Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mama in racun za telefon

mama in racun za telefon

Mama si je s parimi klici na televizijo, kjer je zelela sodelovati v neki oddaji in odgovoriti na neko nagradno vprasanje, prisluzila 70€ telefona. Res, da je sama kriva ampak vseeno se mi zdi, da ropanje ljudi na tak nacin res ni (miloreceno) eticno.
Clovek v letih, z nizko pokojnino, poklice, v dobri veri, da pozna odgovor in prejme nagrado 50-ih evrov. Seveda zveze v eter namenoma ne dobi, vmes v slusalki odmeva pesem, telefon pa ze odsteva evre, cetudi zveza v studio ni vspostavljena. Tako placajo nevedni, ostareli ljudje, se tistih nekaj evrov, ki jh imajo, v dobri veri, da si bojo prisluzili kak evro.. seveda za cakanje na telefonski liniji, medtem, ko se na ekranu voditeljica cudi ali res nihce ne pozna pravilnega odgovora in ne poklice… vmes pa maha z denarjem.
Neokusno za kozlat. Kje je tukaj kaksno varstvo potrosnikov, gledalcev oz karkoli, ki taksno sluzenje na racun preprostih ljudi, nadzoruje in ureja.
Seveda pod stevilko pise, da je minuta klica toliko in toliko ampak ne pa, da cakanja na zvezo!!!

naj ji bo to šola za drugič. je še poceni skozi prišla.
ampak resno, ti nategi laufajo že deset let in več, pa kako ljudje še vedno nasedejo?

Nihče nikogar ne prisili, ampak pokličejo sami, koliko stane minuta pa tudi vedo.
In ne, ne plačaš za čas čakanja na zvezo – ti imaš zvezo kar lepo vzpostavljeno in poslušaš glasbo, oglasna sporočila….., le voditeljici te ne preveže.
Veš kako se reče temu? Davek na budale.

nova
Uredništvo priporoča

Se strinjam in to gotovo ni pošten način za služenje denarja. Kot tudi ne razni akviziterji pa bogve kaj še vse si ne izmislijo, da potegnejo denar od človeka.
Take stvari bi morali prepovedat že zato, ker so tudi uganke postavljene tako, da so v bistvu nerešljive oz. poveš pravilen odgovor, pa rečejo, da ni – o tem je že bilo govora.

Žal ne moreš drugega kot plačat račun in mami zabičat, ji povedat za čim več teh for, od “študentov” do tistih, ki pobirajo za humanitarne organizacije (ker ne, ampak se lažejo) in akviziterjev, skratka, kdor hoče denar, avtomatično odgovor NE!

Sicer pa vidiš tukaj gor, folk hodi na net, ima vse informacije pri roki, pa naseda od a do ž raznim ponudnikom na bolhi, verižnim pismom, fintam z verižico … ni da ni. Smo res naivni do kraja.

Davek na budale? Poglej, niso vsi ljudje mladi in ne poznajo vseh ukan, drobno pisanih tekstov itd. Niso pa zato budale, ki jih je potrebno olupiti. Nasa druzba je pisana, najveckrat pa klicejo preprosti ljudje, ki preprosto, naivno, posteno verjamejo, da bodo klic dobili, odgovorili na vprasanje in placali pogovor. Brez ukan. Preprosto, kot so preprosti sami. In ravno zato, ker niso vsi ljudje umsko na nivoju povprecnega cloveka (predvsem starejsi), bi moralo biti jasno napisano, da se obracuna tudi cakanje na liniji in ne samo pogovor. Prav tako ni potrebno iz takih ljudi briti norcev in jih vabiti naj poklicejo, mahati z denarjem in se cuditi zakaj nihce ne poklice, ko pa namensko ne sprejmejo klica, da pokasirajo denar. To je zame nateg, zate pa davek na budale. Ampak “budale” so tudi ljudje in to ravno tisti, ki potrebujejo zascito pametnejsi, sposobnejsih.

Avtorica, moj predlog: tudi pri moji mami je bilo tako. Stara 73let in vsak mesec je bilo slišati kakšen račun ona dobiva ta mobitel. Potem sem jaz klicala iz njenega telefona k operaterju, povedala situacijo in so mi zadevo uredili tik tak po telefonu. Blokirali so številke 090 in plačljive sms-se- imajo vpogled. Tudi moja mama je imela račun med 50-70€. Sedaj ga ima različno-odvisno od pogovorov nekje med 15-20€.

Tudi moja prijateljica je na stacionarnem telefonu, s katerega je mama takole klicala in delala stroške, blokirala klice na 090. Je treba pač poseči po takih ukrepih, če se ljudem ne da dopovedat, da se na take številke ne kliče.

Če bi bile telekomunikacijske firme poštene bi že v osnovi imele izkloplkene 090 in bi samo na željo uporabnika imeli lahko to vklopljeno.Tudi to je prevara ko uporabnik čaka.Se pravi kaznivo dejanje .Če je cena tolk in tolk potem nima kaj čakat.to je isto kot,da v tegovini plačaš kruh in ti rečejo pridi jutri ponj.

če ne veš zakaj se gre. Problem imajo starejši, ki naivno mislijo, da ne dobijo zveze in ne vejo, da se impulzi kopičijo. TV točno ve zakaj je tako uredila.
Tudi moja mama si je na ta način ”prislužila” astronomski račun. Reva mi je zatrjevala, da zveze ni dobila in ji niso računali. Račun za stac.tel. je bil pa cca 150e. Jaz sem takrat dala blokirati tako, da ona ni mogla klicat, jaz pa njo lahko.
Starejši niso navajeni na novodobne lumparije. Mislijo, da je telefon namenjen samo pogovorom, ne pa zaslužkarjem.

Te oddaje so “money making machine” z drugo besedo veliki nateg…voditeljica se dere v ekran…čakamo klic, kličite, imate odgovor itd. folk pa čaka na liniji in se ne vzpostavi pogovor, da poveš odgovor na vprašanje…minute tečejo in denar lepo priteka.

Blokada 090 in ostalih stvari … Žal tudi pri naši mami edino, kar je naredilo konec računom nad 100 eur. Je malo klicala, ker ji je bilo zvečer dolgčas, potem pa jok in stok.

Madona, pa saj so to odrasli ljudje, ne pa mladoletni otroci. Saj vaši starši znajo menda nekaj o življenju? A res ne? Pa tako pametne otroke, kot ste vi, so vzgojili! Ker menite,da so vse drugi krivi,vam povem,da je najprej najava, kjer pove koliko stane klic.
Ampak mame to preslišijo, ker verjamejo,da se bodo stvari že kako uredile! Že kako! Kot so se pri vas!
Blokirajte jim 090, proglasite svoje starše za opravilno nesposobne, pa bo! Drugače pa morajo sami zase skrbet.

Po svetu so 72 letni ljudje predsedniki držav ali vlad, skrbijo za funkcioniranje podjetij, pri nas pa so očitno ljudje nesposobni v celoti in bi zanje morala po vašem skrbeti država, od jutra do sutra. Mora nas vrag vzet!

Bog daj, da ne bi v življenju naredila nobene nespametnosti ne ti, ne tvoji bližnji. Oziroma moja želja je verjetno odveč, ker se vam traparija ne more pripetit nikjer in nikoli, vi veste vse, ste pripravljeni na vse, poznate vse pasti življenja, kaj šele zlonamernih goljufov. Nihče od tvojih se nikoli za hip ne zmede, nihče nima slabega dneva in seveda niti slučajno nikomur od vas na stara leta ne bo opešala glava.

Enkrat sem klicala. Vsako minuto zveze sem seveda izgubljala denar, a voditeljica na tv neprenehoma govori in ti daje občutek, da te bodo zdaj zdaj prevezali v studio, pa neprenehoma pogleduje na uro, da bi program že morali končati, a so prepričani da nekdo pozna odgovor in so tako prijazni, da te čakajo da se oglasiš v studio. Ko te tako držijo na zvezi že nekaj časa, pa si tudi misliš, da je škoda odložiti ko si tik pred nagrado, pa čeprav ti je bo ostalo le nekaj evrov, ko odšteješ račun za telefon… No po kakšnih 15 minutah so v studio prevezali drugega klicatelja in jaz sem odložila slušalko. Ne vem, ali sva bila oba oz. več klicateljev naenkrat takole ” na čakanju”, mogoče pa je to bil celo njihov človek, ki je kakor da dobil nagrado. Počutila sem se tako grdo izkoriščena, da sem se zjokala, tisti izgubljen denar je bil še najmanj, kar me je bolelo.


Slovenska beseda za tvoj tekst je požrešnost! Konec!

Ja, so odrasli ljudje. Ampak kje pise, da so vso odrasli ljudje opravljivo sposobni, umsko sposobni? Nekateri pac niso! Ocitno se nisi slisala za razlike med ljudmi? Eni bistri, drugi preprosti, eni zdravi, drugi bolni, eni beli, drugi temni, eni zdravi, drugi bolni? In ja, nekateri starostniki so pri 80-ih predsedniki, drugim pa v domu za ostarele riti brisejo.
Mislim kje ti zivis? Ali si tako ozkogledna ali tako “popolna” in ljudje okoli tebe tudi??
In ja, vcasih je potrebno tudi blokirati stevilko, da si stars, stari stars, ne dela sam sebi skode …v tem primeru financne.
Odrasti!

Ja, v najavi povedo, da je cena minute toliko in toliko, ne povedo pa, da se placuje tudi cakanje na zvezo v studijo…in to mastno. Ni placljiv samo pogovor temvec tudi cakanje. Ampak glej ga zlomka, tam se nihce ne oglasi, ceprav se voditeljica debilno cudi, zakaj nihce ne poklice??? Temu se rece norcevanje iz ljudi! In to tistih najbolj preprostih!

New Report

Close