Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Indiferentni starši, ki se nič ne zanimajo za otrokovo šolanje

Indiferentni starši, ki se nič ne zanimajo za otrokovo šolanje

V 5. razredu ima sin sošolca, katerega starši še nikoli niso prišli na govorilne, ne dvignejo telefona, ko jih učiteljica kliče, ne odzivajo se na pisna vabila v šolo, niti ko jim je ravnateljica poslala dopis, naj pridejo k njej. Ignorirajo na polno. Drugače je urejen, čist, kulturen fant. Ta fant je v 5. razredu komaj zadosten, a potenciala v sebi ima da bi bil prav dober, če bi se le kdo z njim malo ukvarjal.Pravi, da ga starši nič ne sprašujejo, on pa pove doma le, ko dobi 4. Tak indiferenten odnos človek res ne bi pričakoval od staršev (niso romi, da ne bi kdo mislil). Ponavadi nam učitelji očitajo, da smo starši še preveč zagreti, da se vtikujemo v šolo, a na tako ignoranco res redko naletiš.

To ni nič več posebnega. Nekaterim staršem dol visi za šolo in tak vzgled dajejo tudi svojim otrokom.
Na naši šoli nekateri starši v nekaj letih še niso bili na roditeljskem sestanku in verjetno tudi nikoli ne bodo prišli. V razredu z 20 učenci pridejo na roditeljski sestanek včasih le 3 starši. V nekaterih razredih še po več letih sploh ne poznamo staršev nekaterih otrok.

Njihova odločitev.

Navadno imam zelo dobre in prijetne izkušnje z govorilnih ur. Na tiste, katerih učitelje pa enostavno ne morem spoštovati, ne grem. Pri takih komaj čakam, da mine leto in gremo naprej. To še zdaleč ne pomeni, da mi ni mar za otrokovo šolanje. Z enimi se da, z enimi pa enostavno ne želim rabiti energije.

nova
Uredništvo priporoča

Obstajajo tud starši, ki jim je zadnja briga sestankovanje ker je vprašanje ali bojo preživeli ali ne.


Ampak da ti otrok skoraj ponavlja razred, ti pa ne greš na govorilne ure, da bi se pogovoril z učiteljico, kako pomagati. In to v 5. razredu ???? To je skrajno neodgovorno.

kako pa ti to vse veš. Ne nekladaj in brigaj se zase in za svojega otroka. Morda gredo starši dopoldne na govorilne ure ali pa pokličejo po telefonu. Res pa ne vem zakaj bi jih ravnatelj vabil v šolo če otrok ni problematičen kot navajaš. Važn, da si ti tam in da si zgled otroku.

Moj oče se nikoli ni zanimal za moje šolanje. V šolo seveda nikoli, nikoli ni šel. Kak zvezek nikoli pogledal. Kater faks sem končala sploh ne ve. Kreten pač.


Ampak da ti otrok skoraj ponavlja razred, ti pa ne greš na govorilne ure, da bi se pogovoril z učiteljico, kako pomagati. In to v 5. razredu ???? To je skrajno neodgovorno.[/quote]

Se strinjam. Tak otrok je od lastnih staršev zanemarjen (kljub čistim zlikanim oblačilom…).

V času mojega šolanja v osnovni šoli je moja mama šla na govorilne mogoče ene trikrat.

Jaz svojim otrokom na roditeljske ne hodim, sem šla enkrat dvakrat in ne vem, zakaj sploh so, tako da sem nehala hodit. Če imam kakšno vprašanje, grem sama do učitelja, če ne, nimam kaj iskat v šoli. Roditeljski so za tiste starše, ki pač radi vidijo tak stik s šolo, tisti, ki nam ni do tega pač ne gremo. Na govorilne grem do tistih učiteljev, kjer se mi zdi, da je kakšen problem, ne da poslušam, kako priden je moj otrok. Kadar so problemi jih sprotno individualno rešujem, ne čakam na presnete govorilne ure.

Kaj pa ti veš, kakšen potencial je ta tuj otrok? Se pa ti zanj zavzemi pa ga kaj sprašuj, ko si taka svetnica. Mislim res.


Ampak da ti otrok skoraj ponavlja razred, ti pa ne greš na govorilne ure, da bi se pogovoril z učiteljico, kako pomagati. In to v 5. razredu ???? To je skrajno neodgovorno.[/quote]

Se strinjam. Tak otrok je od lastnih staršev zanemarjen (kljub čistim zlikanim oblačilom…).[/quote]

Niso vsi starši geniji, da znajo otroku pomagat s šolo. In nimajo vsi denarja za inštrukcije. In nobene govorilne ure jim ne bodo pomagale pri tem. Glavno, da ste ve ugotovile, da so starši gnoji in zanemarjajo nekega potencialno Einsteina.


Kako vem ? Ker je učiteljica prosila druge otroke , med drugim tudi sina, naj grejo do teh staršev in jim predajo osebno dopis od šole. (sploh ni bilo odziva na email, na klic, na pisni dopis, ki so ga iz šole poslali po pošti ) Potem je učiteljica dala dopis otrokom, naj ga osebno predajo staršem. Čisto nič ne nakladam, v celem šolskem letu niso bili 1 x na govorilnih, ker je to učiteljica povedala. Je pa res neverjetno, da obstajajo taki.

Svašta, sedaj vsi napadate avtorico, kako se vtikuje v tuje stvari. Dajte malo prebrati, kaj je napisala.
To je vsekakor primer za socialno in šola jih je sigurno obvestila o tem.To niso heci, to je zanemarjanje otroka, četudi je čist in nahranjen.


Potem je bila verjetno mati tista, ki je prevzela to skrb. Saj ponavadi je tako, da se matere bolj angažiramo glede šolanja otrok. Oče to spremlja bolj iz ozadja (no so tudi izjeme)

Se strinjam. Tak otrok je od lastnih staršev zanemarjen (kljub čistim zlikanim oblačilom…).[/quote]

Niso vsi starši geniji, da znajo otroku pomagat s šolo. In nimajo vsi denarja za inštrukcije. In nobene govorilne ure jim ne bodo pomagale pri tem. Glavno, da ste ve ugotovile, da so starši gnoji in zanemarjajo nekega potencialno Einsteina.[/quote]

Ups, nisem vedela, da dodatni oz dopolnilni šolski pouk stane 😉

In kako sklepam da je ta fant bister in zmožen dosti več ? Ker ko se je učil le 1 uro pred testom, je pisal vsaj 3 ali 4. Zelo je bister, a len, doma pravi da ga noben ne kontorlira, zato se nič ne uči, ker se mu ne da.

Obup od staršev, to niso starši. Moji hčeri se je na začetku leta zalomilo pri angleščini. Pisala je 1, dobila totalni odpor. . Sodelovali sva z učiteljico, hodila je na dopolnilni pouk, delali smo z hčerko doma, končala je z zaključeno 4. Ne mi reči, da se ne da. Ta fant je lenuh, starši pa totalni kreteni ki bodo otroka zafurali. Otroku je potrebno vcepiti delovne navade.


Kako vem ? Ker je učiteljica prosila druge otroke , med drugim tudi sina, naj grejo do teh staršev in jim predajo osebno dopis od šole. (sploh ni bilo odziva na email, na klic, na pisni dopis, ki so ga iz šole poslali po pošti ) Potem je učiteljica dala dopis otrokom, naj ga osebno predajo staršem. Čisto nič ne nakladam, v celem šolskem letu niso bili 1 x na govorilnih, ker je to učiteljica povedala. Je pa res neverjetno, da obstajajo taki.[/quote]

Joj kako lažeš!!!!! NOBENA učiteljica ne bi drugim otrokom dajala dopisa, ki naj ga odnesejo staršem drugega otroka! Ne nakladaj!


Kako vem ? Ker je učiteljica prosila druge otroke , med drugim tudi sina, naj grejo do teh staršev in jim predajo osebno dopis od šole. (sploh ni bilo odziva na email, na klic, na pisni dopis, ki so ga iz šole poslali po pošti ) Potem je učiteljica dala dopis otrokom, naj ga osebno predajo staršem. Čisto nič ne nakladam, v celem šolskem letu niso bili 1 x na govorilnih, ker je to učiteljica povedala. Je pa res neverjetno, da obstajajo taki.[/quote]

Še bolj neverjetno je, da se dopis da učencem in da ste ga očitno vsi po vrsti prebrali?


Kako vem ? Ker je učiteljica prosila druge otroke , med drugim tudi sina, naj grejo do teh staršev in jim predajo osebno dopis od šole. (sploh ni bilo odziva na email, na klic, na pisni dopis, ki so ga iz šole poslali po pošti ) Potem je učiteljica dala dopis otrokom, naj ga osebno predajo staršem. Čisto nič ne nakladam, v celem šolskem letu niso bili 1 x na govorilnih, ker je to učiteljica povedala. Je pa res neverjetno, da obstajajo taki.[/quote]

Joj kako lažeš!!!!! NOBENA učiteljica ne bi drugim otrokom dajala dopisa, ki naj ga odnesejo staršem drugega otroka! Ne nakladaj![/quote]
Kaj pa je s teboj narobe ? Niti malo ne nakladam, bi bilo pa za otroka bolje, če bi. Ker to je res porazno obnašanje staršev.

Ste pomislili morda, da je starše sram? Tudi takih je veliko.


Kako vem ? Ker je učiteljica prosila druge otroke , med drugim tudi sina, naj grejo do teh staršev in jim predajo osebno dopis od šole. (sploh ni bilo odziva na email, na klic, na pisni dopis, ki so ga iz šole poslali po pošti ) Potem je učiteljica dala dopis otrokom, naj ga osebno predajo staršem. Čisto nič ne nakladam, v celem šolskem letu niso bili 1 x na govorilnih, ker je to učiteljica povedala. Je pa res neverjetno, da obstajajo taki.[/quote]

Še bolj neverjetno je, da se dopis da učencem in da ste ga očitno vsi po vrsti prebrali?[/quote]
Kuverta je bila zaprta, nihče ni nič prebral, ni mogel. Uliteljica je le povedala razredu, da prosi, da naj drugi otroci predajo dopis osebno staršem v roke (ZAPRTO KUVERTO) , ker ta fant ga ne bi predal. Ljubi ljudje, kaj je z vami narobe ?

Ta družina ima velike težave. Lahko je depresija, ločitev, skratka nekaj hudo ne štima.


Kako vem ? Ker je učiteljica prosila druge otroke , med drugim tudi sina, naj grejo do teh staršev in jim predajo osebno dopis od šole. (sploh ni bilo odziva na email, na klic, na pisni dopis, ki so ga iz šole poslali po pošti ) Potem je učiteljica dala dopis otrokom, naj ga osebno predajo staršem. Čisto nič ne nakladam, v celem šolskem letu niso bili 1 x na govorilnih, ker je to učiteljica povedala. Je pa res neverjetno, da obstajajo taki.[/quote]

Joj kako lažeš!!!!! NOBENA učiteljica ne bi drugim otrokom dajala dopisa, ki naj ga odnesejo staršem drugega otroka! Ne nakladaj![/quote]
To ni nič takega. Zaprto kuverto lahko da učiteljica otrokom. Dopis je bil verjetno le v tem smislu da naj se oglasijo v šoli !Tudi meni so sosedovi otroci prinesli obvestila iz šole, ko je bil moj sin odsoten in ni bil v šoli.

Ko je bil odsoten. Ne pa da pošiljajo z nekimi dopisi tuje otroke, medtem, ko je dotični v šoli.

Seveda da bodo otroci nosili dopise okoli, kot v času poštnih kočij. :)))) Ker pošta ne obstaja. :)))
Koja logika. Na dopis, poslan uradno, starši ne odreagirajo, na dopis, poslan prek otrok, pa bo. :)))) Ali je učiteljica totalna nesposobna krava, ali pa nekdo naklada.
In z nekaterimi učitelji se delat ne da – če ima pristop: vaš otrok je naredil to in to, narobe je to in to, skratka, samo kritiziranje, k takim učiteljem tudi jaz ne hodim. Če v mojem otroku ne vidi nič dobrega, se s tako osebo ne da delat. Govorilne ima samo zato, da te v drek porine. Doživljala to tri leta in mi je žal za vsako minuto, kolikor imam las na glavi. Konkstruktivnega nikoli nič, samo širjenje slabe volje. Pa gre za popolnoma neproblematičnega otroka, samo njej ni nikoli nič pasalo. Pri nobenem od otrok.

New Report

Close