Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zračenje stanovanja

Zračenje stanovanja

A pozimi kaj zračite stanovanja???? Živ bog nima odprto okno.
Si sploh ne predstavljam kakšen smrad imate. Seveda se potem ne vonjate, če se samo enkrat na teden tuširate!

Živ bog nima odprtega okna.

Rodilnik te jebe.

zračim ponoči, ko grem lulat, tudi preden odidem od doma, naredim prepih, potem me pa ni doma, okna so zaparta – bo šlo zdaj?

Ja, a misliš, da imamo kar odprta okna, al kaj?

Jaz odprem na stežaj vsak dan dvakrat, trikrat po 3-5 minut.Nato takoj zaprem.Je dovolj.

Vsi celo leto spimo z odprtimi okni. Otroci od kar so prisli iz porodnisnice. Ni hujšega kot hotel s klimo, kjer se okna ne da odpret.

hmmm,Topsy,čisto zares me zanima,spite pozimi pri odprtih oknih? Otroci tudi?
Ne predstavljam si kako to izgleda,sem pa slišala neko znanko,da je pokrita z original merino posteljnino in jim ni mrzlo tudi pri kaj vem koliko pod ničlo pri odprtem oknu.
Kaj pa,ko se oroci ponoči razkrijejo,ko jih je treba previti ponoči,imajo spalne vreče + odeje?
Prosim,ne me narobe razumeti,ker ne vem in me zanima,vprašam…
lp

ti si pa res pritegnjena, če misliš, da se pozimi zrači tako kot poleti in da maš odprta okna ali na kip.
Pri nas prezračimo večkrat a dan (najmanj 3 x in več če smo doma) tako da naredimo prepih v stanovanju – odprta vrata in vsa okna ene 5 min, da se zrak komplet menja, stene pa ne ohladijo.

Da se en povprečen prostor prezrači, je dovolj 10 minut okno na kip. Prav nobene potrebe ni za celodnevno zračenje. Mi večkrat na dan odpremo za ca. 10 minut, za več mi je pa škoda kurilca.

Tudi pri nas se zvečer zaprejo radiatorji v prostorih, kjer se spi in se odprejo okna (zapremo zjutraj in takrat odpremo radiatorje).

spimo z ugasnjenimi redjatorji in odprtimi okni.Kadar nas ni doma(služba,šole,….)pa je še drugje odprto,se pravi povsod……,ko pridemo zapremo v dnevni,predsobi,kopalnici in še kje,,,,pogreje se v 20,30 min…..

Tuširamo se pa bolj slabo;)

morda je to res zračenje, prezračuje se pa tako kot zgoraj opisuje @svaštarije3 in tista nad njo, ki je malo hecna…

mi je 1x en strokovnjak razlagal, da se zrači tako, da za par minut odpreš vsa okna, da se naredi prepih, zamenja zrak in potem zapreš. Če imaš odprto na kip pa samo hladiš prostor, prezrači se pa bolj malo. To tudi upoštevam. Če pa ti ne kontroliraš ravno tistih par minut, ko zračim pa res vidiš zaprta okna.

Pusti telefonsko številko, pa te bom obvestila vsakič, ko bom odprla balkonska vrata, da se prezrači, in zvečer, da prideš v kontrolo, da res spimo z okni na kip.

Če si predaleč, da bi se pripeljala pogledat, ti bom pofotkala in ti poslala mms. Bo v redu tako?

hmmm,Topsy,čisto zares me zanima,spite pozimi pri odprtih oknih? Otroci tudi?
Ne predstavljam si kako to izgleda,sem pa slišala neko znanko,da je pokrita z original merino posteljnino in jim ni mrzlo tudi pri kaj vem koliko pod ničlo pri odprtem oknu.
Kaj pa,ko se oroci ponoči razkrijejo,ko jih je treba previti ponoči,imajo spalne vreče + odeje?
Prosim,ne me narobe razumeti,ker ne vem in me zanima,vprašam…
lp[/quote]

Odgovor je DA; vsi. Od prvega dneva doma. Pa je prva rojena januarja. Če verjames ali ne, smo imeli ze v porodnisnici odprta okna na kip, zjutraj so jih pa sestre odpirale na polno.

Ena malenkost. Zivimo v bloku, v zgornjem nadstropju, imamo dokaj novo streho. V spalnicah radiator ni odprt tudi cez dan.

Okno se zvecer odpre na stezaj. Spat gremo pa potem glede na temperaturo zunaj ali na minimalen kip (imamo pac opcijo 5 stopenj) ali pa poleti z nastrezaj odprtim oknom. Vsi imamo pac kovtre, puhaste, ampak smo vsi bolj vroce sorte in nas ne zebe. Prva dojecica, ki je rojena januarja, je imela na zacetku spalno vreco, drugi dve sta rojeni pozno spomladi, pa sta bili kar brez. Previjali smo jih pa v drugi sobi, kjer je bilo toplo. Tam sem ponoci tudi dojila.Najmlajsa spi v veliki postelji ze od dveh let in pol. In se pokrije sama. Grem ponoci pogledat, pa je vedno pokrita, taveliki pa sploh.

hmmm,Topsy,čisto zares me zanima,spite pozimi pri odprtih oknih? Otroci tudi?
Ne predstavljam si kako to izgleda,sem pa slišala neko znanko,da je pokrita z original merino posteljnino in jim ni mrzlo tudi pri kaj vem koliko pod ničlo pri odprtem oknu.
Kaj pa,ko se oroci ponoči razkrijejo,ko jih je treba previti ponoči,imajo spalne vreče + odeje?
Prosim,ne me narobe razumeti,ker ne vem in me zanima,vprašam…
lp[/quote]

Odgovor je DA; vsi. Od prvega dneva doma. Pa je prva rojena januarja. Če verjames ali ne, smo imeli ze v porodnisnici odprta okna na kip, zjutraj so jih pa sestre odpirale na polno.

Ena malenkost. Zivimo v bloku, v zgornjem nadstropju, imamo dokaj novo streho. V spalnicah radiator ni odprt tudi cez dan.

Okno se zvecer odpre na stezaj. Spat gremo pa potem glede na temperaturo zunaj ali na minimalen kip (imamo pac opcijo 5 stopenj) ali pa poleti z nastrezaj odprtim oknom. Vsi imamo pac kovtre, puhaste, ampak smo vsi bolj vroce sorte in nas ne zebe. Prva dojecica, ki je rojena januarja, je imela na zacetku spalno vreco, drugi dve sta rojeni pozno spomladi, pa sta bili kar brez. Previjali smo jih pa v drugi sobi, kjer je bilo toplo. Tam sem ponoci tudi dojila.Najmlajsa spi v veliki postelji ze od dveh let in pol. In se pokrije sama. Grem ponoci pogledat, pa je vedno pokrita, taveliki pa sploh.[/quote]

Zdaj razumem.Ker ste v bloku.V hiši tega ne bi delali.

Sama si ne predstavljam, da bi imela v hiši ponoči odprto okno.Ker bi pihalo na mene, pa v hladnem zraku bi si takoj prehladila pljuča.

Tako se zrači in nič drugače!
In ne mi govoriti, da vse to počenjate. Ko odprete vrata stanovanj, kar butne smrad na hodnik.

Odgovor je DA; vsi. Od prvega dneva doma. Pa je prva rojena januarja. Če verjames ali ne, smo imeli ze v porodnisnici odprta okna na kip, zjutraj so jih pa sestre odpirale na polno.

Ena malenkost. Zivimo v bloku, v zgornjem nadstropju, imamo dokaj novo streho. V spalnicah radiator ni odprt tudi cez dan.

Okno se zvecer odpre na stezaj. Spat gremo pa potem glede na temperaturo zunaj ali na minimalen kip (imamo pac opcijo 5 stopenj) ali pa poleti z nastrezaj odprtim oknom. Vsi imamo pac kovtre, puhaste, ampak smo vsi bolj vroce sorte in nas ne zebe. Prva dojecica, ki je rojena januarja, je imela na zacetku spalno vreco, drugi dve sta rojeni pozno spomladi, pa sta bili kar brez. Previjali smo jih pa v drugi sobi, kjer je bilo toplo. Tam sem ponoci tudi dojila.Najmlajsa spi v veliki postelji ze od dveh let in pol. In se pokrije sama. Grem ponoci pogledat, pa je vedno pokrita, taveliki pa sploh.[/quote]

Zdaj razumem.Ker ste v bloku.V hiši tega ne bi delali.

Sama si ne predstavljam, da bi imela v hiši ponoči odprto okno.Ker bi pihalo na mene, pa v hladnem zraku bi si takoj prehladila pljuča.[/quote]

Kako pa v hisi drugace piha kot v bloku??? Tega pa jaz ne razumem.

In tole, da se z mrzlim zrakom prehladimo pljuca??? a potem si non stop bolna? Pozimi sploh ne gres ven? Temperatura v dobro izolirani sobi kljub odprtem oknu ne pade pod 18 stopinj. Tak zrak te pa ne ubije, še manj pa zaradi njega zbolis. Zboli se zaradi virusov in bakterij.

Tako se zrači in nič drugače!
In ne mi govoriti, da vse to počenjate. Ko odprete vrata stanovanj, kar butne smrad na hodnik.[/quote]

prodaj stanovanje v bloku, pa pejd na periferijo.

Med ptičke in vonj cvetlic.

Tudi pri nas se zvečer zaprejo radiatorji v prostorih, kjer se spi in se odprejo okna (zapremo zjutraj in takrat odpremo radiatorje).[/quote]

Zakaj sploh imaš radiator odprt? Ker je to čista potrata, saj se ti stene čez noč ohladijo in jih potem ogrevaš čez dan.
Kako pa kaj sosedje in njihove peči v katere zmečejo vse po vrsti – verjetno imaš celo noč sveži zrak in ni ga bolje, če je zraven še megla.

Ampak resno, ti res to počneš?

Zdaj razumem.Ker ste v bloku.V hiši tega ne bi delali.

Sama si ne predstavljam, da bi imela v hiši ponoči odprto okno.Ker bi pihalo na mene, pa v hladnem zraku bi si takoj prehladila pljuča.[/quote]

Kako pa v hisi drugace piha kot v bloku??? Tega pa jaz ne razumem.

In tole, da se z mrzlim zrakom prehladimo pljuca??? a potem si non stop bolna? Pozimi sploh ne gres ven? Temperatura v dobro izolirani sobi kljub odprtem oknu ne pade pod 18 stopinj. Tak zrak te pa ne ubije, še manj pa zaradi njega zbolis. Zboli se zaradi virusov in bakterij.[/quote]

Sva pač različnega mnenja.Nič zato.
Jaz imam pač občutljiva pljuča, razen tega si ne predstavljam, da bi zračila spalnico vso noč.Ni potrebe.

Vrata imam odprta na hodnik in to je to.

Seveda grem pozimi ven.Samo- se gibam.V mirovanju se pa telo dosti bolj ohladi.In da bi pri spanju še vdihovala mrzel zrak? Potem je vseeno, če spim zunaj v spalni vreči.

Odgovor je DA; vsi. Od prvega dneva doma. Pa je prva rojena januarja. Če verjames ali ne, smo imeli ze v porodnisnici odprta okna na kip, zjutraj so jih pa sestre odpirale na polno.

Ena malenkost. Zivimo v bloku, v zgornjem nadstropju, imamo dokaj novo streho. V spalnicah radiator ni odprt tudi cez dan.

Okno se zvecer odpre na stezaj. Spat gremo pa potem glede na temperaturo zunaj ali na minimalen kip (imamo pac opcijo 5 stopenj) ali pa poleti z nastrezaj odprtim oknom. Vsi imamo pac kovtre, puhaste, ampak smo vsi bolj vroce sorte in nas ne zebe. Prva dojecica, ki je rojena januarja, je imela na zacetku spalno vreco, drugi dve sta rojeni pozno spomladi, pa sta bili kar brez. Previjali smo jih pa v drugi sobi, kjer je bilo toplo. Tam sem ponoci tudi dojila.Najmlajsa spi v veliki postelji ze od dveh let in pol. In se pokrije sama. Grem ponoci pogledat, pa je vedno pokrita, taveliki pa sploh.[/quote]

Zdaj razumem.Ker ste v bloku.V hiši tega ne bi delali.

Sama si ne predstavljam, da bi imela v hiši ponoči odprto okno.Ker bi pihalo na mene, pa v hladnem zraku bi si takoj prehladila pljuča.[/quote]

Seveda tudi v hišah delamo tako 🙂

Kako pa v hisi drugace piha kot v bloku??? Tega pa jaz ne razumem.

In tole, da se z mrzlim zrakom prehladimo pljuca??? a potem si non stop bolna? Pozimi sploh ne gres ven? Temperatura v dobro izolirani sobi kljub odprtem oknu ne pade pod 18 stopinj. Tak zrak te pa ne ubije, še manj pa zaradi njega zbolis. Zboli se zaradi virusov in bakterij.[/quote]

Sva pač različnega mnenja.Nič zato.
Jaz imam pač občutljiva pljuča, razen tega si ne predstavljam, da bi zračila spalnico vso noč.Ni potrebe.

Vrata imam odprta na hodnik in to je to.

Seveda grem pozimi ven.Samo- se gibam.V mirovanju se pa telo dosti bolj ohladi.In da bi pri spanju še vdihovala mrzel zrak? Potem je vseeno, če spim zunaj v spalni vreči.[/quote]

Tudi to spanje zunaj je mogoce. In je prav prijetno. Gledas v zvezde ;.)

Midva vrata spalnice in otroske sobe zapirava. To je najin prostor. Včasih pa v njej delava tudi kaj drugega kot da samo spiva. Daj enkrat za hec izmeri temperaturo v sobi ponoci, pa bos videla, da ne pade za toliko, kot mislis ti.

ja luftamo….

recimo zluftamo kopalnico po tuširanju (okno odprto na ful ene 20,30 min), potem pa kakor nam doide, pa tud glede na vreme ..včasih priprto,včasih zaprto….

sobe/spalnice ter dnevna se pa lahk poslužujemo tud samo priprtih oken, tolk da dotek asvež zrak v prostor…

ker smo zelo obdarjeni z okni (jih je veliko, pa še velika so), tud tak način zračenja omogoča več kot dovolj učinkovito zračenje

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Ne samo rodilnik pri zanikanju, tudi hudobije je polna, ker ne zrači!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Tudi pri nas se zvečer zaprejo radiatorji v prostorih, kjer se spi in se odprejo okna (zapremo zjutraj in takrat odpremo radiatorje).[/quote]

Zakaj sploh imaš radiator odprt? Ker je to čista potrata, saj se ti stene čez noč ohladijo in jih potem ogrevaš čez dan.
Kako pa kaj sosedje in njihove peči v katere zmečejo vse po vrsti – verjetno imaš celo noč sveži zrak in ni ga bolje, če je zraven še megla.

Ampak resno, ti res to počneš?[/quote]

Vemo, da je to potrata, pa vseeno … jaz ne morem spati, če nimam dovolj svežega zraka, okno na kip je premalo.
Letos še ni bilo noči, ko bi se spalo pri zaprtem oknu, ni bilo toliko mrzlo. Le ko pride do nekje -20, je okno zaprto (zaradi radiatorjev in ventilov), odpremo/pripremo pa vrata po celotni hiši, ki jo zvečer konkretno prezračimo.

Tisti sosedi, ki kurijo kako drugače kot pa na plin/nafto/pelete, ob enajstih zvečer ali pa treh zjutraj ne kurijo, megle imamo pa pri nas na srečo relativno malo 🙂

New Report

Close