Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nepričakovana nosečnost

nepričakovana nosečnost

S fantom sva skupej 6 let in sem nepricakovano zanosila stara pa sem 25 let on pa ima 2 leti več problem pa je ker on ni še pripravljen na otroka zdaj pa sem v skrbeh kako naj mu sploh povem.

Kot prvo: povej mu!
Sama tudi nisem bila “pripravljena” na otroka, a ko sem mislila da sem noseča sem bila globoko v sebi zelo srečna, ko sem izvedela da nisem, me je pa razočaranje pojedlo.
Kaj sploh pomeni “nisem pripravljen na otroka”?
Da si ga sploh ne želi ali da misli da ni še sposoben ga imet?
Če bi ga rada imela in če imaš možnost otroka vzgajat, ne vidim razloga da ga ne bi. Če partner otroka ne želi, pa sama veš kakšne možnosti imaš.
Zato je prvo pravilo da mu poveš in vidiš kako reagira in kaj si on želi.
Če vajine poti nista iste, je čas da razmisliš. Srečno!

Kako pa se nepricakovsno zanosi? Ce nocrs otrok se zacsiti, drugace pa nosita posledice. Tudi on, ki ga je naredil.

Ni še pripravljen na otroka. A delat ga je pa bil pripravljen?

To tudi mene zanima. Če se pri spolnih odnosih ustrezno ne zaščitiš, je nosečnost načrtovana.

To tudi mene zanima. Če se pri spolnih odnosih ustrezno ne zaščitiš, je nosečnost načrtovana.[/quote]

– počen kondom
– kljub kakršni drugi zaščiti…
Nič ni sto odstotno, tako da ne biti pameten!!!

To tudi mene zanima. Če se pri spolnih odnosih ustrezno ne zaščitiš, je nosečnost načrtovana.[/quote]

niti ena metoda zaščite, ki bi bila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ne obstaja.
še pri sterilizaciji je delež neuspešnih… ki zanosijo po postopku

Ajaaaaaaaaa, ni pripravljen!?!? A za smešne gibe je pa pripravljen?

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Prepričana sem, da se avtorica ni sterilizirala. In res me zanima, kje kupujete kondome, ki vam vsevprek pokajo. Sama sem 10 let uporabljala najcenejše kondome iz lekarne, pa mi niti eden ni niti enkrat počil.

Če je zanositev tako nezaželena, kot to opisuje avtorica, potem pač uporabiš 2 metodi, recimo tabletke in kondom. Aja, to je pa že prehuda za tvoje možgane.

Če je zanositev tako nezaželena, kot to opisuje avtorica, potem pač uporabiš 2 metodi, recimo tabletke in kondom. Aja, to je pa že prehuda za tvoje možgane.[/quote]
pametnjakovička, si mogoče prišla na to, da pa ene tabletk ne smejo?
niso hormoni ravno za vse…

Glej, pri 25. letih je najboljši čas za prvega otroka. Čestitam. Čimprej povej fantu. Če pri 27. letih še ni pripravljen na otroka, potem ne bo nikoli in nanj nimaš kaj računati.
Pred recimo 30. leti smo se vsi poročali zgodaj in imeli otroke. Nič ni bilo nenavadno, če so moški pri 25. letih imeli že po dva otroka. Zdaj pa nekateri očitno nikoli ne odrastejo. Želim ti vso srečo.

Če je zanositev tako nezaželena, kot to opisuje avtorica, potem pač uporabiš 2 metodi, recimo tabletke in kondom. Aja, to je pa že prehuda za tvoje možgane.[/quote]

Ja, zelo pametno je jest celo (aktivno) življenje tabletke, da verjetnost nenosečnosti povečaš iz 99,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

A za maternične vložke pa še nisi slišala?

Verjetnost za zanositev pri spolnem odnosu v času ovulacije je za povprečen par 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Verjetnost za zanositev ob jemanju tabletk je enkrat v 300 letih. Skupaj s kondomom pa lahko govorimo že o tisočletjih.
Mimogrede, kontracepcijske tabletke za nekajkrat zmanjšajo verjetnost za nastanek najpogostejšega raka korpusa maternice in najpogostejših rakov jajčnikov.

Verjetnost za zanositev pri spolnem odnosu v času ovulacije je za povprečen par 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Verjetnost za zanositev ob jemanju tabletk je enkrat v 300 letih. Skupaj s kondomom pa lahko govorimo že o tisočletjih.
Mimogrede, kontracepcijske tabletke za nekajkrat zmanjšajo verjetnost za nastanek najpogostejšega raka korpusa maternice in najpogostejših rakov jajčnikov.[/quote]

Torej imajo tabletke samo pozitivne učinke na ženske in bi jih torej morali takorekoč ukazat vsem ženskam.
hahahahah

A za maternične vložke pa še nisi slišala?[/quote]

Zanosila sem z materničnim vložkom, čez par let je šel mož na vazaktemijo in glej ga zlomka, čez tri mesece noseča jaz. Mu niso dobro naredili, tako da je moral še enkrat. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ZAŠČITA JE SAMO NIČ SEKSAT. Smrk smrk

A za maternične vložke pa še nisi slišala?[/quote]
sem in ga tudi imam
ampak, hej, moj maternični vložek ima hormone.
tistih bakrenih, navadnih, pa ženskam, ki še niso imele otrok, ne predpisujejo

pa ravno zanesljivi niso, da ne govorim o njihovih stranskih učinkih

Slabosti

Najpogostejši zapleti povezani z bakrenim materničnim vložkom so povezani z motnjami menstrualnega cikla:
Količina izločene menstrualne krvi se lahko poveča za 50 – 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
Povečano izločanje krvi lahko privede do anemije
Pogostejši so menstrualni krči
Ne preprečuje okužb s spolno prenosljivimi boleznimi

To tudi mene zanima. Če se pri spolnih odnosih ustrezno ne zaščitiš, je nosečnost načrtovana.[/quote]

– počen kondom
– kljub kakršni drugi zaščiti…
Nič ni sto odstotno, tako da ne biti pameten!!![/quote]

ne bit preveč NEUMEN- počen kondom -greš v lerkano po tabletke a

A za maternične vložke pa še nisi slišala?[/quote]

Zanosila sem z materničnim vložkom, čez par let je šel mož na vazaktemijo in glej ga zlomka, čez tri mesece noseča jaz. Mu niso dobro naredili, tako da je moral še enkrat. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ZAŠČITA JE SAMO NIČ SEKSAT. Smrk smrk[/quote]

seks po vazektomiji “varen” v zvezi z zanositvijo takrat, kot ni več spermijev v izlivu. V večini primerov se to zgodi po treh mesecih

Prepričana sem, da se avtorica ni sterilizirala. In res me zanima, kje kupujete kondome, ki vam vsevprek pokajo. Sama sem 10 let uporabljala najcenejše kondome iz lekarne, pa mi niti eden ni niti enkrat počil.[/quote]

Nama je enkrat počil. Pa nisva kupila najcenejšega.

Predvsem je pomembno, če imata pogoje za otroka. Se pravi, kje živet in vsaj nekaj rednih dohodkov. Če to je, se dajo tudi druge zadeve uredit. Če nimaš osnovnih materialnih pogojev za preživljanje družine, ti pa še ne vem kakšna pripravljenost na otroka kaj dosti ne pomaga.

Poznam eno tako družinco. Po dveh mesecih poznanstva je prišlo do nezaželene nosečnosti. Pa je fant sprejel. Po dveh letih je (spet) prišlo do tokrat nenačrtovane nosečnosti. Tudi ok. Po enem letu je prišlo do, lejga zlomka, presenetljive nosečnosti. Ni ravno razumel, ampak, kaj hočemo, saj bo šlo. Da dveh do treh spontanih splavov vmes ne naštevamo…

Ja, tip še kar verjame, da je to vse tako zelo nenačrtovano… Sveta preproščina, bi se reklo. Važno da ima dama tisto, kar hoče 🙂 Ne posplošujem, govorim za ta primer.

New Report

Close