Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek montaža klime

montaža klime

Zanima me, koliko je razbijanja, ko montiraš klimo. Vem, da je treba naredit luknjo v zid, kaj pa glede elektrike? Od kod se jo lahko potegne? V bližini nimam nobene vtičnice, le eno stikalo za luč.

In kako si ti predstavljaš, da bo klima delala brez elektrike? Bo v njej hrček poganjal kolo?
Elektriko bo pač treba pripeljat do klime od najbližje doze. Kako daleč je to in koliko razbijanja bo potrebnega, pa veš le ti.

OK, imaš stikalo 🙂
Malo razbijanja, narediš pred stikalom razvodnico, kabel do nje imaš že položen, od tam pa na stikalo, ki je že povezano z lučjo, dodatno pa potegneš od razvodnice še vtičnico za klimo.
Malo štemanja, gipsanja, prebeliš, pa malo kabla, dodatna vtičnica in šalčka zanjo, pa podometna razvodnica in to je to. En popoldan dela, pa nihče ne bo vedel, da je kaj na novo narejeno, le nova vtičnica se bo pojavila 🙂

V stikalu za luč verjetno ni elektrike, a ne?

V stikalu za luč verjetno ni elektrike, a ne?[/quote]

In bo klima delovala le, kadar bo prižgana luč?
Kot ti je bilo povedano; treba bo narediti novo vtičnico ali potegnit nov kabel iz doze.

Klimo smo naročili skupaj z montažo in se nam ni bilo treba ukvarjati s tem problemom:)
Monterji vse zrihtajo.

kjer je stikalo za luč, pač ni primerna elektrika za klimo.
Kot prvo, v dozi, kjer je šalter za luč, je ponavadi samo kabel za fazo…torej ti manjka nula in ozemljitev, da boš lahko še kaj drugega gor priklopil.
Kot drugo, žice po katerih se napajajo luči so tanjše, kot tiste, ki gredo na vtičnice, prav tako so varovalke za luči prešibke.
Bo treba kar poiskat v blližini kako dozo, kjer so notri žice za vtičnice…bodo monterji že našli .
Kako bodo izvedli, pa je stvar dogovora. Monterji po defaultu delajo nadometno napeljavo, Torej kable in cevi za kondenz speljejo po zidu, nad ometom. Torej je vidno. Če hočeš napeljave skrite pod ometom, bo doplačilo oz. se tega lotiš sam oz. ajdeš še dodatnega mojstra, ki bo napeljave spravil v zid. Ne bodo vsi monterji želeli tega početi.

Nič ne delaš nobenega razbijanja. Klima se naroči z montažo, običajno se priklopi kar direktno in ne v vtičnico, za vse bo zagotovo poskrbel montažer.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Nič ne delaš nobenega razbijanja. Klima se naroči z montažo, običajno se priklopi kar direktno in ne v vtičnico, za vse bo zagotovo poskrbel montažer.[/quote]

No ja, še vse klime, ki sem jih videla (sem jih imela tudi v službi), so bile priklopljene v vtičnice.

Nič ne delaš nobenega razbijanja. Klima se naroči z montažo, običajno se priklopi kar direktno in ne v vtičnico, za vse bo zagotovo poskrbel montažer.[/quote]

No ja, še vse klime, ki sem jih videla (sem jih imela tudi v službi), so bile priklopljene v vtičnice.[/quote]

Ne vem kam si gledala, jaz jih večino vidim priklopljene direktno na doze. S klasičnim vtikačem v vtičnico le redko.
Doma smo jo montirali pred tremi tedni in so nam tudi dali na izbiro, kaj bi raje: direktno v dozo ali s vtikačem v vtičnico. Odločili smo se za prvo varianto.

No ja, še vse klime, ki sem jih videla (sem jih imela tudi v službi), so bile priklopljene v vtičnice.[/quote]

Ne vem kam si gledala, jaz jih večino vidim priklopljene direktno na doze. S klasičnim vtikačem v vtičnico le redko.
Doma smo jo montirali pred tremi tedni in so nam tudi dali na izbiro, kaj bi raje: direktno v dozo ali s vtikačem v vtičnico. Odločili smo se za prvo varianto.[/quote]

V prejšnji službi sem menjala pisarne in v vsaki sem imela klimo (eno so celo montirali, ko sem bila v pisarni), vse so imele vtikač v vtičnici. Enako pri bratu doma, pri nas doma je nimamo, ker je ne potrebujemo.
Konec koncev so tudi vam dali možnost priklapljanja z vtikačem, kar je po mojem mnenju boljša izbira.

Glej Barca, običajno se klime, bojlerji, štedilniki,…, priklapljajo direktno v napeljavo preko doz in če si ga pihnila mimo, ne rabiš vztrajat, kot to vedno počneš, se kdaj tudi vzdrži
Skrtaka ,klime itak ne morešsam montirat,če nimaš orodja in potrebnega znanja, tako da se prepusti tako ocena, kam postaviti,da bo najbolj primerno kot montaža, tistemu,ki montira in bo že našel tudi elektriko, ni potrebno nič prej razbijat.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ne vem kam si gledala, jaz jih večino vidim priklopljene direktno na doze. S klasičnim vtikačem v vtičnico le redko.
Doma smo jo montirali pred tremi tedni in so nam tudi dali na izbiro, kaj bi raje: direktno v dozo ali s vtikačem v vtičnico. Odločili smo se za prvo varianto.[/quote][/quote]

V prejšnji službi sem menjala pisarne in v vsaki sem imela klimo (eno so celo montirali, ko sem bila v pisarni), vse so imele vtikač v vtičnici. Enako pri bratu doma, pri nas doma je nimamo, ker je ne potrebujemo.
Konec koncev so tudi vam dali možnost priklapljanja z vtikačem, kar je po mojem mnenju boljša izbira.[/quote]

Res? Zakaj? A zato, da ti potem poleg klime po steni visi kabel? Ali boš rekla da zato, da jo lahko po potrebi izklopiš? Da jo prestavljaš?
Pečice so o bičajno tudi zvezane direktno v doze, kako jih pa izklapljaš? Aja, nisi še slišala za varovalke….

Sorry, ravno zdajle smo delali novo kuhinjo in niti enega aparata (štedilnik, pečica, napa) ne bomo imeli priklopljeno direktno, prav tako nimamo direktnih priklopov na vikendu, kjer imamo tudi el.bojler, ki prav tako ni priklopljen direktno.
Tudi klime, tako pri bratu v stanovanju kot v moji službi, so bile vse priklopljene prek vtičnic z vtikači. Na vikendu pa klime še nismo montirali, se šele odločamo, ali jo bomo imeli ali ne.

Verjamem pa, da imajo kje priklopljeno kar direktno (čeprav sama ne vidim kakega pametnega razloga za to).

priporočam priklučitev preko vtičnice..magari nadometne. Po potrebi se tako lahko klimo izklopi iz omrežja (servis, neuporaba…….)

Na, evo jo, pa kaj je s tabo narobe Barca, da vedno vztrajaš, ko nimaš prav, že to gnanje z lepljenjem linkov in za vsako ceno vedno odgovorit deluje najman čudaško, če ne še kaj drugega?
Ste pač tako naredili, se pa tako ne dela, ker gre za močne aparate in je priporočljiv stabilen priklop, brez možnosti “šmelcanja” kontaktov…

Bistvo tega pa je kar sem povedal, da naj pred montažo klime nič ne razbija, bož
e montažer povedal, če je ploh tam namestitev primerna in bo sam razbil, kaj bo treba, zagotovo pa ne veliko.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Še eden, ki še ni slišal za varovalke…
In ja, cvet lepote in estetike je imeti sredi stene dneven sobe nadometno vtičnico in dva metra kabla, ki prosti visi:)))

:))
Ja, še zmeraj bom vztrajala pri tem, da ne vidim pametnega razloga za direkten priklop in ne prek vtičnice.

Mimogrede, imamo doma priklopljene kar precej močnejše naprave kot pa je kaka pečica ali pa klima in nič ne priklapljamo direktno. Tudi kakega grelca ali pa stroja za brizganje plastike ne.

Hecno, nikjer ne vidim, da bi kabel visel po steni in bi bila klima vključena v vtičnico:)
https://www.google.si/search?q=monta{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEa+klime&safe=strict&biw=1680&bih=977&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=mYObVbunLcf4ywPC7JXoCg&ved=0CEkQ7Ak&dpr=1#safe=strict&tbm=isch&q=klima+v+stanovanju


Direkten prikop se uporablja predvsem pri večjih porabnikih, da ne prihaja do zoglenelosti kontaktov in do pregrevanja ter požara.
Klimo sicer lahko prklopiš direkt v dozo, ni pa nujno, ker ni nek velik porabnik, saj je električna moč tam okrog 1kW do 1,5 kW.
Priklop je zato prepuščen želji lastnika ali monterja. Če je zraven doza, se priklopi v dozo, če je vtičnica, se lahko v vtičnico in zalepi kos kanala v kot.

V tem primeru pa priklop na stikalo ni možen, je že mehanik razložil.

http://www.plami.si/klima.html ali pa takole http://esp.si/klime.html

jst mam klimo ze 10 let priklopljeno na vticnico vmes je tudi digitalni stevec porabe in kadar so nevihte z strelami jo vedno odklopim iz omrezja.posebnost moje klime je tudi,da ima priklop na notranji enoti,tko da priporocam tako izvedbo….seveda pa mora bit napeljava dovolj mocna in profi izvedena.dosedaj nobenih problemov..

ni mi jasno zakaj zdej jebbete smotano Barco v glavo,ker v tem primeru vam hoce zelo smiselno pomagat….

Že kar v prvi vrstici na tvojem linku
http://www.bodieko.si/klimatske-naprave-klima

luč…kako kmočno varovlako ima ta/te luč(i)? računaj da klima rabi ene 2 16 amperksi varovalki (notranja in zunanja enota)…elektrika ni problem ker lahk drate tud direktno do omarce prpelješ in na varovalko vežeš….drgač pa do prvega vtiča in po potrebi zamenja varovalke da bodo usterzale zahtevam klime

zvrta se pa manjših lukenj, da se dajo nosilci zunane enote , za cevi itd pa ena manjša, tolk da grdo cevi skozi. Milism da je premer 20 cm takele luknje (standard)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


O kakšni klimi pa to govoriš ?
Industrijski za trgovske centre ? 🙂

New Report

Close