Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Iz sr. zdravstvene na medicinsko?

Iz sr. zdravstvene na medicinsko?

Hči je delavna, pridna.. V 7. r. ima v glavnem 5ke.
Gimnazija se ji zdi dolgočasna (meni tudi). Blizu ji je naravoslovje, tehnika. Raje bi šla npr. na sredno farmacevtsko, zdravstveno…

Gre lahko npr. iz srednje zdravstvene na medicinsko fakulteto (za zdravnico) ??

Lahko, če po srednji šoli opravi splošno maturo, v maturitetnem tečaju. Če res hoče biti zdravnica, naj gre pa res na gimnazijo.

po srednji zdravstveni opravljaš poklicno maturo, za medicino rabis splosno maturo.
ko opravi poklicno maturo gre lahko delati maturitetnin tecaj ki traja 1 leto in zakljucek tega j esplosna matura
ce ima na splosni maturi dovolj pik, gre lahko na medicino.

Pa je kak dodaten plus za sprejem na medicinsko to, da si končal srednjo zdravstveno?

Ali štejejo le točke iz splošne mature?

Ne, čisto nobeden plus ni, kvečjemu minus ker moraš opravljati še splošno maturo in ti to vzame dodatno eno leto. Ocene pa na koncu moraš imet uspeh v zadnjih dveh letih SŠ odličen in odlično maturo, saj gredo na medicino samo odličnjaki.

Medicina je eno, zdravstvena nega je drugo. Zdravnik ne ve kaj dosti o negi bolnika, on se uči postavljati diagnoze, prepoznavati simptome in zdraviti, ne pa menjavati inkontinenčne pripomočke, tuširati bolnike, hraniti itd. Ali recimo načrtovati proces zdravstvene nege. To delajo diplomirane in srednje sestre, one pa o zdravnikovem področju (skoraj) nič ne vedo. No ja, jih ni tako malo, ki bi rade bile bolj pametne kot zdravnik…
Jaz sicer poznam eno zdravnico, ki je zaključila srednjo zdravstveno šolo. Poznam tudi eno, ki je zaključila srednjo ekonomsko šolo. Seveda se da. Ampak je prej izjema, kot pravilo + znanje o negi bolnika na nivoju zdravstvenega tehnika ji pri študiju medicine ne bo koristilo nič.

Bedarija…iz gimnazije na medicino??!! Hahaha:))
Meni to ni jasno. Se vam ne zdi da dijak srednje zdravstvene šole (ko konča šolanje) ve veliko več o zdravstvu in medicini, kot en gimnazijec, ki je napiflan z matematiko in ostalimi bedarijami.

Znanje matematike, biologije, kemije je na medicini izjemno pomembno.

Ce si zeli biti zdravnica naj gre na gimnszijo. Za izbirne na maturi priporocam fiziko in kemijo. Meni sta zelo pomagai. V prvih treh letih se ucis v glavnem osnove in sele potem kliniko. Ce gre na zdravdtveno bo izgubila eno leto. Pa se to bo tezje opravila maturo kr gimnazija pripravlja gimnazijce na maturo prakticno stiri leta znanje zdravstvene študent medicine preseze ze v prvem letniku. Za popotnico na mf rabis predvsem zicleder. Tega ti pa najbolj da gimnazija

kot bluzi tukaj večina. Jaz sem ena izmed tistih, ki so hodili na zdravstveno šolo in potem še hodili na splošno maturo. Verjeli ali ne, ampak čisto nič ne zaostajam za tistimi, ki so prišli iz gimnazije. Jaz sem vsaj imela že iz srednje šole dobro znanje anatomije, strokovnih izrazov v latinščini itd…za gimnazijce tega ne moram rečti. Najpomembnejše pa je to, da sem v srednji šoli pridobila čut za sočloveka, kar pa seveda pri marsikomu od vrlih gimnazijcev ni za opaziti. Hčera naj kar gre na zdravstveno šolo in potem na kakšen maturitetni tečaj. Zicleder je pa potreben na skoraj vsakem faksu.

In kaj bluzi večina?
Zakaj gre pa potem procentualno gledano tako malo ljudi iz kake srednje šole na medicinski faks in je tam največja večina gimnazijcev?
Lahko se na glavo postaviš, ampak najlažja pot na medicinski faks vodi prek gimnazije.

To o čutu do sočloveka sem pa ravno hotela napisati – verjetno zdravnikom dejansko ne bi škodili, če bi imeli nekaj “sestrske” podlage.

Moja izkušnja je povsem drugačna. Imeli smo eno s srednje zdravstvene šole, ki je znala bore malo anatomije, še najbolj pa sta jo lomili fizika in kemija. Ko je to krizo prebrodila, sta jo pobili fiziologija in patofiziologija. Potem ne vem več, kaj se je z njo zgodilo.

In kaj bluzi večina?
Zakaj gre pa potem procentualno gledano tako malo ljudi iz kake srednje šole na medicinski faks in je tam največja večina gimnazijcev?
Lahko se na glavo postaviš, ampak najlažja pot na medicinski faks vodi prek gimnazije.

To o čutu do sočloveka sem pa ravno hotela napisati – verjetno zdravnikom dejansko ne bi škodili, če bi imeli nekaj “sestrske” podlage.[/quote]

Ne vem, če je najlažja pot to. Je najboljša, najlažja pa ni, ker bo na gimnaziji za visoke ocene morala dušo izpustit, na zdravstveni pa bo to naredila z levo roko, če je sposobna.
Na žalost je tudi to problem v Sloveniji, da na koncu največ štejejo ocene.
To je tudi problem v ekonomiji in še kje. VSloveniji je anjtežje anredit dobro gimnazijo z visokimi ocenami. Faks lahko anredi vsak, če pride gor.

moje sošolke iz srednje, cimre so rabile za izpit po par dni, če so se 2 tedna učile so že stokale, jaz pa po par tednov. na medicini se za izpit hitro pogovarjamo o mesecu dni minimalno za izpit…
znanje medicinskih predmetov je čisto neprimerljivo in zanemarljivo.
da se naučiš odnosa do pacientov? jaz bi rekla, da je tukaj povmes prej karakter človeka, občutek za etiko in vest. v nasprotnem primeru bi bile vse medicinske sestre prijazne, pa je resnica daleč od tega. stvar karakterja.

mf študente tekom let študija vzgoji v primerne ljudi za zdravnike. mladi zdravniki so več ali manj vsi fajn. marsikoga pa potem sistem, družba pokvari… to pa že ni stvar debate…


Odnos morda peša pri zdravnikih stare garde, mladi so večinoma res vsi že vljudni in prijazni. Osebje zdravstvene nega je pa bolj tako tako, se najdejo prijazne in ustrežljive, ampak jih je bolj malo.

New Report

Close