Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kater kruh za hujšanje?

Kater kruh za hujšanje?

Zanima me, kater kruh jeste, ko hujšate oz. zdravo jeste? Logično mi je, da ne belga in verjetno kakšnega temnega ali s semeni, samo me zanima, s katero moko je najboljši kruh za hujšanje?

Noben kruh ni za hujšanje, vsi imajo veliko kalorij in preveč ogljikovih hidratov. Če ješ kruh, ne shujšaš nič.

Jaz mam rada kruh in se mu ne morem odpovedat. Jem vse kruhe s semeni, najraje pa s kakšno polnozrnato moko. Ampak pri kruhih s semeni moraš ful pazih, ker jih velikokrat prodajajo z belo moko.

Če ješ kruh samo pri zajtrku, pa ne preveč, ni nič narobe.

Ni keč v kruhu, ampak v kompletni prehrani… Če se redno in zdravo prehranjuješ, tudi kak kos kruha ne škodi.

Izuključno iz Pire. Sama pšečem doma iz moke Pira in radenske.

Shujšala zadnje pol leta 7 kilogramov. Sedaj sem prešla an Pirin kruh iz HOferja in pa pirine touste Žito.

Pojem pa dva tousta zjutraj in dva zvečer, ali eno rezino kruha iz Hoferja in enno rezino zvečer.

B.U.D.A.L.E

Se strinjam, pirin kruh je najboljši 🙂
Jem pa zdaj že tudi beljakovinski kruh z pirino in sojino moko iz tuša in je ful okusen! Pa beljakovinskih kruhov drugače skoraj nikjer ne najdeš, so pa ful koristni.

Ni res. Sam po sebi kruh ni problematičen, problematične so njegove količine ter čas uživanja.
Če ga za zajtrk poješ cca 150 g je ok. Kar se tiče bele moke, tudi polnozrnati jo vsebujejo, tako da … Meni je najboljši temen Jelen ali pa Stoletni. Tale gonja proti OH mi ni povsem razumljiva. Brez njih namreč ne gre. Le izbrati je treba malo kvalitetnejše.

Vsi kruhi so za hujšanje, problem je količina!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Vsak kruh, da le ni bel oziroma, da ima čim manj bele moke, ker v vsakega črnega, pirinega in podobne, pekarne mešajo belo moko.
Če kupim, kupim v Mercatorju kar je v akciji ali v Hoferju njihove štručke, koruzni ali pirin.
Če pečem doma, mešam z belo moko.
Pojem za zajtrk eno štručko ali 2 kosa kruha, kar je nekje 70-140g, za večerjo eno štručko, 50-80g.

Namesto krompirja, riža in testenin jemo ajdovo kašo, piro, proseno kašo in podobne. Kljub vsem praznikom in pojedinam, sem v enem mesecu izgubila 4kg.

Je že kdo delal kruh iz lanene moke(brez dodatkov pšenične ipd moke)?
Sama imam problem, da čez dan ne pojem veliko(kos kruha z nečim za zajtrk,za kosilo tudi zmerno-krompirja,cvrtega ne jem,za malico pa kavo z mlekom-nesladkana in malce sladice) zvečer pa postanem zeeelooo lačna in bi pojedla vse, tudi tisto,česar ne maram. Dokler jem brez oh večerjo,so moje kile ok,ko pa preklopim na kos kruha pa se mi kile začnejo višati. Težavo imam,da sem po brez oh večerji zelo lačna. Ne morem opraviti določenih aktivnosti do konca niti zaspati,ker sem nemirna,potem pa me začne boleti tudi želodec.

Prosim za nasvet 🙂 hvala

Evo tale >http://www.itislovelyfood.com/2014/08/fitness-bread-spread-with-sardines-and.html< je videti v tej smeri (recept je tudi v slo.) Gre za beljakovinski kruh, treba ga je pa jesti, tako kot vse kruhe - malo.

Kaj pa, če namesto kruha ješ žitarice za večerjo?
Kuhano piro, ajdo, pšenico recimo, pa kdaj z mlekom ali sadjem, kdaj z zelenjavo, kdaj z mesom, imaš tisoč možnosti.
Nisem ljubiteljica kruha in OH nasploh, sem pa ugotovila, da mi različna žita pašejo in za vnos OH pojem recimo šalčko pšenice z medom ali mlekom.

Ne vidim smisla v kruhu iz lanene moke. Z lanom tudi ni za pretiravat, 1 žlica semen na dan je popolnoma dovolj.

Vsekakor skušaj čez dan pojesti več, tudi polnovrednih OHjev. Ker telo potrebuje energijo čez dan, ne pa zvečer. Potem bi morala biti zvečer manj lačna.

Kot je že predhodnica napisala, zvečer jej različne kaše, ne pa prečiščenih OHjev.

A si pomislila, da premalo poješ in si zato lačna? Sama sem pred kratkim prebrala Paleorecept in eden izmed prvih nasvetov je bil: Najejte se do sitega!!! Ti pa kot vidim ves dan stradaš in bi se potem še pri večerji prikrajšala… Si že poskusila, da za večerjo poješ recimo veliko zelenjave in kakšen zrezek, ali pa lonček skute, ali ribo?

A si pomislila, da premalo poješ in si zato lačna? Sama sem pred kratkim prebrala Paleorecept in eden izmed prvih nasvetov je bil: Najejte se do sitega!!! Ti pa kot vidim ves dan stradaš in bi se potem še pri večerji prikrajšala… Si že poskusila, da za večerjo poješ recimo veliko zelenjave in kakšen zrezek, ali pa lonček skute, ali ribo?[/quote]
se strinjam, spremeniti moraš način prehranjevanja – torej zjutraj in za kosilo do trecimo 14 ure poješ več – v smislu tudi energijske vrednosti živil – tu mislim predvsem na energijo, ki ti jo hrana da oz. za koliko časa… glej bolj na glik indeks – ne količinsko, da se napokaš , ker telo rabi energijo za čez dan in to bo tudi porabilo sproti – zato je še vedno priporočljivo ohranjati pet obrokov in jesti pogosteje… za zvečer je bolj primerna zelenjava ali kaj beljakovinskega…
…zdaj ti je težko, ker je telo tako navajeno… moraš spremeniti način in ga boš navadila,d a je zjutraj lačno, da zjutraj potrebuje energetski zagon… tako pa ja se ti vsak mali kos zvečer pozna… ker telo je navajeno,d a čez dan, ko si aktivna ne dobi dovolj in zato z počasnim metabolizmom špara… zvečer, ko pa dobi pa skrani v zaloge, ker je navajeno “špar” programa, pa tudi, ker niti ne porabiš potem čez noč… če ga navadiš, da ješ zjutraj in mu daš energetski vnoas s hrano že zjutzraj bo to dalo telesu signal, da bo zjutraj in čez dan ko energijo potrebuje za aktivnosti, to s hrano tudi dobilo, in zato bo metabolizem, presnova hitrejša in se ne bo hrana obešala na zaloge.

V Mercatorju kupujem pirino štručko. Meni je zelo dober, ne posuši se takoj in ga jem v normalnih količinah.

Živi in pusti živeti

Sem ga šel kupit ta kruh in je ful dober!

Komod se pece dober kruhek doma..brez bele moke..oz brez klasicne moke…brez kvasa
Iz semen in mok iz semen in oresckov..ce re zanima.javi se.l.p

[/quote]

A si pomislila, da premalo poješ in si zato lačna? Sama sem pred kratkim prebrala Paleorecept in eden izmed prvih nasvetov je bil: Najejte se do sitega!!! Ti pa kot vidim ves dan stradaš in bi se potem še pri večerji prikrajšala… Si že poskusila, da za večerjo poješ recimo veliko zelenjave in kakšen zrezek, ali pa lonček skute, ali ribo?

Jaz prakticiram LCHF prehrano..in je super..

Po taki prehrani bos vedno lacna..sploh ce te zelodec boli..mores spremeniti..ce te zanima kaj o tem,pisi zs..

Jast jem kru za hujsanje in 8kg sem vec shujsala ….kru je od pirinne moke ma se sastavina …

New Report

Close