Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cenitev škode avtomobila (po prometni nesreči)

Cenitev škode avtomobila (po prometni nesreči)

Živjo!

Prosim za vaše mnenje: prišlo je do prometne nesreče, nismo bili krivi, dobili smo kuponček… Torej gre vse iz njihove police. Naš avto je totalka. Cenilec je ocenil in znesek, ki nam ga je povedal, se nam zdi prenizek – avto ima namreč zelo zelo malo kilometrov (manj kot 10.000 na leto), kljub letom, vedno garažiran, za nas kot nov. In sedaj s tem zneskom ne moremo pokriti niti popravila.
Mi smo imeli vsa leta kasko ipd., ampak gre to iz police drugega. Žalostno, da nisi kriv in ne moreš niti pokriti škode.

Povejte mi, lahko dosežemo, da nam več ocenijo? Kako? Radi bi le, da se avto popravi in je spet vozen, saj si novega ne moremo privoščiti.

Hvala za mnenje.
lp

Najprej vzami odvetnika potem pejd k psihiatru ,da imaš traume od nesreče ,ki jih res tudi imaš.Potem bo odvetnik nspisal zahtevek zavarovalnici ene 3000 eir za zdravstvene težave in za avto kolikor je pač škode.Njemu ne bojo kaj preveč zbijali cene,ker vedo,da so vam dali vsaj polovico premalo.Edino,če ti ocenijo avto totalko ker je več popravila kot je vreden in če je precej star ne glede na kilometre potem imajo pravico tako naredit.

naj ti najdejo enakovreden avto … in ti ga kupijo

Sicer se ne vem kako ne spoznam na te stvari, ampak mislim, da število prevoženih kilometrov in to, da je bil avto garažiran, na cenitev zavarovalnice popolnoma nič ne vpliva. To, da je bil avto za vas kot nov, pa itak ne.

Hvala za komentarje.

Vpliva na cenitev, ja – preverjeno, ker smo ravno govorili s cenilcem in je to potrdil.

Hmm, odvetnik? Koliko je pa stroškov s tem? Ima kdo izkušnje? Radi bi namreč da samo pokrijemo popravilo…

Hvala, lp

Ne poslušaj bedakov s nekimi predlogi o odvetniku in travmah ali celo o tem naj zavarovalnica kupi drug avto, koliko ima avto km je nepomembno, koliko je ohranjen isto tako, zavarovalnica vam bo izplačala tržno ceno avtomobila, ki jo ima v svojem katalogu, ta cena je približna ceni na avto netu, ampak dobili boste 50 morda 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} te vrednosti in razbitino avta in tako je vedno , ali je avto kasko ali zgolj obvezno je nepomembno ker niste krivci, lahko se sicer tožite ampak ne nasedajte bedakom, ki trdijo kako so oni dobili izplačilo celega avta ker to enostavno ni res, razbit avto vedno ostane lastniku nikoli zavarovalnici , preberi drobni tisk pogodbe o zavarovanju imaš kar 3 ali 4 liste a4 format kjer ti vse piše kakšen je postopek pri totalki.


Zavarovalnica v primeru totalke NE plača popravila temveč vam izplača polovico od vrednosti in pusti avto, kaj boste vi z njim jih ne zanima.

Tisti gor ki ima vse za bedake je sam bedak.Odvetnik ti bo to zastonj rešil,ker je pravilo,da ga plača zavarovalnoca in večjo odškodnino bo uredil kot en amater sam.To ti jaz iz prve roke povem.Imel sem podoben primer in je odvetnik rekel,da jaz nimam nič stroškov z njim ,ker bo dobil plačilo od zavarovalnice in tako je bilo.

To je bilo včasih, si malo pojamral, da te boli vrat in dobil odškodnino dva do tri tisoč evrov. Ne vem točno kdaj, nekaj let nazaj, so to spremenili, in moraš imeti dokazane poškodbe, da ti izplačajo odškodnino. RTG slika zvina, zloma, premaknjenega vretenca, ipd.

Za duševne bolečine pa je bilo že včasih težko kaj dokazati. Nekaj malega se je dalo iztržiti s tem, da se ne moreš ukvarjati s športom ali zaradi izgube dohodka (v navezi z bolniško). Kako je danes, ne vem.

Na kratko, ne da se več tako na lahko priti do odškodnine, če ni dokazanih poškodb.

Moja je lani dobila več tisoč eur odškodnine ker jo je eden malo podrsal od strani.Je pa šla drugi dan po nesreči k psihiatru in odvetnica je zavarovalnici poslala izvid in to je to.Za avto je pa dobila 350 eur sicer škode niti toliko ni bilo ,ker je bilo samo mali dotik na vrata.Od jamranja zavarovalniškemu agentu ne dobiš nič.Moraš dohtarju pojamrat potem gre.Odvetnik ti vse to iredi brezplačno ,ker po zakonu ga mora plačat uavarovalnica samo ljudje to ne vedo in potem ne verjamejo ,da se to rešuje z odvetnikom.


Torej, vam se je šlo za denar, ena drajsa na avtu…ma ti lazes.

A ker ti en mal avto podrajsa, greš kar k psihiatru in na osnovi tega potem iztožiš “več tisoč eur” odškodnine? Larifari…


Torej, vam se je šlo za denar, ena drajsa na avtu…ma ti lazes.[/quote]
Normalno da laže, zavarovalnica ne izplača niti enega evra za neke poškodbe ali travme dokler zdravljenje ni končano naj bo to pri psihiatru ali pa ne terapije, dokler ni končano ni NIČ, eni kr neki nakladajo in trobezljajo brez veze , pa tisti ki trdi kako mu je odvetnik vse zrihtal in je dobil polno izplačilo, dobil je k… v rit in nič drugega, yebe se zavarovalnici pa če prideš s desetimi odvetniki oni jih ima tudi in to dobro plačane in ne delajo drugega kot da se ukvarjajo s bedaki ki mislijo kako bodo nategnil zavarovalnico , pa tisti, ki ga ni odvetnik nič stal LAŽEŠ ko pes, odvetnik ti je krepko zaračunal, ja je poslal zavarovalnici račun, ki pa je bil pol manjši od tega ki si ga ti plačal, dajte nehat lagat in potvarjat dejstva.

Nič ni šlo za denar.Službeni organi so jo po krivem okrivili za nesrečo v kateri ni bila kriva in to je delovalo na psiho .Potem je izvedenec dokazal ,da bsba ni nič kriva.
a vam kriva obdolžitev ne naredi nobene travme.Jaz mislim,da ja.

New Report

Close