Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naš pes je lajal na konja, lastnica konja pa je posledično padla

Naš pes je lajal na konja, lastnica konja pa je posledično padla

Včeraj sem šla s psom na sprehod. Pes ne prenese konjev in včeraj se je zgodilo nekaj neprijetnega, ko sva se srečala s konji. Skratka, za ovinkom smo se srečali z dvema konjema in jahačicama. Če bi že od daleč videla, da prihajajo konji, bi seveda takoj obrnila, ali pa zavila v drugo ulico, ampak tokrat nisem mogla, ker je bil ovinek nepregelden. Pes je lajal na konje, jaz pa sem ga takoj dala na kratko in čim hitreje poskušala iti mimo konjev. Eden izmed konjev se je tako vznemiril, da je jahačico vrgel iz sedla. Na srečo je padla na travo in jo odnesla brez poškodb. Jaz sem bila v šoku in vprašala, če lahko kako pomagam, jahačici pa sta me spodile in mi v jezi rekli, naj se čimprej poberem z mojim cuckom. Jaz sem ju ubogala. Zdaj me peče vest in se počutim krivo. Zdaj pa me zanima, ali sem res v celoti kriva jaz, ker psa nisem obvladala? Kako, da jahačici nista konja naučili, kako naj se obnaša, ko sreča psa, ki laja, glede na to, da je v naši vasi precej psov?

obe sta krivi

jahačica, ker ni znala obvladati konja
ti, ker nisi znala obvladati psa

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Obe.Pprva, ker ne obvlada psa in druga, ker ne obvlada konja. Drugače pa bodimo vsi srečni, da se je končalo brez hujših posledic. Takšne stvari se pač dogajajo.

nova
Uredništvo priporoča

Če bi se meni to naredilo, bi ti cucka tist moment zatamanila.

Ne sekiraj se,važno da minilo brez poškodb.
Si pač v danem trenutku storila tisto kar si lahko,cesta je od vseh. Če so pa bile jahačiče (kar ponavadi so ) nadute in prepotentne pa nisi ti kriva.

Srečno

Zakaj bi ble obe krivi? A je konj napadel psa al je pes napadel konja?
Izključno je krivda na strani pesjanarce.
Bom vprašal tako kot ščenetarji vprašajo tiste, ki pse zastrupljajo.
Kaj pa, če bi pes lajal in se zapodil na vašega otroka? A bi bil tud otrok kriv, ker ni navajen pasjega napada in laježa?
Nujno uvest zakon in napraviti red med pesjanarji, ki so vsi po vrsti nesramni in nadležni. Davek na pesjanarje. NUJNO!!!!!

Če bi se meni to naredilo, bi ti cucka tist moment zatamanila.[/quote

Tebi se to ne more narediti…..ker ne maraš živali !!!

Zakaj že? Konj mora biti vajen psov, tako kot ljudi, in tudi psov, ki lajajo. Verjetno se je prestrašil iz istega razloga kot pes, ker so se srečali nepričakovano na nepreglednem ovinku in nihče ni imel časa reagirati.
Imamo konje in mladi žrebički res znajo reagirat na pse … Samo žrebičkov se pač ne jaha. Imamo seveda tudi pse, ampak naši so konj vajeni, medtem ko se morajo sosedovi navaditi vsakega novega konja posebej in ja, včasih potem tudi lajajo nanje. Iz strahu, ker je konj, tudi žrebiček, za psa ogromna žival.
Če bi imela konja, ki bi me vrgel zaradi vsakega naključnega lajajočega psa, ga ne bi upala jahati, iskreno povedano. Toliko pa že mora biti umirjen v sebi, da ga to ne zmede tako zelo.

Nihče ni napadel nikogar. Pes je ravnal kot pes, konj pa kot konj. In tako kot moramo tudi iz lastne varnosti vzgajati pse, da se na nevarnost ne odzovejo z napadom, tako moraš zdresirati tudi konja, da ne podivja ob vsakem nenadnem zvoku. No, dotični konj se je odzval kot premalo ujahan konj.

Zakaj že? Konj mora biti vajen psov, tako kot ljudi, in tudi psov, ki lajajo. Verjetno se je prestrašil iz istega razloga kot pes, ker so se srečali nepričakovano na nepreglednem ovinku in nihče ni imel časa reagirati.
Imamo konje in mladi žrebički res znajo reagirat na pse … Samo žrebičkov se pač ne jaha. Imamo seveda tudi pse, ampak naši so konj vajeni, medtem ko se morajo sosedovi navaditi vsakega novega konja posebej in ja, včasih potem tudi lajajo nanje. Iz strahu, ker je konj, tudi žrebiček, za psa ogromna žival.
Če bi imela konja, ki bi me vrgel zaradi vsakega naključnega lajajočega psa, ga ne bi upala jahati, iskreno povedano. Toliko pa že mora biti umirjen v sebi, da ga to ne zmede tako zelo.[/quote]
Ma daj ne seri! A konj mora bit navajen psov? Zakaj pa bi moral biti konj navajen napada psa? A pol moramo biti tudi ljudje nnavajeni napada psa?
Matr, vas pesjanarje nesramne je treba reda naučit. In to orenk.
Logično da je ljudem prekipelo in so začeli pse zastrupljat.

Se naredi. Važno, da ste vsi o.k. Ker nisi pričakovala si pravilno odreagirala, konj pa izgleda je bolj prestrašene sorte oziroma njegova lastnica. Mogoče je bila začetnica in še ni znala umiriti konja.

Nihče ni napadel nikogar. Pes je ravnal kot pes, konj pa kot konj. In tako kot moramo tudi iz lastne varnosti vzgajati pse, da se na nevarnost ne odzovejo z napadom, tako moraš zdresirati tudi konja, da ne podivja ob vsakem nenadnem zvoku. No, dotični konj se je odzval kot premalo ujahan konj.[/quote]
Ne seri.
Kako da ni napadel? Če se je pes zaganjal in lajal na konja, je to napad. Če bi se lastnici pes iztrgal iz rok, bi pes skočil na konja.
Ne izgovarjaj se. Takega psa takoj ubit. Takoj.

Jaz jaham in če mene vprašaš, mora jahač znat obvladat konja v vsaki situaciji in ti nisi nič kriva. So pa jahači ena taka subkultura mnogokrat prepotentnih osebkov, na žalost 🙂 Dejstvo je, da je to drag šport in včasih naletiš na vse mogoče nevzgojeno mularijo, ki ne zna ničesar cenit. Pa ne samo mularijo… Sploh brezveze da komentiram, ko včasih ne morem verjet kaj vse zemljo tlači.

Ampak pesjanarji ste res neumni.
Zdaj , po vašem, bi moral biti konj zdresiran, da se ne bi bal psa, ki napada in se vanj zaganja.
Konj je navajen normalnih ljudi in normalnih živali, ki ne divjajo. Pesjanarji in vaši psi pač ne spadate v to kategorijo.

Nihče ni napadel nikogar. Pes je ravnal kot pes, konj pa kot konj. In tako kot moramo tudi iz lastne varnosti vzgajati pse, da se na nevarnost ne odzovejo z napadom, tako moraš zdresirati tudi konja, da ne podivja ob vsakem nenadnem zvoku. No, dotični konj se je odzval kot premalo ujahan konj.[/quote]
Ne seri.
Kako da ni napadel? Če se je pes zaganjal in lajal na konja, je to napad. Če bi se lastnici pes iztrgal iz rok, bi pes skočil na konja.
Ne izgovarjaj se. Takega psa takoj ubit. Takoj.[/quote]

Potem bi bilo tebe tudi za ubit, ker si agresiven človek. Bog ve kako bi odreagiral, če bi te kakšna ženska zavrnila ali jezno tulila na tebe. Ali obratno, če si ženska.

Če jaz prav razumem, se pes NI zakadil v konja in je samo lajal. A zdaj se naj pred vsakim konjem umikajo vsi ali kaj? Res so lepe in plemenite živali, ampak malo pameti lastnikom, jahačem pa res ne škodi. Jaz hodim po eni športni gozdni trasi, kjer srečujem veliko psov in nemalokrat tudi konje. Kolikor sem uspela opazovati, se da tako sitacijo čisto gladko speljati iz obeh strani. Me pa moti odnos te arogantne jahačice in tebe, avtorica, da nisi znala odreagirat, ker s tem, ko si zbežala, si avtomatsko prevzela vlogo krivca. Krivda tu je tako deljena, je pa res, da bi “oškodovanka” lahko odreagirala bolj kulturno. Sploh pa vprašanje, ali se splača s tem ubadati, dokler je vse ok.

A je kdo koga napadel??? A jaz ne znam brat ali piše, da je pes LAJAL na konja? Kje je tukaj napad? In kateri zakon to opredeljuje kot napad? In kaj so to ščenetarji? Kaj bi bilo, če bi pes lajal na mojega otroka? Se je zgodilo že neštetokrat, pa ni bilo nič. Pes je bil na povodcu in lajal, otroka sem držala za roko in sva šle mimo. Kaj bi se pa naj zgodilo? Naj bi otrok padel skupaj od šoka ker pes laja??? A ko sliši kravo mukat in mačko mjavkat tudi doživi histerični napad potem? In ja, če otrok ni navajen lajanja psa je to izključno problem njega in njegovih staršev. Čigav pa bi naj bil? Moj mogoče? A potem je problem od sosedove Micke, ker se je moj otrok ustrašil njihove krave in je bil to napad na mojega otroka? Dobro da vem! Pa saj pri tako histeričnih in sovražnih starših otrok tako ne more biti normalen, tako da se sploh ne čudim. Jaz sem pa dejansko namesto širjenja sovraštva otroku pomagala premagat strah do kravic in zdaj gre in jih poboža brez problema, pa tudi mukanja se ne ustraši več.
In ponovno kakšnega napada? A si samo “malo” fookjena ali samo psihično bolna? Kje piše, da je lajež psa napad? V tvoji bolni glavi polni sovraštva? Davek bi bilo potrebno uvesti na nepismen, v glavo bolan in sovražen folk pa bi bili druga Švica v par dneh! Vas je toliko takšnih, da bi nas rešili iz krize brez vsakega problema. Ti si pejt pa metek v glavo dat, ker je škoda zraka ki ga neko drevo dejansko proizvaja zate!

To je splet okoliščin, ki se ni zgodil ne prvič in ne zadnjič.
Vsak, ki jaha mora vzeti padce v zakup in sam nositi določeno odgovornost. Ni konja, ki se ne bi ničesar bal in odreagiral.
Pes v strahu laja, konj ima v naravi pred strahom beg. (močno dvomim, da je konj načrtno vrgel jahalko dol) Psa če prav razumem, si imela na povodcu. Torej, ne sekiraj se.

Sem dolgoletna jahacica. Konj rnora biti navajen lajajocega psa in pika. Temu se pravi osnovna socializacija konja. Pes pa ni napadel, ampak samo lajal. Psi so vseeno toliko pametni, da konja ne napadejo, derejo pa se radi, ja. Ce si ga imela na kratko, je to vse kar si lahko naredila. Konj se je pac prestrasil. Se zgodi. Krivda ni dejansko na nobeni strani, bilo je nakljucje..

Konj se ne sme bati psov zaradi varnosti jahača, ne zaradi usluge pesjanarjem. Daj vklopi že ono možgansko celico no, ker je ena sama, ti to ne bo prevzelo preveč časa in energije.

Še na marsikaj drugega ga je treba navaditi, če hočeš jahati in preživeti. A veš, koliko ljudi jaha ob cesti (tam, kjer je širok pas makadama). In zdaj, če bi pač bila nesreča, glasen trk, ali če bi kdo potrobil, bi konj vrgel jahača na cesto, pa bi ga avto povozil … si se ti v avtošoli učil ravnanja, če je ob cesti konj? No torej. Konj oziroma jahač se mora prilagoditi okolici, ne obratno. Torej pokanju, treskanju, vpitju, trobljenju in ja, tudi lajanju.

Gre za dve situaciji – logiki. Eno je obče človeška logika, drugo pa pravna. Po prvi, je situacija res neprijetna, ker bi naj ble vse živali vzgojene – dresirane tako, da med žvalmi ne prihaja do konflikotov. A to je zgolj teorija.
Hvala bogu, jahačica ni bila poškodovana. Po pravni logiki, pa je situacija zelo nedorečena. Osebno ne poznam judikata na to temo. Verjetno bi različna sodišča odločila diametralno nasprotno. Vprašanje je, kaj bi odločilo prvostopenjsko in kaj drugostopenjsko sodišče. Še večje vprašanje pa je, kako bi odločilo sodišče, če bi jahačica utrpela telesne poškodbe. Do tega k sreči ni prišlo. V pravni teoriji je veliko črnila napisanega na temo, do kje segajo pravice nekoga ( tudi žvali) in od kje te pravice (v konkretnem primeru reakcije živali), presežejo običajne, dopustne meje reagiranja konkretnih žvali. Na to temo se sploh ne bi oglašala, če ne bi bila lastnica velikega psa. Kljub skrbi vzgoji in mnogo vedenja o psih, je praktično nemogoče, da bi človk in njegov pes ali konj reagiral “razumsko”. Če nekdo živi v mestu, psa ne more zdresirat in navadit na velike živali, konja. K sreči, se je konkretna situacija, kot piše avtorica, iztekla brez poškodb. Hvala bogu. Sicer je pa nemogoče, v konkretnem življenju 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} predvideti vseh neprijetnih situacij. Če bi jih lahko, bi bili Bogovi.

***************************************** https://www.youtube.com/watch?v=GAdIV2KHMPA Carpe Diem *************************************************

Upssssss rada bi spoznala konja, ki ga nič ne preseneti in se ničesar ne boji 😉 Tudi jahača, ki ni nikoli padel s konja.

hvala, si mi kar malce vrnila vero v ljudi.

Pa ostali, ki so tudi normalno odgovarjali….

Na žalost pa velika večina ljudi tukaj gor ne premore niti ene možganske celice in jim ne boš/boste dopovedali nič.

Sem pa vesela, da take idiote srečam samo na SČju….

odkar vem zase jih imamo, da je pes vznemiril konja in obratno, jah vsakodnevno, da je jahač padel, se zgodi. Omenjene situacije ne poznam bi pa povedala eno svojo izkušnjo, ki se je končala tragično za malega psa. Zapodil se mi je točno pod noge in grizel konja po nogah in se je zgodilo, da mu je ob prestopu stopil na tačko potem ga pa je brcnil direkt v gobec in mu ga dobesedno zdrobil, prizor da umreš, HB je policija prišla hitro, pa tudi veterinarka je bila v 5 min na kraju in je psa odrešila muk. Lastnica psa še dandanes misli, da sva bila vsega kriva jaz in moj konj, še dandanes me je strah da bo kateremu našemu konju kaj naredila, saj mi je obljubila, da ga bo fentala, ker ji je ubil psa.:(

.

O MOJ BOG! Ti si pa pravno fakulteto le na dalec kdaj videla? Upam.

Ni cisto nobene najmanjse sanse, da bi sodisce razsodilo krivdo na strani lastnice psa. Pes je bil privezan!! Ali morda namigujes na to, da obstaja predpis, ki psu prepoveduje lajati na polju?? LOL!

New Report

Close