Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Tašča užaljena ker mi palačinka ni bila dobra

Tašča užaljena ker mi palačinka ni bila dobra

No smo bili na obisku pri tašči, in je postregla za jest. Pojedla sem vse kar mi je dala na krožnik in jo pohvalila, ker je bilo res dobro. Potem za posladek pa je dala na mizo palačinke in vprašala če bom, sem rekla da bom eno. Pa ko sem zagrizla je bila situacija taka,… palačinka je bila od prejšnjega dne, bila je zavita s čokolado v hladilniku in ko jo je v mikrovalovki pogrela je iz nje tekla čudna voda, da mi je vse polzelo po roki. Vgriznila sem in okus je bil tako čuden, palačinka je bila čisto zbita, trda, umetno pregreta, kot da bi vgriznila v plastelin, ne vem če ste že kdaj probali en dan staro iz mirkovalovke. Pa sicer nisem zbirčen človek ampak tole pa jaz nikoli ne bi postregla nobenemu gostu res ne. Rajši ne dam na mizo nič. In se mi je malo obrnilo pač sem v rahlem šoku odvrgla palačinko nazaj na krožnik in se opravičila da tega ne bom mogla pojesti ker mi res ni dobro. Da nič osebnega ampak drug dan stare palačinke ne morem prebavit. Pa jem veliko hrane 2. ali celo 5 dan, ampak so stvari ki se jih je naslednji dan, so stvari ki se jih ne. Palačinke definitivno spadajo pod ne! Vsaj za moj okus. No kakorkoli bila je užaljena. In še cel večer se je zaradi te moje “razvajenosti” držala. Tudi prav! Človek očitno ne sme povedati po resnici, pa vedno vse hvalim, vedno, tokrat pa žal nisem mogla ker mi je šlo na bruhanje.

Mi pogosto jemo palačinke od včeraj, samo jih ne dajem v hladilnik in ne pogrevam v MW. So čisto ok, sicer sobna temperatura, niso tople, ampak niti slučajno neužitne.

Tašča je bila najbrž užaljena nad tvojo reakcijo. Če ti nekaj ni dobro, se da precej bolj taktno odreagirat. Te kar vidim kako si zavihala nos.

Tipična afnca, ki se postavlja nekam visoko in deluje na nizkem nivoju.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Tudi mi, oz. jaz. Pa meni so drugi dan še boljše, ker postanejo malo trše.

Mi jih tudi jemo naslednji dan, brez pogrevanja.

Dobro nepogrete še razumem, ampak tistemu ki bi bila pogreta polna vode in zabetonirana dobra pa očitno vase spravite res vse. Prosim če mi “jaooooo” razložiš kako pa se da to bolj taktno ?? razen tega da se opravičiš in rečeš da ti ni dobro kakor sem naredila? kako si predstavljaš bolj taktno? Kaj naj rečem da me je v minuti kar naenkrat začel boleti zob?

mi jih spečemo za cel teden, namažemo, zvijemo, damo v hladilno skrinjo in vsak dan sproti segrejemo v mikrovalovki.
otroci in odrasli smo nad bjimi navdušeni, saj so kot sveže pripravljene.

aja.
tečne snahe nimamo, tašča pa tudi rada kakšno poje…

No če vam je vsem to tako zelo všeč, potem sem očitno res jaz čudna! pri nas doma se palačink ni shranjevalo smo jih vedno vse pojedli sveže. Ali pa je mama dala ostanek mase v hladilnik in naslednji dan spekla sveže. Ma bolj kot sama palačinka me moti ta očitna zamera, kot da človek nima pravice povedat kaj po pravici., Pa vedno hvalim samo a se lahko na 10 let zgodi da mi pa le enkratnekaj ni dobro? ali sem zaradi tega res tako katastrofalna no

BABE FUJ VAS BILO
AVTIRICA TAKE PALAČINKE SO RES FUJ IN BLEK
IN PRAV IMAŠ, DA SI POVEDALA, DRUGIČ BO BOLJ PAZILA
VE, BABE, K VAM JE PA VSE DOBR, STE PA KO BOG V NEBESIH DEBELE ZAVALJENE CELULITASTE KRAVETINE …

PA NE MOREŠ ZEGA JEST NO

Jaz jo pa povsem razumem, ker tudi meni so palačinke dobre le takoj pečene, potem pa ne več. Zato jih tudi v gostilni nikoli nisem marala. In ja, če ji ni bilo dobro, zakaj bi se delala fino? Pa saj je vse ostalo pohvalila, no.

In tako pogrete palačinke niti pod razno niso enake sveže pečenim.

Res je, imate prav. niso tako dobre kot sveže in seveda kot tiste, ki jih spečete ve same.
Ampak, a je treba iz tega narediti kreg? Je nujno trena pokazati, da je bilo zanič? Včasih je bolje reči, da je v redu in obdržati odnos kot iskrenost za vsako ceno. Iskrenost ali nevzgojenost?

Če ti tašča ponudi hrano, moraš vse pojest – če je dobro ali ne, pojej. Za ljubi mir in odnose v familiji.

V nasprotnem primeru pa… saj veš…… si razvajena, nehvaležna afnasta snaha, ki si drzneš oporekati tašči pri njenih kuharskih sposobnostih, ki so večje od tvojih. Razumeš?

Mimogrede, moj tast in tašča ne jesta nikjer ničesar, ker sta prepričana, da so vsi umazani, vključno z mano. Si predstavljaš reakcijo, ko sem jima povedala, da sta ona dva meni ravno tako čista kot jaz njima?

Pravica povedati… je odvisna predvsem od načina. SIcer se pa strinjam, da je pošteno povedati edino primerno.

Pravica do iskrenosti??? Seveda jo imaš! In prav tako ima čisto enako pravico tudi tašča. Se ti ne zdi? Zakaj bi ona hinavila, da ji je vseeno za tvojo reakcijo, če pa je bila v resnici zaradi nje prizadeta in užaljena??? Torej, tudi ona je bila iskrena, se ti ne zdi? In tudi ti ji ne priznavaš pravice do iskrenosti! Si kaj boljša???

Mene pri tej zgodbi moti tudi to, da si palačinko odvrgla nazaj na krožnik… Razumeš?

Uouu ti pa si ena tečna zajebana oseba 😀 ja in kaj če sem je odvrgla? bi jo mogla držat v roki do konca večera in odnesti s seboj domov?

in je razlika med biti iskren ali se trmariti ker ti ni všeč kar slišiš.

Uouu ti pa si ena tečna zajebana oseba 😀 ja in kaj če sem je odvrgla? bi jo mogla držat v roki do konca večera in odnesti s seboj domov?

in je razlika med biti iskren ali se trmariti ker ti ni všeč kar slišiš.[/quote]

…in je razlika, če palačinko ODVRŽEŠ na krožnik, ali pa jo samo lepo DAŠ na krožnik, ali POLOŽIŠ… in poveš, da ti pač ne paše…
In jaz sem “tečna zajebana oseba”, ker sem ti iskreno povedala, kaj mislim? in to mi rečeš ti, ki toooliko prisegaš na iskrenost?

Pri vsej stvari vendarle ne gre samo za staro pogreto palačinko, a ne? 😉

hja, tudi palačinko je treba znat pogret.

Uouu ti pa si ena tečna zajebana oseba 😀 ja in kaj če sem je odvrgla? bi jo mogla držat v roki do konca večera in odnesti s seboj domov?

in je razlika med biti iskren ali se trmariti ker ti ni všeč kar slišiš.[/quote]

…in je razlika, če palačinko ODVRŽEŠ na krožnik, ali pa jo samo lepo DAŠ na krožnik, ali POLOŽIŠ… in poveš, da ti pač ne paše…
In jaz sem “tečna zajebana oseba”, ker sem ti iskreno povedala, kaj mislim? in to mi rečeš ti, ki toooliko prisegaš na iskrenost?

Pri vsej stvari vendarle ne gre samo za staro pogreto palačinko, a ne? ;)[/quote]

Ne v bistvu se je šlo zaradi palacinke.

Pogrete palačinke so res bljak. Še sveže pečene so težko prebavljive, kaj šele pogrete!
Glej tašči si povedala resnico, ona je bila pa užaljena. Ima pravico biti (vsak ima svoj prav). Mogoče je ona vajena jest take pogrete palačinke (glede na odziv tukaj zgoraj jih večina je), ti pa pač ne. Ljudje smo si različni. Tašča bo že prebolela. Ne sekiraj se več zaradi take malenkosti.
Jaz sem tudi kar nekaj časa za obsedenko z zdravo prehrano, ker sin ne mara čokolad. Enostavno niso verjeli da jih normalno kupujemo in da jih ne je, ker so mu bljak. Nekaj časa sem se sekirala, zdaj si pa mislim svoje.

Bolj taktno je tako, da palačinko položiš nazaj na krožnik, brez kremženja in rečeš nekaj v smislu “joj, meni pa okus pogrete palačinke res ni všeč, bi jo mogoče kdo namesto mene?” in s tem ne daš vedet gostiteljici, da je bila njena hrana “bljak” in je ne ponižaš, ji je pa jasno, da ti ni dobra – razlika je v podrobnostih.
Ampak glede na tvoje reakcije tukaj, kako odgovarjaš drugim, se sploh ne čudim, da se je to zgodilo. Ne znaš.

tudi jaz ne maram pogretih palačink – ne svojih ne tujih. In v tem primeru res ne vidim možnosti za taktni umik. Ko 1x rečeš ja, prosim in ti postrežejo, potem pa po prvem grižljaju ugotoviš, da ne bo šlo, le kako naj to na lep način razložiš? Joj, saj je dobra, ampak zdaj mi pa ne paše več? Joj, sem se zmotila, ne bom? Saj je vendar jasno, da ti ni dobro in je to razlog, najbolje je pač pošteno, a vljudno povedati. Edina druga možnost je, da stisneš zobe in poješ, pa čeprav se ti obrača.

Sem snaha, imam taščo, s katero se odlično razumeva. Tudi mi kdaj kaj ni bilo všeč, kar je prišlo na mizo, ampak na kraj pameti mi ni padlo, da bi odreagirala tako drastično. Tašča ni užaljena zaradi palačinke, ampak izključno zaradi spakovanja in kategorčnega prikaza, da ti njena hrana ni všeč. Le glej, da ti kdaj ne vrne milo za drago in izpljune pol prežvečene hrane na krožnik pred polno mizo povabljenih. Nekako bi ji dala prav!

avtorica lepo piše, da je celotno kosilo pohvalila, pri palačinki se ji je pa ustavilo. ti pa posplošuješ. in drage moje, klinc pa taka družina, v kateri je treba finočo špilat in se niste sposobni iskreno pogovarjat. in ja, tasti in tašče so tudi del družine.

tašča bi pravzaprav lahko bila vesela, saj iskren komentar na postane palačinke pomeni, da so tudi pohvale bile iskrene, ne pa zlagane kot nekateri predlagate. zdaj vsaj ve, da kadar kaj pohvališ misliš resno.

New Report

Close