Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj storiti, če sumiš, da otrok kadi travo?

Kaj storiti, če sumiš, da otrok kadi travo?

Počitnice. Najstnik večinoma zunaj s prijatelji. Domov prihaja čuden, drugačen. Roke mu smrdijo po cigaretih (morda čemu drugemu, ne ločim).
Veliko je sam doma. Ima ogromno prostega časa, ni šole, ni dejavnosti, ni nič.
Bojim se najhujšega.

Kako naj ukrepam? Vsi pravijo, bolj mu prepoveduješ, bolj se bo upiral in še bolj to delal!
Kaj mi potem še preostane? Da mu rečem: saj ti ni treba ven, kar tu si enega prižgi!?!

Se je kdo spopadal s tem? Kako?

Opazuj ga, kako se obnaša. Ko ga ni, malo preglej po sobi. Sigurno boš v kakšni posodici dobila kakšno “presenečenje”. Če boš kaj našla in mu boš pokazala, bo sigurno rekel, da to ni njegovo, ampak mu je nekdo dal za spraviti. Pogovori se z njim. Povej mu, kakšna past je to. Sicer pa ne rini v njega preveč, ker potem ne boš nič zvedela.
Najstniki so taki, da nalašč delajo vse po svoje. Kaj veliko se ne da narediti. Opozori ga na to, da to ni tako enostavno in da lahko pusti hude posledice. Tudi trava ni tako nedolžna stvar. Tudi oče mora potegniti s tabo in morata biti enotna, ker drugače ne bo nič. Vse dobro.

nova
Uredništvo priporoča

Ukrepaj preden bo prepozno,preden bo doživel kak živčni zlom zaradi stranskih učinkov,ker pol po zelenjava do konca življenja,trava NI nedolžna..Raje vidim svojega otroka kaditi navadne cigarete in spiti kakšno pivo ob vikendu kot pa kaditi travo,ki je marsikomu uničila življenje.

Bojis ne najhujsega? In kaj je najhujse? Da pubec kadi travo?? Skoraj sem crknil od smeha 🙂

Glej, trava je na pohodu legalizacije in samo vprasanje casa je kdaj bo pri nas. Ti pa se bojis najhujsega 🙂 Ti jaz povem kaj je najhujse? Ko sem jaz pri 16 travo kadil, doloceni moji sovrstniki pa koko in heroin konzumirali in preprodajali.
Tak da ne panicari ce se ti ga mali kdaj pa kdaj nakadi. Velika vecina se nas je in marsikdo se danes in to vsi od totalnih propalic do odvetnikov in zdravnikov. Ravno tako kot ti isti kadijo cigarete in pijejo alkohol.

Da NEBI slucajno kupovala teste za THC! Ker ce slucajno ne kadi trave in bos mu pomolila test pod nos bos izgubila njegovo zaupanje. Rajsi se pogovori z njim, opazuj ce ima rdece oci ko pride domov, mogoce najdes kje kapljice za oci, ce je zelo zejen in nima sline ko pride domov, to so vsi znaki da mogoce kej konzumira.. Ne pa ga takoj napadat in ga obtozevat ker pol pa ti nikolo vec nebo nic povedal…

In zdaj si heroj,ker si kadil travo?Posplošuješ,tebi mogoče ni pustila posledic,na tisolče ljudem pa je,preberi si kakšne izpovedi bivših kadilcev na monu,zadeva je izredno,izredno nevarna.V Sloveniji nikoli ne bo legalizirana,kvečjemu v medicinske namene….celodnevno pohanje ni zdravljenje,sicer pa se z odvisniki tak ne da racionalno pogovarjati.

aja pa se da odgovorim na tvoje vprasanje kaj lahko naredis. NIC. Popolnoma nic, ce se je on tako odlocil. Imas pa 2 moznosti. Se pozanimas po internetu o travi in izpades cool mati, ali poslusas nasvete panicnih mon in izpades zategnjena mona.

Res pameten odgovor! Kaj ni tako, da trava lahko vodi v hujše droge? Pa da se ti najstnik cele dneve zakaja in ni nič od njega, ni dovolj hudo? Ne bi mi bil problem, če bi to bilo le tu pa tam, kot to res morda znajo delati odrasle zrele osebe, ampak ne moreš otroku KAR DOVOLITI! Kaj mu rečeš? Ok, lahko, samo ne prepogosto, sin?

Hvala za link na teste, ampak vseeno ne vem, kako reagirati, če bi bil test pozitiven. Razen pogovora, ki ga zna že na pamet in mu ni več za poslušat. Kaj lahko? Ne morem kar pustit no!?

In zdaj si heroj,ker si kadil travo?Posplošuješ,tebi mogoče ni pustila posledic,na tisolče ljudem pa je,preberi si kakšne izpovedi bivših kadilcev na monu,zadeva je izredno,izredno nevarna.V Sloveniji nikoli ne bo legalizirana,kvečjemu v medicinske namene….celodnevno pohanje ni zdravljenje,sicer pa se z odvisniki tak ne da racionalno pogovarjati.[/quote]

umiram od smeha ko berem eksperte 🙂 si vedel da tudi celodnevno naziranje s haribo bomboni ni zdravo? pa tudi ce celi dan mleko pijes ni zdravo.
Trava je izredno nevarna ja, zato pa se uporablja v medicinske namene :)) jao eni ste poceni v glavo in to brez trave 🙂

Naj pije je zdravo,ker je legalno….:)moja cela druzba je zaugala travo pa nas je vse minilo in NI bilo nic hujsega….tole je pa starsevski MIT,da se iz trave salta na druge substance,ce mu/bodo dišale druge droge pa zna biti sranje….cigareti so tud zdravi…

Zmanjšaj mu finance pa boš videla odziv. Alkohol je poceni, tudi cigareti oz. mularija raje zvija tobak, ker je cenejši trava pa že ima svojo ceno (10€/g, no ja mogoče kakšno perje za 5€ vlečejo) in ga ne bodo kolegi dolgo financirali.

…da zdravniki,odvetniki itd ne konzumirajo trave ampak majo raje koko…in potem vi zavedne nič hudega sluteče duše pridete k zdravniku nevedoč,da je itak pod vplivom in verjamete da ste v dobrih rokah,ha!
Kar se pa trave tiče,avtorica….ste dala vedeti,kolko ste razgledana,raje podpirate otroka pri alkoholu in cigaretih?? A lahko utemeljite zakaj? A kaj spremljate črne kronike recimo? Koliko družinskega nasilja je zaradi alkohola? Koliko ljudi umira od cigaret?? A morda poznate koga ki je umrl od trave?? NE?? NO JAZ TUDI NE!
Se mi ne zdi nič posebnega če mali eksperimentira,saj je ja v teh letih. Problem nastane,ko pač nima pri sebi porihtano,da recimo začne probavat tudi trše droge,je pa to stvar posameznika kako ima razčiščeno.

Oči ima čudne, včasih velike zenice, pa ko bolje pogledam, so spet majhne (pri isti svetlobi!).
Žejen seveda pride, ampak pri teji vročini zunaj, niti ni čudno.
Hodi nekam čudno hitro, ko pride domov. In potem itak v sobo, na posteljo, gledat tv oz. spat.

Kaj če res kaj konzumira, kaj moram narediti?

Zaposli ga z nečem, da ne bo imel niti minute prostega časa.
Če je starejši od 15 let, ima da dela vsaj 10 ur na dan 7 dni v tednu do konca počitnic.
Tako boš “ubila 3 muhe na en mah”: Poba bo prvič mal zaslužil s svojim delom in spoznal vrednost denarja. Pridobil bo prve delovne izkušnje (pa tudi navade). In nenajzadnje, ne bo imel več časa počet razne neumnosti tipa trava/cigareti s svojimi zgubaškimi vrstniki.

Koliko je star? Ko vidiš, da pride čuden domov, da mu roke smrdijo po cigaretih, kako reagiraš?
Kot prvo, se izobrazi o prepovedanih in ostalih drogah (, da boš imela argumente, ko ga boš “posadila” za pogovor.)
Ne moreš enostavno znoreti in mu prepovedati, brez da mu veš povedati, zakaj tako. Te ne bo jemal resno, boš zanj samo “stara, ki nima pojma”.

Mhm, folk umira od posledic kajenja in pitja alkohola, trava je pa cela drama. Kakšno sprenevedanje!

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

si vedela da je vsak, preden je kadil travo, tudi sigurno spil pivo, kadil cigarete in jedel cokolado? Torej cokolada vodi do trave, po tej logiki 🙂
Glej, reciva tako, sem se v mladosti srecal z minimalno 100 ljudmi, ki so kadili travo, pa en ni pristal na cem hujsem. Pa so danes vsi super in normalni ljudje. Vem pa za 2 narkomana, ki pa trave ne marata. Tako da ne prevec poslusat raznih teorij, ker praksa je nekaj cisto drugega.
Aja, odrasle zrele osebe res kadijo tu in tam, ampak vsak od teh je sel skozi fazo celodnevnega zakajanja v najstnistvu, ce so imeli cas za to. V casu sole to seveda ne gre, zdaj pa 🙂

Vseeno je če se zakaja, važno, da ga nikdar in nikoli ne zakleneš v avto in greš v šoping!!!!

Kaj hočete povedati? Da ni nič narobe? Naj ga še naprej gledam takega čudnega doma, samo zato, ker je pač najstnik v puberteti in njegovo delo je to, da sprobava vse, kar si zamisli? Ja, bravo, res si bo nabral izkušenj. Ali naj samo gledam to? Kaj lahko? Ne dovolim, ne morem ga gledati takega. Ko bo na svojem, naj dela, kar hoče, tu ga ne morem takega niti gledati.

Naj dodam, da je astmatik, zato bi me že samo kajenje izjemno motilo, ampak spet – kaj lahko naredim – nič?

tukaj bo naletela na problem, katerega se mali zelo zaveda. Namrec ce bi kdo od vas malo prebrskal po internetu, bi ugotovili da bo mati ostala brez argumentov, ker trava ne pusca skoraj nobenih posledic in tezko recemo da je skodljiva. Skodljiva je v res ogromnih kolicinah preko ogromno let, ampak katera stvar v takih okoliscinah ni? So sladkarije, cigareti in alkohol preeeceeej bolj skodljivi, ampak tisto vsi toleriramo.

Jezus kristus, so ljudje neumni. Res, velik boljše, da pije alko, res zdravo.

Premlad je, da bi delal. In premlad, da bi kadil karkoli.

Glej sem dokaj mlada in sem tudi jaz v mladosti kadila travo tu pa tam. Pol pa me je minilo samo od sebe. Za cigarete pa – zacela sem kadit pri 16ih. Moji so seveda bili proti, po drugi strani pa itak sem se skrivala tako da kadila sem tako ali drugace… Trave pa nisem kadila vsak dan, mogoce 1x na teden, tako da moji niso nikoli vedli. Probaj da mu ne das denarja za ven, da vidis kako reagira. Lahko pa se tudi naredis da te ne skrbi in ga direktno vprasas pa mu reces da pac razumes ce malo eksperimentira, mogoce se ti bo pol sam odprl pa povedal. Lahko tudi da ima tako druzbo kjer kadijo pa se hoce “vklopit” in kadi se on tudi ce drugace nebi. Koliko pa je star?

povečaj mu žepnino, da bo lahko prešaltal na trde droge

vse ostalo si zamudila
svojo sposobnost pa si dokazala z objavo na MON_u

New Report

Close