Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?

Zakaj slovenci ne marate južnjakov in se imate za germane?

Kaj so vam hudega storili da ne marate vsega kar pride južneje od Kolpe?

Po drugi strani me zanima, zakaj se pravi slovenci imate za avstrijce, kaj niso germani še par desetletij nazaj pošiljali slovence skupaj z židi na “počitnice”?
Sem mislil, da so slovenci slovanskega porekla.

Zato ker že 70 let južni bratje ropajo Slovence, milijarde našega denarja se vsako leto prelijejo na balkan, zato ker smo pod jugo izgubili tretjino slovenskega ozemlja in ker južni bratje kradejo vse dobre službe Slovencem v naši državi…

Pojma nimam o čem ti blodiš!
Ali samo provociraš?

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
nova
Uredništvo priporoča

Ok, delno razumem, ampak saj tudi Bruselj diktira naše finance, zakaj potem ni jeze tudi na Bruselj?

To z izgubo ozemlja je res, ampak saj ga niso vam srbi in bosanci pokradli ampak Italija (cona Trst, Rezija…) in Avstrija (Koroška), kaj ni tako?

Kako to misliš, da južni bratje kradejo dobre službe? A to pod dobre službe misliš kopanje karkov, avtocestna dela ter peko burekov?

Ok, delno razumem, ampak saj tudi Bruselj diktira naše finance, zakaj potem ni jeze tudi na Bruselj?

To z izgubo ozemlja je res, ampak saj ga niso vam srbi in bosanci pokradli ampak Italija (cona Trst, Rezija…) in Avstrija (Koroška), kaj ni tako?

Kako to misliš, da južni bratje kradejo dobre službe? A to pod dobre službe misliš kopanje karkov, avtocestna dela ter peko burekov?[/quote]

😀 Istro je pa Kardelj zgubu, ker je bil “slabši”, kot Bakarić 🙂 ..bi še jaz dodal.

Ok, delno razumem, ampak saj tudi Bruselj diktira naše finance, zakaj potem ni jeze tudi na Bruselj?

To z izgubo ozemlja je res, ampak saj ga niso vam srbi in bosanci pokradli ampak Italija (cona Trst, Rezija…) in Avstrija (Koroška), kaj ni tako?

Kako to misliš, da južni bratje kradejo dobre službe? A to pod dobre službe misliš kopanje karkov, avtocestna dela ter peko burekov?[/quote]

ja, predvsem na kopanje karkov je mislil

vsaka država ima svoje južnjake, pri nas ste pač to vi. Sprijaznite se s stem in življenje bo takoj lepše.

Tako, kot smo mi južnjaki v nemčiji in avstriji, pa se nič ne bunimo, ker nam je ok.

Ne maram južnjakov, ker kamor pridejo se znajdejo in držijo med sabo.Pa smrdijo tudi. če se ne umivajo.

Ena izmed lastnosti povprecnega Slovenca je tudi izredno nizka samopodoba. In kdor ne sprejema samega sebe, tudi drugega ne more. Na sreco pa se je z juznoslovanskima drzavama delno izboljsal polozaj posameznikov, ki so si drznili prevzeti odgovornost in pridodati k lastni vrednosti naroda… Z osamosvojitvijo je to sicer spet zamrlo, a pocasi se vendar opaza posameznike, ki bi lahko tudi v prihodnje bili idoli, s katerimi bi se Janez Slehernik mogel poistovetiti.

Velik del skode je povzrocen tudi s samozanikanjem po osamosvojitvi. S tem, ko so se ljudje mnozicno odvracali od svoje zgodovine, so zadali se enega izmed tezkih udarcev narodu in druzbi, kar se danes odraza kot socialno-ekonomska kriza…

Ravno razresitev te socialne krize je temeljni izziv Slovenstva v naslednjih recimo petdesetih letih. Ce bodo Slovenci ta izziv presli, potem bodo iz tega obdobja izsli kot spostljiva druzba, ki se zaveda pomena diverzifikacije kultur. Tako bo zavist do juznjakov zgolj se ena izmed reci v zgodovinskih ucbenikih.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

moje mnenje:

razlogov je več tle sta po moje 2 najbolj izstopajoča: Recimo od tega da so bili cariniki, pa da so si kar dali duška, pa do napada JLA. pač dediščina bivšega režima in ti so posledice.

ampak kt sm napisal, to je moje mnenje

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

“Južni bratje ropajo Slovence “

nihče ne ropa toliko kot koruptivni Slovenci, poln Dob jih je, znanih slovenčkov

pa še nekaj povej, zakaj veliko slovenk hoče raje moškega iz juga, očitno slovenčki nimate tisto nekaj 🙂 haha

nisem vedu da če nekom rečeš da je južnjak..
da je to negativna konotacija..
a če nekomu rečeš da je severnjak ..je pa pozitivna..?

kaj pa vzhodnjak, zahodnjak, kakšne konotacije nosijo te “geografske” lokacije..??

zakaj pa južnjaki ne marate slovencev..
pa vseeno sem rinete..

buh vas zastop??

V to so nas prepričale dolgoletne slabe izkušnje z njimi .

Na Dobu je bore malo Slovencev ….. Tisti , ki pa so so v glavnem zaradi gospodarskega kriminala

pa še nekaj povej, zakaj veliko slovenk hoče raje moškega iz juga, očitno slovenčki nimate tisto nekaj 🙂 haha

očitno je, da “vaše” frče, čeprav spedenane in uštiklane, lih nimajo “tistega”..
da južnjaki le to pr tujkah iščejo..
hahahaha…
pa še to pr enih slovenkah..
očitno niste dost dobri za “severnjake”..
hahahaha..

hvala pa taka..
hahahaha

Zaradi tega, ker se clovek ponavadi zaljubi v tisto, cesar si ni zmozen v svoji domisljiji predstavljati – v svoj komplement bi lahko rekli. A zaljubljenost ni nekaj, kar bi bilo dolgega veka trajanja. Zenske, ki se porocajo z juznjaki in v zakonu tudi vztrajajo pa so predvsem tiste, ki so spoznale zmote salonskega feminizma in si zelijo mosko figuro ob sebi. Pri tem je najpomembnejsi odnos do tradicionalnih vrednot in obcutek varnosti, ki ga moski more zenski ponuditi, medtem ko je one drugotnega pomena. 😉

Ili mozda ovako: Sta da ti kazem jarane… Il ces da shvatis, il ces da pusis. Kako god da ti podje za rukom, lako ti bilo. Al nemoj posle, da se zalis.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Delno že, se strinjam, ampak po moje odpor do njih sega dlje v preteklost. S tistih koncev smo bili vedno napadani, vedno so želeli naše ozemlje, tudi Tito in njegovi pristaši so si želeli dobro premešati narode in kri med sabo, v tistih časih vemo, koliko južnih narodov je prišlo v Slovenijo s tem namenom. In ko so prišli, so imeli prednost pred Slovenci- pri dodelitvi stanovanj, služb…

Obmejna ozemlja (Avstrija, Italija) pa so bila tudi izgubljena s podpisom pogodbe med Titom in nasprotno stranjo glede na dogovore.

Vse zgoraj so znana dejstva, da se ne bo kdo spotikal ob zapisane izjave.

Res pa je tudi, da imamo različno kulturo, zgodovino, navade… Eden od primerov: mene osebno je motilo, ko sem se z vlakom vozila v šolo v Ljubljano, ko so na vlakih, ki so prišli iz juga, potniki sezuli čevlje, potegnili iz torb slanino, čebulo in kruh, drobili po tleh, pljuvali po tleh, vonjave so bile raznovrstne… Moja kultura in vzgoja npr. tega ne sprejema, opravičuje ali dovoljuje.

En cel kup razlogov je. To, da smo bili na silo potlačeni v skupno državo, potem pa še pod naše okno, je vse skupaj le še poslabšalo. Večinoma, kot vemo, se tudi nikoli niso naučili našega jezika… Še in še je razlogov.

Germani so močno precenjeni.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Delno že, se strinjam, ampak po moje odpor do njih sega dlje v preteklost. S tistih koncev smo bili vedno napadani, vedno so želeli naše ozemlje, tudi Tito in njegovi pristaši so si želeli dobro premešati narode in kri med sabo, v tistih časih vemo, koliko južnih narodov je prišlo v Slovenijo s tem namenom. In ko so prišli, so imeli prednost pred Slovenci- pri dodelitvi stanovanj, služb…

Obmejna ozemlja (Avstrija, Italija) pa so bila tudi izgubljena s podpisom pogodbe med Titom in nasprotno stranjo glede na dogovore.

Vse zgoraj so znana dejstva, da se ne bo kdo spotikal ob zapisane izjave.

Res pa je tudi, da imamo različno kulturo, zgodovino, navade… Eden od primerov: mene osebno je motilo, ko sem se z vlakom vozila v šolo v Ljubljano, ko so na vlakih, ki so prišli iz juga, potniki sezuli čevlje, potegnili iz torb slanino, čebulo in kruh, drobili po tleh, pljuvali po tleh, vonjave so bile raznovrstne… Moja kultura in vzgoja npr. tega ne sprejema, opravičuje ali dovoljuje.

En cel kup razlogov je. To, da smo bili na silo potlačeni v skupno državo, potem pa še pod naše okno, je vse skupaj le še poslabšalo. Večinoma, kot vemo, se tudi nikoli niso naučili našega jezika… Še in še je razlogov.[/quote]

Pravzaprav imaš v nekem delu celo prav. A medtem, ko ti govoriš o naših starših, ki so večinoma prišli iz vasi v industrializirana (malo-)meščanska središča, pa je res tudi, da je primerjalno mad tisto drugo (mojo) in tisto tretjo (danasnja “mladina”) zelo težko opaziti kake bistvene kulturološke razlike.

Ob (ne-)točnost navedb se ne bom preveč spotikal. Kogar zanima antropologija, bo kmalu sam lahko o njih zavzel stališče. Bom pa podal dodatno izhodišče – Slovenci kot narod (družba) so izrazito egalitarni in kolektivistično usmerjeni. Bi znalo biti morda iz tega zornega kota tudi kaka možna razlaga? 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Slovenci niso ne germani in ne slovani, vsaj zahodni del slovenije ne. Naj spomnem da je DNK analiza prebivalstva povsem razbila zakarpatsko teorijo priseljevanja slovanov.

Sploh pa, človeka se sodi po osebnosti in ne po izvoru, samo opranoglavci se palijo na teorije o nadrasah. Vsi smo človek, vsi smo zver. Homo homini lupus.

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Ko se južnak “dobronamerno” spravi delat psihoanalizo ….
Daj drži se svojega -računalnikov in vsakodnevnih tem. Problem slovenske samopodobe pa prepusti nam Slovencem, da si sami pridemo na čisto s tem. Dokler nam boste južnaki “bratsko velikodušno” vsiljevali svoje, se nam res ne piše dobro.

PS: Že tvoj pobeg iz “slamnate domovine” v izkoriščevalsko kapitalistično Nemčijo, pove marsikaj o zmožnosti in pripravljenosti rešavati probleme tam kjer so. Umakniti se in od daleč modrovati je bila vedno vrlina slabičev. BTW: Si tudi tako velikodušno pokroviteljski, ko gre za “samopodobo” naroda iz katerega izhajaš??

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Kaj je frile, si izdal svoje staroselske prednike????

Pač občutek večvrednosti nad “balkanci” in občutek manjvrednosti proti Germanom. Nemce se občuduje in bi jim radi bili podobni, se pa pozablja kdo je bil sprožitelj in krivec za dve najhujši svetovni vojni na evropskih tleh v prejšnjem stoletju. Visoko kultivirani in oh in sploh Nemci, ne pa južnjaki.

Ko se južnak “dobronamerno” spravi delat psihoanalizo ….
Daj drži se svojega -računalnikov in vsakodnevnih tem. Problem slovenske samopodobe pa prepusti nam Slovencem, da si sami pridemo na čisto s tem. Dokler nam boste južnaki “bratsko velikodušno” vsiljevali svoje, se nam res ne piše dobro.

PS: Že tvoj pobeg iz “slamnate domovine” v izkoriščevalsko kapitalistično Nemčijo, pove marsikaj o zmožnosti in pripravljenosti rešavati probleme tam kjer so. Umakniti se in od daleč modrovati je bila vedno vrlina slabičev. BTW: Si tudi tako velikodušno pokroviteljski, ko gre za “samopodobo” naroda iz katerega izhajaš??[/quote]
Včasih se od daleč lažje kaj opazi.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ko se južnak “dobronamerno” spravi delat psihoanalizo ….
Daj drži se svojega -računalnikov in vsakodnevnih tem. Problem slovenske samopodobe pa prepusti nam Slovencem, da si sami pridemo na čisto s tem. Dokler nam boste južnaki “bratsko velikodušno” vsiljevali svoje, se nam res ne piše dobro.

PS: Že tvoj pobeg iz “slamnate domovine” v izkoriščevalsko kapitalistično Nemčijo, pove marsikaj o zmožnosti in pripravljenosti rešavati probleme tam kjer so. Umakniti se in od daleč modrovati je bila vedno vrlina slabičev. BTW: Si tudi tako velikodušno pokroviteljski, ko gre za “samopodobo” naroda iz katerega izhajaš??[/quote]

Seveda bo treba zadevo razrešiti od znotraj. Vse kar morem jaz ali kdorkoli storiti, je nastaviti zrcalo. In kot ugotavljaš tudi sam – ni moje, da bi bil tuje bitke. Moj pobeg lahko torej jemljemo kot časten umik iz okolja v katerem se nisem bil več sposoben ustrezno izraziti v drugo okolje, v katerem sem to možnost našel.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close