Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek parkiran Rus na avtocesti

parkiran Rus na avtocesti

Po tv sem zasledila, da je Ruska družina zaradi izdaje plačila kazni, ker ni imela vinjete, parkirala kar na avtocesti. Kazen noče plačati. To traja že več dni.
Ali kdo ve, kako je sedaj situacija??

vsak dan naj jim novo kazen napišejo pa bodo hitr spokali, banda lopovska

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj


A daj, no! Če avto pustiš na avtocesti, ti ga odpeljajo. Bi pa rada videla enega, ki ima avto več dni parkiranega na avtocesti.

nova
Uredništvo priporoča

Včeraj so še bili tam, eni so jim celo vodo prinesli. Za jest je rekla, da nimajo. Pa z bencinom so tudi na kratko, ker ponoči prižgejo, da jim je toplo.

kaj je s temi ljudmi, kaj pričakujejo…dobili so jih pri prekešku…po njihovi krivdi, ker so se vozili brez vinjete… in jasno je,d abodo plačali kazen…
a če bi jih policaji ustavili zaradi prehitre vožnje, bi tudi protestirali zarad kazni, ker itak kaj bodo kazen plačevali, če se bodo pa potem naprej vozili po predpisih…
pa ja, da če greš na pot v države, ki jih ne poznaš kakšen je sistem se pač prej pozanimaš kako je, ne pa da take zdaj zganjajo…pa itak jim obresti na neplačano kazen tečejo…
saj so ubogi tam na mrzlem in vse, tega se nikomur hne privošči, samo so si pa čisto sami krivi… ker ali se ne prepričajo prej o sistemu in da bi ravnali skladno z njim, ali pa namenoma mislijo,d a bodo lahko ušli brez vinjete in se gredo mal loterije…in če je to slednje – za take je že prav,da je kazen…


A daj, no! Če avto pustiš na avtocesti, ti ga odpeljajo. Bi pa rada videla enega, ki ima avto več dni parkiranega na avtocesti.[/quote]
Rus pravi da je plačal 15 eur za vinjeto. Torej je le pozabil preluknjat na določen dan.
Ampak saj rus avta ne sme premaknit brez dokumentov. Bo dobil še kazen za vožnjo brez izpita pri sebi.

Mene zanima kako lahko en darsovc tujcu sme odvzet dokumente?

Samo da ne bo tako kot pri tistem Irancu, ki je na letališču obtičal za 18 let, ko so mu pretekli dokumenti naprej ni mogel, nazaj pa tudi ne.


A daj, no! Če avto pustiš na avtocesti, ti ga odpeljajo. Bi pa rada videla enega, ki ima avto več dni parkiranega na avtocesti.[/quote]
Rus pravi da je plačal 15 eur za vinjeto. Torej je le pozabil preluknjat na določen dan.
Ampak saj rus avta ne sme premaknit brez dokumentov. Bo dobil še kazen za vožnjo brez izpita pri sebi.

Mene zanima kako lahko en darsovc tujcu sme odvzet dokumente?

Samo da ne bo tako kot pri tistem Irancu, ki je na letališču obtičal za 18 let, ko so mu pretekli dokumenti naprej ni mogel, nazaj pa tudi ne.[/quote]

včeraj je blo povedano po tv, da se je vozil brez vinjete in da jo je kupil pri darsovcih, ki so ga ustavili…poleg te vinjete, ki jo je moral kupiti so mu zaračunali še kazen 300 eur, ker so ga dobili brez, in zdaj ta protestira zakaj da bo plačal kazen, če je kupil vinjeto za 15 eur…in noče plačati in zato menda so mu vzeli dokumente, ker noče plačati kazni…
tako sem jaz razumela…če se kje motim, pa naj me kdo popravi…

Si takšna kot naši policaji in darsovci. samo kasirali bi, nobene življenskosti pa ni v njih.

Praviš da bi se tujci lahko pozanimali, ja seveda. Ti povem da ni malo slovencev, ki ne ve ali je na severni ljubljanski obvoznici, ki ni avtocesta obvezna vinjeta ali ne.

Še celo Darsovci so pred leti kasirali za neuporabo vinjet na mestu, kjer vinjete niso obvezne – . Pa na izhodu iz države jebali nekoga 5 min čez polnoč, ker mu je vinjeta pretekla opolniči. si lahko posnetek najdeš na netu če ne verjameš
Torej Darsovcem je oproščeno če ne vedo, do kje je treba imet vinjeto, enim rusom pa brez milosti vse pobrat – pa pravi da je vinjeto kupil – torej samo ni bila preluknjana.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/rusov-na-cestninski-postaji-dane-ni-vec.html

Na Družbi za avtoceste (Dars) so za 24ur.com potrdili, da Rusov, ki so protestirali zaradi globe, ker niso imeli vinjete, na cestninski postajo Dane, tam ni več.

Pojasnili so, da so Rusi plačali kazen, tako da so jim nato lahko vrnili dokumente. Pot so nadaljevali po avtocesti, saj so kupili tudi tedensko vinjeto.


Rus pravi da je plačal 15 eur za vinjeto. Torej je le pozabil preluknjat na določen dan.
Ampak saj rus avta ne sme premaknit brez dokumentov. Bo dobil še kazen za vožnjo brez izpita pri sebi.

Mene zanima kako lahko en darsovc tujcu sme odvzet dokumente?

Samo da ne bo tako kot pri tistem Irancu, ki je na letališču obtičal za 18 let, ko so mu pretekli dokumenti naprej ni mogel, nazaj pa tudi ne.[/quote]

včeraj je blo povedano po tv, da se je vozil brez vinjete in da jo je kupil pri darsovcih, ki so ga ustavili…poleg te vinjete, ki jo je moral kupiti so mu zaračunali še kazen 300 eur, ker so ga dobili brez, in zdaj ta protestira zakaj da bo plačal kazen, če je kupil vinjeto za 15 eur…in noče plačati in zato menda so mu vzeli dokumente, ker noče plačati kazni…
tako sem jaz razumela…če se kje motim, pa naj me kdo popravi…[/quote]

prav si razumela
s tem bencinom pa rusi mutijo, da bodo kerga našponal, da jim bo dal za bencin

in samo vprašanje je kolk so nakradli po sloveniji ali pa ljudi ogoljufali kao da so reveži

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

A direktorju policije, ki se je vozil z neregistriranim avtom po svoji krivdi, so pa lahko zamižali in ga oprostili kazni?

upajmo, da jih res ne bo v slovenijo več kot se je hvalila rusinja

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Si takšna kot naši policaji in darsovci. samo kasirali bi, nobene življenskosti pa ni v njih.

Praviš da bi se tujci lahko pozanimali, ja seveda. Ti povem da ni malo slovencev, ki ne ve ali je na severni ljubljanski obvoznici, ki ni avtocesta obvezna vinjeta ali ne.

Še celo Darsovci so pred leti kasirali za neuporabo vinjet na mestu, kjer vinjete niso obvezne – . Pa na izhodu iz države jebali nekoga 5 min čez polnoč, ker mu je vinjeta pretekla opolniči. si lahko posnetek najdeš na netu če ne verjameš
Torej Darsovcem je oproščeno če ne vedo, do kje je treba imet vinjeto, enim rusom pa brez milosti vse pobrat – pa pravi da je vinjeto kupil – torej samo ni bila preluknjana.[/quote]
poslušaj ti… zgoraj sem napisala, jaz sem po tv poslušala zisto rusinjo, ki je povedala,d a so vinjeto kupili pri darsovcih, ko so jih ustavili… torej je niso imeli samo nepreluknjane…
pa ne mešaj zdaj drugih okoliščin, ki niso iste – ja… govorimo o tem primeru…
potem bi morali vsem tujcem pogledati čez in tudi vsem slovencem vsak lahko reče, da ne ve, če je vinjeta…
in tisto za par minut čez polnoč ni isto kot pa to…ne mešaj stvari…

A direktorju policije, ki se je vozil z neregistriranim avtom po svoji krivdi, so pa lahko zamižali in ga oprostili kazni?[/quote]
pa kaj je s tabo – a kje jaz pišem , da je prav, da so ga pustili brez kazni?
a sem ga mogoče jaz spustila brez kazni naprej?
kaj meni to zdaj nekaj naprej mečeš in očitaš – jaz zagovarjam pravila in spoštovanje pravil in dejatvo,d a so pravila in zakoni za vse enaka!

Si takšna kot naši policaji in darsovci. samo kasirali bi, nobene življenskosti pa ni v njih.

Praviš da bi se tujci lahko pozanimali, ja seveda. Ti povem da ni malo slovencev, ki ne ve ali je na severni ljubljanski obvoznici, ki ni avtocesta obvezna vinjeta ali ne.

Še celo Darsovci so pred leti kasirali za neuporabo vinjet na mestu, kjer vinjete niso obvezne – . Pa na izhodu iz države jebali nekoga 5 min čez polnoč, ker mu je vinjeta pretekla opolniči. si lahko posnetek najdeš na netu če ne verjameš
Torej Darsovcem je oproščeno če ne vedo, do kje je treba imet vinjeto, enim rusom pa brez milosti vse pobrat – pa pravi da je vinjeto kupil – torej samo ni bila preluknjana.[/quote]
Daj ne nakladaj, vinjete niso imel in ko so jih dobil brez je moral kupit tedensko vinjeto + kazen, kaj teb ni jasno , kaj ni bila preluknjana , kdo pa ti jo preluknja ko jo kupiš, verjetno ne sam temveč tam kjer si jo kupil , eni ste res pajaci kr neki nabijate brez veze pa neke primere ven vlečete izpred nekaj let, ja in če je imel vinjeto , ki je potekla ob pol noči in so ga po tem času ujeli je prekršek, ki mu sledi kazen ve se od kdaj do kdaj velja vinjeta , temu se reče poskus natega ki ni uspel in točno veš, da si poskusil s pretečeno vinjeto nadaljevati vožnjo in ker so te dobili se nimaš kaj razburjat, prevara ni uspela, PLAČAJ !!

A direktorju policije, ki se je vozil z neregistriranim avtom po svoji krivdi, so pa lahko zamižali in ga oprostili kazni?[/quote]
pa kaj je s tabo – a kje jaz pišem , da je prav, da so ga pustili brez kazni?
a sem ga mogoče jaz spustila brez kazni naprej?
kaj meni to zdaj nekaj naprej mečeš in očitaš – jaz zagovarjam pravila in spoštovanje pravil in dejatvo,d a so pravila in zakoni za vse enaka![/quote]

Pravila za vsa enaka? Ali tebe, ko te zalotijo pri prekršku tudi vzamejo dokumente in ne spustijo naprej dokler ne plačaš na licu mesta?


Zakon je kakšen je! Rus ni iz EU in se kazni od njega ne da izterjati, če odide, tako ko je to možno v EU.
Torej ima država to urejeno drugače.
In kaj je narobe, če država dela po zakonu?


pa kaj je s tabo – a kje jaz pišem , da je prav, da so ga pustili brez kazni?
a sem ga mogoče jaz spustila brez kazni naprej?
kaj meni to zdaj nekaj naprej mečeš in očitaš – jaz zagovarjam pravila in spoštovanje pravil in dejatvo,d a so pravila in zakoni za vse enaka![/quote]

Pravila za vsa enaka? Ali tebe, ko te zalotijo pri prekršku tudi vzamejo dokumente in ne spustijo naprej dokler ne plačaš na licu mesta?[/quote]

Marsikje ja … mi smo šli pred leti z najetim avtom prek Nemčije in Francije do Rokavskega preliva – iz previdnosti smo si prej na AMZS uredili uradno pooblastilo za uporabo tujega avta, drugače bi nas ob policijski kontroli lahko zadržali do prejema uradnih SLO papirjev in kar precej primerov je takrat bilo, ko so jih tuje policije dejansko zadržale.


Ja, to je res poskus natega, če te darsovci ustavijo na mestu, kjer vinjeta ni potrebna, pa če je vinjeta pretekla za 5 nim ali če jo nebi imel.
Me zanima če je od Darsevcev za ta nateg kdo odgovarjal. Kaj praviš?


pa kaj je s tabo – a kje jaz pišem , da je prav, da so ga pustili brez kazni?
a sem ga mogoče jaz spustila brez kazni naprej?
kaj meni to zdaj nekaj naprej mečeš in očitaš – jaz zagovarjam pravila in spoštovanje pravil in dejatvo,d a so pravila in zakoni za vse enaka![/quote]

Pravila za vsa enaka? Ali tebe, ko te zalotijo pri prekršku tudi vzamejo dokumente in ne spustijo naprej dokler ne plačaš na licu mesta?[/quote]
Daj ne delaj se večjega bedaka kot si, ti si slovenski državljan in kazen je pri tebi izterljiva , če drugače ne s blokado računa , v avstriji , nemčiji tudi na hrvaškem ti dokumente vzame in dokler ne plačaš jih ne dobiš, samo na odmikališče te pospremi in tam parkiraš, ko boš plačal lahko nadaljuješ , zaradi njih lahko mesec dni čakaš tam .

Tole s temi kurčevimi vinjetami pa tudi mene jezi. Moji ta mladi se vozijo kar naprej po avtocesti, jaz upokojenec se pa mogoče peljem 3x na leto pa plačam enako. K..c gleda vinjetni sistem! Če plačam v gostilni kar pojem pol bi tud na cesti rad plačal kar od ceste dobim.

Od večine tipično slovensko….pravi slovenceljni. Uživate ob nesreči drugih ob teptanju malih ljudi, sami pa jokate in stokate, ko se vam zgodi kazen taka ali drugačna. Mirno prenašate, ko vam kradejo miljone, lajate ob enih rusih pa 300 evrih……mojemu znancu je redar v lj zaračunal 800 euro kazni, ker je po njegovem imel avto prižgan na mestu dlje kot tri minute. In to se vam slovenceljnem zdi ok…..


Če se pelješ samo 3x letno potem tud za na cesto nisi ker voziš kot da te bo vsak čas zadela kap.


Zakon je kakšen je! Rus ni iz EU in se kazni od njega ne da izterjati, če odide, tako ko je to možno v EU.
Torej ima država to urejeno drugače.
In kaj je narobe, če država dela po zakonu?[/quote]

Glej, če država od rusa ne zna izterjat kazni, (zna pa od avstrijca, pa zna tudi pobiralec parkirnine na hrvaškem od slovenca po enem letu izterjat parkirnino) ni problem rusa ampak nesposobnost naše države ali ne?
No tudi od marsikaterega našega državljana se ne da izterjat kazni, pa nikogar ne zadržijo do plačila. Je torej za vse enako?


In ti si tista druga ta pametna večina, nategnt državo kjer se da , ko te pa dobijo pa kritizirat državo kakšna je, tvoj znanec se ti je zlagal samo ti si prenaiven da bi to ugotovil.

New Report

Close