Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ženina zoprna vprašanja pri kosilih

Default avatar

Ne no

kr ena 2 neprijavljena je napisal/a:
Jaz pa ne razumem tvoje živčnosti ob vsem tem. Sej je samo faking kosilo!! Če te to tako spravo iz tira se pojdi zdravit lepo prosim. Jaz ti prvič, ko ni šel drugam jest sploh skuhala več ne bi. Za zamere in mulo kuhat sem prestara, da ne dobiš od mene več niti pudinga bi bilo pa lepo dejstvo. Kosilo bi kuhala sebi in otroku, ti pa jej kjer ti paše. Pa ne zato, ker so tvoje zahteve in prošnje tako nemogoče, ker niso niti malo. Ampak, če pa takega problema nisi sposoben rešit na kulturen in normalen način brez, da doživiš živčni zlom, potem pa boga tvoja žena. Tablete za pomiritev živcev ao že dolgo na tržišču.
Je lepo napisal, da so ji že nekajkrat povedali, da je to moteče.
Ti si pa sploh pacientka - če ne bi noro hvalil vsak grižljaj, bi kar nehala kuhati zanj?? Brez besed.

Pa še to: očitno ne doživlja živčnega zloma on, ampak nesamozavestna, živčna, če ne že rahlo histerična žena.
Da bi mene stalno spraševala, bi ji najprej lepo rekla, potem bi pa znorela.
Default avatar

lkmklmm

kr ena 2 neprijavljena
14.07.15 14:10

Jaz pa ne razumem tvoje živčnosti ob vsem tem. Sej je samo faking kosilo!! Če te to tako spravo iz tira se pojdi zdravit lepo prosim. Jaz ti prvič, ko ni šel drugam jest sploh skuhala več ne bi. Za zamere in mulo kuhat sem prestara, da ne dobiš od mene več niti pudinga bi bilo pa lepo dejstvo. Kosilo bi kuhala sebi in otroku, ti pa jej kjer ti paše. Pa ne zato, ker so tvoje zahteve in prošnje tako nemogoče, ker niso niti malo. Ampak, če pa takega problema nisi sposoben rešit na kulturen in normalen način brez, da doživiš živčni zlom, potem pa boga tvoja žena. Tablete za pomiritev živcev ao že dolgo na tržišču.

heheheh

on se kurci nad vsakdanjimi dogodki manj kot ti nad njegovim anonimnim postom, ki nima veze stabo...
res je

Tablete za pomiritev živcev ao že dolgo na tržišču.

ženske so kuzle.. znajo polovico manj kot obljubljajo pa se to ti naredis bolje,, pol te pa fukajo zavsako stvar ki jo naredijo da bos skozi muko cenil njihovo delo..
Default avatar

oh ja

avtor, ti imaš očitno še druge probleme doma - ne samo omenjeno. Raje reši, kot pa da "noriš" pri čisto normalnem vprašanju. Še bolje, začni kaj od sebe dajat. Ne pa samoumevno pričakovat strežbe ALL.
Default avatar

take smo...

ti ji pa pr seksu zastavli vprašanja...a je uredu lubica...a ga dost čutš...a bi hitrej...a bi bl počas....a bi od uzadi...od uspredi...in tako naprej...k bo popizdila zaka jo tok sprašuješ ji pa povej da tko je teb pr mizi...vrjam se bo hitr odvadla hehe
Default avatar

Sam povem

Prideš domov, stopiš k ženi, jo stisneš in cmokneš in rečeš:"mmm, draga, nekaj super diši, se grem hitro umit pred kosilom."
Se usedeš in rečeš, no draga, ti si se že s kuhanjem namučila, bom danes jaz razdelil hrano. (si naložiš kakor ti paše), eno do dve jedi ful pohvališ po nekaj žlicah. Če kaj ostane rečeš "tako sem se napokal, da tegale ne morem več".
Hvala draga za odlično kosilo.
Možnost 2: prideš k mizi z znakom "brez komentarja" okrog vratu ;-)
Default avatar

pa kaj ste vsi polomljeni, ali kaj?

A, da bom odraslim na krožnik devala in nalivala vinčka in sokca, pa potem manjka le še : odpri usta, eno za mami, drugo za babi....
Ja, glih! Skuham, postrežem, če hočeš jesti ok, če ne, si pa naredi kar ti paše! Pa pospravi za seboj, ker nisem čistilka, kapiš?
Danes kuham jaz, jutri mož, pojutri sin,pa spet od začetka.
Ja, mi je všeč,če na vprašanje je dobro? nekdo odvrne Ja!
Če grem komu s tem na živce, tudi prav! Meni gre marskiaj na živce pri možu, sinu, tašči, itd... pa kaj!
Avtor, kljub tvojemu pisanju, da si srečen ker žena kuha, ti povem, da si tečen, razvajen fičfirič, ostala družinska srenja pa prav tako!
LP
Default avatar

bi šlo tudi meni na živce

Priznam, taka reč bi tudi mene hitro začela spravljati ob živce. Te razumem. Je nadležno, ker je nonstop in bistveno pogosteje kot je še "normalno". Če bi se to meni dogajalo, bi enkrat zvečer (ne pred, ob ali neposredno po jedi) rekla: draga (ime), nisem ti še povedal, da res cenim to, da za nas vse skupaj pripraviš obroke, ki so domači, zdravi in prdvsem okusni. Bi te pa v zvezi s tem prosil za nekaj oz. imam/-o (če vas je več) predlog, o katerem te prosim, če lahko razmisliš. Kaj praviš na to, da posameznih jedi ne bi komentirali med jedjo, ampak da ti povemo, če te bo zanimalo, naše mnenje po koncu obroka? Cenimo tvoj trud in ker bi radi uživali v tvoji dobri kuhariji, bi radi jed pojedli jedi v miru. Verjamem, da te skrbi in zanima, kaj si mislimo in brez težav povemo, bi pa prosili, če lahko po koncu obroka. Kaj praviš?

in potem naj pove, kaj si misli, kako se ji zdi oz. naj da svoj predlog, ki se ji zdi sprejemljiv. Ko boste dosegli kompromis, pa se tega držite in medsebojno opomnite (prijazno), če komu "spodleti".
Default avatar

take smo...

Sam povem je napisal/a:
Prideš domov, stopiš k ženi, jo stisneš in cmokneš in rečeš:"mmm, draga, nekaj super diši, se grem hitro umit pred kosilom."
Se usedeš in rečeš, no draga, ti si se že s kuhanjem namučila, bom danes jaz razdelil hrano. (si naložiš kakor ti paše), eno do dve jedi ful pohvališ po nekaj žlicah. Če kaj ostane rečeš "tako sem se napokal, da tegale ne morem več".
tale možnost dve je dobra hehehehe
Default avatar

sam povemII

Sam povem je napisal/a:
Če ti misliš, da bo kaj drugače zato ... se motiš. Točno vem, o čem avtor piše. In ni rešitve, ker gre za najnižjo možno samopodobo in hlepenje po pozornosti in potrditvi. In ga ni človeka ne načina, da se jo zadovolji. Žal.
Default avatar

uboga reva

Ja ženska je res uboga reva. Z nizko sampodobo. Nobena druga ne bi tako skakala in stregla dedcu, ki ne migne drugega kot to, da poje kar se mu da na krožnik. Kaj češ s takim nepokretnim dedcem?
Default avatar

Paco Moralles

prekipelo mi bo!! je napisal/a:
Govoril bom o ženinih vprašanjih pri kosilih, ki gredo tako meni kot ostalim članom družine že pošteno na živce. Še preden se bo vsulo nemalo nevmesnih komentarjev, češ da naj bom vesel, da mi žena sploh skuha kosilo, bom rekel tole: Hvaležen sem ji, da mi skuha kosilo, in to tudi spoštujem. Motijo me zgolj njena zoprna, ponavljajoča se vprašanja.

Ko nas pokliče h kosilu in nam postreže jedi, že po npr. prvi žlici juhe sprašuje, če je juha dobra. Tudi, ko juho pojemo, nas zopet vpraša, če je bila dobra. Mar ni že takoj jasno, da če smo pojedli juho, da je bila le-ta dobra?! Če ne bi bila dobra, bi že prej pokomentirali. Enako je pri glavnih jedeh. Najmanj šestkrat nam zastavi to vprašanje pri vsakem kosilu. Kdaj pa vpraša tudi večkrat. Npr. ko doda k jedem kakšno novo začimbo, nas sprašuje, če je dobro, da je dodala to začimbo. Še eno zoprno vprašanje tudi vedno zastavlja. Npr. ko speče krompir in si ga že vsi naložimo, kolikor ga hočemo, ona vedno sprašuje, če bo kdo še malo krompirja, če ga kaj ostane. To sprašuje pri vsakih takšnih jedeh, pri katerih še vedno kaj ostane. Ona pa si sploh še ne naloži krompirja na krožnik. Ja, kaj bo pa ona jedla?! Zrak?!

To, da nas motijo ta zoprna ponavljajoča se vprašanja, smo ji že nemalokrat omenili, ona pa jih še vedno zastavlja, namesto, da bi uživala v kosilu. Najraje bi šel drugam jest, ker mi ta vprašanja že žrejo živce ... To sem enkrat že storil in sem ji tudi vnaprej povedal, da me ne bo na kosilo, ker non stop zastavlja ta vprašanja. In kaj je sledilo? Zamere, ignoriranje ipd. Sploh ne vem več, kako naj ukrepamo, da se bo žena odvadila zastavljanja teh zoprnih vprašanj.

Ima kdo kakšno idejo?
Vstaneš in odideš v oštarijo na pir, ali pa samo kelnarco gledat.
Po tretji lekciji bo doumela!☺☺
NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
Default avatar

bo dojela ja

Paco Moralles je napisal/a:
Seveda bo dojela. In bo končno nehala pedenat dedca. Zdaj ji pa res ne kapne, da ni nobene potrebe, da igra služkinjo. Zato preprosto ne jej doma in ji bo kapnilo in bo končno nehala kuhat.
Default avatar

Tisa_R

Paco Moralles je napisal/a:
Da ne zna rešit problema drugače, kot da se mu izogne? Pobeg pred težavami, celo pred ženo? Nezmožnost izražanja?
Doumela bo, da ima enega čudnega tipa doma, če je njegov prvi odziv na problem tihi protest.
To je iz tiste zgodbe 'tihih tednov', ki se jih gredo nekateri... Čista žalost.

Pa zdaj ne zagovarjam njegove žene, ker nekateri ljudje niso pripravljeni spremeniti svojih navad, tudi če so moteče za vso družino in jim 100x rečeš. Samo v takem primeru bi se bilo pametno vprašat, zakaj je nekomu tako nepomembno, kako stvar doživljajo ostali člani, hkrati pa tudi, zakaj ti ostali člani na stvar gledajo sami s svojega vidika. Malo empatije z obeh strani, pa predvsem zmožnost umirjenega pogovora o zadevi - to je tisto, kar pomojem v avtorjevi družini trenutno manjka.
Default avatar

Yo_

klmlkm je napisal/a:
hahaha..

poznamo to..

ko ti fukne 3 kile špinaće preveč pa pustiš špinačo p te sparuje a ni blo dobrr..
ko ti fukne grozdje za poobedek prej pa mučkalica s papriko pa smetano pa use mogoče....a ni dobr grozdje..

ko reces da ne jes pardajza pa ti da prdajz pol pa litanije zakaj ne pojes prdajza...

same si p daji 3 koruze n talar tebe p jebejo kr ne pojes 3 kile špinaće..

sun jo n gobec..pa jo vprasi pol.. kj ani blo dobr hoces se enbkrat?
Ti imaš drugačen problem. Če govoriš tako. kot pišeš, te živa duša ne razume...
Default avatar

OMFG™

evo "cenik" protiuslug za pohvalo:
Dobro je - seks
odlično je - seks + orala
super je, lahko dobim še malo --- seks + orala + anala
Default avatar

teeeea

Hehe ... ste smešni. Lej midva sicer take stvari rešujeva, da se začneva delat norce. Vrjem, da prenehaš... Npr. še preden je kosilo, še preden je zajtrk ... ej bejbi, js kr vem, kak boš skuhala dons, ful bo dobr, sploh s timijanom, boš sol tud dodala, veš pa krompir ej, da mi ga ne boš dala preveč, ampak premal tud ne ... ponavad pride spontano..
Default avatar

samo meni nekak ni jasno

Samo meni nekak ni jasno, ženska skuha za vse, to pomeni, da preživi kar nekaj čsa za štedilnikom, dec pa ne zmore dveh pozitivnih komentarjev dat na njeno delo, ker ima rad pri jedi mir??? A ona pa ne bi rad imela miru in raje na kavču ležala, namesto da se trudi s kuhanjem? A njeno delo niti tolk ni cenjeno, da bi lahk dedc rekel, da mu je všeč za jest? A je on res tolk poln samega sebe, da niti ene osnovne manire ne premore???
Default avatar

sama se pohvalim

Tudi sama vedno doma kuham in pač vpašam partnerja, če je dobro, če pozabi pohvaliti. Včasih se pa kar sama pohvalim, da je to pa dobro skuhano. Kaj morem, če me pa kdaj pozabi pohvaliti. Samo midva se potem hecava in mi reče, a poznaš tisti pregovor (lastna hvala,...). Saj še mačka prinese gospodarju miš pokazat, ko jo ujame. Vsi potrebujemo pohvalo.
Meni se pa sloh ne zdi težko, da bi koga pohvalila.
Default avatar

Qd

Đisus krajst.. to dela moja tasca. Sprovocirala do te mere, da ji pac kdaj povem tudi, da mi kaj ni vsec. Poj je pa nos. V zivljenju ne tezim s temi vprssanji. Me pa tast zmeraj ful hvali. Ocitno ga je strenirala.
Default avatar

loči se

Loči se in pojdi k ženski ,ki ne zna kuhati. Bosta živela od ljubezni in ne bo nobenih zoprnih vprašanj pri kosilu.
Pa še linijo boš obdržal do visoke starosti.