Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meditacija – kaj in kako hudiča?

Meditacija – kaj in kako hudiča?

Mi lahko prosim kdo povsem po kmečko in na kratko razloži, kako se meditira? Razumem, da se umiriš itd. – kaj pa potem? O čem razmišljaš? Si prepevaš? Imaš “prazno glavo” – brez misli? Meni nikoli ne uspe ne misliti nič.

Prosim in hvala in lepo se imejte!

Poišči na spletu kakšno brezplačno meditacijo

Misel je odsotnost niča ali tišine.. Zato ne moreš misliti nič. 🙂

http://www.svetloba.si/meditacija
http://www.svetloba.si/meditacija/aktivne-osho-meditacije

Uležeš se na hrbet na tla. Zavestno sprostiš vse mišice od prstov na nogah do lasišča. Potem pa misliš na dihanje. Kako gre zrak skozi nosnice v tvoje telo in ven. Lahko tudi šteješ vdihe do 10 .. In potem še nazaj do 0. In to delaš ene 15 minut vsak dan.

Različnim ljudem ustrezajo različne vrste meditacije; imaš jih pa na desetine.
Če ne zmoreš biti pri miru in se koncentrirati – je zate mogoče meditacija z dekoncentracijo.
Obstaja tudi meditacija v gibanju, itd.

Zanimiva je npr metoda transcendentalne meditacije, ko se samo oddaljiš od svojih misli in jih opazuješ kot objekte, brez da bi jim pripisovala pozitivne ali negativne pomene oz. brez vrednostnih sodb.
Mogoče bi ti bolj ustrezalo to.

mislim da dobiš pri njej odgovor, seveda če imaš kaj pod palcem.

Misel je odsotnost niča ali tišine.. Zato ne moreš misliti nič. 🙂

http://www.svetloba.si/meditacija
http://www.svetloba.si/meditacija/aktivne-osho-meditacije%5B/quote%5D

Se strinjam.

Je pa tudi potrebno vedet,da ko dlje časa meditiraš in začneš razmišljat,da razmišljaš.Ker to o čem razmišljaš so informacije.Te informacije so lahko pretekle,sedanje ali prihodnje.

Vesolje je polno informacij,ki jih človek prejme skozi meditacijo.

Avtorica o meditaciji se lahko ogromno naučiš,odloči pa se a boš sama,ali pa boš šla na kako vodeno meditacijo.

Če se preveč težko umiriš,ti priporočam,da začneš meditirat v banji,si naliješ vodo.Voda umiri telo,pri čemer se lahko še dodatno sprostiš.

Misel je odsotnost niča ali tišine.. Zato ne moreš misliti nič. 🙂

http://www.svetloba.si/meditacija
http://www.svetloba.si/meditacija/aktivne-osho-meditacije%5B/quote%5D

No, s tem se pa ne strinjam. Seveda se najprej, ko začneš meditirati, blazno aktivira um. Dobsedno ponori. Tako dejaven kot takrat še ni bil. Misel na misel, slikce, besede, nn stop, vse, prekrivajoč … pač, um bo naredil vse, da te odvrne od meditacije. Upirat se ne smeš, ker s tem je dobil bitko. Ga pustiš in mu ne namenjaš pozornosti oziroma ne namenjaš pozornosti mislim, ki ti prihajajo. Sčasoma bo odnehal (kdaj in če sploh je odvisno od posameznika, pa s tem ne mislim, da bo odnehal že v prvi rundi, nekateri meditirajo mesece, drugi leta, da se to zgodi). In takrat … nastopi nič … potem pa preideš v popolnoma druge nivoje zavesti in doživljanja. Takrat zares stopiš v kontakt sa samim sabo, svojim višjim jazom.

Sicer je pa tako. Jaz zaradi lastnih izkušenj in izkušenj še marsikoga meditacijo ne priporočam. Razen če se znaš zelo dobro zaščititi. Ker ko si enkrat v teh drugih nivojih, ko si popolnoma “odprt”, si poleg “sebe” odprt še za vse druge vplive in rugo, kar pa ni niti najmanj lepo in dobro.

Govorim o pravih meditativnih stanjih. Če pa se greš le sproščanje in površinsko umiritev, potem pa kar. Škode ne bo. Srečno.


Življenje ni nič drugega, kot soočanje s sabo. Izberemo lahko le, ali se bomo s sabo soočali preko meditacije, se tako opazovali in prepoznavali. Ali pa nas bodo k temu prisilile življenjske izkušnje, ob katerih se bo pojavilo vprašanje ali bomo zaradi čustvenih odzivov sploh našli čas zase in za razmišljanje o vzrokih..

Kdo ti je zameglil um s takimi lažmi?

Se pravi ne veš kaj je očetova energija,kaj je energija vesolja nasploh,…?

S temi nekimi zaščitami mal mim udarjate.Ja zaščite rabiš,ko se ukvarjaš s kako magijo skozi meditacijo,…pol ja.Tu se govori o meditaciji,ne pa neki magiji in urokih.

Kolega meditira po 2 uri na dan,pa o nobeni zaščiti nič neve in nima pojma,… tudi letos bo spet z nekaterimi frendi šel v naravo kjer bodo skupaj meditirali,…pa nobenemu nič ni,2 frendicama se je celo zdravstveno stanje izboljšalo in to brez nekih zaščit.

Kdo ti je zameglil um s takimi lažmi?

Se pravi ne veš kaj je očetova energija,kaj je energija vesolja nasploh,…?

S temi nekimi zaščitami mal mim udarjate.Ja zaščite rabiš,ko se ukvarjaš s kako magijo skozi meditacijo,…pol ja.Tu se govori o meditaciji,ne pa neki magiji in urokih.

Kolega meditira po 2 uri na dan,pa o nobeni zaščiti nič neve in nima pojma,… tudi letos bo spet z nekaterimi frendi šel v naravo kjer bodo skupaj meditirali,…pa nobenemu nič ni,2 frendicama se je celo zdravstveno stanje izboljšalo in to brez nekih zaščit.[/quote]

Ko si “odprt”, si odprt. za vse, za vsakogar, za ves univerzum. In tam ni vse samo lepo … nič hudega, v kar meditirajte, saj taki se niti ne zavedajo, pod kakšnimi vplivi so. Niti ne vem, o kakšni meditaciji oziroma kakšnih prehajanjih zavesti je govora. In ne govorim o zdravstvenem stanju … In ne govorim na podlagi zameglevanja uma, temveč iz direktne izkušnje oziroma več njih. Ti govoriš o očetovi energiji, energiji vesolja … si to direktno izkušal in zato “veš” ali si slišal, prebral, ti je nekdo povedal? In zato zgolj verjameš?


Pretiravaš. Če bi ob meditaciji človek postal odprt za ves univerzum, bi postal vseved. 🙂
Nekaterim je meditacija osnova življenja, pa še zaradi tega niso dosegli niti razsvetljenstva, kaj šele brezmejnega in vesoljnega vedenja.

Zato se ob meditaciji človek le sooči s sabo. A to zna res biti strašljivo, ko se zavemo, kaj vse smo v svojih dosedanjih letih življenja, potisnili in potlačili globoko v sebi.
Seveda nam vse to odseva tudi samo življenje in naši parnerski odnosi. A se tega običajno ne zavedamo, ker smo preveč neodgovorni ter fokusirani le na tisto kar odseva ogledalo in ne tisto, kar je povzročilo odsev.


Življenje ni nič drugega, kot soočanje s sabo. Izberemo lahko le, ali se bomo s sabo soočali preko meditacije, se tako opazovali in prepoznavali. Ali pa nas bodo k temu prisilile življenjske izkušnje, ob katerih se bo pojavilo vprašanje ali bomo zaradi čustvenih odzivov sploh našli čas zase in za razmišljanje o vzrokih..[/quote]

Tenbi se vidi, da ne veš, kaj meditacija zares je. Nič novega – večina ljudi, tudi tistih, ki se imajo za blazno resne meditatorje, tega ne ve, marsičemu rečejo meditacija, pa je vse kaj drugega kot to.

Ja, soočanje s sabo – kdo ali kaj pa si ti? Saj ne veš. Samo domnevaš in nekaj ‘misliš’. Človek pa ima nivoje, ki presegajo vse konstrutke, ki daleč presegajo vse, kar si ti zdajle lahko zamišljaš, ki presegajo um. Dokler nisi šel iz uma ven – in pri tebi je transparentno, da nisi – ne veš, o čem govoriš.

Seveda se učimo preko življenjskih izkušenj – samo večinoma se tu samo vrtiš v svojih umskih konstruktih, jih popravljaš in dograjuješ – ne greš pa dejansko na višje nivoje zavesti oz. morda le redko, ko se sem in tja morda zgodi kak preblisk.

Tebi bo to sicer težko sprejeti in slišati, ker je tvoj um težek, poln in pa blazno vase zaverovan. Meditacija je prazen um, je stanje čistega uma in čistega zavedanja. Meditacija je stanje onkraj um. V to se ne pride kar tako – in če si domišljaš, da se, si mečeš pesek v oči in samo še bolj kažeš, da ne veš, kaj meditacija je.

Meditacija je stanje pričevanja, vendar pa je ‘samoopazovanje’ tako velik pojem, da si tudi predstavljati ne moreš, kaj to vse zajema. Ni to samo vsakdanje življenje pa tistih par umskih konstruktov, idej, predstav, čustev in banalnosti, ampak poglabljanje opazovanja do te mere, da vidiš vse svoje ne samo osebne, ampak tudi kolektivne spomine, ki jih nosimo v sebi. Je doseganje pranivojev in kozmičnih nivojev. Za to so potrebne konkretne tehnike, energija in dolgotrajen, potrpežljiv, predan razvoj – ne pa malo vsakodnevnega modrovanja.

Saj drugače čisto pametno razmišljaš, samo se ne zavedaš, kako omejeno gledanje imaš, da je tvoj um kot pokrovka, v katero se vedno znova zaletiš s svojimi konstrukti. Samo je itak jasno, da tega ne boš mogel videt, ker pač nihče ne more, dokler dejansko ne stopi ven iz svojega uma in sreča višje ravni. Ti tam še nisi, zato se pač vedno znova zapleteš v ista modrovanja. Vsaj toliko znižaj aroganco in svoj ego trip, da ne pametuj o stvareh, za katere se na daleč vidi, da nimaš resnih izkušenj niti vedenja. Imaš ravno toliko nekega kobajagi vedenja, da si potem domišljaš, da je to to in da si nekaj blaznega našel. V resnici pa vedno znova kažeš, kako ujet si še v konstrukte razmišjanja, ki jih imaš seveda za edine pravilne. Si težek, moralističen in dokaj zadrt, daješ enoznačne in zakoličene izjave – kar nikakor ne spada v širjenje zavesti in prazen um, ki se lahko razpostre čez kozmos. Pri tebi se ‘kozmos’ konča z moralkami in zaverovanostjo v en prav, ki ti pač ustreza in tvojemu egu daje občutek varnosti pa tudi superiornosti. Že s to nefleksibilnostjo kažeš, da resne izkušnje z meditativno zavestjo nimaš.

ne bom debatirala dalje, ker je škoda energije. To je itak bolj namenjeno drugim kot tebi oz. tistim, ki imajo kolikor toliko odprt um. LP


Pretiravaš. Če bi ob meditaciji človek postal odprt za ves univerzum, bi postal vseved. :)
[/quote]

Samo še tole pokomentiram – res, ne razumeš, tudi malo ne, kaj je meditacija. Te izjave tule so smešne in omejene, hkrati pa kažejo, da meditacijo obravnavaš kot del uma, kar je popolna neumnost ‘Vseved’? ko bi vedel, kakšne neumnosti govoriš. Odpiranje kozmičnim ravnem nima nobene zveze z vedenjem. To misli tvoj ego, ker si pač razen vedenja ne moreš ničesar drugega predstavljati.

Daleč si še od resnih duhovnih prepoznanj – samo kot to velja za tovrstne ljudi, si zaprt in popolnoma zaverovan v svoj mali svet, zato ti je škoda še karkoli razlagati. Ko bo čas, boš dozorel, do tedaj se pa teh stvari itak ne da razložiti. In preveč energije se izgubi – jaz je pa vsekakor ne mislim izgubljat.
lp

Asya…Ljudje, ki imajo opdrt um, niso tako polni strahov in obsojanja, kot ti.
Tvoj um je poln nekih ideoloških in religioznih prevar, ki pa le krepijo ego.
In ker se ego želi zaščititi, začne obsojati in ustvarjati odpor do vsega, kar lahko poruši njegove iluzije.
Zato potem pride do logičnega sklepa, da odsvetuje meditacijo.

Jaz sem imela strašne probleme z meditacijo, vse zveni tako simpl, a na začetku nisem pri miru zdržala nekaj minut skupaj. Zavedajte se, da je popolnoma normalno, da vam misli in fokus uhajata. Vaša naloga je, da ju pripeljete nazaj.

Meditacija je primerna popolnoma za vsakogar, najboljši recept pa je ta, da začnete postopoma. Vsak dan nekaj minut, nato pa meditiranje podaljšujete. Predvsem pa bodite vztrajni, vsak ima v dnevu nekaj deset minut časa, ki jih lahko posveti sebi.

Ta članek Vaš link precej lepo opiše kaj je meditacija in kako začeti.

Pa še to, najlažje sem začela z vodeno meditacijo. Najdete jih na Youtube-u če vpišete “guided meditation” in izberete dolžino videa, ki vam ustreza. Pri meni je bilo to na začetku 10 min. S poslušanjem osebe, ki je meditacijo vodila sem lažje utišala vse nadležne glasove v glavi.

Meditacija je oz. naj bi bila stanje povečane pozornosti. Kako in kaj pa na spletni strani: Vaš link
lep pozdrav!

Lahko, prosim, napišeš kaj bolj konkretnega o negativnih izkušnjah? Jaz sem probala meditirati in vizualizirati med vožnjo z busom. Zdelo se mi je, da se lepo umirim, v mislih si narišem lep dan – a kot nalašč je bil praviloma tisti dan, ko sem meditirala, cel pokvarjen. Je že šlo kaj narobe. Kakšna razlaga?

Te psihološke tehnike, kamor spada tudi meditacija in podobno so v osnovi namenjene tudi čiščenju lastne duše, psihe, vesti. V podzavesti se skriva marsikaj kar ni lepo in to se s temi tehnikami tudi ozavešča, prihaja na dan marsikaj…
Seveda, meni je izredno zanimiv “šamanizem”. To je pa zdravljenje drugih oseb na neviden način. Za začetek si lahko predstavljamo, kot da smo vsi navzoči skupaj nekje v istem prostoru, v neki dvorani, v nekem templju.

drug drugega programiramo

Meditiram še vedno ke nekaj minut, večkrat na dan. Ok. Morda 2x alib3x. Bistvo je, da umiriš um. Sama sem skakala od ene misli do druge, čutila v prsih obupen nemir. Najtežje je bilo, da sem.imela toliko raztresenih misli. Od dnevnih običajnosti, samoorganizacije, predelovanja pretekle veze, strahovi, kdo sem, soočanja s sedanjostjo, težak šef… ni da ni… najprej sem.si naštimala uro.na 3 minute. Mislila sem samo na zrak, ki gre skozi moje nosnoce v pljuča in nato ven. Sem ga zvizualizirala. Seveda so misli uhajale, koncentracija je bila grozna. Potem pa sem začela šteti… ena vdih, dva izdih… vse počasi… ko sem uspešn9 naredila 10x po 3 minute, sem začela s 5 minutami…. važno pri vsem je, da misli umirjaš in fokusiraš na eno misel… urediš kaotične misli. Zelo zdravilno…. zelo. Poskusi najprej kot je rekel nekdo gor, z vodeno meditacijo na youtubu…

A ni najbol pristna meditacija takrat, ko zaspiš med sproščanjem? Ooooooooommmm… hhhhhrrrrrrr-fijuuuuu…?

Tega se moram enkrat lotiti, ampak si ne želim ponavljati neke brezvezne mantre. Nisem še poiskala ničesar, kar bi umirilo nemirnega duha v meni.

To je tako ne, čisto realno povedano, fejst čoknjen moraš bit, da prehajaš v neka “duhovna” stanja in “poglede vase”, druge umetnosti pri teh duhovnostih in meditacijah ni. Ni vsak za to, ker je predpogoj , da si oreng prismoda.😁


Res je, ti nisi za to. Ker v tvoji glavi se lahko vsak sprehaja in bo še odmevalo. Imaš praznino, ki seva in to lahko zapolniš kvečjemu s slamo. Zato tudi nihče ne pričakuje, da boš razumel stanja višje zavesti, podzavesti itd.

Zdaj se pa požri :).

New Report

Close