Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Seboroični dermatitis in luščeča koža

Seboroični dermatitis in luščeča koža

Približno eno leto nazaj so mi odkrili, da imam seboroični dermatitis. Večino težav sicer obvladujem. Rdečico okoli nosu namažem s kremo Blue Cap, kadar se ta pojavi in izgine približno v roku treh dni. Prhljaj na lasišču obvladujem s kremo in šamponom Ducray. Edino, kar me moti, je luščeča koža na obrazu. Te težave se pa ne moram znebiti. Koža se mi lušči ves čas, in sicer najbolj na predelu obrvi in nosu. Ko pridem izpod tuša, se stanje izboljša mogoče za največ eno uro, nato pa se koža spet prične luščiti. Kako naj se znebim te težave, ker me precej moti?

Hvala za odgovor

Jaz imam te težave že dve desetletji, pa še nisem našla rešitve, ki bi zares pomagala … Bom tudi jaz vesela kakšnega nasveta.

Jaz se z njim borim že 30 let, od mojega 11 leta dalje. Najhuje je na lasišču, ko zna biti luskavost debla več mm. Z leti sem vse “medicinske” kreme opustila, ker so samo začasno reševale simptom, potem je bilo vse samo še slabše. V bistvu je tako, da boš sama morala najti zadeve, ki ti pomagajo, ker vsak posameznik se odziva različno, jaz npr. sem trenutno že leto dni na enem kitajskem šamponu, drag ko žafran, samo pomaga pa neverjetno (šamponi iz lekarn so mi pomagali max. nekaj mesecev), kreme pa morajo biti natur in zelo mastne in zgolj na osnovi olj in drugih rastlinskih maščob (npr. raw gaia z MSM je neverjetna), je pa zanimivo, da sama čista olja mi ne delajo najbolje. Zima je huda, čez poletje je bolje, jeseni spet močno udari. Ko pride nov “zagon”, zadj potrpežljivo negujem in ne pričakujem, da bo prej kot v mesecu dni bolje, Ker kortikosteroidov se izogibam v velikem loku.

Drugače pa, brez spremmebe prehrane in sploh življenjskega stile ne bo šlo. Spet, kaj ti škodi, boš ugotovila sama. Svinjina npr. jo samo povoham, pa me že začne srbet. Stres, hormoni.

nova
Uredništvo priporoča

Aja, pozdravit se pa te bolezni žal ne da. Ker v bistvu še vedno ne vejo, kaj jo povzroča.
Lahko si le bolj ali manj uspešna pri lajšanju simptomov in podaljševanju “vmesnega časa”. Če primerjam, sem gledano kot celota, za 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} boljša, nekaj mesecev v letu pa popolnoma brez simptomov.

Ja, če ti šampon, ki ga uporabljaš, pomaga, ga uporabljaj tudi na obrveh. In res, veliko maščobe in nobenega praskanja lusk stran, četudi se ti zdi, da bo bolje, če boš. ne dotikaj, pusti pri miru.
Voda kot taka je pa tud strup za seborejo, klor in karbonati. Zato čim manj “umivanja”, ko je hudo na kratko s prekuhano vodo.

Prhljaj na obrveh in čelu mi je uspelo omiliti z navadno modro Niveo v tubi. Vendar se ne smem mazati vsak dan, ampak recimo na 2-3 dni oziroma po potrebi. Ko vidim, da spet nastaja prhljaj, se namažem, drugače ne, ker če se prepogosto, se mi poleg prhljaja pojavijo še mozoljčki. Boljše rešitve žal še nisem našla.

Tisti, ki še niste, poskusite s protiglivičnimi kremami. Canesten/oronazol/…

Meni to pomaga, če se mažem kak teden vsak dan, mi zadevo odpravi tudi za kak mesec. Potem pride nazaj. Čisto odpravit se verjetno sploh ne da.

Pri seboreji absolutno ne pomaga. Če pomaga tebi, potem nimaš seboreičnega dermatitisa, ampak glivično vnetje. Je pa seveda pri seboreji štala, ker če praskaš, luščiš, narediš idealno okolje za še kakšne bakterije in glivice in takrat pa ja, je naprej potrebno zatret slednje.

Je še nekaj, po mojih izkušnjah največji delež prispeva hormonsko neravnovesje in če tu lahko kaj naredite, punce, naredite.

Mojemu na lasiscu pomaga zelo zelo kratka frizura…. kakor hitro lasje zrasejo je konec

Pri seboreji absolutno ne pomaga. Če pomaga tebi, potem nimaš seboreičnega dermatitisa, ampak glivično vnetje. Je pa seveda pri seboreji štala, ker če praskaš, luščiš, narediš idealno okolje za še kakšne bakterije in glivice in takrat pa ja, je naprej potrebno zatret slednje.

Je še nekaj, po mojih izkušnjah največji delež prispeva hormonsko neravnovesje in če tu lahko kaj naredite, punce, naredite.[/quote]

Prosim, ne nakladat:

Vir

Seboroični dermatitis JE glivičnega izvora! Če se ne odziva na protiglivične, potem je nek drug dermatitis.

Pri seboreji absolutno ne pomaga. Če pomaga tebi, potem nimaš seboreičnega dermatitisa, ampak glivično vnetje. Je pa seveda pri seboreji štala, ker če praskaš, luščiš, narediš idealno okolje za še kakšne bakterije in glivice in takrat pa ja, je naprej potrebno zatret slednje.

Je še nekaj, po mojih izkušnjah največji delež prispeva hormonsko neravnovesje in če tu lahko kaj naredite, punce, naredite.[/quote]

Prosim, ne nakladat:

Vir

Seboroični dermatitis JE glivičnega izvora! Če se ne odziva na protiglivične, potem je nek drug dermatitis.[/quote]

Bom še mal nakladala, ker jaz sem iz tega seboreičnega dermatitisa skoraj diplomirala. In še vedno stojim za zapisanim. Ketokonazoli določenim pomagajo, določenim ne. Pomagajo tistim, ki imajo poleg kroničnega vnetja kože (kar v bistvu seboreični dermatitis pomeni) zraven prisotno še glivično obolenje in pogosto tudi je. Samo pozdravi pa nič ne, začasno zmanjša koncentracijo glivic in vnetje se delno zmanjša, nikakor pa ne izgine. Prej je tako, da če ti Oronazol zares in popolnoma pomaga, nimaš seboreičnega dermatitisa. Nikakor pa niso glivice povzročitelj ali sprožitelj te bolezni. In pred 30 leti se spomnim je bil Oronazol blazno in, so ga predpisovali po dolgem in počez za vsak malo bolj izrazit prhljaj (celo poimenovali so ga seboreični dermatitis, pa to ni bil), ampak ketokonazol je daleč od nekega blagega “zdravila”, da bi se ga kar tako uporabljalo namesto šampona. No, saj ko so ljudje začeli izgubljat lase, se je tudi predpisovanje umirilo. Aja, pa predpisovali so ga splošni zdravniki, ki so kao predpisali diagnozo, dermatologi, ki naj bi bili strokovnjaki in le ti so po mojem mnenju spoh kompetentni za postavljanje diagnoze kožnih bolezni, nikoli.

Seboreja je kronična in neozdravljiva bolezen. Delat je treba na “sprožilcih”, lajšanje simptomov naj bo sekundarnega pomena.

pri obolenjih kože in glivičnih okužbah pomaga konopljino mazilo.
kolegica izdeluje v kolikor koga zanima….je pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} naravno (konopljino olje in čebelji vosek) in zelo ugodno.

poiščite jo na FB: Kristina Cvetko (mislim da je iz postojne) ima arniko z pikaopolnico na naslovnici.

Konopljino mazilo tvoje prijateljice pomaga? Kako pomaga? Daj razloži no malo ta čudež. Aja, pomaga tvoji prijateljici (tebi?). S zasluženim denarjem od prodaje. Tisti, ki poskušajo živet od prodaje svojih zvarkov obupancem, so po moje kriminalci. Kaj misliš, koliko takih si spet nategnila danes s svojo objavo? Kar z besedo na dan. Kako to mazilo pomaga, na kaj deluje, kako deluje, pa dokaze na plan. Ne samo imena in priimke prodajalcev, ampak predvsem imena in priimke tistih, ki jim je mazilo resnično pomagalo. Da malo preverimo tvojo zgodbo in po potrebi ukrepamo. Velja?

Prosim, ne nakladat:

Vir

Seboroični dermatitis JE glivičnega izvora! Če se ne odziva na protiglivične, potem je nek drug dermatitis.[/quote]

Bom še mal nakladala, ker jaz sem iz tega seboreičnega dermatitisa skoraj diplomirala. In še vedno stojim za zapisanim. Ketokonazoli določenim pomagajo, določenim ne. Pomagajo tistim, ki imajo poleg kroničnega vnetja kože (kar v bistvu seboreični dermatitis pomeni) zraven prisotno še glivično obolenje in pogosto tudi je. Samo pozdravi pa nič ne, začasno zmanjša koncentracijo glivic in vnetje se delno zmanjša, nikakor pa ne izgine. Prej je tako, da če ti Oronazol zares in popolnoma pomaga, nimaš seboreičnega dermatitisa. Nikakor pa niso glivice povzročitelj ali sprožitelj te bolezni. In pred 30 leti se spomnim je bil Oronazol blazno in, so ga predpisovali po dolgem in počez za vsak malo bolj izrazit prhljaj (celo poimenovali so ga seboreični dermatitis, pa to ni bil), ampak ketokonazol je daleč od nekega blagega “zdravila”, da bi se ga kar tako uporabljalo namesto šampona. No, saj ko so ljudje začeli izgubljat lase, se je tudi predpisovanje umirilo. Aja, pa predpisovali so ga splošni zdravniki, ki so kao predpisali diagnozo, dermatologi, ki naj bi bili strokovnjaki in le ti so po mojem mnenju spoh kompetentni za postavljanje diagnoze kožnih bolezni, nikoli.

Seboreja je kronična in neozdravljiva bolezen. Delat je treba na “sprožilcih”, lajšanje simptomov naj bo sekundarnega pomena.[/quote]

Spet ena brihtna od tebe. Ketokonazol danes ravno uporabljajo za spodbujanje rasti las, še ena študija na miših[/url]. Tko da ne vem, kako ti vedno prideš do obratnih zaključkov kot medicina.

Ma netu si poišči izkušnje drugih:

http://seboreicnidermatitis.blogspot.com/2014/06/update-2014.html

http://www.presnisvet.net/viewtopic.php?t=1025&start=15

jaz sem imel iste probleme z vsem, kar vi pišete! imam probleme z kožo na obrazu in prsih 15let, torej polovico mojega življenja! Probaval sem vsega i svašta, od Locoidon, Oronazol, belobazo,bepanthem…..da vam o Eucerinovih kremah in AloeVera izdelkih sploh ne govororim! Zapravil sem za te zadeve ogromni denarja resda, in finta je, do mogoče tu pa tam kaka kremica zapasala 2,3dni ampak na koncu pa je še vedno vdarilo rdečo vun pa srbečice, nisn moral verjet obupan sem bil totalno na dnu če mi verjamete al ne!!
Ampak Pred ćasom sem pa natel na izdelek ki pa se imenuje BLUE CAP SPREJ in sem si rekel, pač še eno zdravniško vlaganje ampak probat ni greh, pa si jaz lepo odprem, zmešam v roki tako kot piše, in špricnem po obrazu! Da vam povem mene je začelo tako pečt, da se mislil da mi bo obraz razžrlo, ampak ščasoma je popustilo pa sn šel spat! Zaspim dokaj normalno poleg vse te srbečice da bi ji vse kure pocrkalo resda, ampak vendarle je šlo skozi in jaz spet v kopalnico pod mrzli tuš kar mi edino dokatokaj ne razdraži obraza ter spet vzamem šprej vun, potresem nastavim in špricnem! zapeklo ampak začuda majn kot večer kot sem šel spat! Celi dan sem nekje hodil okoli nisem se niti posvečal nekaj moji problematični koži, ker ponavadi se cel dan gledam v ogledalu doma ali v avtu ker me nervira ampak takrat začuda pa se nisem! No pridem domov, res še 1x po mrzl tuš, vzamem sprej pošpricam in začuda minimalno skelelo po obrazu! Vjutro se vstanem se pogledam v ogledalo in nisem morel verjet! 2 vdneh takšen popravek ko ga še nisem mel z nobeno kremo ničimi kar so mi dermatologi predpisali nič! Koža je bila sijoča, ampak niti malo ne masna, lepa na izgled gladka nisem še imel takšne kože nikol! Brez lojnic vnetih brez kakšnega mozolčka nič no! Tak sem bil vesel, da sem šel v lekarno pa sem si takoj kupil še en sprej, da ga nebi slučajno iz prodaje dali al pa kaj! petek je bil, sem šel ponosno kr ven, še vsi kolegi so mi rekli kak se mi je obraz popravil, da se mi ne vidi nič, da sn sijoč prav! nisn mogo verjet res! Nabavite to cena je okoli 23E ampak resssss je vredno, po prvem nanosu vas bo peklo ker Zinc deluje ampak z vsakim nanosom bo bolše, ko pa nanos več ne zapeče potem pomeni, da imate kožo zdravo in vam je sprej nerabi popravljat več, in vam jo samo neguje kar pa je najlepše kajne! Lep pozdrav vsem

Tudi jaz imam SD že deset let in vem kako trdovratna(neozdravljiva) je ta bolezen. Probal vse kreme, tudi Blue Cap VSE izdelke s sprejem vred. Ne pomaga NOBENA krema! Edino kar pomaga je MORSKA SOL in jabolčni kis plus voda. Vsak dan zjutraj in zvečer v posodi zmešam in umivam prizadeta mesta 5 minut.

Drugače je pa SD ozdravljiv samo s popolno preobrazbo telesa in duha. Od znotraj !Nekaj ne delamo pravilno in posledica je izbruh na koži. Vsak sam pri sebi mora ugotoviti kaj je sprožilo to bolezen.

Seboroični dermatitis imam približno 5 let, moja nega kože: vsakodnevno umivanje obraza z mlačno slano vodo in uporaba vlažilne kreme (Lavera iz Müllerja). Ob izbruhih dermatitisa pa krema Ducray kelualDS. Lp

V Google vpišite: “boraks dermatitis” in “walter last borax”.

Ne bom vprašala kje, ker tu sledijo tudi nepovabljeni, ki so ga fizičnim osebam onemogočili kupovati, pač pa, če se je dalo kupiti borax?
Se obnese in za kaj vse?

Seveda se dobi, stane 5 – 10 eur/kg. Pomaga pa tam, kjer bolezensko stanje nastopi zaradi pomanjkanja minerala bora.

Liječenje boraksom može pomoći kod:

lupusa
artritisa i reume
osteoporoze
gihta
kandide
različitih vrsta tumora
bolesti srca i krvnih žila
problema s vidom
dermatitisa i psorijaze
mišićne boli i ukočenosti
poremećaja ravnoteže
problema s pamćenjem
kroničnog psihičkog ili fizičkog umora
problema povezanih s menopauzom i PMS-om

http://www.health-science-spirit.com/borax.htm
http://alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/lijecenje-boraksom
http://www.in-portal.hr/in-portal-news/sport/1220/boraks-lijek-za-mnoge-bolesti-koji-je-farmaceutska-industrija-proglasila-otrovom

Hvala.
Sama ga kupujem, dobim še za manj.
Me ohranja pri življenju in v vitalnosti.
Urejuje tudi hormone, uporabljam pa ga tudi v gospodinjstvu v čiščenju, pranju perila.
V bodoče pa tudi na vrtu.
Brez njega si življenja več ne predstavljam, uporabljam ga tri leta, vsak dan.

Bom še mal nakladala, ker jaz sem iz tega seboreičnega dermatitisa skoraj diplomirala. In še vedno stojim za zapisanim. Ketokonazoli določenim pomagajo, določenim ne. Pomagajo tistim, ki imajo poleg kroničnega vnetja kože (kar v bistvu seboreični dermatitis pomeni) zraven prisotno še glivično obolenje in pogosto tudi je. Samo pozdravi pa nič ne, začasno zmanjša koncentracijo glivic in vnetje se delno zmanjša, nikakor pa ne izgine. Prej je tako, da če ti Oronazol zares in popolnoma pomaga, nimaš seboreičnega dermatitisa. Nikakor pa niso glivice povzročitelj ali sprožitelj te bolezni. In pred 30 leti se spomnim je bil Oronazol blazno in, so ga predpisovali po dolgem in počez za vsak malo bolj izrazit prhljaj (celo poimenovali so ga seboreični dermatitis, pa to ni bil), ampak ketokonazol je daleč od nekega blagega “zdravila”, da bi se ga kar tako uporabljalo namesto šampona. No, saj ko so ljudje začeli izgubljat lase, se je tudi predpisovanje umirilo. Aja, pa predpisovali so ga splošni zdravniki, ki so kao predpisali diagnozo, dermatologi, ki naj bi bili strokovnjaki in le ti so po mojem mnenju spoh kompetentni za postavljanje diagnoze kožnih bolezni, nikoli.

Seboreja je kronična in neozdravljiva bolezen. Delat je treba na “sprožilcih”, lajšanje simptomov naj bo sekundarnega pomena.
[/quote]

Hm, hči ima od rojstva blag seboreični dermatitis, ki je zdaj v puberteti postal bolj izrazit. Na obrazu in lasišču. Nasvet dermatologinje: oranozol. Na lasišču in obrazu. Edino, kar pomaga. Da so to glivice mi je jasno, ampak očitno pogosto v povezavi s seboreičnim dermatitisom. Tako da še strokovnjaki očitno ne vedo, kako strupen je? Prav vprašala sem, če je zdravo, da ga toliko uporablja in je odgovorila, da ne ve, zakaj ne bi bil, da ni nič takega notri. Osebno vem samo, da izsušuje lasišče.

mleko stran pa bo tudi koža bolje

Držii. V treh tednih se mi je popravilo stanje na koži, po nekaj tednih se je popravilo stanje na lasiscu, zdaj po vec mesecih ni vec bolecin v sklepih.

Poskusi boraks, mineral, ki ga telo potrebuje v sledeh, funkcij pa opravlja nešteto.
Deluje takorekoč čudežno.
Uporabljam ga tako notranje, kot zunanje, čez kožo.
Walter last, borax

New Report

Close