Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kombi ali enoprostorec?

Default avatar

bitudrekla

hja je napisal/a:
kko je napisal/a:
Nas je 5 in se še vedno "stiskamo" v navadnem avtu srednjega razreda (niti karavan ni). Meni osebno se zdi kombi za 6 oseb pretiravanje.
Ma se prav strinjam. Če se ga rabi 350 dni na leto večinoma za razvoz otrok (razvaža itak samo eden od staršev), bi jaz ne komplicirala in kupila karavana ali manjšega enoprostorca. Na dopust bi pa šla z dvema avtomobiloma (praviš, da imate še en avto).

Še vedno je to najboljša računica in tudi najbolj okretno za po mestu. Tisti kombiji so meni tako gromozanski in grdi.
sama bi tudi tako rekla glede kombijev... sicer se mi pa zdi biolj ekonomično enoprostorca z 6 in 7 sedežem in potem za tistikrat ko se rabi za dopust ali kakšne počitnice pač kovček na streho... za razvažanje tako dnevno pa je čisto ok.
ker kombiji pridejo potem celovito veliko večji strošek in tudi bolj okretni so kot ti enoprostorci, ki so že prav dobro funkcionalni in dovolj veliki...
Default avatar

Sama ne vem vec

Hvala vsem za odgovore in izkusnje.
Ne moreva se cist odlociti, ker so plusi in minusi.
Nekaj casa smo se sli z dvema avtomobiloma, a to sta dve vinjeti, dvakrat parkirnina, vedno je kreg kdo bo sel s kom.
Res je, da se ne bi dnevno vozili vsi, a kake 2x tedensko pa ze. Res mi je smotano, da npr. gremo na prireditev v solo pa ali zasedemo 2 parkirisci pa jih je ze tako malo ali pa mora kdo iti pes.

Itaq da ne pricaakujem da bo udobje voznje enako v kombiju kot v dobrem enoprostorcu a vedno, ko pomislim, da bi kateri od otrok na pomoznem sedezu v prtljazniku fasal nalet od zadaj, me zmrazi. V vsakem primeru bi morala dva otroka sedeti zadaj, ker tretji sedez v drugi vrst ni za nikamor - vsaj pri mazdi5 in opel Zafiri. V tem primeru se mi kombi dosti bolj 'dopade'.
Default avatar

mazda 5

Mazda 5 odpade! Tisti srednji sedež v 2. vrsti je samo za število, na njem lahko sedi res majhen otrok. Zadnja dva pa isto, nič prostora za noge, kaj šele za prtljago. Po naših izkušnjah je mazda 5 primerna za 4 osebe, več pa samo v sili.
Default avatar

2f4u_1970

5008 odpade - varnost zadaj res zelo vprašljiva!
... če je ženska enkrat tih, si ga najebal!
Default avatar

krat 3

Na srednjem sedežu otrok lahko sedi - tudi odrasel - že v avtih srednjega razreda. A se še noben izmed vas ni peljal v polnem avtu? Niti v študentskih časih?
Default avatar

Sama ne vem več

krat 3 je napisal/a:
Na srednjem sedežu otrok lahko sedi - tudi odrasel - že v avtih srednjega razreda. A se še noben izmed vas ni peljal v polnem avtu? Niti v študentskih časih?
Ne vem točno na kaj ciljaš. Za otroke želim varen prevoz, ne pa da se nas nabaše po 10 v avto za 7 oseb.

Edini avto, do sedaj, ki ima pravi sedež zadaj, je naša stara Mazda Premacy. Ko sva gledala novo Mazdo 5, na tistem sedežu (srednji v drugi vsrti) lahko sedi kvečjemu kak pritlikavec z veliko tolerance do bolečega hrbta, ni variante da tja gor namontiraš AS, niti jahača ne. Torej sta dva otroka vedno na pomožnih v prtljažniku (ki ga zato ni praktično nič)...
Default avatar

Topsy

krat 3 je napisal/a:
Si ze kdaj vpenjal 3 sedeze v tako vrsto? To je mozno samo, ce so vsi trije sedezi enako siroki. Drugace pozabi. Otroci pa morajo v sedezih bit do cca 12 leta.