih (dnevi ,tedni).Potem to ni hernija in je išijas ali kake druge težave z nogo.
Preden stopiš pod nož ,ti svetujem vse druge možne rešitve in le v skrajnem primeru operacijo.
Veliko prvih operacij je nepotrebnih,naslednje pa potem so!

Meni je tudi takoj pomagala manualna terapija, tablet sploh ne jemljem, je škoda jeter in ledvic, pa želodca tudi, pomagajo pa nič. Rusi pri nas so pri tem zelo dobri. Pa imaš potem najmanj 10 let mir ali pa še dalj. Ni nujno, da se ponovi. Najslabša je operacija.

Zaradi hernije pride do pritiska na živec ishiatikus, posledica je t.i. išias. Lahko traja tudi več mesecev. Dolgotrajen pritisk lahko privede do nepopravljive poškodbe živca.

Arcoxia so po mojih izkušnjah dobre tablete (NSAR druge generacije, ne škodujejo prebavilom), jemlji jih dokler so hude bolečine oz. vsaj cca 1 mesec, ker delujejo protivnetno.
Jemlji B kompleks vitamine – pomaga pri obnovi živcev (to je nasvet nevrokirurga dr. Tekavčiča, da ne bo kdo mislil, da si zmišljujem).
Razbremeni hrbtenico – v smislu nateg. Preizkusi mizo za raztezanje (imajo ponavadi v ZD na fizioterapiji) ali kupi/si sposodi inverzijsko mizo (nagibna miza oz. klop). Lahko ti naredi kdo doma, saj ni nobena znanost – gladek ploh, kjer pritrdiš noge in te nekdo nagne z glavo navzdol za 30-60 stopinj, ne več (ne na glavo). Pomaga tudi biti cel v vodi. Karkoli torej, da raztegneš hrbtenico in sprostiš mišice, ki so zaradi bolečine še bolj zakrčene.
Za nekaj časa pozabi na kakršnokoli sklanjanje, vse je treba iz počepa ali pokleka. Pri nagibanju (nad umivalnik ali pult) obvezno rit ven tj. da je usločen hrbet. Vstajanje iz postelje najprej na bok in potem se dvigneš hkrati ko gredo noge za protiutež na tla. Ne dviguj nič težjega od 2 kg – naj nosijo drugi ali uporabi voziček (ta visok, da se ne sklanjaš) ali nesi 10x če je treba.
Razgibavanje, raztezanje. Zaenkrat ne smeš delati vaj za moč oz. mišični “steznik”, ampak samo razteguj. Vaje so simpl, zgledajo brezveze, a pomagajo (npr. na vseh štirih in zasukaš boke v eno in drugo stran, isti položaj samo da stegneš eno roko preko druge in še glavo; ležiš in skrčiš koleno ter greš z njim preko trupa na dugo stran…vaje mačji hrbet ne priporočam).

Ko se pa spraviš v normalo, potem pa sprememba življenskega sloga: nikoli sedet več kot eno uro, vmes razgibavanje, tudi med vožnjo; vaje za moč in mišični steznik; primerna telesna teža; primerna hidracija telesa; B vitamini; nič sklanjanja, zato nabavi kolenčnike (najbolj nevarno je pobiranje po tleh v predklonu, ko se ob dvigu še zasukamo) in delaj vse iz pokleka.

Zaradi hernije pride do pritiska na živec ishiatikus, posledica je t.i. išias. Lahko traja tudi več mesecev. Dolgotrajen pritisk lahko privede do nepopravljive poškodbe živca.

Arcoxia so po mojih izkušnjah dobre tablete (NSAR druge generacije, ne škodujejo prebavilom), jemlji jih dokler so hude bolečine oz. vsaj cca 1 mesec, ker delujejo protivnetno.
Jemlji B kompleks vitamine – pomaga pri obnovi živcev (to je nasvet nevrokirurga dr. Tekavčiča, da ne bo kdo mislil, da si zmišljujem).
Razbremeni hrbtenico – v smislu nateg. Preizkusi mizo za raztezanje (imajo ponavadi v ZD na fizioterapiji) ali kupi/si sposodi inverzijsko mizo (nagibna miza oz. klop). Lahko ti naredi kdo doma, saj ni nobena znanost – gladek ploh, kjer pritrdiš noge in te nekdo nagne z glavo navzdol za 30-60 stopinj, ne več (ne na glavo). Pomaga tudi biti cel v vodi. Karkoli torej, da raztegneš hrbtenico in sprostiš mišice, ki so zaradi bolečine še bolj zakrčene.
Za nekaj časa pozabi na kakršnokoli sklanjanje, vse je treba iz počepa ali pokleka. Pri nagibanju (nad umivalnik ali pult) obvezno rit ven tj. da je usločen hrbet. Vstajanje iz postelje najprej na bok in potem se dvigneš hkrati ko gredo noge za protiutež na tla. Ne dviguj nič težjega od 2 kg – naj nosijo drugi ali uporabi voziček (ta visok, da se ne sklanjaš) ali nesi 10x če je treba.
Razgibavanje, raztezanje. Zaenkrat ne smeš delati vaj za moč oz. mišični “steznik”, ampak samo razteguj. Vaje so simpl, zgledajo brezveze, a pomagajo (npr. na vseh štirih in zasukaš boke v eno in drugo stran, isti položaj samo da stegneš eno roko preko druge in še glavo; ležiš in skrčiš koleno ter greš z njim preko trupa na dugo stran…vaje mačji hrbet ne priporočam).

Ko se pa spraviš v normalo, potem pa sprememba življenskega sloga: nikoli sedet več kot eno uro, vmes razgibavanje, tudi med vožnjo; vaje za moč in mišični steznik; primerna telesna teža; primerna hidracija telesa; B vitamini; nič sklanjanja, zato nabavi kolenčnike (najbolj nevarno je pobiranje po tleh v predklonu, ko se ob dvigu še zasukamo) in delaj vse iz pokleka.
[/quote]
Lepo ste se potrudili in podali izčrpen in uporaben odgovor. Hvala, čeprav začetni post ni moj.

New Report

Close