Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pravni nasvet

Pravni nasvet

Zanima me kam se lahko brezplačno obrnem na pravni nasvet za dve vprašanji. Hvala za odgovore.

Kot je meni znano, vsaj po manjših krajih odvetniki in notarji ne zaračunavajo prvi pravni nasvet, če gre za splošno in ne preveč kompleksno vprašanje. Če pa prideš s celo vrečko dokumentacije in pričakuješ, da se ti pravnik posveti dve uri, pa seveda ni zastonj.

Pravo je kot medicina, za vsako področje svoj strokovnjak, tako da bi morala vseeno vsaj malo pojasniti za kaj pravzaprav gre. In ker gre za stroko navadno tudi ni nič zastonj. Brezplačna pravna pomoč je sicer na voljo na sodiščih, vendar le osebam, ki so do nje upravičene skladno z Zakonom o brezplačni pravni pomoči. Včasih je brezplačne nasvete nudil tudi Pravnoinformacijski center nevladnih organizacij na Metelkovi v Ljubljani, nisem pa sigurna, je še vedno tako. Povsem brezplačni nasveti s torej samo še na forumih kot je ta, kjer se mi zdi obstaja poseben forum za pravne zadeve, vendar pa je tudi odgovornost za nasvet enaka plačilu. 😉

nova
Uredništvo priporoča

http://www.mojmalipravnik.net/

Če si iz kranja, mislim da ima nina ana jäger enkrat mesečno brezplačno svetovanje

Če je razlog finančna stiska, potem bo pravi naslov odvetnik Andrej Jurjevčič. Če je razlog škrtost, pa verjetno ne bo šlo…

New Report

Close