Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sosedov sin je zame junak!!

sosedov sin je zame junak!!

Tole še vedno pišem s tresočimi rokami in z grenkobo kaj vse bi se lahko zgodilo če ne bi sosedov sin bil ob pravem času pri nas … fanta poznam odkar smo se preselili, že kar kakih deset let, končuje srednjo šolo se mi zdi, ima na kupe tetovaž in igra kitaro v nekem bendu, niti tega ne bi vedela, če se ne bi včasih čez zimo malo pogovarjala z njim, ko smo odmetavali vsak svoj dovoz …

Danes zjutraj sem se pripravljala za v službo, osemletna hčerka je gledala risanke in jedla oreščke, ki jih je včeraj pri nas na obisku pustila babica, mož je ravno šel v trgovino po špecerijo dokler je trgovina odprta po nedeljskem času. čisto slučajno sem šla skozi dnevno sobo ko sem nekaj iskala in zagledala hčerko na tleh, tiho me je klicala, dušila se je … do danes nismo vedeli za njeno alergijo, ki bi jo skoraj stala življenja. zgrabila me je panika, priznam, namesto da bi takoj poklicala reševalce sem ji prigovarjala kaj je narobe, stekla sem ven da bi poiskala koga, ko je sosedov sin že pritekel do naših vrat in spraševal kaj se je zgodilo. komajda sem kaj izdavila, ko je videl kaj se dogaja…

jokala sem kot dež, čutila sem se popolnoma neuporabno ko v paniki nisem niti vedela kje imam mobitel, obrnil jo je in ji preveril dihalne poti, položil jo je na sedežno in ko sem v ihti kričala če lahko pokliče reševalce mi je odvrnil da ni časa, da jo bo sam odpeljal… v dobre pol minute se je s svojim črnim polepljenim avtom ritensko pripeljal pred naša vrata, odnesel hčerko na zadnji sedež in mi rekel naj se spredaj usedem, telefona še vedno nisem našla, med vožnjo sem jokala in prosila in molila da bi bila moja pikica v redu …

med vožnjo je on sam poklical na urgentno številko, povedal kaj se je zgodilo in kam bo deklico pripeljal, kakšni so znaki in kako se drži.. prevozil je kar nekaj rdečih semaforjev, čeprav z vsemi vklopljenimi smerniki me čudi, da nas je vse žive z vratolomno vožnjo pripeljal do bolnišnice, kjer je svoj avto ustavil pred vhodom za urgentna vozila kjer so potem prevzeli mojo hčer in ji pomagali… ostala bo na opazovanju, zdravnica mi je rekla da še kakih par minut in bi se zadušila.

jokam ko vem kaj bi se lahko zgodilo… fant nima zdravstvene izobrazbe, niti dokončanega izpita za avto še ne, je človek ki bi se ga na videz vsi izognili… AMPAK ZLAT ČLOVEK, BREZ KATEREGA MOJA HČER NE BI BILA VEČ ŽIVA!

Hvala za tvojo zgodbo in poklon temu fantu!!

Vsa čast fantu za njegovo prisebnost in reakcijo!

nova
Uredništvo priporoča

Da se ti da

______________________________________________________________________ [i]The Conservatives. Putting the 'N' into cuts.[/i] R. Howard

deluješ precej prisebna, da s tako natančnostjo opišeš včeraj doživeto skoraj tragedijo….aja, seveda je tašča prinesla nesrečne oreščke ? Podrobnost, ki je ne gre zanemarit….

Lepa zgodba s “poučno” vsebino. Škoda le, da ni resnična. Od sedaj naprej bomo pa vsi ljubili skuštrane potetovirane fante v črnih polepljenih avtomobilih. OK.

Lepo, da komaj nekaj ur po tem strašnem skorajšnjem srečanju s smrtjo z nami deliš podrobnosti o tetovažah in stanju sosedovega voznega parka.

Ne včeraj!! To se je dogajalo danes!!

Danes se je ženska odpravljala v službo :-))!! Vmes je še toliko lažnivih navedb, da se mi ne pisat!

tudi jaz imam včasih službo na nedeljo, pač takšen delavnik nimam kaj zaradi tega to še ni laž..

Avtorica, samo v vednost. Imamo otroka alergika na oreščke in ti iz preučevanja ogromno strani literature lahko zatrdim, da se anafilaktični šok zaradi oreščkov nikoli ne pojavi tako nenadoma pri 8 letih starosti, če je otrok že prej normalno jedel oreščke. Nikoli! Če že, gre za postopne alergije, ki lahko čez več let privedejo do anafilaktičnega šoka ali pa je že prvo otrokovo zaužitje (ponavadi po materi, ki še doji) teh snovi za otroka hudo alergeno. Skratka, ni šans, da bi nealergik tako nenadoma postal alergik, če je že prej redno jedel dotično hrano. Ravno obratno je, ponavadi so alergije na hrano v zelo zgodnji dobi izražene skozi dermatitise, potem skozi dihalne težave, astmo itd., možen je tudi anafilaktični šok na določene alergene. Ampak pozneje večina teh alergij izzveni oz. privzamejo blažjo obliko.

Se bo treba malo izobrazit preden greš v svet s to zgodbo.

Ne bodi tako prepričana – ena z izkušnjami – v svoj prav. Poznam osebo, ki je brez težav jedela oreščke, nekega dne, bi pa skoraj umrla, zaradi orehov v potici. V momentu ji je otekel jezik, usta, dihalne poti. Na srečo so bili dovolj hitri in jo rešili.
Vse je možno na tem svetu.

Oprosti, ampak to ne drži, vsaj pri našem se je alergija pojavila nenapovedano in v zelo hudi obliki, tako kot opisuje avtorica. Res je, da je kasneje izzvenela, vendar je šlo za pravi anafilaktični šok, panično vožnjo na urgenco in hospitalizacijo.

Oprosti, ampak to ne drži, vsaj pri našem se je alergija pojavila nenapovedano in v zelo hudi obliki, tako kot opisuje avtorica. Res je, da je kasneje izzvenela, vendar je šlo za pravi anafilaktični šok, panično vožnjo na urgenco in hospitalizacijo.[/quote]

Kot je meni razlagal alergolog je to praktično nemogoče, razen če je šlo za prvo ali drugo zaužitje alergena v življenju. Koliko je bil star tvoj otrok takrat in kolikokrat prej je jedel oreščke oz. ali je možno, da ste spregledali prejšnje alergije? Po besedah alergologa, ker sem se tudi sama bala podobnih reakcij pri mojem otroku, je nemogoče, da bi otrok nekaj let jedel neko jed čisto brez posebnosti, potem bi pa nenadoma na to isto jed dobil tako silovito reakcijo. Moj alergolog je rekel (pa tudi po branju razne literature) da gre pri teh zadevah, če je bilo telo dobro navajeno na to hrano, zmeraj postopoma. Torej ne more se zgoditi, da otrok je oreščke dva tedna nazaj in vsa leta prej čisto brez posebnosti, danes pa dobi anafilaktični šok. Nemogoče.

Oprosti, ampak to ne drži, vsaj pri našem se je alergija pojavila nenapovedano in v zelo hudi obliki, tako kot opisuje avtorica. Res je, da je kasneje izzvenela, vendar je šlo za pravi anafilaktični šok, panično vožnjo na urgenco in hospitalizacijo.[/quote]

Kot je meni razlagal alergolog je to praktično nemogoče, razen če je šlo za prvo ali drugo zaužitje alergena v življenju. Koliko je bil star tvoj otrok takrat in kolikokrat prej je jedel oreščke oz. ali je možno, da ste spregledali prejšnje alergije? Po besedah alergologa, ker sem se tudi sama bala podobnih reakcij pri mojem otroku, je nemogoče, da bi otrok nekaj let jedel neko jed čisto brez posebnosti, potem bi pa nenadoma na to isto jed dobil tako silovito reakcijo. Moj alergolog je rekel (pa tudi po branju razne literature) da gre pri teh zadevah, če je bilo telo dobro navajeno na to hrano, zmeraj postopoma. Torej ne more se zgoditi, da otrok je oreščke dva tedna nazaj in vsa leta prej čisto brez posebnosti, danes pa dobi anafilaktični šok. Nemogoče.[/quote]

No, v naši družini smo očitno izjeme. Jaz sem imela hudo alergijsko reakcijo pri 12 letih, brez kakršnega koli predhodnega znaka, sin pa pri 6 letih, enako. Oba v hudi obliki. In pri obeh kasneje izzvenelo. Za razliko od tvojega je moj alergolog rekel, da je to mogoče.

Kot je meni razlagal alergolog je to praktično nemogoče, razen če je šlo za prvo ali drugo zaužitje alergena v življenju. Koliko je bil star tvoj otrok takrat in kolikokrat prej je jedel oreščke oz. ali je možno, da ste spregledali prejšnje alergije? Po besedah alergologa, ker sem se tudi sama bala podobnih reakcij pri mojem otroku, je nemogoče, da bi otrok nekaj let jedel neko jed čisto brez posebnosti, potem bi pa nenadoma na to isto jed dobil tako silovito reakcijo. Moj alergolog je rekel (pa tudi po branju razne literature) da gre pri teh zadevah, če je bilo telo dobro navajeno na to hrano, zmeraj postopoma. Torej ne more se zgoditi, da otrok je oreščke dva tedna nazaj in vsa leta prej čisto brez posebnosti, danes pa dobi anafilaktični šok. Nemogoče.[/quote]

No, v naši družini smo očitno izjeme. Jaz sem imela hudo alergijsko reakcijo pri 12 letih, brez kakršnega koli predhodnega znaka, sin pa pri 6 letih, enako. Oba v hudi obliki. In pri obeh kasneje izzvenelo. Za razliko od tvojega je moj alergolog rekel, da je to mogoče.[/quote]
Tudi pri nas. Pri dveh odraslih. Nam je alergoginja rekla, da lahko 100x ne odreagiraš na čebelji pik, 101ič pa burno odreagira telo. No, tako je bilo pri nas.

Kot je meni razlagal alergolog je to praktično nemogoče, razen če je šlo za prvo ali drugo zaužitje alergena v življenju. Koliko je bil star tvoj otrok takrat in kolikokrat prej je jedel oreščke oz. ali je možno, da ste spregledali prejšnje alergije? Po besedah alergologa, ker sem se tudi sama bala podobnih reakcij pri mojem otroku, je nemogoče, da bi otrok nekaj let jedel neko jed čisto brez posebnosti, potem bi pa nenadoma na to isto jed dobil tako silovito reakcijo. Moj alergolog je rekel (pa tudi po branju razne literature) da gre pri teh zadevah, če je bilo telo dobro navajeno na to hrano, zmeraj postopoma. Torej ne more se zgoditi, da otrok je oreščke dva tedna nazaj in vsa leta prej čisto brez posebnosti, danes pa dobi anafilaktični šok. Nemogoče.[/quote]

No, v naši družini smo očitno izjeme. Jaz sem imela hudo alergijsko reakcijo pri 12 letih, brez kakršnega koli predhodnega znaka, sin pa pri 6 letih, enako. Oba v hudi obliki. In pri obeh kasneje izzvenelo. Za razliko od tvojega je moj alergolog rekel, da je to mogoče.[/quote]

Po moje imata po svoje obe prav. Ni v navadi, da se čez noč pojavi huda alergena reakcija na neko živilo, je pa možno, da pride nenadno do hude reakcije na kombinacijo zaužitih živil. Torej če bi pojedli vsako živilo posebej, vsako en dan, reakcije ne bi bilo, ker pa zaužijemo v enem dnevu vsa ta živila, pride do reakcije, ki je lahko blaga, huda ali celo zelo huda. Sploh, če se reakcija pojavi naenkrat, da je prej ni bilo in potem izzveni, je velika verjetnost, da je šlo za kombinacijo živil in ne le oreščke.

Pri nas ima sin take reakcije, ne sicer toliko življenjsko ogrožujoče, da bi šlo za minute, ga pa duši. Prišli smo do zaključka, da gre za kombinacijo živil in da recimo lupinarje lahko doma je brez problema, v restavraciji pa niti slučajno. Kaj oni dodajo zraven, ne vem, ampak po njih ga duši.

No, to je spet napaka, očitno posledica dejstva, da ste spregledali prejšnje znake pri piku čebele. Sama sem namreč alergična na čebelji pik, zadnji dve leti tako močno, da nosim s seboj ves čas injekcijo. Dejstvo je pa tako, da je res, da si lahko prej leta in leta neobčutljiv na pik čebele, pozneje pa se razvije realcija. Veliko takih ljudi je ravno čebelarjev. Ampak: reakcija se razvija postopoma. Torej nekaj let, lahko tudi do 40. ali 50. leta nič, potem pa se razvije najprej zmerna oteklina na predelu, kjer je čebela pičila in srbečica, nekateri dobijo tudi koprivnico po telesu, veliko jih to zanemari, češ da bo že splahnelo. In res splahni brez zdravnika in na to niso pozorni. Ko jih čez par let ali tednov spet piči čebela, nastane zelo huda oteklina, ki pa je ne morejo zanemariti in gredo do zdravnika, ki pa jih ponavadi opozori, da se zadeva lahko stopnjuje. Naslednji pik je lahko usoden, lahko pride do anafilakse, lahko pa tudi ne. Po besedah mojega alergologa veliko ljudi spregleda rahle realcije telesa že prej. Namreč tudi sama sem takrat povedala, da sem kar naenkrat doživela dihalno stisko in slabost po piku čebele, prej pa nič. Pa me je opozoril na morebitne zaplete, na katere pa nisem bila pozorna. In res sem se potem spomnila, da sem 3 leta prej stopila na čebelo in mi je celotno stopalo oteklo, srbečico pa sem čutila še tri dni zatem. Ampak sem pozabila na to.

Ma glej, tega sem preštudirala še in še. Torej pri vas je čisto možno, da na prejšnje zaplete ob piku niste bili pozorni ali pa so se zgodili v otroštvu, pa sploh ne veste. Načeloma telo vedno odreagira postopoma, kvečjemu morda če je vmes prišlo do hudega imunskega deficita (huda bolezen) in telo ni bilo sposobno drugače odreagirat.

Oprosti, ampak to ne drži, vsaj pri našem se je alergija pojavila nenapovedano in v zelo hudi obliki, tako kot opisuje avtorica. Res je, da je kasneje izzvenela, vendar je šlo za pravi anafilaktični šok, panično vožnjo na urgenco in hospitalizacijo.[/quote]

Kot je meni razlagal alergolog je to praktično nemogoče, razen če je šlo za prvo ali drugo zaužitje alergena v življenju. Koliko je bil star tvoj otrok takrat in kolikokrat prej je jedel oreščke oz. ali je možno, da ste spregledali prejšnje alergije? Po besedah alergologa, ker sem se tudi sama bala podobnih reakcij pri mojem otroku, je nemogoče, da bi otrok nekaj let jedel neko jed čisto brez posebnosti, potem bi pa nenadoma na to isto jed dobil tako silovito reakcijo. Moj alergolog je rekel (pa tudi po branju razne literature) da gre pri teh zadevah, če je bilo telo dobro navajeno na to hrano, zmeraj postopoma. Torej ne more se zgoditi, da otrok je oreščke dva tedna nazaj in vsa leta prej čisto brez posebnosti, danes pa dobi anafilaktični šok. Nemogoče.[/quote]

Tvoj alergolog se kot kaže moti.
Sama sem 35 let normalno pila kamilični čaj in ga kar nekaj popila. Potem pa me je pred leti po parih požirkih čaja začelo dušiti. Alergija na kamilico. Nikoli prej tud najmanjšega znaka, potem pa huda reakcija.
Moj alergolog je rekel, da se to dogaja in to ne tako zelo redko.
Zgodbi avtorice tudi jaz ne verjamem, bi bila pa načeloma možna.

Ja, to zna biti. Naš je bil dolgo alergičen na morske sadeže, ampak samo na tiste iz restavracij. Doma pripravljene (kupljene v ribarnici) je normalno jedel. Pozneje smo ugotovili, da je alergičen na nek ojačevalec okusa, ki ga v večini restavracij dodajajo ribjim omakam. Mi smo popolnoma ukinili razne jušne kocke in sladke pijače. Pri moji mami je npr. ko je bil manjši tudi dobil koprivnico po goveji juhi, doma pa nikoli. Pa smo ugotovili, da zaradi knor kocke, ki jo je moja mama dodala juhi.

Uh, zdaj smo izven najhujšega, je bilo pa zelo pestro.:)

Kot je meni razlagal alergolog je to praktično nemogoče, razen če je šlo za prvo ali drugo zaužitje alergena v življenju. Koliko je bil star tvoj otrok takrat in kolikokrat prej je jedel oreščke oz. ali je možno, da ste spregledali prejšnje alergije? Po besedah alergologa, ker sem se tudi sama bala podobnih reakcij pri mojem otroku, je nemogoče, da bi otrok nekaj let jedel neko jed čisto brez posebnosti, potem bi pa nenadoma na to isto jed dobil tako silovito reakcijo. Moj alergolog je rekel (pa tudi po branju razne literature) da gre pri teh zadevah, če je bilo telo dobro navajeno na to hrano, zmeraj postopoma. Torej ne more se zgoditi, da otrok je oreščke dva tedna nazaj in vsa leta prej čisto brez posebnosti, danes pa dobi anafilaktični šok. Nemogoče.[/quote]

Tvoj alergolog se kot kaže moti.
Sama sem 35 let normalno pila kamilični čaj in ga kar nekaj popila. Potem pa me je pred leti po parih požirkih čaja začelo dušiti. Alergija na kamilico. Nikoli prej tud najmanjšega znaka, potem pa huda reakcija.
Moj alergolog je rekel, da se to dogaja in to ne tako zelo redko.
Zgodbi avtorice tudi jaz ne verjamem, bi bila pa načeloma možna.[/quote]

vsako težko dihanje še ni anafilaktični šok. To je bil prvi znak, po še nekajkratnih poskusih bi pa najbrž doživela šok. Točno to, kar ona opisuje.

Jaz sem na školjke tako odreagirala. Večkrat jedla, pa nič, potem pa enkrat v restavraciji po enih školjkah srbenje v grlu in oteženo dihanje. Sem normalno dala skozi, je pa zdravnik rekel, da naj pazim ker naslednjič zna priti do šoka. Šok je pa tak, da v parih sekundah obležiš. bo kar res da gre to postopoma.

Ena z izkušnjo, glej, ocitno ne veš vsega o alergijah in ne prepricuj nas, ki imamo drugačne izkušnje in druge alergologe, ki se s tvojim pač ne strinjajo.
Zelo dobro poznam alergije in verjemi, da bi v mojem primeru alergijo na kamilico, o čemer pisem zgoraj, opazila ze kdaj prej, ce bi prišlo do reakcije.

Tvoj alergolog se kot kaže moti.
Sama sem 35 let normalno pila kamilični čaj in ga kar nekaj popila. Potem pa me je pred leti po parih požirkih čaja začelo dušiti. Alergija na kamilico. Nikoli prej tud najmanjšega znaka, potem pa huda reakcija.
Moj alergolog je rekel, da se to dogaja in to ne tako zelo redko.
Zgodbi avtorice tudi jaz ne verjamem, bi bila pa načeloma možna.[/quote]

vsako težko dihanje še ni anafilaktični šok. To je bil prvi znak, po še nekajkratnih poskusih bi pa najbrž doživela šok. Točno to, kar ona opisuje.

Jaz sem na školjke tako odreagirala. Večkrat jedla, pa nič, potem pa enkrat v restavraciji po enih školjkah srbenje v grlu in oteženo dihanje. Sem normalno dala skozi, je pa zdravnik rekel, da naj pazim ker naslednjič zna priti do šoka. Šok je pa tak, da v parih sekundah obležiš. bo kar res da gre to postopoma.[/quote]

Kje pa piše, kako hudo reakcijo sem imela in da je šlo le za težko dihanje? Med dušenjem, ki ga omenjam in težkim dihanjem je velika razlika!

No, to je spet napaka, očitno posledica dejstva, da ste spregledali prejšnje znake pri piku čebele. Sama sem namreč alergična na čebelji pik, zadnji dve leti tako močno, da nosim s seboj ves čas injekcijo. Dejstvo je pa tako, da je res, da si lahko prej leta in leta neobčutljiv na pik čebele, pozneje pa se razvije realcija. Veliko takih ljudi je ravno čebelarjev. Ampak: reakcija se razvija postopoma. Torej nekaj let, lahko tudi do 40. ali 50. leta nič, potem pa se razvije najprej zmerna oteklina na predelu, kjer je čebela pičila in srbečica, nekateri dobijo tudi koprivnico po telesu, veliko jih to zanemari, češ da bo že splahnelo. In res splahni brez zdravnika in na to niso pozorni. Ko jih čez par let ali tednov spet piči čebela, nastane zelo huda oteklina, ki pa je ne morejo zanemariti in gredo do zdravnika, ki pa jih ponavadi opozori, da se zadeva lahko stopnjuje. Naslednji pik je lahko usoden, lahko pride do anafilakse, lahko pa tudi ne. Po besedah mojega alergologa veliko ljudi spregleda rahle realcije telesa že prej. Namreč tudi sama sem takrat povedala, da sem kar naenkrat doživela dihalno stisko in slabost po piku čebele, prej pa nič. Pa me je opozoril na morebitne zaplete, na katere pa nisem bila pozorna. In res sem se potem spomnila, da sem 3 leta prej stopila na čebelo in mi je celotno stopalo oteklo, srbečico pa sem čutila še tri dni zatem. Ampak sem pozabila na to.

Ma glej, tega sem preštudirala še in še. Torej pri vas je čisto možno, da na prejšnje zaplete ob piku niste bili pozorni ali pa so se zgodili v otroštvu, pa sploh ne veste. Načeloma telo vedno odreagira postopoma, kvečjemu morda če je vmes prišlo do hudega imunskega deficita (huda bolezen) in telo ni bilo sposobno drugače odreagirat.[/quote]

Ma jaz res nisem nekaj veliko študirala okoli tega, pač tako so nam rekli takoj na urgenci in šd potem alergologinja. Zdaj pač s sabo nosimo prvo pomoč. Je pa res, da je par tednov prej nehal s terapijo zaradi borelioze.

Kakorkoli, upam, da je z avtoričino deklico vse ok, pa če se ji je to zgodilo ali pa ne. Pa tudi naj živijo vsi tetoviranci in netetoviranci srečno!

Moj alergolog to, pa moj alergolog ono, pa tretje… , pa pismo, a se se niste naučili , da tudi zdravniki ne vedo vsega. Sploh pa ne neke celote, zato pa somtaka sranja. Pa tudi omalergijah en clovek ne more vedeti VSEGA., kaksna samovsecnost

Moj alergolog to, pa moj alergolog ono, pa tretje… , pa pismo, a se se niste naučili , da tudi zdravniki ne vedo vsega. Sploh pa ne neke celote, zato pa somtaka sranja. Pa tudi omalergijah en clovek ne more vedeti VSEGA., kaksna samovsecnost
Aja pa se to. Keri butli, takoj to je pa izmisljeno. Pa kr neki no. Pa vsaka cast temu fantu, celo zivljenje si njegova dolznica, avtorica, ne pozabi

New Report

Close