Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krtača za skodrane lase, kaj naj kupim?

krtača za skodrane lase, kaj naj kupim?

Imamo zelo skodrano punčko z daljšimi lasmi. Pri česanju so vedno težave, kako spraviti glavnik brez joka čez lase. Na netu sem videla krtačo Tangle teezer, ki pa je kar draga-okoli 15 evrov. Ali jo mogoče katera uporablja, se jo dobi v trgovinah ali samo preko spleta? Kaj pa kakšna alternativa zanjo, da je ravno tako v redu? Glavnik-grabljice se ne obnese, smo že probali. Kak nasvet? Hvala.

Jaz imam Michel Mercier krtačo za tanke lase (imaš jo še za normalne in goste lase). Stane 20 evrov, jo pa najdeš tudi na znižanju. Meni osebno se zdi vredna denarja, ker imam zelo goste, ampak tanke lase in se mi močno vozlajo. Res pa je, da imam ravne lase in ne vem kako se odnese na skodranih. Sem se pa odločila za to krtačo in ne za Tangle teezer, ker ima držalo. Michel Mercier krtačo prodaja Studio Moderna- Top Shop (preko spleta in v njihovi trgovini), Spar, Merkur…, Tangle teezer pa sem pred kratkim videla V Mullerju na Čopovi v Ljubljani. Ko sem sama zasledila, ko sem iskala podatke za Tangle teezer, pa je baje tista za angleški trg boljša kot za naš, tako da jo je dobro od tam naročiti in pa da niso te krtače tako zelo kvalitetne kot pred leti.

Tangle teezer se splača, res deluje, tudi pri skodranih laseh. Zraven v Mullerju kupi še sprej za razčesavanje las – Mullerjeva znamka, med izdelki za otroke. Potem pa res ni več joka….
Preko spleta sem jo dobila že za cca. 10 € (+ zastonj pošiljanje) – malo še pogooglaj, kje je najceneje….

nova
Uredništvo priporoča

Mi smo imeli Michel Mercier krtačo, pa se ne more primerjati s tangle teezer. Veliko lažje naši kodrolaski razčesavamo lase. Smo pa kupili varianto za otroke (Flower pott) preko mimovrste, kjer so imeli te krtače konkretno znižane še par mesecev nazaj. Preveri!

Jaz imam zelo težko ukrotljive lase – skodrane. Od frizerke sem kupila okroglo črno-srebrno krtačo od Paul Mitchell, nevem kako naj povem… je ovalne oblike, kot tista za delanje fen frizure.
Lepo razčesa lase, brez cukanja, lasje dobijo lesk in niso naelekreni. Kdaj pa kdaj pa jo uporabljam tudi med sušenjem, ko želim imeti ravne lase. Naredi res lepo frizuro, tako da likalnika za lase sploh ne uporabljam več. Lahko vprašaš po frizerskih salonih za takšno krtačo, niso tako grozno visoke cene. Ali pa pogledaš če jo imajo v spletni trgovini: https://www.paulmitchell.si/sl/

Kodri se ne cesejo!
Jaz jih cesem s ponaredkom te krtace iz DM-ja, a samo, ko si dam balzam gir, da izcesem lase, ki so odpadli.
Ce ima fajn skodrane lase, potem malo krajsa priceska in nic cesanja, samo s prsti skozi kodre.

Moja sestricna ima afro kodre, kot malo so jo itak cesali, frizura kot iz kake komicne risanke.
Ko se je kot najstnica nehala cesat, so se sele pokazali cudoviti federcki, zdaj se ni pocesala ze 20 let, samo s prsti.

Uporabljamo tole za razčesavanje mokrih kodrastih, točno to, še barva je ista: https://www.tusdrogerija.si/i/lepota/oblikovanje-priceske/krtaca-tt-weet-detangler-lilac-mint-4/

Ne cuka in razčeše, potem se po možnosti osušijonaravno, ker so kodri veliko lepši. Naša ima res fuuuul skodrane lase. Do naslednjega pranja jih ne krtačimo več, ni šans… kupili pa za tiste popuste,

New Report

Close