Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ko ti sodelavka reče………

Ko ti sodelavka reče………

Prišla iz porodniške nazaj v službo.V službi itak že skozi vlada negativna energija.In na sestanku mi sodelavka pove (vpričo vseh) ,da naj grem drugam delat,ker ne bo ona delala namesto mene,takrat,ko bom v bolniški za otroka.Mamica z enoletnim otrokom res nima nobenih pravic več?Res ne smemo imeti otrok pa hodit v službo?

A ti bi imela neke posebne pravice samo zato, ker imaš otroka?
Imaš pravice, take kot vsi ostali. Tako jih ima tudi tvoja sodelavka. Si pomislila na to?

A ona bo pa takrat delo domov nesla ali bo mogoče na bolniški njena moška copata?

nova
Uredništvo priporoča

Kaj si vsakih 14 dni na bolniškem staležu?

A če je oče doma za nego lastnega otroka, je copata? Je to ekskluzivna pravica žensk? Moški je bil samo in zgolj oplojevalec?

Nadrejeni je tisti, ki razporeja delo, tako da ne vem, kaj ima sodelavka za lajat. Ce bo sefe rekel, delaj, bo delala. Ali bo pa letela.

Ali je pri vas drugace?

Kaj si vsakih 14 dni na bolniškem staležu?[/quote]

Ne,sploh nisem bila na bolniški.Vnaprej mi je povedala.O nobenih posebnih pravicah ne sanjam.Samo o tem,da bom v miru delala in mi ne bo kdo otroka očital!

seveda so v takih primerih vedno najbolj glasne tiste od katerih je v službi bore malo koristi. In ja ni mi problem oddelati dela za nekoga, ki ima doma bolnega otroka, pa je kar nekaj mladih mamic pri nas in svoje delo večinoma postorijo kar med seboj, ker druga drugo razumejo.
Ene pa so itak večno našpičene in nesrečne.

Tudi pri nas šef porazporedi delo. Je pa res včasih malce sitno, če je katera kar naprej za vsak kihec otroka na bolniški. Se pa najdejo tudi take, ki nimajo otrok, ki niso resno bolane pa so tudi kar naprej na bolniški.
Mene vseeno nekaj drugega moti: ko mamice zahtevajo, da imaj prednost pri dopustu, ker nemamice se lahko prilagodimo, one pa imajo otroke in se moramo potem me prilagodit.

Nadrejeni je tisti, ki razporeja delo, tako da ne vem, kaj ima sodelavka za lajat. Ce bo sefe rekel, delaj, bo delala. Ali bo pa letela.

Ali je pri vas drugace?[/quote

Žal je pri nas drugače,ja.Šefica je copate taiste ženske!

Kaj si vsakih 14 dni na bolniškem staležu?[/quote]

Ne,sploh nisem bila na bolniški.Vnaprej mi je povedala.O nobenih posebnih pravicah ne sanjam.Samo o tem,da bom v miru delala in mi ne bo kdo otroka očital![/quote]

Saj ona bo na istem Zmenita se nadomeščanje.

Zlobna je, tečna pa še verjetno potrebna ko sahara vode. Za take butce se ni za sekirat. Pr eni uhi not pri drugi not.

A ti bi imela neke posebne pravice samo zato, ker imaš otroka?
Imaš pravice, take kot vsi ostali. Tako jih ima tudi tvoja sodelavka. Si pomislila na to?[/quote]

Ti se pa malo umiri. Nikjer ni rekla, da bi imela posebne pravice zaradi materinstva, pač pa jo je zmotilo to, da naj bi jih zaradi tega imela kvečjemu manj.

Avtorica, ti pa predlagaj sodelavki, da si poišče zanjo ustreznejše službo, kjer ni nobenih mladih staršev, če se že tako zelo boji dodatnega dela zaradi morebitnih bolnišk.

Daj ga srat?

Ne,sploh nisem bila na bolniški.Vnaprej mi je povedala.O nobenih posebnih pravicah ne sanjam.Samo o tem,da bom v miru delala in mi ne bo kdo otroka očital![/quote]

Saj ona bo na istem Zmenita se nadomeščanje.[/quote]

Ona ima odrasle otroke…

Povej ji, da vsak otrok mora zrasti. So zrasli njeni, od direktorja, predstojnika, pa bo tudi tvoj.
Res pa je, da je razlika med nekom, ki izkorišča in za vsako kihanje leti po bolniško ali pa nekdo, ki ima zares bolnega otroka in je zato več na bolniški.
Ampak to pa mora rešiti direktor ali predstojnik in delavko povprašati, kaj je razlog ponavljajočih se ali pa več bolniških.
Ni pa to njena stvar – zase naj se briga. Naj bo srečna, če ima otroke, in so zdravi.

Prav ti je povedala.

Saj ona bo na istem Zmenita se nadomeščanje.[/quote]

Ona ima odrasle otroke…[/quote]

Ja, no, se ti ne zdi potemtakem nekako logično?

Ti pa njej reci, da če bo slučajno zbolela, da naj si najde drugo delo, da ti ne boš opravljala njenega dela namesto nje.

Tvoja sodelavka je žleht in nesramna, še posebej, če sploh še nisi bila na bolniški. Mislim, da ti je nevoščljiva, ker imaš otroka. Je pa v službi vsaj pri nas bilo tako: vedno je bilo treba opraviti delo, če je katera manjkala. Pri nas so bile nekatere na bolniški tudi dolgo časa, pa ne samo zaradi otrok. Enkrat ena, enkrat druga. In tisti, ki si najbolj brusi jezik, je lahko že jutri tepen in zboli.

tocno tako bi ji jaz povedala.

Če ima že odrasle otroke in če si zelo strupena in maščevalna, ji reci, da ti pa nje ne boš, ko bodo njo v bolniško pognale starstne težave in nadloge, ki so tik za vogalom, saj je itak že z eno nogo v grobu ;). Če nisi, jo ignoriraj, ko te bo prosila za uslugo (brez skrbi, da te bo), pa pač ne moreš.

Pomembno je, da se zaradi nje ne sekiraš. Zaenkrat imaš pravico hoditi na bolniško za nego bolnega otroka, pa naj stara tečka govori kar hoče. Če ne bo delala kot je treba je stvar šefa, da jo ukori. Ti maš pa dovolj opraviti s tem, da se privadiš nazaj službi in se privadiš, da boš manj videvala otroka.
Baba tečna, kaj se ima oglašati.
Pa še to ne razumem, kako ste ene tako tečne, da ne razumete, da starši šoloobveznih otrok pač dobijo dopust med počitnicami svojih otrok. Kako se vedno poganjate za tistimi počitniškimi datumu – takrat je ja gneča in polno vreščavih otrok itd. Kaj je lepšega kot iti na dopust izven sezone? Imeti mir in samo upokojence okrog sebe? A res ne razumete kako veliko pomeni otroku, če s prvim dnem počitnic dobi domov tudi starša, da si vsi malo oddahnejo?
Kam gre ta svet – zdaj je imet majhne otroke že zločin, da si pa stara tečna ne.dojebana želhtnoba – to je pa ql.

Veš kaj, tudi meni gre blazno na živce, da ene pričakujejo, da bodo dopustovale takrat, ko bodo one žellele, ostali pa se jim moramo prilagoditi.
Veš jaz grem na dopust takrat, ko je najbolj ugodno vreme oz. se takega pričakuje. In ja, to je ponavadi v času šolskih počitnic. Imam povsem enake pravice kot ostale, čeprav nimam otrok. Otroci so njihovi, ne rabim jaz biti prikrajšana za dober datum dopustov.

Kar se pa teme tiče pa je čudno. Šefi ponavadi porazporedijo delo. Ne sodelavke.

Nekaj takega … vsak drug komentar je nepotreben.

New Report

Close