Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dovolj denarja, pa z veseljem v Hofer :-)

Dovolj denarja, pa z veseljem v Hofer :-)

Evo, no, sicer nisem direktor Slabe banke, ipd, sem pa visoko izobražena, delam v gospodarstvu za krepko nadpovprečno plačo na zelo visoki funkciji (in ne, nisem jo dobila prek vez, ampak prigarala), vozim vrhunski avto, lahko si privoščim veliko stvari. Ampak kupujem pa večino v Hoferju (ostalo pa čisto kjer nanese).
In potem padejo vse teorije o raji, a ne? 🙂 Tista/tisti, ki je spodaj tako poniževal ljudi, ki kupujejo v Hoferjih/Lidlih, etc naj raje umolkne in razmisli, kako zelo daleč ga NE bo pripeljalo njegovo stereotipiziranje.
Če ima kdo problem z “rajo”, ki kupuje v diskontnih trgovinah, se mu pa jaz na tiho smejem. Ker svoje frustracije nad sabo zdravi na tako pritlehen način. Kot moja sorodnica, ki je oh-tako-zelo-hoh, da v tak tip trgovin ne bi niti stopila, ko je pa njihov sir jedla, ga pa ni mogla prehvalit (dokler ni slišala od kje je). Ampak “gospa” še vedno ne stopi tja, jaz pa že dolgo nimam stika z njo. Taki ljudje se meni upirajo. Če lahko sodijo o človeku na podlagi njegovih nakupovalnih navad (in ga posledično omalovažujejo), potem sem prepričana, da ga sodijo še po kakšni drugi nebulozi, ki z realno sliko človeka nima veze. in takih res ne rabim v svojem življenju.

Bravo …

Meni pa ni jasno od kje ta gonja na MONu proti Hoferju in Lidlu?
V reali ne slišim nikoli, da bi se kdo zmrdoval nad tema dvema trgovinama češ, da so za rajo?
Pa so ljudje, ki imajo tudi kar dosti pod palcem.
Niti mi ni jasno zakaj na bi bili ti dve trgovini tako slabi?
Bi to rada vedela od teh mon, ki se tu gor zmrdujejo. Po mojem imajo tiste mone neke probleme same s sabo.

ja pa res no hvala ker si tole delila z nami, smo veseli, še pa še 🙂

Ja jaz pa sem vesel…..vsaj ena ki ima JAJCA….

Kvaliteta je enaka v nekaterih primerih celo boljša, postrežba je malo slabša. ker ni skoraj nič prodajalk, če pa so imajo pa toliko dela, da jih raje ne ogovorim, toda to je trgovina za prebivalce geta. Samo gospodarstvo nam SMC še uniči pa se bomo okrog teh dveh trgovin začeli streljati.

sej to ni gonja, to je gverila marketing

Hehe, najbrž res! :-))))))

Pri nas enako. Imamo krepko nadpovprecne dohodke, nakupujemo pa v vecini v hoferju. Enostavno so nam njihovi izdelki vsec, se posebej bio izdelki. Tudi njihova oblacila za otroke so super kvalietete.

Mi pa sicer dol visi kaj si kdo o tem misli 🙂

enako,prvič zasledila na monu,

enako,prvič zasledila na monu,[/quote]

sej sem gor napisala … gverila marketing je to

Ja saj, potem pa mi reveži ne dobimo oblačil za naše malčke, ker jih vi pokupite. Vi bi si lahko kupili dražje in te ki so ceneje pustili nam, ki si drugih ne moremo privoščiti. A ko pridemo v trgovino, ste že vse pobrali.

Ja jaz pa sem vesel…..vsaj ena ki ima JAJCA….[/quote]

A zato moraš imet jajca, da poveš, v kateri štacuni nakupuješ? Svašta, no…
Se je pa spotoma mal pohvalila z nadpovprečno plačo pa “vrhunskim” avtom… tipično slovenceljsko. Če imaš dobro plačo, se je treba nujno pohvalit z avtom (kakšen je že to “vrhunski”?)…

Prevod: Hoferja in Lidla še nismo shekali zato prosim da ne kupujete tam, ker ne vemo kaj kupujete :))

LP, HVALA ZA RAZUMEVANJE

Ja jaz pa sem vesel…..vsaj ena ki ima JAJCA….[/quote]

A zato moraš imet jajca, da poveš, v kateri štacuni nakupuješ? Svašta, no…
Se je pa spotoma mal pohvalila z nadpovprečno plačo pa “vrhunskim” avtom… tipično slovenceljsko. Če imaš dobro plačo, se je treba nujno pohvalit z avtom (kakšen je že to “vrhunski”?)…[/quote]

da kaj takega napišeš tuki gor…..

A to si zdaj sla nov post odpret, da iznicis teorijo o raji in diskontih? Saj pa, ce si na tako visokem polozaju, verjetno poznas gaussovo krivuljo. Vedno bo pred diskonti kak procent dragih avtov, kot tudi procent totalnih kant. Ampak to nic ne dokazuje. Tisto v sredini krivulje steje.

Zakaj kupujem v hoferju?

Zato ker za razliko od “normalnih” trgovin prodajalke/prodajalci ne klepetajo, ampak delajo in sem postrežen veliko prej.

Zato ker za popolnoma identičen (ali celo bolj kvaliteten) izdelek plačam tudi do 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj kot npr v Mercatorju Tušu in Šparu

Zato ker nikoli še nisem dobil kislega mleka ali pokvarjenega izdelka (kar se mi nenehno dogaja v Mercatorju, Leclercu itd), če pa slučajno kaj zafrknem pri nakupu, mi celo brez računa izdelek zamenjajo ali vrnejo denar brez kakršnih koli težav.

Zato ker so prodajalci in ostali zaposleni kulturni in vedno pomagajo, če kaj želim, enkrat sem jih vprašal če imajo nek izdelek, ki je bil razprodan in ni vrag, da so ga šli posebej zame naročat in sem ga dobil anslednji dan.

Če bi bil multimiljarder bi še vedno kupoval v Hoferju.

Vse čestitke in hvala ker si to delil z nami! Zdaj bomo lažje spali! Sploh ker ni možno in dovolj da izraziš svoje mnenje v spodnji temi o tem ampak je treba odpreti drugo. Boli nas qrac kje kupujete monklje in monovčki, delajte kar vam paše saj kupujete za svoj denar. Kaj ima to veze, da imaš veliko denarja pa hodiš v Hofer še pa vedno ne vem?? To je kaj pohvalnega in posebnega al kaj? Tam pa res hodijo od največjih socialcev pa do 10x bolj bogatih od tebe, torej nimam pojma v čem je poanta tega poudarjanja, da imate kao dovolj denarja?? Dela kdo kakšno raziskavo al kaj?

Boli me k… kje nakupujete. Če na sebi škrtarite s hrano kljub visokim dohodkom sicer ne vem zakaj bi se kdo drugače hvalil. Kot da bi se hvalila da kupujem v Evrospinu kljub visokemu dohodku in sem še ponosna na to. Domača hrana je zakon, za cunje pa je boljše dati malo več denarja in ti dlje trajajo. Ampak Lidl in Hofer feni so isti kot za najstnike Bieber. Bognedaj da bi kaj pošinfal njihove najljubše trgovine, bodo to doživeli kot osebni napad. 0

Oh no, saj gre res samo za gverila marketing – približuje se božič in božčni nakupi, denar je pa le denar, je kar vrag, če ga “raja” odnese v “napačno” štacuno.

Mene v Mercatorju motijo socializma vajene počasne prodajalke, ki klepetajo o vremenu s strankami, na blagajni pa skoraj umreš, tako se devajo..

Lidlove prodajalke so hitre..

Če bi nakupovali v Merkatorju bi bili pač lačni. Dejstvo. Predrag je.

Ko so delali raziskave o kakovosti za različne izdelke, so pa ugotovili, da so npr. ribe iz Hoferja boljše kvalitete kot v vseh ostalih trgovinah…. pa za kremo proti gubam je bilo podobno, iz Lidla itd….

Zdrava pamet pravi nekoliko tako. Nemci in Avstrijci imajo na splošno višji standard. Kar je za njih normalno, je za nas Balkance nadstandard. To je dejstvo in ne mi rečt, da ni res. Torej, tudi če je za Nemce in Avstrijce povprečno je za nas še vedno napovprečno…. ali povprečno…..
Seveda morate najprej razumeti kaj pomeni visok oziroma višji standard. Npr. izdelki morajo biti izdelani po takih in takih standardih (seveda to ne velja le za izdelke, tudi storitve in vse ostalo….)….. se pravi, to pomeni kake izdelke lahko izdeluješ, koliko strupa je lahko notri,,… pa kaj se smatra še za dopustno in kaj ne…. pač to so neka civilizacijska in kulturna pravila, ki jih balkan ne razume in jih tudi nikoli ni razumel…..
On bi ti prodal izdelek poln strupa za isto ceno kot Nemec ali Avstrijec, ki spoštuje standarde in se jih drži, ker ima pač privzgojeno neko moralo in etiko….. ne pa Balkanec, ki deluje po pravilih le toliko časa dokler, ga eden nadzira…..
Komu boš torej bolj zaupal? Seveda pa ne rečem, da obstajajo izjeme in da dobiš tudi pokvarjene Avstrijce in poštene Balkance… ampak to ni pravilo, niti standard…..

Dej ne bluzi mi o nekih standardih. Nam ki smo za njih Balkan prodajajo samo škart robo. To še posebej velja za tekstil, pralne praške,sadje in še mar drugega. Cene pa iste kot v Avstriji! Dokler smo imeli dobre domače stvari se je še konkurenca trudila. Sedaj pa vedno slabša škart roba. Samo butli s hlapčevsko miselnostjo si domišljate, da Jim je mar kakšno sranje jemo, pomembno je da dnarci letijo v njihove tošlne. in manj kot je ponudbe, večji drek nam bodo prodajali za isto ceno.

No, tule si ga pa pošteno pihnil mimo. V Avstriji in Nemčiji velja popolnoma enaka zakonodaja kot pri nas. Živilska zakonodaja je namreč na trgu EU poenotena in velja prost pretok blaga.

No, tule si ga pa pošteno pihnil mimo. V Avstriji in Nemčiji velja popolnoma enaka zakonodaja kot pri nas. Živilska zakonodaja je namreč na trgu EU poenotena in velja prost pretok blaga.[/quote]

Veš, kako je rekel že Platon?
Pošteni ljudje ne rabijo zakonov, ki bi jim govorili kako naj ravnajo medtem ko slabi ljudje vedno najdejo luknjo v zakonu….
Po domače to pomeni. Ni pomemben kakšen je zakon,…. pomembna je mentaliteta ljudi….

Zato pa so tako pomembne moralne in etične vrednote. Te bodo pisale zakone…. Če teh ni, tudi moralnih in etičnih zakonov ne more biti nikjer drugje razen na papirju…..

New Report

Close