Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako izgleda vaša plačilna lista?

Kako izgleda vaša plačilna lista?

Pri nas dobimo tako suhoparno in zamotano, da človek rabi kar nekaj IQ, da prebere koliko ima plače.
Zato mi je tale plačilna spodaj zelo zelo všeč :))

[img]http://www.netokracija.si/wp-content/uploads/sites/2/2015/08/3fs-pla{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dni-izpisek-2-600×848.jpg[/img]

Ne zaslužiš take plače, če ti je tole zakomplicirano. Popolnoma jasno so navedeni stroški in izplačila. Razen če je razlog objave hvalisanje. Lahko dam tudi jaz svojo gor, da tvoja ne bo izgledala previsoka 😉

Se opravičujem, vročina je že usekala na tečnobo. Sploh nisem do konca brala 😉

nova
Uredništvo priporoča

Meni je tale zgoraj všeč predvsem zaradi zneskov, drugače pa še bolj zakomplicirana kot moja, oblikovno pa sploh zanič – vsaj za moj okus.

a je slika avtorska … ali ukradena na netu☺
ker avtor slike ni naveden !!

Moje mnenje je ravno nasprotno, zneseki mi niso všeč, oblikovno je prijazna do zaposlenega.

Jaz bi tudi imela tako plačilno listo. Me ne bi čisto nič motilo, da je iceberg narobe obrnjen. 🙂 Kje se to dobi in kaj je treba naredit?

Ma lej, če bi jst dobil tako plačo, me boli k.. kako je pregledna. V bistvu se mi tvoja zdi v vsakem pogledu bolj simpatična kot moja, hehe. Drugač pa, veš kako pravijo, kdor z malim ni zadovoljen si več ne zasluži.
Bi pa rekel tako, kapo dol, da daš to na net, sam svoje nebi dal tako na vpogled, pa nima veze, če ni imena gor.

Saj to ni plačilna lista od avtorice, ona je samo napisala da TAKA KOT JE TA GOR ji je všeč.

Meni je čist vseeno, kakšna je oblika plačilne liste pa če jo zastopim ali ne… važen je znesek na koncu. Pri meni je žal samo cca 2/3 tegale 🙁

pri meni pa polovico tegale ;(

Jaz pa ne razumem, zakaj so plače taka skrivnost. Meni ni problem povedati, koliko dobim. To mi je tako, kot cena izdelka na prodajni polici – toliko je in basta. Če hočeš, kupi, če ne pusti. Enako je s plačo – dobim toliko, za kolikor se strinjam, da bom delala določeno delo.

Enako. 🙂 Meni je dovolj, seveda pa se ne bi otepala višjega zneska. 😉

Enako. 🙂 Meni je dovolj, seveda pa se ne bi otepala višjega zneska. ;)[/quote]

Ker imaš tako nizko plačo, ti ni problem povedati zneska. Moja je naprimer 3x večja od te in verjamem, da bi me marsikdo drugače gledal.

Enako. 🙂 Meni je dovolj, seveda pa se ne bi otepala višjega zneska. ;)[/quote]

Ker imaš tako nizko plačo, ti ni problem povedati zneska. Moja je naprimer 3x večja od te in verjamem, da bi me marsikdo drugače gledal.[/quote]

Po mojem pa je tako, da če veš, da si svojo plačo zaslužiš s svojim delom in doseganjem rezultatov, ti ni problem povedati, kolikšna je. Razen mogoče, če se bojiš konkurence, da se ne bi kdo zaradi želje po tvoji plači spustil v enak posel in ti postal konkurenca ter ogrozil tvoj zaslužek.

Enako. 🙂 Meni je dovolj, seveda pa se ne bi otepala višjega zneska. ;)[/quote]

ne se sekirat – tole je samo Demo verzija programa, ki ga ta 3FS prodaja za obračun plač

Ti ne moreš vedeti, kako je, lahko pa si seveda misliš. Jaz pa vem kako je.

Enako. 🙂 Meni je dovolj, seveda pa se ne bi otepala višjega zneska. ;)[/quote]

Ker imaš tako nizko plačo, ti ni problem povedati zneska. Moja je naprimer 3x večja od te in verjamem, da bi me marsikdo drugače gledal.[/quote]

Če si recimo mikrokirurg, ki ljudem nazaj zašije izgubljeni ud, če si znanstvenik, ki si odkrila zdravilo za kakšno usodno bolezen, če si projektant, ki si izumila način kako projektirati letala, ki ne morejo pasti ali ladje, ki se ne morejo potopiti, ne rečem nič glede trikratnika tvoje plače. V teh primerih, morda še kakšnem zraven, si jo zaslužiš. Ker vse ostalo – je preplačano. Nikoli in nikakor si ne zaslužijo ljudje take mastne plače za delo, ki ni nič posebnega, vendar so pač njihove firme povečini prisesane na državo in so jo tako počasi pocuzale. Ga ni znanja, ki bi bilo tako vredno, sorry – razen zgornjih in še par drugih primerov, tako da če moraš skrivat, da mešaš meglo za 6 jurjev na mesec, potem naj te kar gledajo postrani, upravičeno.

Ker imaš tako nizko plačo, ti ni problem povedati zneska. Moja je naprimer 3x večja od te in verjamem, da bi me marsikdo drugače gledal.[/quote]

Če si recimo mikrokirurg, ki ljudem nazaj zašije izgubljeni ud, če si znanstvenik, ki si odkrila zdravilo za kakšno usodno bolezen, če si projektant, ki si izumila način kako projektirati letala, ki ne morejo pasti ali ladje, ki se ne morejo potopiti, ne rečem nič glede trikratnika tvoje plače. V teh primerih, morda še kakšnem zraven, si jo zaslužiš. Ker vse ostalo – je preplačano. Nikoli in nikakor si ne zaslužijo ljudje take mastne plače za delo, ki ni nič posebnega, vendar so pač njihove firme povečini prisesane na državo in so jo tako počasi pocuzale. Ga ni znanja, ki bi bilo tako vredno, sorry – razen zgornjih in še par drugih primerov, tako da če moraš skrivat, da mešaš meglo za 6 jurjev na mesec, potem naj te kar gledajo postrani, upravičeno.[/quote]

Moja plača je v sorazmerju, s plačami mojega položaja v tujini.

Govorim pa o tem nerazumevanju kot ga pišeš ti, meni se pa ne da ukvarjati s stalnim pojasnjevanjem.

Ne vem sicer kako si prišla do zneska 6 jurjev, verjetno mešaš bruto in neto.

Enako. 🙂 Meni je dovolj, seveda pa se ne bi otepala višjega zneska. ;)[/quote]

Ker imaš tako nizko plačo, ti ni problem povedati zneska. Moja je naprimer 3x večja od te in verjamem, da bi me marsikdo drugače gledal.[/quote]

In potem si se zbudila. Ljudje s takimi plačami ne visijo na MONU, tukaj gor se zbira raja,-)

Če si recimo mikrokirurg, ki ljudem nazaj zašije izgubljeni ud, če si znanstvenik, ki si odkrila zdravilo za kakšno usodno bolezen, če si projektant, ki si izumila način kako projektirati letala, ki ne morejo pasti ali ladje, ki se ne morejo potopiti, ne rečem nič glede trikratnika tvoje plače. V teh primerih, morda še kakšnem zraven, si jo zaslužiš. Ker vse ostalo – je preplačano. Nikoli in nikakor si ne zaslužijo ljudje take mastne plače za delo, ki ni nič posebnega, vendar so pač njihove firme povečini prisesane na državo in so jo tako počasi pocuzale. Ga ni znanja, ki bi bilo tako vredno, sorry – razen zgornjih in še par drugih primerov, tako da če moraš skrivat, da mešaš meglo za 6 jurjev na mesec, potem naj te kar gledajo postrani, upravičeno.[/quote]

Moja plača je v sorazmerju, s plačami mojega položaja v tujini.

Govorim pa o tem nerazumevanju kot ga pišeš ti, meni se pa ne da ukvarjati s stalnim pojasnjevanjem.

Ne vem sicer kako si prišla do zneska 6 jurjev, verjetno mešaš bruto in neto.[/quote]

Kaj pa mešam? No, kaj mešam?

Na plačilni listi piše ZAPOSLENI PREJME 1.940 EUR. Trikratnik tega je 5.820 eur, če zaradi ekonomičnosti mojega tipkanja zaokrožim na 6 jurjev, ne bi smelo biti nič narobe. To je IZPLAČILO ZAPOSLENEMU. Sama navajaš, da imaš trikratnik. Če govorimo o neto, je to 6 jurjev. Če govorimo o bruto je to 9 jurjev.

No, boš zdaj povedala, koliko je tvoj trikratnik? Ali si tako upravičena mastne plače, pa še množit s tri ne znaš?

Moja plača je v sorazmerju, s plačami mojega položaja v tujini.

Govorim pa o tem nerazumevanju kot ga pišeš ti, meni se pa ne da ukvarjati s stalnim pojasnjevanjem.

Ne vem sicer kako si prišla do zneska 6 jurjev, verjetno mešaš bruto in neto.[/quote]

Kaj pa mešam? No, kaj mešam?

Na plačilni listi piše ZAPOSLENI PREJME 1.940 EUR. Trikratnik tega je 5.820 eur, če zaradi ekonomičnosti mojega tipkanja zaokrožim na 6 jurjev, ne bi smelo biti nič narobe. To je IZPLAČILO ZAPOSLENEMU. Sama navajaš, da imaš trikratnik. Če govorimo o neto, je to 6 jurjev. Če govorimo o bruto je to 9 jurjev.

No, boš zdaj povedala, koliko je tvoj trikratnik? Ali si tako upravičena mastne plače, pa še množit s tri ne znaš?[/quote]

Bruto 9.000 ni neto 6.000.

Kaj pa mešam? No, kaj mešam?

Na plačilni listi piše ZAPOSLENI PREJME 1.940 EUR. Trikratnik tega je 5.820 eur, če zaradi ekonomičnosti mojega tipkanja zaokrožim na 6 jurjev, ne bi smelo biti nič narobe. To je IZPLAČILO ZAPOSLENEMU. Sama navajaš, da imaš trikratnik. Če govorimo o neto, je to 6 jurjev. Če govorimo o bruto je to 9 jurjev.

No, boš zdaj povedala, koliko je tvoj trikratnik? Ali si tako upravičena mastne plače, pa še množit s tri ne znaš?[/quote]

Bruto 9.000 ni neto 6.000.[/quote]

Sem kje to trdila?
Množila sem s trikratnikom, kot ti navajaš, iz zgornje plačilne liste. Množila sem neto (ker si rekla, da je tvoja plača trikratnik od te) in množila sem bruto in to tisti bruto, ki je na zgornji listi. Nikjer nisem pisala, da je 9 bruto izplačila 6 neto, ker vem, da so lestvice dajatev državi pri višjih bruto zneskih pač drugačne. Samo fak ej, ti si pa ko točak!

Plača se vedno navaja v bruto zneskih, to je pravilo, da so zadeve primerljive in ti si zgoraj navajala 6.000.

Točno o takem obnašanju pa je bilo govora v mejem prvem postu, da pričakujem od drugih, v kolikor bi vedeli o mojih prejemkih. Si tipičen primer Slovenca in reakcije na nadpovprečneže.

Nadpovprecneze! Jodldi!

New Report

Close