Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako ni debelih sram hodit po svetu?

kako ni debelih sram hodit po svetu?

Ko pa je danes toliko fit ljudi v družbi pri nas, ki skrbijo za svoje telo in zdravje. Že na razgovor za službo bi mi bilo nerodno it, ker kako boš opravljal neko odgovorno delo, če niti svoje postave ne moreš v red spravit in se kontrolirat? Kako te naj delodajalec vzame resno?

Ne razumem teh ljudi…

Ja namesto 60 kilogramov jih imam 70. In po tvoje naj se udrem v zemljo? Trikrat na teden tečem, se trudim čim bolj zdravo jesti, ampak ja včasih me prime tudi želja po piškotih in čokoladi in takrat si privoščim. Imam 2 čudovita otroka, moža, ki ga mojih 10 odvečnih kilogramov ne moti, redno, dobro plačano službo (namig: na razgovoru so jih zanimale moje sposobnosti in izkušnje, ne kilogrami) in zdravnik pravi, da imam dobro srce, nimam preveč holesterola…
Ne boš verjela, ni me sram.

No, ti bom pa jaz povedala pogled s strani ene debeleeee.
Res je tako, da bi se moral človek v roke vzet in shujšat, ampak meni to nikakor ne uspe 🙁
Uspešno pa furam svojo družino, in podpiram 4 hišne vogale (ker mož, ki je fit in z lepo postavo, ni sposoben podpirati niti enega vogala – pa ne pišem to zato, da bi njega kritizirala, ker v bistvu ni glih vsega sam kriv…), skrbim za posel, “gor sem spravila” 4 otroke…
Ehh, super ženska pa pač nisem. Do tega naziva mi manjka glih motivacija in vztrajnost pri hujšanju 😉
In kaj zdej???

nova
Uredništvo priporoča

ker biti suh spominja na zločine nacistov v taboriščih ☺

Nimam časa za neke fit dejavnosti, ker me moja služba zmozga do amena in mi karšnokoli miganje ob prihodu domov ne pomeni nekaj fit, ampak mučenje. Moram nabrati moč in voljo za naslednji dan.

Zdravo prehranjevanje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pa ne me j……………..z mojo plačo si lahko kupimo samo osnovo. Kar se pa točno ve kakšna živila so to. Od korenčka, zelene in jabolk pa jaz nisem sposobna fizično delat 8 in več ur.

Ne obsojaj preležanka.

Ti bom tako povedala, pa nisem suhica, sem normalno hranjena.
Način prehranjevanaja, kot praviš da samo najceneje, je ponavadi napačen.
Si lačna, seveda, ko ješ napačno hrano. Tudi sama sem bila. Delam fizično od 8-10 ur na dan, 45 min s kolesom v službo in toliko nazaj.
Jedla sem veliko, bila lačna, utrujena, tek po službi? Na kraj pameti mi ni prišlo, ko sem se pa morala spočit da sem naslednji dan lahko sploh vstala iz postelje.
No, pa me je nekaj “vdarlo v glavo” in sem korenito spremenila prehranjevanje.
Najprej sem bila na mučnem “postu”, počasi ukinjala hrano, nič iz danes na jutri.
Ko sem spucala telo, sem začela pravilno jesti. Ni zdrava hrana draga. Draga se nam zdi, ko toooooliko pojemo in potem smo še lačni. Ko pa ugotovimo pravilna razmerja, nismo lačni, za hrano porabim enako ali celo manj kot prej. Seveda je odvisno oz sezone zelenjave oz kaj imamo raje na jedilniku. Pa ne gledaš da ješ dietno, ampak zdravo.
Sprememba na počutju je fenomenalna. V službi sem delala 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše, začela sem se ukvarjat s športom (tek), energije za izvoz.
Je pa svinjsko težko naredit to spremembo, mučenje vsako minuto ko je kriza. Sama sem mislila da me bo pobralo ker nisem “smela” jest čokolade, kruha, pizze- to sem vohala iz spodne pizzerije, sem skoraj jokala zraven. A imela sem voljo. In uspelo mi je. Kilogrami so splahneli na začetku, seveda, sedaj imam neko normalno postavo, a počutje še zmeraj super. Ni mi več težko zjutraj iz postelje vstat. In pregrešim se tudi, a ni več požrešnosti ki je bila prej. Želim ti, da bi tudi vi ugotovili da je sprememba možna, le voljo je treba najt. Srečno!

Pri takšnem razmišljanju bi tudi delodajalec preklet dobro razmislil, kakšne argumente bi dal nekdo pri hudo pomembnem poslu. Možgane je potrebno imeti tudi neprestano v pogonu, da potem koga mogoče v tem predelu ne rata sram. Ko usta odpre in spusti glas.

Ti bom tako povedala, pa nisem suhica, sem normalno hranjena.
Način prehranjevanaja, kot praviš da samo najceneje, je ponavadi napačen.
Si lačna, seveda, ko ješ napačno hrano. Tudi sama sem bila. Delam fizično od 8-10 ur na dan, 45 min s kolesom v službo in toliko nazaj.
Jedla sem veliko, bila lačna, utrujena, tek po službi? Na kraj pameti mi ni prišlo, ko sem se pa morala spočit da sem naslednji dan lahko sploh vstala iz postelje.
No, pa me je nekaj “vdarlo v glavo” in sem korenito spremenila prehranjevanje.
Najprej sem bila na mučnem “postu”, počasi ukinjala hrano, nič iz danes na jutri.
Ko sem spucala telo, sem začela pravilno jesti. Ni zdrava hrana draga. Draga se nam zdi, ko toooooliko pojemo in potem smo še lačni. Ko pa ugotovimo pravilna razmerja, nismo lačni, za hrano porabim enako ali celo manj kot prej. Seveda je odvisno oz sezone zelenjave oz kaj imamo raje na jedilniku. Pa ne gledaš da ješ dietno, ampak zdravo.
Sprememba na počutju je fenomenalna. V službi sem delala 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljše, začela sem se ukvarjat s športom (tek), energije za izvoz.
Je pa svinjsko težko naredit to spremembo, mučenje vsako minuto ko je kriza. Sama sem mislila da me bo pobralo ker nisem “smela” jest čokolade, kruha, pizze- to sem vohala iz spodne pizzerije, sem skoraj jokala zraven. A imela sem voljo. In uspelo mi je. Kilogrami so splahneli na začetku, seveda, sedaj imam neko normalno postavo, a počutje še zmeraj super. Ni mi več težko zjutraj iz postelje vstat. In pregrešim se tudi, a ni več požrešnosti ki je bila prej. Želim ti, da bi tudi vi ugotovili da je sprememba možna, le voljo je treba najt. Srečno![/quote]

A ma da bi dala en sam koristen napotek v tem svojem traktatu, to pa ne?

Če bi le bila malce bolj razgledana in manj zahojena kot si, bi se kdaj odpravila v kako multikulturno državo in pogledala v kak team ljudi, ki je na svojem področju svetovna špica… Da te kap rukne, ko jih vidiš! Niti najmanj ni potreben nek kurbiš telešček, šteje samo znanje!

raje glej, kaj gre IZ tvojih ust, ne V usta!

Očitno si brez takta! Takih po službah ne marajo preveč!

Začni še delat na osebni rasti, kajti tudi tvoj telešček se bo postaral in ostala bo samo lupina in prazna betica!

Lepota je žal minljiva!

Avtorica,predvsem skrbi za sebe in samo za sebe!!!
Ko boš razumela sebe,boš razumela tudi druge.
Kaj pa veš,zakaj je toliko debelih?Mnogi so k temu dedno nagnjeni,mnogi niso.Kaj tebe izrecno moti?
Ne rečem,da ima človek 400kg.Tak res ne bi mogel opravljati delovnega položaja.
Si se kdaj vprašala,zakaj zdravniki tako čislajo vitkost,pa zdravo prehrano,pa veliko gibanja,pa nič kajenja.
Sami so pa eni med njimi prav okrogli…da ne rečem celo zavaljeni.Ampak to je njihova stvar.Važno je ,da odgovorno opravljajo svoj poklic.

Ja res je…. bolj kot si butast, bolj si prepričan v svoj prav.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Kako pa ni suhih sram po svetu hodit, ko pa je dovokj hrane. Potem pa bi samo po debelih udrihali. Jaz osebno imam kakše kilogram preveč imam pa tudi čudovitega moža in dva čudovita otroka, ko marsikatera suha tega nima. Nikoga ne žalim nekateri so suhi, nekateri debeli,nekateri črni drugi beli. Vsi smo ljudje in vsi imamo paravico živet.

Ne boš verjela – imam 152 kg. In ni me sram hodit po svetu! Po 20 letih telovadbe, diet, akupunkture, obiskovanja psihologov, endokrinologov… sem se sprijaznila, da mi nobena dieta ne pomaga. Sprijaznila sem se tudi zaradi tega, ker so vse storitve pri hujšanju samoplačniške, jaz pa sem doslej zapravila na tisoče evrov pri “priznanih slovenskih dietologih” (ki vidijo le denar, ne pa osebo), zadovoljivih končnih rezultatov pa ni bilo. Priznam pa, da sem odklonila hormonsko zdravljenje (ker v tej panogi tavajo) in nisem želela iti na redukcijo želodca.
Imam univerzitetno izobrazbo, svoj s.p., sem poročena, imam 2 čudovita otroka, stanovanje, veliko potujem, berem in rada hodim na koncerte/v gledališče. Moje seksualno življenje je odlično, Edini “problem” je, da garderobo naročam, oz. grem v Nemčijo ali Avstrijo, tako klasičen shopping s kolegicami in čvek odpade. Ja, ne moreš imeti vsega. Sem srečna in to te najbrž v celotni zgodbi najbolj moti, a ne?
Zakaj nekateri živite v stereotipih, da so/smo debeli ljudje nenormalni?! Zakaj ustrajate, da so lepotna merila – manekenke (te pa je oblikovala določena skupina populacije in ne povprečni prebivalci) edino pravilno merilo?
Name nikoli niso posmehljivo kazale ali me žalile osebe, ki so stabilne, urejene, temveč osebe, ki imajo probleme s svojo lastno samopodobo. Zato ti svetujem, nastavi si ogledalo in dobro si oglej osebo, ki zre vate. Zaželi ji več optimizma, več dobrih misli in jo začni ljubiti. Mene in ostale debele, pa prosim pusti pri miru.
I’m so happy, and beautiful!

Lepo je slišati in prav je, da ste vesele, srečne, zadovoljne, ljubljene,… ampak kaj pa zdravje? Ali imate kakšne težave? Moj oče je imel 130 kg, pa ga je doletela sladkorna (čemu se sploh ne čudim). Zdaj je močno shujšal, ampak sladkorna bo ostala z njim do konca življenja.

Jaz pa ne razumem vas, ki zbijate samozavest tistih, ki so predebeli (mnogi tudi ne po lastni krivdi – kar slišim, so tudi nekatera zdravila razlog za debelost, pa bolezni ščitnice,…).

Poleg tega pa, če se bodo debeli zapirali med štiri stene, ne bodo nikoli shujšali. Morajo biti aktivni.

Debela
Jaz ne pijem, ne tečem in ne kadim. Jaz jem. Tolažim se s hrano. Trpam jo vase do tistega občutka sitosti, ko jo imam že v grlu. Do tistega občutka teže, ki me končno pomiri.
Nadaljevanje tule: zadnja Mladina:
http://www.mladina.si/166613/debela/

Bravo, avtorica!

Všeč so mi ljudje z “napakami”. Ravno ta popolni so mi najbolj sumljivi…..Ker vem, da MORA imeti eno hibo…so tudi take, ki se ne vidijo……..

Kaj pa veš, kaj kdo počne za svoj “ventil”………

Avtorica, veš kaj, če boš zbolela zaradi ščitnice, se mi ne boš niti malo smilila. Takrat bi ti z veseljem pokazala kake bedarije si tule pisala. Ja, prav privoščljivo bi ti dala tole brati. Vem, da privoščljivost ni lepa lastnost, ampak jaz nisem popolna.

Boljše biti en malčk bolj okrogel, kot glup, kot avtorica!!

Podpis 🙂

Živi in pusti živeti

Verjetno ne razumes, ker nimas nobenih posebnih znanj in te nihce zaradi tega ne ceni, pa moras vsaj dobro izgledat.

V bistvu lahko gledamo tudi obratno. Tak clovek se tako posveca svojemu zahtevnemu delu, da zanemarja svoje osebno zivljenje.

Zaenkrat nimam sladkorne, nimam holesterola (mediteranska prehrana), imam “visok” pritisk 140-150/85-95 (po starih merilih je bilo to o.k.). Sovražim stopnice in hodit v klanc, vendar lahko hodim 2 uri brez problemov in plavam na dolge proge (komaj čakam poletje). Problem je v mojih hormonih, zato čakam menopavzo, ko se bom lahko rešila te nadloge.

Naj ti pojasnim stvari s svojega stališča, ko sem bila na enem in na drugem bregu glede teže in postave.
TEŽA/POSTAVA JE SAMO ENA OD LASTNOSTI, KI ME IDENTIFICIRA!
Kako kdo jemlje težo/postavo in kakšno vrednost ji daje v življenju, je pa stvar vsakega posameznika.

Celo življenje, do pred nekaj leti, sem bila suha, postava idealnih mer, visoka, lepotica po vseh šablonah. Nikoli nisem bila na nekih dietah, a vseeno je imela zame postava in na sploh teledni videz velik pomen. Odvisna sem bila od lepote in zakompleksana do amena zaradi takih neumnosti, da sem padala v krize zaradi pramena las, ki ni stal kakor je treba…
Splet življenjskih okoliščin me je pripeljal do 30+kg. S svojim videzom se nisem imela ne časa, ne moči ukvarjat, ker je bilo nešteto drugih pomembnejših stvari. Skozi reševanje vseh drugih težav sem končno spoznala svojo osebnost in ugotovila, da imam še marsikatero drugo lastnost kot le telesni videz in lepoto. V tem času sem postala samozavestna, kot nikoli prej v življenju in končno sem se osvobodila bremena lepote in zunanjega videza. Ne znam opisat z besedami kakšno olajšanje je to, dobesedno bi človek poletel…

Danes sem skoraj nazaj na svoji normalni teži, brez nekih psebnih ukrepov, ker sem očitno dosegla mir v sebi in se to odraža tudi na postavi. Samozavest me ni zapustila in upam, da še naprej ostane. Glede telesa lahko rečem, da nimam drugačnega odnosa do njega kot s 100+kg, imam pa precej drugačen odnos kot pred leti – me ne bremeni šlaufek na bokih in niti malo se ne sekiram zaradi kakega sivega lasu in podobnih neumnosti. Sama sebi sem čudovita, vidim se kot celota in ne le kot objekt.

Avtorica, ne glede na to, da si vitka in super postavna, priporočam ti, da začneš iskati v sebi še druge lastnosti, ker šele ko človek vidi sebe kot celoto, zares zaživi. Danes imaš morda idealno telo, kaj pa, če se ti jutri zgodi kakšna nezgoda in se tvoje telo pohabi, kako boš preživela, če sebe vidiš samo kot telesni objekt? Zamisli se malo.

Mene bi bilo bolj SRAM, če bi razmišljala tako kot ti!

Nekateri ljudje so debeli zato, ker imajo zdravstvene težave in ne zato, ker bi veliko jedli!

jaz pa mislim, blagor avtorici, ker nima v življenju drugih težav, kakor, da se ukvarja z drugimi.

pa kaj vas suhe ljudi motijo debeli, pustite ljudi na miru, če jim ne morete pomagati, zakaj jim potem škodite. aja, vi ste več VREDNI KOT ONI, a ne.

avtorica posta in vsi kateri podobno mislite, pazite se, življenje zna biti kruto tudi do vas in s takim mišljenjem še posebej . vas bo usekalo tam, kjer vas najbolj boli in vam škodilo., če ne trenutno pa dolgoročno.

ne vem zakaj ljudi cenite samo po izgledu, kakor, da so samo lepi ljudje dobri ljudje. hja mogoče pa za nekatere, zame je važno pri sočloveku še kaj drugega kakor zunanja dekoracija

New Report

Close