Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Boleča nega obraza

Boleča nega obraza

Tiste, ki hodite h kozmetičarkam na nego obraza, vas dosti namučijo?
Mene je danes močno namučila s stiskanjem mozoljev. Ne hodim redno h kozmetičarki, sem pa že bila. Saj ne rečem, da je bilo kdaj stiskanje mozoljev fajn, amapk nikoli pa ni bilo nekaj hudo boleče. Tokrat pa je bilo neznosno. Ves razbolel obraz imam. Je tako mrcvarjenje običajno? Ali pa so samo ene kozmetičarke toliko bolj grobe?

Jaz sicer ne grem velikokrat mogoče si se narobe izrazila ampak kolikor vem se mozolje pusti pri miru, odstrani se pa ogrce. In ne, še nikol do zdaj ni bilo boleče pa tudi nikol nisem imela potem problemov z razdraženo ali rdečo kožo.

Hodi redno pa ne bo težav 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Ogrce in mozolje. Po nosu imam polno ogrcov, drugje pa mozolje. Stiskanje po nosu je bilo izredno izredno boleče. Tam okrog oči je bilo grozno.
Preprosto ni mi jasno zakaj tako mrcvarjenje. Pa se mi ne zdi, da bi bila moja koža kaj drugačna kot prejšnjič. Pred tem sem bila cca. 3x na negi.
Zdaj imam nos ves rdeč, po licih rdeče fleke. Nos je še vedno ves boleč, tudi lica so boleča na otip. Grozno. Nisem kaj preveč prepričana, da bom še kdaj šla. Če bi bila to prvič na negi pa sploh ne bi nikoli več šla, ker bi mislila, da je vedno tako grozno.

Naslednjih nekaj let sigurno ne več.

Jaz hodim parkrat na leto, vedno k isti kozmetičarki, pa enkrat boli, drugič pa sploh ne. Po moje je to precej odvisno tudi od splošnega počutja, hormonov, vremena in lune 🙂

Drži. Enako je tudi pri depilaciji. Včasih čisto ok, včasih naredim kufre in grem :)))

Seveda je pa možno tudi, da ta kozmetičarka (zate) ni ok. Boš videla jutri kakšna bo koža.

Ne bi rekla, da so krivi hormoni ali kaj takega. Bi rekla, da nikoli ne grem več k tej kozmetičarki. To o hormonih in tem bi me prepričalo,če bi bila 15 letnica. Sem pa že 3x toliko časa na svetu tako, da vem kako in kaj.
Sem hotela vmes že kar vstati in iti tako sem bila jezna.

Joj, meni je tudi ravno “nega” obraza najbolj neprijetna od vseh dejavnosti, ki jih opravljajo kozmetični saloni! Depilacija mi ni panike (ok, brazilka ne, hehe). Ampak VEDNO me boli, ko mi šari po obrazu. Moje laično mnenje je, da imam vredu, torej kar čisto kožo po obrazu. Pa se s tem mnenjem kozmetičarka ne strinja. Zato se za tovrstno mučenje res odločim zelo redko.

Kaj pa vem, saj koža potem niti ne zgleda bolje. No sedaj moja sploh ne. Samo tudi v prejšnjih negah, ni bilo opazne razlike. Se sploh sprašujem, če je smiselno vse to prenašat. Moški ne hodijo nikoli, večina žensk tudi ne. Navsezadnje imajo pa manj težav z mozolji in ogrci kot jaz.

Vedno hodim k eni in isti kozmetičarki a bolečine ne občutim vedno enako. Ko sem bolj umirjena jo lažje prenašam kot ko nisem ravno dobre volje.

Živi in pusti živeti

Naslednjih nekaj let sigurno ne več.[/quote]

Pomembno je, da ti kozmetičarka kožo čisti redno, potem se jo lažje “vzdržuje”. Če greš 1x letno ali še manj je to pravi “Avgijev hlev”, ki zahteva izredni napor s strani kozmetičarke, kar seveda boli. No, tudi pravo kozmetičarko je treba najti. Veliko se jih je tako le imenuje.

Še svoj živi dan nisem bila pri kozmetičarki, imam pa res lepo čisto in gladko kožo (to mi vsi govorijo, se ne nameravam hvaliti). Umivam se samo z vodo, ne uporabljam ne pudra, ne nobenih losionov za čiščenje, samo zjutraj in zvečer se namažem z ognjičevo kremo. Če opazim kakšno dlačico, si jo potegnem s pinceto in to je to. Kdor ima mozolje po obrazu, je bolje, da gre h dermatologu kot pa h kozmetičarki. Verjetno je treba narediti tudi kakšno kuro za čiščenje telesa (npr. čaji iz koprive). Jaz osebno se ne bi pustila “mrcvariti”.

Ko sem bila prvič v življenju, me ni nič mrcvarila. Potem drugič sem bila recimo po dveh, treh letih. Spet nič mrcvarjenje. Tretjič tudi ne.
Zdaj pa tako mrcvarjenje, da je bilo groza. 100x hujše kot kdajliko prej. Pa ne, ni problem v hormonih, ni problem v nesproščenosti in očitno tudi ni problem v nerednosti. Kar nikoli prej nisem hodila redno pa ni bilo takih težav kot danes.

Sliši se tako kot, da si je dala duška na tebi. Kar je preveč je preveč, jaz ne bi šla več.

ti je sploh zmehčala kožo pred stiskanjem?

Mogoče je bil pa to problem? Mehčala je, ampak mogoče pa ne dovolj? Čeprav meni je bila prav nasilna. Saj v končni fazi si tudi sama stiskam mozolje pa si ne naredim masakra.
No to kozmetičarko si bom sigurno zapomnila, da ne bi še kdaj zašla tja.

New Report

Close