Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čiščenje wc školjke

čiščenje wc školjke

WC školjka je do nivoja vode precej rjava.
Čistila že z marsičem, pa stvar ostaja nespremenjena.

Je treba vodo na kakšen način odstraniti?
Kaj mi predlagate?

Vrzi v školjko eno merico ali dve odstranjevalca madežev v prahu … mal požokaj … mal pusti .. še mal požokaj in celo školjko operi … pusti po želji in splakni … bleščeče belo.

prepusti to ženi, to ni za dedce

nova
Uredništvo priporoča

Pomoje je to urinski kamen.

Jaz “generalko” naredim tako, da vodo iz školje spravim s tisto rdečo gumo na palici, ki se uporablja za odmaševanje odtokov. Potem pa notri nalijem najmočnejše čistilo za WC in pustim nekaj časa. Če je treba, postopek ponavlja, dokler ni školjka čista.

Strošek 5- 15 €, če je res veliko kamna.

____________________________________________________ Only the stupid need organization, the genius controls the chaos! A.E. [url=http://www.ogrevanje-hlajenje.net]Toplotne črpalke[/url] | [url=http://www.alterish.com]Alterish.com - Let's cook[/url]

jaz sem pred spanjem z jogurtovim lončkom izpraznila vodo iz školjke in nalila čistilo za odtrsanjevanje kamna. zjutraj požokala in je bilo kot novo.

Moja se sveti kot biser.

Recept: najmanj enkrat tedensko malo navadnega belega praška (za perilo)
in – roka do komolca.

V vodo vsuješ citronsko kislino, počakaš in zdrgneš. Če se je nabrala že prav plast kamna, pa s kako trdo plastično rečjo malo potrkaš, da se začne luščiti in bo kar samo odpadlo.

Nalijes notri najcenejsi alkoholni kis, pustis cez noc in je zjutraj cisto, brez drgnenja. Se boljse pa deluje esenca kisa, tam nekje 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} je. Vodni kamen kar cvrci, ko cez zlijes.

Klorovodikova kislina – Acido Muriatico, Eurospin, 1 liter, 0,58 centov. Razpade v vodi. Odlično pa odstrani urniski in vodni kamen. Brez mučenja, žokanja, drgnjenja. Vse kar moraš prej narediti je, da z enim lončkom od jogurta ven spraviš vodo iz sifona WCja in po suhem poliješ – v trenutku raztopi in apnenec odstopi od površine emajla školjke.

K vidim, da ne znate (in tega očitno mož ne počne, sicer bi že vedele).
Zapreš ventil pri WC kotličku, potegneš vodo in voila, je ni več.

Ja, v kotlicku je res ni vec, v skoljki je pa se, ane 🙂

POZNAM TO, PA TO SPLOH NI VODNI KAMEN…TO JE RJAV MADEŽ NA SREDINI IN ČE SE GA DOTAKNEŠ, NI VODNI KAMEN, AMPAK JE KAR ZLIT S SKOLJKO, KOT BI NEKDO POBARVAL, TUDI JAZ PROBALA ŽE VSE ŽIVO IN NE GRE STRAN??

V lidlu imajo cistilne tablete prav za skoljko. Preizkuseno delujejo .

Ja, v kotlicku je res ni vec, v skoljki je pa se, ane :)[/quote]

Se mi je zdelo, da nisem vsega napisala: potegneš dvakrat, trikrat. Sama pa ti očitno ne bi prišla do tega, a ne da ne?

jaz tudi uporabljam one tablete iz lidla.
ja je čisto .
sicer pa pustim čez noč in pol pošteno požokam z wc krtačo povsod po školjki…..in je blešče belo….

Jaz nimam problemov s školjko, ampak z desko, ki je rumena. Čistila z vsem mogočimi čistili, kisom, alkoholom…….še vedno je rumena. kak nasvet?

Enako, najcenejši alkoholni kis za vlaganje, pa ni potrebe po puščanju prek cele noči 🙂

mi pa redno čistimo-ene 2x tedensko namažem školjko s tem čistilom http://www.wc-net.it/pulitore_liquido_candeggina_gel.php in ni treba nč drgnit (mi že tko sploh ne uporabljamo metlice), školjka se prav blešči!! tisto rumeno pod desko mi pa uspe dol spravt edino s konkretnim drgnjenjem, po novem gre pa čudovito dol s parnim čistilnikom.

kupi drugo, kvalitetno.

Rumeno na wc deski brez težav odstrani tole čistilo (preverjeno rumena verzija). Pošpricaš, pustiš 10 minut in pobrišeš. Deska kot nova.

http://www.najcena.si/product/210867/smac-cistilo-express-ultra-vec-vrst-650ml

Glede deske – nekatere so iz zanic plastike, v katero se takoj zazre urin. Tega pa potem ne mores z nicemer spraviti dol. Zal imam tudi jaz en tak jajc od Catalana, ki je po vrhu se drag – skoraj 90 eur deska, ki po enem letu postane rumena. Paredno cistimo z ne preagresivnimi sredsti. Si ne predstavljam kako bi sele bilo, ce bi stoje lulali v skoljko. Katastrofa…

Simpl, ko greste spat naliješ v školjko varekino (Evrospin 2 litra 0,55 €, nedaj bože v Sparu 1 liter 1,99 €), zjutraj s krtačko podrgni speri in če je potrebno popnovi še 1 x za nekaj ur. Bo bela kot sneg!

Kako pa spucam kotliček – zunaj je tudi čist rumen??

hvala

Oh, catalano…če bi vedela prej! Po veliki potrebi izpiramo kot norci, po trikrat potegneš pa še ne požre tistega drekca pekca, deska sicer ni porumenela zgoraj, je pa porumenela s spodnje strani in tudi ne morem spravit stran, da ne govorimo, da se je po manj kot letu dni že začela guncat v vse možne smeri in da nikakor ne držijo šraufi, pa je mož pedanten z orodjem in obvlada v nulo. Če bi vedela prej!

kupi drugo, kvalitetno.[/quote]

Saj ta deska je zamenjana, iskali smo jo po celi Ljubljani, da je pasala na školjko in ni bila poceni, mislim, da je Dolomite. Bom probala še s kakšnim čistilom.

New Report

Close