Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Peticija za obvezno cepljenje odraslih, starih od 35 do 51! let

Peticija za obvezno cepljenje odraslih, starih od 35 do 51! let

Ob pričujočem izbruhu epidemije ošpic v zahodni in osrednji Sloveniji se je pokazalo, da je skupina prebivalstva, ki je najbolj ogrožena in ki hkrati najbolj ogroža otroke, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo biti cepljeni, stara med 35 in 51 let. Ponuja se logičen sklep, da je z zakonodajo treba uvesti obvezno cepljenje vseh teh osebkov. Prosim, podajte svoja pozitivna mnenja o tem predlogu!

http://www.zurnal24.si/potrjenih-12-primerov-ospic-clanek-240772

Če delaš v zdravstveni ustanovi te noben ne vpraša, samo pogleda letnico rojstva in dobiš odmerek.

Denar boš pa vzel kje? Poleg tega ni cela populacija necepljena. Jaz recimo sem. Mogoče bi bilo pametno najprej stestirat, kdo sploh rabi cepivo, preden začneš denar z lopato metati skozi okno?

Eh, proticepci, dajte uporabljat glavo še za kaj drugega kot za sončna očala.

nova
Uredništvo priporoča

Preberi članek, zbolevajo tudi cepljeni, cepiva niso bila takrat še dovolj kvalitetna.

Testiranje ni nič cenejše od samega cepljenja.

Preberi članek, zbolevajo tudi cepljeni, cepiva niso bila takrat še dovolj kvalitetna.
[/quote]

Ne samo to, necepljeni so vsi nad 51 let, ki pa ne zbolevajo.

Ob pričujočem izbruhu epidemije ošpic v zahodni in osrednji Sloveniji se je pokazalo, da je skupina prebivalstva, ki je najbolj ogrožena in ki hkrati najbolj ogroža otroke, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo biti cepljeni, stara med 35 in 51 let. Ponuja se logičen sklep, da je z zakonodajo treba uvesti obvezno cepljenje vseh teh osebkov. Prosim, podajte svoja pozitivna mnenja o tem predlogu!

http://www.zurnal24.si/potrjenih-12-primerov-ospic-clanek-240772%5B/quote%5D

Sem mlajša od 51 let in sem ošpice prebolela, zato me noben ne bo po nepotrebnem cepil!

Preberi članek, zbolevajo tudi cepljeni, cepiva niso bila takrat še dovolj kvalitetna.
[/quote]

Ne samo to, necepljeni so vsi nad 51 let, ki pa ne zbolevajo.[/quote]

Ja ti pa ne zbolevajo, ker so v mladosti preboleli ošipce in so imuni.

sem noseča, iz okolice NG, stara 37 let in ošpic nisem prebolela, tako da me je kar zaskrbelo, saj sem v rizični skupini, cepiti pa se ne morem. Na srečo sem na bolniški, tako da sem precej izolirana. Res upam, da ne pride do epidemije kot v Bosni.

Če smo natančni:
najbolj so zaščiteni tisti, ki so ošpice preboleli
potem tisti, ki so cepljeni 2x s trenutnim cepivom – zaščita je baje cca. 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
potem tisti, ki so bili cepljeni le 1x v 70-ih, 80-ih ko cepivo še ni bilo tako učinkovito.
in najmanj tisti, ki sploh niso cepljeni niti niso nikoli preboleli ošpic.

Spi..zdi in se cepi sebe v možgane, da ti bodo bolje delali!!

Kaj paničariš. Če si v rizični skupini bi se pred načrtovanjem otroka cepila proti vsem otroškim boleznim, pa prosim ne delaj reklame farmaciji s podatki o zaščiti, ki niti pod razno ne drži. Glavno je trenutno cepivo, ki ga cepijo 2x. Tam je zaščita največja. Seveda, to že vemo, cepivo je aktivno nekje od 5-7 let. Kakšen paradoks. Farmacija bo zopet veliko zaslužila.

Jaz sem letnik 1976, iz okolice NG in sem bila cepljena dvakrat! Sem preverila v moji cepilni knjizici. Zelo verjetno si bila tudi ti in si tako precej dobro zascitena…

Jaz sem letnik 1976, iz okolice NG in sem bila cepljena dvakrat! Sem preverila v moji cepilni knjizici. Zelo verjetno si bila tudi ti in si tako precej dobro zascitena…[/quote]

a res? no, to me pa veseli, hvala za info. jaz žal nimam pojma kje je moja cepilna knjižica, mama pa pravi, da sem verjetno bila cepljena 1x.
drugače pa: ne nasedam anticepilni propagandi. res je, farmacija služi na veliko, ampak to ne pomeni, da cepivo ne deluje. saj avtomobilska industrija tudi služi, vsak dan ljudje umirajo v prometnih nesrečah, pa se vseeno avtu ne bomo odpovedali ne?

Jaz sem letnik 1976, iz okolice NG in sem bila cepljena dvakrat! Sem preverila v moji cepilni knjizici. Zelo verjetno si bila tudi ti in si tako precej dobro zascitena…[/quote]
Cepivo je najbolj “aktivno” 5-7 let. Od vajinega ceplenja je minilo preveč let. Obe nista več dobro zaščiteni.

Ko smo bili mi majhni, nas ni nihče cepil proti ošpicam, rdečkam, mumpsu in ostalim “smrtnim” boleznim. Vse bolezni smo dobili, preboleli bez kakih težav in vsi ostali živi in zdravi. Šole so v tistih časih bile malo bolj prazne za en teden, potem smo pa spet zdravi prišli nazaj.
Zdaj bi pa radi cepili za vsako bedarijo, da bi imeli čimveč dobička. Da s cepljenjem ne narediš nobene imunosti, je jasno, saj cepivo drži zelo malo časa, eni pa kljub temu tudi zbolijo. To je en navaden lari-fari. Če hočejo ljudem s cepljenjem dobro – zakaj potem v cepiva tlačijo vse mogoče strupe, ki tja ne pašejo, niti nimajo nobene vloge, razen zastrupljanja.

niti približno niso vsi preboleli in ostali živi in zdravi. Nekateri so umrli, nekateri imajo dolgotrajne posledice. V zadnjih 150 letih so ošpice povzročile cca 200 miljonov smrti (vir: wikipedia). Kaj šele oslovski kašelj, davica, otroška paraliza, mumps…

Danes je v razvitem svetu tveganje za smrt pri ošpicah 0,3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Sliši se malo, vendar:
V šolskem letu 2007/2008 je bilo v Sloveniji šoloobveznih otrok cca. 160.000. Če ti otroci ne bi bili cepljeni, je pričakovano število otrok, mlajših od 16 let, ki bi umrli zaradi ošpic oz. zaradi posledic, 480. To je za 16 razredov. Zanemarljivo?

Spadam v to skupino, nimam pojma kje je moja cepilna knjižica. Menda sem ošpice prebolela ali pa rdečke – mama ne ve točno katera od naju s sestro je imela kaj – ena eno, druga drugo.
Prijateljica ima 2 otroka OŠ. Starejši cepljen po predpisih – vse, mlajši nič. Pred leti zboli najprej prvi – neka deformirana oblika ošpic, nato še mlajši. In kdo jo je bolje odnesel, hitreje prebolel – necepljeni seveda.
Najboljša je naravna imunost – če imaš srečo in preživiš 🙂

cepiti cepiti cepiti !! ……… le od kod tako velik {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} otrok z raznoraznimi spektri avtizma …

Še nekaj, sem prebrala članek – verjamem, da so zboleli tudi cepljeni otroci, vendar se to pokaže malo drugače kot pri pravih ošpicah. In kot v primeru moje prijateljice – mislite da je zdravnik to prijavil? Ni šans, saj cepljeni so varni. Je šla pa sama preveriti in dobila dokaz.

Ne govorim za tiste, katerih otroci so alergični na komponente cepiva, ampak tisti svojih otrok ne dajo cepit se šlepajo na tistih ki smo jih dali.
Ne vem zakaj je tak preplah glede ošpic, če ste proti cepljenju. Jih boste pač preboleli in boste že doma tiste 3 tedne.
Ali bi bile črne koze izkoreninjene, če ne bi bilo cepiva? In koliko stane 3 dni hospitalizacije otroka z rotavirusom, ki ga dobi skoraj vsak ki hodi v vrtec in ni bil cepljen.

kako pa to, da kuge ni več, pa niso nobenega cepili?

Koliko procentov pa je pri gripi?

Pa dobro a vi sploh veste, da je 5 od teh, ki so zboleli z rastave bilo cepljenih z DVEMA odmerkoma, eden pa z enim odmerkom, za ostale se še ugotavlja. Tako da ne utrujajte da več odmerkov bolje varuje. Kompletna medicinska enačba se je sesula. Dalje, poglejte si grafikone in videli boste, da se izbruhi dogajajo predvsem v precepljeni populaciji… ohhh sveta preproščina..

Ob pričujočem izbruhu epidemije ošpic v zahodni in osrednji Sloveniji se je pokazalo, da je skupina prebivalstva, ki je najbolj ogrožena in ki hkrati najbolj ogroža otroke, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo biti cepljeni, stara med 35 in 51 let. Ponuja se logičen sklep, da je z zakonodajo treba uvesti obvezno cepljenje vseh teh osebkov. Prosim, podajte svoja pozitivna mnenja o tem predlogu!

http://www.zurnal24.si/potrjenih-12-primerov-ospic-clanek-240772%5B/quote%5D

Kdo ti daje pravico odlocati o drugih ljudeh?

Absolutna izjava tedna…Bojte se precepljenosti!

Res pa je, da vec odmerkov ne varuje “bolje:. Drugi odmerek je namenjen predvsem za to, da zajame tistih cca 5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, pri katerih se pri prvem ne razvije imunski odziv, t.j. protitelesa.

današnje cepivo ščiti 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej, med 100-imi okuženimi jih bo zbolelo 5. Koliko jih je bilo na razstavi? Verjetno več kot 100, med njimi večina 2x cepljena, nekateri naravno imuni (kjer je zaščita 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Enačba čisto lepo deluje, samo ti je ne razumeš. Oh, sveta preproščina…

New Report

Close