Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek in nakup novega avtomobila

in nakup novega avtomobila

To je tipična lastnost slovenclja, da se zapufa do krova, da ima le nov avto. Ste kdaj pomislili kake izgube so to?
V prvih dveh letih avto izgubi do 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nabavne vrednosti. Recimo pri vrednosti 15.000€ je to cca 8000€.

Jaz vedno kupujem rabljena vozila in še nidkar nisem toliko vlagal v avto, da bi dosegel skupne stroške v višini izgube cene. Vozim se seveda enako kot vozniki popolnoma novih vozil na puf/leasing.

Zelo zanimivo je, da slovenclji plačajo za vozilo tudi 4 letni dohodek…, plača minimalc, za avto pa odkarta 15+ jurčkov….

Pač telički.

Seveda, če ima človek veliko denarja pač kupi nov avto ker mu je vseeno, to kar sem napisal zgoraj pa seveda prakticirajo bolj kot ne revni slovencli.

No, v dveh letih sigurno ne izgubi 60 procentov vrednosti, v petih letih pa že (odvisno od znamke, cene novega, zanimanja na trgu).

Avtor, ti nisi slovencelj? Kaj pa si, si hrček??
Sicer pa vsak po svoje. Ti kupuj stare in ne zavidaj tistim, ki kupujejo nove. Tudi oni tebi ne 😛

Jaz kupim nov avto, čevlje, gate,….ker hočem, da sem prva pri uporabi. In zato plačam ceno.

še dobro, da nekdo, ki ima kupi novo, da lahko ti, ki nimaš kupiš staro

Mene pa zanima, a tisti, ki z lahkoto dajete 150-200€ na mesec za nov avto, a imate doma popolnoma vse aparate, tehnične stvari , stroje , pohištvo, obleke, obutev, itd, nove?? Dopust je zastonj?
Sem siguren da dobro veste da bi blo treba bolj nujno nabavit marsikaj drugega, pa greste vseeno v nakup pleha….

PLOSK, PLOSK, PLOSK. Si pa pogruntal vso pamet sveta. Nadpovprečna intaligenca. Mislim, da se ta mentaliteta pomika južno.

v petih letih izgubi 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}….

v prvih dveh pa do 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, malo poglej oglase pa ti bo jasno o čem pišem. Kupi npr. neki malo sranje za 15 jurjov in ga prodaj po dveh letih, če dobiš več kot 8 jurjov si zmagal.

če si to z lahkoto privoščiš nič narobe, jaz govorim o slovencljih, ki doma žulijo suh kruh, živijo v garsonjeri….pred blokom pa nova kolica na puf za 8 let….

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9375746&show=1&avto=BMW{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20serija{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}205:{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20523i

Tak nakup je racionalen … nov je bil 30.000€, zdaj je vreden okrog 1000€…

Eni pa kupujete nikakve jajčkote za 10.000€, ki se tud približno ne morejo primerjat…pa sej niste normalni….

res je, se ne splača.

Jaz kupim nov avto takrat, ko ga lahko plačam na licu mesta v celoti. Brez kreditov. Doma imam vse.

Jaz kupim nov avto takrat, ko ga lahko plačam na licu mesta v celoti. Brez kreditov. Doma imam vse.[/quote]

Maš ti kurac vse….

Jaz kupim nov avto takrat, ko ga lahko plačam na licu mesta v celoti. Brez kreditov. Doma imam vse.[/quote]

Maš ti kurac vse….[/quote]

pod vse šteje, da ima star kruh in liter mleka na teden….

No, da lahko kupiš rabljeno, mora nekdo kupit novega… Zahvali se mu.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

nisi dobro bral? tisti, ki si to z lahkoto privošči naj si, tule je govora o slovencljih, ki nimajo za osnovne potrebščine hkrati pa se pufajo za skoraj desetletje za nakup novega vozila.

Delno se bom strinjala s tabo, vendar se je število takih, ki se do amena zapufajo samo za pleh, v zadnjih letih zelo zmanjšalo.
je pa tako, da nekdo ki dela ogromno km dnevno si bo raje nov avto omislil,kot kak rabljen. Veliko je odvisno od potreb. Jaz bi si tudi kupila raje rabljenega.
Je pa tudi odvisno od kulture človeka, vzgoje itd…

Jao fovšija, da se kar bliska.

Lej, če tebi ne rata skup spravit kaj več kot jurja za stare bavarske gare, je to tvoj problem. Pusti druge pri miru, če so radi na kruh/mleko/voda dieti, je to njihov problem.
Da bi pa na vsakih 5 let zamenjal vse aparate v bajti, zato da tebi lahko upravičim nakup novega avta, mi pa na konec pameti ne pride.

In zakaj te tako zelo skrbi (ali moti), kaj počnejo drugi?

Med slovenclji je hujša moda.
Greš v na pol državno službo in celo življenje voziš vedno sveže nov bmw ali mercedes na leasing, ki te ne stane nič. Pa si ta glavni frajer, saj nihče ne ve, da avto ni tvoj.

..in domet celega življenja ti je sveže nov bavarc..res bister poba..
..poznam par takih modelov..
..so zraven še bolj na “mama hotel”..

Da mi ne rata?? Govorim o racionalnosti, ne o zmožnostih…
20 let stare bavarske gare so še vedno zakon..kar pa za nove francoske, kitajske, italijanske jajčkote ne velja…

Lej, če maš brezvezen, nezanimiv lajf, verjamem da ne rabiš nič kupovat…če si pa poleg osnovnih potreb še kakšen športnik, muskontar, tehnofrik, vrtnar, itd, se pa še kako najde vsako leto kakšna stvar ali več, za katere gre letno kar konkretni znesek…bodisi ti nekaj crkne, zastari, se naveličaš, itd…

kaj počnejo drugi me ne zanima. Dejstvo je da enim več pomeni avto, drugim obleke, tretje hiša. Zgubljamo povsod sam saj zato delamo, da trošimo. Če kupiš nov avto je smiselno, da ga imaš vsaj 10 let. Ker če kupiš par let star avto ga moraš po parih letih zamenjati in še nam zgodh, da v 10 letih zamenjamo skoraj tri avtomobile in na vsakemu nekaj izgubiš in na koncu smo skoraj na istem kod da bi kupili novega. Dejstvo pa je, da gremo vedno preko meje svojih zmogljivosti najsibodi pri nakupu stanovanja, hise, avta in da banke mastno sluzijo

Raje višji cenovni razred in kako leto ali dve star!
Pa nikoli na lizing, kredit…..
Sva pa kar uspešna pri tem, začela sva z rabljeno petko, potem kupila novega clia (napaka), hyundai……., no sedaj voziva honde! Ena je stara 2 leti ena pa 4.
Menjava pa takrat, ko za avto še dobiva kupnino ali več:), kar včasih pomeni manj kot mesec.

seveda ti dam prav. ampak, ampak je veliko primerov, ko si človek MORA kupit dober avto, ker ima tako cesto. preprosto je veliko na cesti, ne po kilomterih ampak po časovnici. bit vsak dan 2,5h na cesti po težki tecti ni na izi. in to zahteva relativno dober avto. seveda lahko kupiš audi a6 rabljen. ampak to so zjebani dilerski avti, taki za 10 jurjev. taki orng dober pa malo rabljen pa pride takoj 25 vsaj. pač pri nas bi morali prvo uredit zakon.
prvo bi morali prepovedat uvoz rabljenih vozil. razne extra drage exotike.
lepo uvest, gps nadzor prometa. pol pa bi hitro bil mir. na cesti in varnost.

New Report

Close