Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zavarovanje in registracija avta

zavarovanje in registracija avta

poydravljeni
problem je sledec. moja hci je sluzbeno v tujini 15 januarja ji potece registracija za avto
ona se vrace sele v sredini marca.
ali lahko jaz v njenem imenu registriram in zavarujem avto placilo z gotovino in ce je to mogoce kako je z bonifikacijo
hvala in lp

Načeloma bi morala imeti njeno pooblastilo, da lahko to urediš.

Sama sem sicer za svoj avto to urejala tik pred prazniki, pa me nihče niti vprašal ni, ali sem jaz res lastnica avta.

Jaz vsako leto registriram in zavarujem avto, ki je pisan na tasta. On mi samo podpiše pooblastilo, da lahko to naredim v njegovem imenu. Nazadnje sem ji rekla, če ji dam pooblastilo je rekla ja če ga imate. Tako, da bi verjetno šlo tudi brez. Lahko vam hči napiše in podpiše pooblastilo in vam ga pošlje.

nova
Uredništvo priporoča

Načeloma potrebuješ za podaljšanje registracije pooblastilo lastnika vozila.
Jaz bi se zadeve lotila takole: poklicala na zavarovalnico, na tehnične preglede (če je potrebno) in recimo na upravno enoto ali kam drugam, kjer opravljajo podaljšanje registracij, obrazložila situacijo in vprašala, kako se da to speljat (če sploh). Boš dobila najbolj točne in relevantne odgovore, takoj. Na bonifikacijo pa to nima nobenega vpliva.

Lahko, da bodo zahtevali en njen osebni dokument, drugače pa lahko urediš, tudi bonifikacija se normalno upošteva.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

No mene tudi običajno ne vprašajo, če sem lastnica. Želijo pa povsod osebni dokument…

Se pa ni za zanašat, da saj mogoče pa ne bo nihče nič vprašal. Vsaj jaz se ne bi.

Aja, pooblastila pa nikakor ne rabiš v tem primeru, celo mnogi mehaniki to spotoma uredijo za stranke skupaj s tehničnim pregledom.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Ko sem šla registrirat možev avto so meni težili zaradi pooblastila, tako da … 🙁

No mene tudi običajno ne vprašajo, če sem lastnica. Želijo pa povsod osebni dokument…

Se pa ni za zanašat, da saj mogoče pa ne bo nihče nič vprašal. Vsaj jaz se ne bi.[/quote]

No, jaz nisem niti kakega dokumenta rabila pokazat… agent za zavarovanje mi pride na dom, na Upravi enoti pa sem samo dalo prometno dovoljenje, šla plačat takso in šla nazaj po izpolnjeno dovoljenje.
Brez vsakega pojasnjevanja, ali je avto moj in kazanja dokumentov (referentke ne poznam).

In ker naj bi po pravilih pa zahtevali dokumente, sem napisala, da naj bi avtorica morala imeti pooblastilo lastnika.

Težko verjamem, da bi kar en mehanik “spotoma” uredil zavarovanje in registracijo avtomobila…

Drugače pa če ne moreš uredit, potem pa naredi le tehnični pregled in ti velja celo leto, registracijo in zavarovanje bo plačala pa ko se vrne. Seveda pa avta ne smeš vozit po izteku registracije, če ga slučajno voziš.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Težko verjamem, da bi kar en mehanik “spotoma” uredil zavarovanje in registracijo avtomobila…[/quote]

No, meni ga vsako leto, pelje na tehnični in uredi še vse ostalo, rabi pa osebno, pa ne samo meni.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Kar pojdite pogumno vse uredit,če bojo pa že problemi ??
Pa razložite situacijo in mislim da bo šlo z lahkoto.
Tako da nič bat…

Ker je mož veliko v tujini, ponavadi jaz urejam zavarovanje in registracijo avtomobila.

Zavarovanje imamo pri Generali preko Halo police, vse urediš preko neta.

Pri registraciji pa načeloma rabiš pooblastilo.

Ko mi prvič niso hoteli registrirat avtomobila brez pooblastila, sem ga enostavno napisala sama, seveda v moževem imenu.

In je bilo OK.

Težko verjamem, da bi kar en mehanik “spotoma” uredil zavarovanje in registracijo avtomobila…[/quote]

No, meni ga vsako leto, pelje na tehnični in uredi še vse ostalo, rabi pa osebno, pa ne samo meni.[/quote]

Tudi jaz vsako leto, ene 14 dni pred iztekom registracije peljam avto k mehaniku, da mi ga pregleda, popravi, zamenja tekočine itd….. in opravi tehnični pregled. Komplet vse.

Čez dan ali dva grem k njemu po avto, plačam in čao čez eno leto!

New Report

Close