Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odpoved govorilnih ur

odpoved govorilnih ur

Evo pri nas v os so ta mesec ze drugic zapored odpadle govorilne ure v popoldanskem casu. Ok enkrat, ne pa dvakrat. Lahko prides zjutraj ob7.30. kaj ne stekajo, da smo v sluzbi?


vzemi dopust za svojega sončka…..

Če bi bilokaj hudo ujnega, bi te že poklicali iz šole…..

in kaj bo hudega, če ne greš na govorilne? Tvojemu tamalemu se je oddahnilo. Naj se še tebi in pojdite raje na bližnji hrib sankat.

Hvala za namig dopustu in o tem, da bi me obvestili, ce bi bilo nujno. Brez vaju res ne vem kaj bi.
Ne gre za nujne stvari, ampak za spremljanje napredka otroka. Pa nebi za deset minut dala dopusta, kar se uciteljici ne da bit en dan v mesecu popoldan. Itak gre vsak dan ob 12domov.

Urniki so zaradi e-asistenta vidni. Pokliči na šolo ali prosi za njeno osebno telefonsko številko in se pogovori po telefonu. Menda ne bo težav, če te res zanima kako je z otrokom, a ne?

Vidim, da ste nasrsene. Itak sem na monu. Meni se vseeno ne zdi prav.

Ni prav, ni pa konc sveta, niti ne boš nič rešila, če se boš na monu jezila.
Je pa tu res en tak čeden prostor, kamor se lahko pride človek zbruhat in se potem kolikor toliko funkcionalen vrne v realni svet.

Kaj vi to resno ? Učiteljico bi klicali popoldne domov, ker vas zanima kako je vaš otrok v službi ?
A ko zvečer ali ponoči zboli tudi kličete domov zdravnika ?
Jaz sem šla popoldne v dežurno, pa me je NE moj zdravnik zmerjal, kje sem bila dopoldne ?
Upam, da bodo učitelji končno začeli delati od 6.30 (pri nas pridejo otroci že pred sedmo) do 14.30, to pomeni 8 ur.
Potem bodo tudi govorilne ure od 13.ure- 14. ure. In potem ? Kako boste hodili na govorilne ?

Imaš vso pravico do govorilnih ur, ne glede, kaj ene funflajo tu. Veš, ko gre pa za njihove otroke, razmišljajo drugače, ko gre pa za tuje, pa so pametne…
Če hočem jaz na govorilne, vprašam učiteljico po mailu, kdaj lahko pridem. In ji naštejem nekaj terminov, ko lahko. Minili so časi, ko so starši morali biti ponižno tiho in vse požreti od visokosenosečih učiteljic, ki se kratkočasijo po kabinetih. Če termina za govorilno uro ne dobiš, pokliči ravnatelja.


Učitelji se bodo morali prilagoditi staršem in njihovim delavnikom, enako kot vzgojiteljice v vrtcih. Torej bodo začeli ob 8:00 indelali do 17:00, vmes bodo eno uro prosti. Predtem bodo otroci v organiziranem varstvu.

To me ravno jezi. Vsak dan gre od 12 domov, pa ne more imet en dan v mesecu popoldan govorilnih ur. Pa dobro enkrat. Tako pa ni bilo ne decembra, niti januarja….. Bila sem nazadnje novembra, potem pa menda februarja, ce bo, kar so pocitnice tretji teden, ko so planirane.:-(

Nobena ni sposobna odgovorit na vprašanje ?

Na naši šoli popoldanske govorilne niso vsak mesec – decembra jih ni bilo, so januarja in potem spet marca.

No, če so napovedane in učiteljice ni (predvidevam, da gre za razredno stopnjo), bi jih morala imeti kak drug dan popoldne.

Res ne vem, no. Jaz sem zadnjič hotela nekaj urediti na občini in glej ga šmenta. Ni bilo uradnih ur !!!!!! Pa to ravno v četrtek ko sem imela dopust !!!! Kaj res ni mogla tega narediti izven uradnih ur ?

Razredna stopnja ja- prva triada. Napovadane v toliko, da so vsak tretji torek v mesecu….


Prosim te no…. v cetrtek ni nikoli uradnih ur na obcini, pa kaj si iz vesolja padla.

BTW kaj ima to zveze z govorilnimi urami v soli?

Če je kaj “nujnega” lahko napišeš mail učiteljici. Meni je še vedno odgovorila

teb pa bo počas tle prostor za to

A ti pa hodiš vsak mesec na pogovorne?


Kaj mislis? Glede na to, da jih ze dva meseca ni? Tezko, kajne?

Kaj imajo uradne ure veze z govorilnimi ? Ja a učizeljica bi morala biti za vsako mamo glih tisti dan popoldne v šoli, ko si bo mama zmislila, na občini pa ne more ob četrtkih naredit to kar dela ob uradnih urah ?
Nobene veze nima, dala sem samo primerjavo.

Ne za vsako mamo, pac pa za vse mame en dan. Ce ne gre tisti dan, ki je dolocen,pa en drug dan.

Eni mami ne paše ponedeljek, drugi ne paše torek, tretji ne paše četrtek, peti ne paše petek,….šesti zopet ne ponedeljek,…..in tako naprej,…..
Saj gre domov že ob 12.00, pa naj dežura vsak popoldan od 16.00-17.00, po potrebi gre še eno uro vmes domov, ker od Mihca mamica pa ne more prej kot ob 18.00, ker privatniki pa delajo cele dneve.
Ja tako bi moralo biti !!!!!

Kar je meni znano so govorilne ure določene v sklopu vseh zadolžitev vsakega učitelja. Vsak učitelj mora opraviti določeno število ur v razredu, določeno število ur na sestankih ob programiranju, pa spet na izobraževanju, pa za pogovore s starši, pa za seje razrednih svetov, pa za sestanke medrazrednih svetov, pa na sestankih z učitelji dodeljenimi kot učna pomoč (seveda xx sestankov na leto za vsakega posameznega otroka) .. pa še kaj bi se našlo . No, vse te sestanke in dolžnosti koordinira ravnatelj. Ko se tega nabere za vse popoldneve v tednu, kratkomalo zmanjka dnevov, in ravnatelj mora kako sejo/sestanek/govorilne prenest … zato če je na šoli karkoli birokratskega, da ti ne ustreza, se obrni do ravnatelja, ker učitelji nimajo pri vsem tem nobene besede.

New Report

Close