Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če te srbi dojka, je to res rak??

če te srbi dojka, je to res rak??

srbi me desna dojka, oziroma okoli..je to res rak?!

seveda ni rak…mogoče imaš kakšno spodnje perilo v čipkah, to zna zelo dražiti kožo. Imam ravno primer v hiši….malo opazuj, če pa ne preneha pod nobenim pogojem, pa k zdravniku..

ne nosim čipk, imam pa občutljivo kožo….piše na spletnih straneh, da je srbenje ene dojke simptom raka dojke

Pojdi na pregled!

če še katera kaj ve, naj piše tu

Kje pa piše o srbenju? Tole so prvi znaki:

Znaki raka dojk, ki jih lahko vidimo ali otipamo

Dojke si je najbolje pregledati v vsakem ciklu in sicer med 7. in 10. dnem po začetku menstruacije.
1.Sprememba v velikosti, položaju ali obliki dojke.
2.Zatrdline, odebelitve ali vozlički, ki jih zatipate v dojki ali po pazduho. Kar 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} teh zatrdlin je benignih.
3.Bolečina v dojki ali pod pazduho, ki ni vezana na menstruacijo.
4.Krvav ali prozoren izcedek iz prsne bradavice. Tudi mlečnat izcedek pri ženski, ki ne doji.
5.Sprememba v izgledu ali otipu kože na dojki ali bradavici (gube, pomarančasta, luskasta, vnetje).
6.Vdolbine ali izbokline na dojki.
7.Pordela koža na dojki ali bradavici.
8.Sprememba oblike ali položaja bradavice.
9.Predel, ki se izrazito razlikuje od drugih predelov na dojki.
10.Oteklina na dojki ali povečane podpazdušne bezgavke.
11.Izpuščaji okoli prsne bradavice.

Mene je takole srbelo, najbolj ponoči, enkrat na eni strani, drugič na drugi. Ko sem zamenjala kremo, je prenehalo 🙂

Pusti internet pri miru, ker…če verjameš vse kar ti vrže ven ob napisanih simptomih…te bo konec, ampak ne od bolezni ki ti jo ˝ponudi˝ Google ampak…zaradi živcev.

Sama sem enkrat imela rdeč flekec na dojki in…ko sem vprašala strica Googla, kaj bi to lahko bilo, je bil prvi odgovor, vnetni rak dojke. Jaz prestrašena do konca, no sedaj je pa konec z mano, kaj bo z otroci…letim k zdravniku in…bile so glivice. od takrat ne brskam več, ker vedno najprej vrže ven, najmanj ugodno varianto.

Mah, kakšen rak, lepo te prosim. Lahko te iritirajo umetni materiali oblačil, ali pa pralni prašek ali mehčalec, pretesen modrček, kozmetika (geli za tuširanje, losjoni)… Najbrž bo kaj od tega.

Pri meni je bila kriva čisto izšuena koža. Sem kar nekaj časa rabila, da sem ugotovila.

prav imate, ženske, opažam, da me vse srbi po teh pralnih praških

hvala vsem

New Report

Close