Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kalkulacija morske pizze v Portorožu

Kalkulacija morske pizze v Portorožu

Pizza nekje fi 30 cm
– 8 dagenj, predvidevam iz konzerve
– pol pesti nekih umetnih lignjev, neke oranžne rolice( nimam pojma kaj je to)
– pol žličke tržaške
– tanko testo
– pelati omaka

Cena 9,5€
Firbec me matra, koliko stane gostinca takšna pizza, pa pustimo ostale stroške ( personal, elektrika, pomivanje, prispevki za zaposlene, najemnina…)
Mi zna kdo to izračunati?

Cena sestavin taksne pizze? Hmmm… ugibam da nekje med 2 in 3 evre?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

material je najmanjša postavka…
v restavracijah je vse drugo dražje

drva pa priprava pa tak je pa zastonj?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ah drva se itak porazdelijo med več strank, to če vsak plača po 20 centov za tista drva, pa pol eura za elektriko pa 1 za natakarje… ampak da vžgeš drva ni tako lahko, to ful zapeče, ko potegne šibico, treba plačat to

Aja pa tudi to še ni vse. Morate se zavedat, da okoli po lokalih hodijo fantje, ki ponudijo zavarovanje. Če se lastnik za zavarovanje nebi odločil, ni nobene garancije, da se nebi lokalu pripetilo kaj neljubega, zato je pametno, da lastnik plača to zavarovalnino, razumete?

Evo lep primer iz filma Kajmak in marmelada:

https://youtu.be/-sX7YgOiuwI?t=4m4s

Meni pa nikoli ni bilo jasno, zakaj folk rine v drage lokale, pa potem še celo leto okoli bentijo in se zgražajo. Je to kaj v zvezi z mazohizmom?

Evo, v moji bližini je gostilna s zelo visokimi cenami. Ali so zato brez dela? Ne, niso. Prvzaprav je za recimo nedeljsko kosilo, potrebna rezervacija vsaj 3 do 4 dni vnaprej.

Temu se preprosto reče prosti trg. Vsak postavi ceno, za katero smatra, da se mu bo izšla. Če je usluga prava, če je material pravi, če je ambient pravi… se izide vsakemu. Tako najcenejšemu, kot najdražjemu. Je pa res, da ljubitelji nizkih cen in ogromnih porcij, definitivno nikoli ne bodo razumeli visoke kulinarike. Tako kot strasten fen turbofolk blondink nikoli ne bo razumel “dolgočasne” opere in zakaj je treba med izvajanjem sedeti pri miru.

Zato se pizze ne je v Portotozu ampak se gre v 33ko 🙂

Cena sestavin pic ne presegajo 1 eur.

Ker sem delal v gostinstvu približno poznam cene – plus morate vedeti, da se vse sestavine kupujejo v velikih posodah, tako da na eno pico pade res majhen del.

Žal pa so te sestavine RES najslabše kakovosti. Ne bo vas ubilo, če boste šli kdaj pa kdaj na pico, ampak da bi jo jedel vsak dan—NO GO. Sploh sir je problematičen – nasvet: raje vzemite mozzarello – boste vsaj vedeli, da jeste sir:)

In kam gre ostalih 7 eur. Sigurno ne samo gostincu v žep. Na koncu mu ne ostane veliko – ker je RES veliko stroškov….

Kaj pa hodiš na pizzo. Veš , da je to jed , od katere ima gostinec največ profita

Saj imaš cenike. Če so cene previsoke, greš dalje. V Portorožu je v ceno pizze vključen še pogled na morje 🙂

No, kje je sedaj najboljša pizza na obali? Prosim, ker sem razočarana z Zlatim sidrom, drugega ne poznam, razen Santa Lucija. Oboji zelo tanko preveč pečeno testo, po vrhu pizze pa skoraj nič.

Rustika ni slaba… če ti je predrago pa pojdi v merkator.

40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}- reket
40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}- lizing za jahtu
10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}- peč
10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}- natakar, pek, sestavine od prejšnje pizze, testo

New Report

Close