Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po kom naj ima otrok priimek

Po kom naj ima otrok priimek

v kratkem bom rodila. Ker nisva poročena s partnerjem, bo otrok nosil moj priimek. Mojemu to ni všeč. Kaj naj?

meni je logično, da imam otrok očetov priimek. Razen, če imaš namen postati mama samohranilka, potem naj ima otrok tvoj priimek. Kakšn so tvoji plani za prihodnost? Se boš s partnerjem poročila? In kateri priimek boš imela takrat – svojega, partnerjevega ali oba? Ne bo takrat čudno, če boš ti prevzela partnerjev priimek, otrok pa bo imel tvojega dekliškega?

hehe, kaj na TI NAREDŠ? nič. on je tisti, ki se bo mogel sprijazniti 😉 to pa dandans res ni nič več takega. razen če je eden tistih z zastarelo miselnostjo o večji vrednosti moških in domnevno samoumevni podrejenosti žensk.

halo, to je 21.stoletje 🙂

najini bodo imeli priimek obeh. pa me sploh ne zanima kaj on meni o tem. to sem mu že povedala davno in ve, da pri tej tematiki ni komprosmisov pri meni.

In kaj točno ima dejstvo, da nista poročena, zveze z otrokovim priimkom?

lahko ima oba priimka, ampak to je komplicirano zanj, ko se začne šola

če ima priimek samo po fotru, potem je vsaj v prvih letih mal bol komplicirano zate, ker okol zdravnikov in to boš verjetno v večini hodila ti, pol pa vsi gledajo priimke … pa a si res mama ipd.

priimek se še vedno kasneje lahko spremeni 🙂

vsi trije primeri so iz lastne izkušnje in ne znam ti svetovat, kateri način je najprimernejši.

Ker?

seveda po tebi, ti si pomembnejša od enega semenodajalca. če bosta šla narazen, bo otrok ostal pri tebi in bo samo zmeda, če bo imel nek tuj priimek. Ne popusti, tip se bo že sprijaznil.

bodi še naprej na koruzi.
zakaj ene hočete na vsak način izničiti vlogo očeta ?

Ker?[/quote]

so/je/sta od obeh?

zakaj? zato d bodo imeli drugi kaj za vprašat…

Ponavadi imajo otroci v tem primeru partnerjev priimek. Vendar bi mene motilo, da se moj otrok piše drugače, kot jaz. Zato bi imel oba priimka.

kurja pamet pa ti verjetno ne seze tako da dalec da obstaja moznost da se mati poroci 1x, 2x,…, menjava priimek in kaj potem? Otrok menja priimek na vsake nekaj let? Priimek se po fotru nosi z razlogom

Zakaj? Zaradi patriarhalne tradicije, ki je med drugim skozi celo zgodovino zatirala ženske?

Razen, če imaš namen postati mama samohranilka, potem naj ima otrok tvoj priimek. [/quote”]

?!?!?

Kakšn so tvoji plani za prihodnost? Se boš s partnerjem poročila?[/quote”]

To sploh ni pomembno.

In kateri priimek boš imela takrat – svojega, partnerjevega ali oba? Ne bo takrat čudno, če boš ti prevzela partnerjev priimek, otrok pa bo imel tvojega dekliškega?[/quote”]

A na možnost, da bi partner prevzel njen priimek, pa še nisi pomislila? Je to zate preveč bogokletno? Ali na možnost, da tudi po poroki vsak obdrži svojega?

Halo, tukaj 21. stoletje. Kdo je tam? Srednji vek?

Če ni potem vse skupaj predolgo, bi mu jaz dala oba priimka. Pri naju imata otroka samo očetov priimek, ker je moj kar dolg. Če bi se poročila, bi jaz ostala pri svojem priimku, on pa pri svojem.

Drugače pa ni res, da je zaradi otrok kaj drugače, če nimajo istega priimka kot mama. Mene še nikjer niso vprašali, ali sem res njihova mama. Pri zdravniku jih zanima samo zdravstvena izkaznica, na meji osebne izkaznice oziroma potni listi.

Hčera od moje prijateljice ima dva priimka – od obeh staršev, ki več ne živita skupaj. Deklica je stara 15 let in pravi, da komaj čaka da se poroči, da bo lahko imela samo en priimek – možev 😉

meni je logično, da ima otrok priimek od obeh.
konec koncev boš ti tista, ki ga bo vozila od zdravnikov do šol in na tebe se bodo obračali in s tabo komunicirali
če pa hoče tvoj imet samo en priimek, pa naj te poroči.

kurja pamet pa ti verjetno ne seze tako da dalec da obstaja moznost da se mati poroci 1x, 2x,…, menjava priimek in kaj potem? Otrok menja priimek na vsake nekaj let? Priimek se po fotru nosi z razlogom[/quote]
ti pa si tako omejen, da ti na kraj pameti ne pade, da ni nujno, da s poroko menjaš priimek.

Katerim? Včasih je obstajal, ja, s tem se je potrdilo očetovstvo. Danes to ni več smiselno.

Danes itak nisi moderen, ce otrok nima dveh imen. In potem revez dobi se dva priimka. Dajte mal pomislit kako se bo v soli podpisoval. Ko bo reseval test, bo porabil 5 minut da se bo podpisal

Logično da je priimek po fotru. Edino če se misliš v roku enega leta ločit. Seveda so spet glasne ločenke in neke kvazi emancipiranke.

kurja pamet pa ti verjetno ne seze tako da dalec da obstaja moznost da se mati poroci 1x, 2x,…, menjava priimek in kaj potem? Otrok menja priimek na vsake nekaj let? Priimek se po fotru nosi z razlogom[/quote]

in če se poroči, a mora ona spremenit priimek? če sta že dva člana z enim priimkom, potem je bolj smiselno, da moški vzame njen priimek, če se že hoče enako pisat. Ali pa to ni tvoj domet?

kurja pamet pa ti verjetno ne seze tako da dalec da obstaja moznost da se mati poroci 1x, 2x,…, menjava priimek in kaj potem? Otrok menja priimek na vsake nekaj let? Priimek se po fotru nosi z razlogom[/quote]

Potem naj bo ta fotr toliko, da se poroči z materjo. Drugače se pač otrok piše po materi. PIKA

Mah, če ni tip ni tolk dec, da bi ti prstan nataknil, potem naj se pač sprijazni, da bo otrok imel tvoj priimek.

____________________________________________________ Only the stupid need organization, the genius controls the chaos! A.E. [url=http://www.ogrevanje-hlajenje.net]Toplotne črpalke[/url] | [url=http://www.alterish.com]Alterish.com - Let's cook[/url]

Tudi moja je prišla z idejo da bi imela hčerka njen priimek. Pa sem ji lepo povedal. Povsod ti popuščam in z veseljem to delam, nisem pa si mislil da me hočeš tako ponižat da niti lastni hčerki ne boš dala mojega priimka. Še danes se spomnim njenega pogleda takrat. Če moški noče biti copata ne bo nikoli dovolil da ima njun otrok dva priimka ali celo po njej. To je največje ponižanje ki ga lahko ženska naredi moškemu. Seveda ne bo nihče priznal.

Zakaj že je to tako logično? Otrok ima priimek, ki mu ga data starša. Lahko očetov, mamin, oba, kak tretji…
Tako kot tudi ni logično, da ženska o poroki prevzame možev priimek, je pač taka tradicija. Logike pa nobene. Kot da ženska potem, ko se poroči, postane drug človek, z drugim priimkom.
Sama, če bi se poročila, bi vsekakor ostala pri svojem priimku, no pa se mi tudi poročiti ni bilo treba, ker nama čisto v redu znese brez poroke.

New Report

Close