Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Na živce mi grejo novodobni starši in njihovo frocovje

Default avatar

Moje mnenje

Avtorici dam prav v prvem delu: vse prevec je nevzgojenih otrok. Njihovi starsi se ocitno ne zavedajo, kaksno zivljenje bodo imeli tako neprilagodljivi, ko odrastejo. Starsi, zacnite koncno otroke uciti, da se jim svet ne bo prilagajal, ampak se bodo morali oni prilagajati svetu.

Z drugim delom, kjer pise o dojenju, se pa nikakor ne strinjam. Mame, ki dojijo, morajo imeti pravico dojiti svoje otroke povsod. Seveda pa to ne pomeni, da morajo zasesti pol restavracije za vse parafernalije, ki jih uporabljajo za otroka.
Default avatar

ncnc

Bina* je napisal/a:
ncnc je napisal/a:
Bina* je napisal/a:

Tebi na čast ti bom še enkrat ponovila: Nisi dojela mojega posta! To dokazuje tvoj že tretji kometar, ki je zgrešen z vsebino, ki sem jo napisala v originalnem postu. Govorim o določeni vrsti ljudi, ne o celotni populaciji. Ravnokar si napisala, da starši, ki imajo otroke vzgojene slabše kot kadelo pavijank ne počno nič narobe, jaz pa če bi bila po tvojem normalna oseba bi se mi to moralo zdet okej, in naj pri sebi delam red, ker sem pa res čudna i nestrpna, da obsojam take ignorantske starše.
oprosti, ampak če ne zmoreš razumeti, ti jaz nisem kriva... sem ga dojela, samo ti nočeš razumeti, kaj ti pravim in konstantno ponavljaš nove in nove žaljivke...
da ti jasno napišem, ko boš ti spoštovala ljudi in jih ne žalila in jih tretirala kot manjvredne, nagravžne ipd. (in kakšne vse grozne in nespoštljive izraze uporabljaš za soljudi - pa ni važno ali zdaj za starše in otroke v tem primeru), torej ko boš sama imela spoštljiv in kulturen odnos do ljudi, določene skupine ali vseh na splošno, potem bodo tudi ti spoštovali tebe... Razumeš, sem dojela, dojela sem da si nesšpotljiva in nesramna in ignorantska ti, nekulturna in žljiva in mi ni čisto nič čudno potem, da na tak odnos dobiš negativen odziv... torej ko boš sama spoštljiva in kulturna do drugih, boido tudi drugi do tebe. Začni delat na svojem odnosu in ne kritiziraj in ne žali drugih - splaoh pa ne za stvari in dejanja s katerimi ti sploh ničesar žalega nočejo.
Jaz imam do ljudi čisto spoštljiv odnos. Še nobeni mami podivjanega pavijana nisem rekla kar ji gre. Pa bi ji verjetno morala. Tako da nimam občutka, da sem nesramna, nekulturna in žaljiva. Si pa pač pri sebi mislim svoje. In imam pravico, da si. Ignorantski so pa tisti, ki posegajo v moj osebni prostor in ga zvočno onesnažujejo.
japaja imaš spoštljiv odnos - preberi kako se izražaš in kako govoriš o drugih ljudeh, kakšne izraze uporabljaš... preberi si kaj vse si natipkala izpod svojih prstov v tej temi - to niti slučajno ni spoštljivo niti kulturno.
aja da nimaš občutka, da si nesramna, nekulturna in žaljiva. seveda, saj to sem ti že vseskozi dopovedovala, ker sebe ne vidiš oz. se ne želiš videti, ker lažje je pometati pred tujim pragom in druge non stop obtoževati nekaj kot pa začeti in delati na sebi in si priznati lastne napake in tiste popraviti.

In ja, še nisi nobeni mami rekla kaj takega v obraz - ni potrebno - si tukaj vse povedala, za njihovim hrbtom - kar pomeni,d a si še hinavska in zahrbtna... ni kaj po tvoje same lepe lastnosti...???
resno z vsakim postom več, ki ga napišeš bolj jasno poveš kdo si... in žal ne nič pozitivnega.
Default avatar

Starš1

Kot mulc točno vem, da sem velikokrat dvignil pritisk kaki gospe ali gospodu. In ni razloga, da bi bilo danes z mulami in mulci drugače.

Je pa res, da se zarečenega kruha največ poje.

Ko sva pričakovala prvega otroka sem si starševstvo predstavljal drugače kot pa sem ga nato izkusil. Življenje..

Tudi večina Vas, ki vidi nevzgojene otroke okoli sebe bo nekoč starš, morda bodo nekateri srečneži starši ravno takim nevzgojenim otrokom. Morda tudi Bina?

Vsem, ki še niste starši Vam povem samo to, da vsa pamet odpove, ko gre za tvojega otroka.

V premislek pa to: pomislite tudi na to kako korenito je bila družba drugačna pred npr. 30-40 leti. Kaj šele prej?

Pred kakim letom sem prebral, da ima v afriki vsak odrasel pravico vzgajati otroka, čeprav ni njegov, ko ga zaloti na ulici pri kakem nečednem opravilu. Včasih je bilo tako tudi pri nas. Hkrati pa so bili tudi časi, ko ljudje niso bili tako živčni, napeti.. Službe so bile.. V povprečju so bile službe manj obremenjujoče.. Vrtci so bili za vse..

Veliko stvari se je spremenilo.. Mislim, da so novodobni starši manjša težava od novodobnih težav.

Več strpnosti z vseh strani pa bi bilo doborodošle.

Spomnim se babice pri osemdesetih, sosede v mojem prvem stanovanju. Nikoli ni šla ven. Slabo je videla, slišala.. Hodila je še težje.. Motili so jo pa otroci, ki so se igrali pred blokom in je kričala skozi okno naj se igrajo doma.. Pa sem se vprašal, le kak bom v njenih letih (če jih doživim).. Sprašujem se še danes...
Default avatar

Robi...

Moje mnenje je napisal/a:
Avtorici dam prav v prvem delu: vse prevec je nevzgojenih otrok. Njihovi starsi se ocitno ne zavedajo, kaksno zivljenje bodo imeli tako neprilagodljivi, ko odrastejo. Starsi, zacnite koncno otroke uciti, da se jim svet ne bo prilagajal, ampak se bodo morali oni prilagajati svetu.

Z drugim delom, kjer pise o dojenju, se pa nikakor ne strinjam. Mame, ki dojijo, morajo imeti pravico dojiti svoje otroke povsod. Seveda pa to ne pomeni, da morajo zasesti pol restavracije za vse parafernalije, ki jih uporabljajo za otroka.
Kateremu svetu ?
Ali ni svet nepošten, kjer vlada egoizem in pohlep ?
Default avatar

tinatana

Nevzgojena in nesramna si ti,ne otroci.Več kot očitno je da ne maraš otrok,zato pakaj nekam v necivilizacijo,v gozd,pa še tam bi zajci pobegnili,ko bi te videli.Verjetno si fauš mladim družinam,kar groza me je takih vešč.
Default avatar

tinatana

Pa še nekaj,ob dojenju se ti obrne?Ja od kot si pa ti prišla?Iz epruvete?Pa beseda froc,al je to normalno.Pri takšnih ženskah kot si ti je navadno zgodovina dokaj burna.
Default avatar

Vsak ima svoja pravila

Všeč mi je, če so otroci razigrani in polni življenja, a vseeno v njihovo dobro jih je treba naučiti, da se vsega ne sme in že majhen otrok se lahko marsičesa z lahkoto nauči.

V zadnjem času smo imeli dva obisk z majhnimi otroki, ki so šele začeli jesti sami.
Sem jasno povedala, da se pri nas je pri mizi. Obe mami sta se rahlo upirali (čes da se stm otroka zatira in da mali ne razume), pa nisem popustila, Na nek način je bilo treba "vzgajati" mame, da je vendarle potem celo stanovanje za počistiti, tla, kljuke, preproge....
Default avatar

f3bgtetb3

jaz pa sovražim pse in mačke.
Default avatar

UF..

mislim, da ne morejo drugi (danes otroci, prsa/dojenje, jutri sosed, pojutrišnjem pes, potem kak sosed, sorodnik, partner, prijateljica, osebje v trgovini, na banki, v knjižnici, promet, vreme..) biti težava TVOJI ZAGRENJENOSTI . Primi se v roke pa mal delaj na osebni rasti, bo bolje če se ukvarjaš s sabo kot z drugimi ker rešitev in problem sta VEDNO znotraj tebe, vse ostalo pa le projekcije.. Srečno!
Default avatar

Mimimimi

Ja, doječi joški so moteči. Zakaj se je treba razkazovat? Skrajno neokusno. Če bi v Playboyu bile slike samih doječih joškov, ga marsikateri moški ne bi več listal.

Ravno tako bi bil moteč lulek, če bi molel ven iz hlač. Pa še izgovora, da doji, ne bi imel.

Avtorica ima prav, pa tiste, ki jo podpirajo, tudi. Vsi ostali, ki jo napadate, pa imate najverjetneje sami takšne otroke, kot jih opisuje. Najbrž ste tudi sami kot starši nesposobni in nemočni, pa vam je stopila na prste. Ko mački stopiš na rep, zacvili. Itak.

Pa lep koned tedna želim.
Default avatar

žakčak

ja bo kar res je napisal/a:
Samo res. Danes sem imela priložnost, da me je skoraj podrl en otročaj v trgovini. Še dobro, da je bil mali šocl, torej bistveno lažji od mene. Dva sta dirjala gor indol po trgovini in setudi tu in tam v koga zaletela. Ata in mama pa nič.
Čaki da tale šocl zrase, pa boš vidla. Boš tkoj na berglah.

Ja, avtorca, in s takim nevzgojenim drekom se bodo potem vbadale učiteljice. Mediji pa bodo pisali, kako so nesposobne.
Default avatar

bombarder

tinatana je napisal/a:
Nevzgojena in nesramna si ti,ne otroci.Več kot očitno je da ne maraš otrok,zato pakaj nekam v necivilizacijo,v gozd,pa še tam bi zajci pobegnili,ko bi te videli.Verjetno si fauš mladim družinam,kar groza me je takih vešč.
Ti si nevzgojena! Avtorica ima prav. Vsak otrok lahko ve in pozna oliko. očitno so tukaj starši problem.
Default avatar

pršut

torej imaš nevzgojene je napisal/a:
salama4 je napisal/a:
No, glavno, da ste prišli na fine ljubljanske gospe na vlaku. Fine ljubljanske gospe se vozijo z avtomobili. K ostalemu pa bi dodala le tole: če si zoprn, so ti tudi vsi okoli tebe zoprni. Če si dobre volje, ne opaziš vsake malenkosti. Tako da delajte raje na sebi in na svojem počutju. Sem že stara 40+ in imam otroke, še svoj živ dan nisem doživela, da bi me otroci tako hudo motili ali da bi dejansko bili taki terminatorji, kot jih prikazujete. Običajno otroci glasno govorijo, pa to ni dretje, temveč otroci pač tako govorijo, ne bodo menda šepetali? Tudi lovijo se, tudi to sem videla, nikoli me ni motilo. Ne vem, zakaj bi me, tudi če bi se kdo vame zaletel? Otroka, ki odleti po cesti, pa ne bi šla pobirat, to je 1x1, bi pa, odvisno od situacije, izstopila iz avta in očka temeljito nadrla, da mu ne bi več na kraj pameti hodilo frajerišit z mulcem po cesti. Je pa seveda res, da voznik mora pazit, otrok ali ne, vsak kolesar lahko pade na vozišče in če je možno, se seveda naj sam pobere.

Če bi radi v miru pili kavo, jo pač pijete doma ali pa pejte na vrh hriba jo pit, kjer boste sami in vas ne bo nihče motil. Morda pa vi s svojim obnašanjem koga hudo motite, ste na to pomislili? Recimo, mene moti, da v samopostrežnih restavracijah nekateri jedo kot prašiči, pada jim iz gobca vsepovsod, da tudi pladenj ne ulovi, pa za sabo mize ne pobrišejo, odprejo vrečko s sladkorjem za kavo in jo stresejo po vsej mizi kot tepci, in se vstanejo in grejo. Mislijo, da če so pobrali in odnesli svoj pladenj, da je to to. Da se človek nima kam usest, kot v njihovo svinjarijo. Evo, to pa mene moti. Morda to dela kdo od vas. Verjetno ste bili v mladosti razvajeno frocovje fine ljubljanske gospe na vlaku in se še zdaj tako obnašate.
Torej imaš nevzgojene froce in pričakuješ, da bomo ostlai čisto blaženi, če se bodo tvoji froci med diranjeme in lovljenjem po trgovini zaletavali v nas?
Da ne boš potem jokala tu gor, ko bo kdo tvojemu frocu kako prisolil. Še bolj, tebi bi jo moral, ker ne znaš vzgajat otrok. Otroci nimajo kaj se lovti po trgovini. To naj počno zunaj. Razumem, da se na travniku, v parku, igrišču zabije vame otrok, ker se lovi z drugimi. AMpak v trgovini pa ne prenašam. V trgovini pa nimaš kaj se lovit.
Žal se take babe ne jokajo, ko njihova sonca kdo useka in prizemlji. Namesto hvala, pokličejo odvetnika.
Default avatar

madejžeenkratmir

ncnc je napisal/a:
Bina* je napisal/a:
ncnc je napisal/a:
oprosti, ampak če ne zmoreš razumeti, ti jaz nisem kriva... sem ga dojela, samo ti nočeš razumeti, kaj ti pravim in konstantno ponavljaš nove in nove žaljivke...
da ti jasno napišem, ko boš ti spoštovala ljudi in jih ne žalila in jih tretirala kot manjvredne, nagravžne ipd. (in kakšne vse grozne in nespoštljive izraze uporabljaš za soljudi - pa ni važno ali zdaj za starše in otroke v tem primeru), torej ko boš sama imela spoštljiv in kulturen odnos do ljudi, določene skupine ali vseh na splošno, potem bodo tudi ti spoštovali tebe... Razumeš, sem dojela, dojela sem da si nesšpotljiva in nesramna in ignorantska ti, nekulturna in žljiva in mi ni čisto nič čudno potem, da na tak odnos dobiš negativen odziv... torej ko boš sama spoštljiva in kulturna do drugih, boido tudi drugi do tebe. Začni delat na svojem odnosu in ne kritiziraj in ne žali drugih - splaoh pa ne za stvari in dejanja s katerimi ti sploh ničesar žalega nočejo.
Jaz imam do ljudi čisto spoštljiv odnos. Še nobeni mami podivjanega pavijana nisem rekla kar ji gre. Pa bi ji verjetno morala. Tako da nimam občutka, da sem nesramna, nekulturna in žaljiva. Si pa pač pri sebi mislim svoje. In imam pravico, da si. Ignorantski so pa tisti, ki posegajo v moj osebni prostor in ga zvočno onesnažujejo.
japaja imaš spoštljiv odnos - preberi kako se izražaš in kako govoriš o drugih ljudeh, kakšne izraze uporabljaš... preberi si kaj vse si natipkala izpod svojih prstov v tej temi - to niti slučajno ni spoštljivo niti kulturno.
aja da nimaš občutka, da si nesramna, nekulturna in žaljiva. seveda, saj to sem ti že vseskozi dopovedovala, ker sebe ne vidiš oz. se ne želiš videti, ker lažje je pometati pred tujim pragom in druge non stop obtoževati nekaj kot pa začeti in delati na sebi in si priznati lastne napake in tiste popraviti.

In ja, še nisi nobeni mami rekla kaj takega v obraz - ni potrebno - si tukaj vse povedala, za njihovim hrbtom - kar pomeni,d a si še hinavska in zahrbtna... ni kaj po tvoje same lepe lastnosti...???
resno z vsakim postom več, ki ga napišeš bolj jasno poveš kdo si... in žal ne nič pozitivnega.
Dej, nehi že palamudit. mene že oči bolijo od tega okvirčka tu gor, ki se širi in širi.
Ne mi nakladat o spoštovanju in strpnosti, če tvoji mulci se v druge zaletavajo, pa po lokalih norijo in tulijo. Malo se postavi v kožo koga drugega in se vprašaj, če bi tudi tebi pasalo, da bi te kdo v trgovini skoraj podrl, ali pa rukal s stolom itd. In potem nam pripoveduj o tvoji toleranci in strpnosti. Si popoln egoist. In taki so vsi starši sonc. Važno da oni malo počvekajo, da se oni imajo fajn.
Default avatar

Murup

ja bo kar res je napisal/a:
Samo res. Danes sem imela priložnost, da me je skoraj podrl en otročaj v trgovini. Še dobro, da je bil mali šocl, torej bistveno lažji od mene. Dva sta dirjala gor indol po trgovini in setudi tu in tam v koga zaletela. Ata in mama pa nič.
Nastavi koleno, da se zaščitiš pred poškodbo
Default avatar

Murup

UF.. je napisal/a:
mislim, da ne morejo drugi (danes otroci, prsa/dojenje, jutri sosed, pojutrišnjem pes, potem kak sosed, sorodnik, partner, prijateljica, osebje v trgovini, na banki, v knjižnici, promet, vreme..) biti težava TVOJI ZAGRENJENOSTI . Primi se v roke pa mal delaj na osebni rasti, bo bolje če se ukvarjaš s sabo kot z drugimi ker rešitev in problem sta VEDNO znotraj tebe, vse ostalo pa le projekcije.. Srečno!
Me zanima, kaj bi rekel, ko bi ti recimo sosed celo noč nabijal glasno glasbo, ti bi imela pa zjutraj zelo pomemben razgovor za službo...bi bila tudi tokrat kriva tvoja zagrenjenost?
Default avatar

sej bo

nisem vsega brala, bi pa rada vprašala avtorico in tiste, ki ste istega mnenja sledeče. Glede podivjanega in kraju neprimernega vedenja otrok se popolnoma strinjam, ampak s čim točno tebe oz. vas ovira ena mamica, ki popolnoma v miru in nabrž tišini, pa kolikor sem sama bila kdaj priča tudi disketno hrani otroka ali dojenčka, za katerega je to edina hrana in bi sicer moral biti lačen in bi verjetno zato jokal...
Default avatar

najprej bi

sej bo je napisal/a:
nisem vsega brala, bi pa rada vprašala avtorico in tiste, ki ste istega mnenja sledeče. Glede podivjanega in kraju neprimernega vedenja otrok se popolnoma strinjam, ampak s čim točno tebe oz. vas ovira ena mamica, ki popolnoma v miru in nabrž tišini, pa kolikor sem sama bila kdaj priča tudi disketno hrani otroka ali dojenčka, za katerega je to edina hrana in bi sicer moral biti lačen in bi verjetno zato jokal...

eno rekla na tole dojenje na javnih mestih. Ene dojite res, kjer se vam zazdi! To res ni primerno. Dajte malo druge ljudi, ki hodijo mimo vas, spoštovat. Ne razkazujte se po nepotrebnem! Saj ni dojenje za razkazovanje! Vsaj pokrijte se ali pa tako obrnite, da vsak ne ZIJA v vas!

Tudi sama sem mama in babica. Preden sem svoje otroke peljala skozi vrata, smo se pred odhodom pogovorili kam gremo. Kaj bomo tam delali. Kako se tam obnaša. Kaj je njihova naloga tam. Kako bodo sami prispevali k hitrejšemu in lažje opravljenemu delu ali obisku tam, kamor gremo.

Nikoli ni nobenemu na kraj pameti padlo, da bi se v trgovini drl! Nikoli ni nobeden niti pomislil, da bi se v trgovini lovil! Ali skrival med stojali med strankami--kupci!

Nikoli se ni nobeden metal in kričal po tleh, izsiljeval!

Danes videvam to vsakič, ko grem v trgovino. Naj bo to špecerija ali veletrgovina-trgovski center!

Mater tudi trznete ne na to obnašanje! Mirno govorite naprej po svojih mobitelih!

V bifetu ne moreš več v miru kave spit, ker se vedno najde *izsiljevalec*! Se dere in zahteva glasno svoje! Starši mrtvo hladno--ne odreagirajo! Dobesedno ignorirajo svoje otroke!

Zame je to zanemarjen in čustveno podhranjen otrok!

Otroci današnjega časa postajajo pravi resnični reveži! V takem obdobju, ko je vsega dovolj, so otroci reveži, brez čustveno odzivnih staršev! Čustveno podhranjeni!

S takim vedenjem vas dragi starši vaši otroci kličejo na pomoč! Vi jih pa nočete niti slišat!

Postavite jim MEJE! Otrok mora tudi v javnosti vedet, kdaj je dovolj!

Če jim ne boste VI postavili meje, vam jih bo ON kaj kmalu!

Pa srečno! Jaz imam odrasle otroke, z normalnimi otroki!
Default avatar

Pasjeljubka

ti si ziher....

Kmetica prve klase!
Default avatar

Žbljoh

Bina* je napisal/a:
Sploh nimajo kulture. Sedimo zjutraj na kavi ob ljubljanici in se nam naserje zraven familija z dvema smrkavcama, ki nista sekundo tiho, s čevlji tacata po pvštru na stolu, razbijeta kozarec potem pa mama še črepinje pomete direktno vame. Proti koslu gremo na pico in valda se kmalu za tem, ko se usedemo priklatita dve familje s skupno tremi otroci, ki se veselo lovijo okrog miz in seveda spet s čevlji tacajo po oblazinjeni klopi. Starši pa klepetajo in se ne zmenijo za svoje podivjano kardelo zoprnih frofcov. Ugotavljam, da se novodobni starši na sploh obanašajo kot da je ves svet njihov. Okrog njih ni nikogar in njigovi nevzgojeni potomci lahko počnejo kar hočejo. Najbolj mi pa dvigne pritisk, ko mame dojijo v kakem lokalu ali restavraciji. A je treba vsem gostom gledat ene razgaljene neugledne joške? Sej se mi obrne.
Men se tudi želodec obrača.