Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pričeske otrok-koliko svobode?

Pričeske otrok-koliko svobode?

Koliko svobode pustite otrokom starim 10-12 let pri izbiri pričeske?
Predvsem za fante me zanima,ali vas morajo ubogati in se striči kratko,ali dopuščate kaj več ležernosti in dovolite tudi daljše lase?
Pri nas je svoboda okrog pričeske,dokler je ta še v nekih sprejemljivih normah-ima 10 let in lase daljše-fant…
Okolica komentira po svoje-fant MORA imeti kratke lase…kako gledate na to?

Ma daj kaj te briga, kaj drugi mislijo. Če je za vas kot starše sprejemljiva frizura otroka potem bi se jaz kratko malo požvižgala na druge.

naš 10 letnik ima samo malo zabrito, črto kot Ronaldo, ki pa itak v 14 dneh prerase, pa še vsakič so ga vsi hvalili. Morda je vpliv da trenira nogomet.

Da pa bi bil čisto pobrit in na vrhu čupa pa mu jaz ne bi dovolila, ker iskreno raje pogledam malo daljše lase na fantu, kot obrite glave.

Dokler se šola in hodi okrog z obrito glavo na vrhu pa petelinji greben v roza ali modri ali pa obeh barvah, je malo neumno reči, kaj te briga kaj drugi mislijo.
Dvomim, da so učiteljem takšne frizurce všeč in glede na to kakšni so učitelji zadnje čase…

nova
Uredništvo priporoča

Moja dva se sama menita s frizerji, že odkar imata mnenje o tem, kako bi zgledala. To je pa od začetka osnovne šole. Njuna glava, njun problem. do zdaj kaj zelo radikalnega še ni bilo, pa sta oba že najstnika.

Toliko star je nečak… ima frizuro kakršno hoče. Nekaj časa je imel dolge lase – še čez rame. Pa je ob prigovarjanju da bo imel probleme z očmi (zaradi las čez oči) se odločil ostriči. Striženje pa doma, približno po njegovih navodilih.

Torej – ni mu treba ubogati in spodbujam ga, da se ne prilagaja zunanjim pritiskom – razen kadar so smiselni. Kaj si misli okolica – je njihova stvar, fant naj bo kakršen se počuti, da le ne škoduje drugim – in da je dovolj čist, da je zdravo.

Naš je nekje od osmega, devetega leta, pa do začetka SŠ sprobal vse živo, tudi zabrito s peteinjim grebenom v več barvah naenkrat. Imel je vse možne frizure od zabrite in porisane, do dolgih las do pol hrbta, v vseh bervah od blond, rdeče, modre, zelene, oranžne, itd. Zdaj ima kaki dve leti kratko fantovsko frizuro v naravni barvi in ga je eksperimentiranje popolnoma minilo. Vsa leta je odličen v šoli in z učitelji nima težav.

dovolim mu vse razen une čefurske frizure, k so pobriti povsod razen na vrhu glave in se tam pobarvajo blond. in ne dovolim barvanja na živo rdeče , zeleno ali vijoiličasto- edino, če bi imel npr pri 16 kakšno lepo irokezo

Naš je nekje od osmega, devetega leta, pa do začetka SŠ sprobal vse živo, tudi zabrito s peteinjim grebenom v več barvah naenkrat. Imel je vse možne frizure od zabrite in porisane, do dolgih las do pol hrbta, v vseh bervah od blond, rdeče, modre, zelene, oranžne, itd. Zdaj ima kaki dve leti kratko fantovsko frizuro v naravni barvi in ga je eksperimentiranje popolnoma minilo. Vsa leta je odličen v šoli in z učitelji nima težav.[/quote]

Joj, kako si smešna. Je imel srečo, da je naletel na normalne ljudi. Če bi pa samo na enega takšnega, kot je jih zadnje čase vedno več, bi bila pa pesem malo drugačna 🙂
Na tvojem mestu se ravno ne bi hvalila s takšnimi podvigi svojega otroka. Slaba luč pade tudi nate.

Mene bolj skrbi kaj bo imel ta otrok v glavi kot pa na njej, če ga vrla mati že zdaj uči besede koz so čefur(sko) in razlikovanja med čefurji in klenimi slovenci očitno. Pfuj kak gnoj od babe!

Tudi naš je imel pri teh letih daljše (so se mu zelo podale), pa so ga sorodniki hecali, da je kot punčka, imel je namreč zelo nežne poteze… Tako se je nekega dne šel postrič na kratko. Čez par let ponovno dolge, a so ga motile pri športanju. Sedaj ima kratke, strižem ga sama po njegovih navodilih, tako da se frizura stalno spreminja…
Besedo pri frizuri je že prav, da ima. Ti mu pri tem stoj ob strani, če se oglasijo jeziki, ki jih prav nič ne briga.

Meni se zdi, da imajo veliko besede pri laseh bolj starši kot otroci; no sicer gledam bolj mlajše fante. Si mislim, da si en šestletnik glih ne želi čist punčkaste frizure? Dolgi lasje (ne samo malo daljši), čist v linijah … res kot punčka.
Pri nas zaenkrat (še pod 10) ni bilo pobud za “čudne” frizure … Drugače pa meni niso všeč dolgi lasje pri fantih, tud tiste frizure, ko vse skupaj zgleda kot ena slama ne. Še najbolj moteči so pa neumiti/zanemarjeni lasje. “čudne” frizure sicer opazim in si o njih mislim svoje, zaenkrat pa niso moj problem. Pa tudi, če bi se moj otrok odločil za kaj takega, je to eden najmanjših “problemov”, ki jih lahko imaš.

Naš je nekje od osmega, devetega leta, pa do začetka SŠ sprobal vse živo, tudi zabrito s peteinjim grebenom v več barvah naenkrat. Imel je vse možne frizure od zabrite in porisane, do dolgih las do pol hrbta, v vseh bervah od blond, rdeče, modre, zelene, oranžne, itd. Zdaj ima kaki dve leti kratko fantovsko frizuro v naravni barvi in ga je eksperimentiranje popolnoma minilo. Vsa leta je odličen v šoli in z učitelji nima težav.[/quote]

Joj, kako si smešna. Je imel srečo, da je naletel na normalne ljudi. Če bi pa samo na enega takšnega, kot je jih zadnje čase vedno več, bi bila pa pesem malo drugačna 🙂
Na tvojem mestu se ravno ne bi hvalila s takšnimi podvigi svojega otroka. Slaba luč pade tudi nate.[/quote]

Neumnost. Tudi moj je v še zelo zelenih letih poskusil kar nekaj barv in frizur. Prav tako odličnjak in v šoli vedno hvaljen in prehvaljen tudi v vedenju, ne samo v ocenah. Vsak ima nek svoj “ventil” in če je ta ventil samo frizura, hvala vesolju!

Joj, kako si smešna. Je imel srečo, da je naletel na normalne ljudi. Če bi pa samo na enega takšnega, kot je jih zadnje čase vedno več, bi bila pa pesem malo drugačna 🙂
Na tvojem mestu se ravno ne bi hvalila s takšnimi podvigi svojega otroka. Slaba luč pade tudi nate.[/quote]

Neumnost. Tudi moj je v še zelo zelenih letih poskusil kar nekaj barv in frizur. Prav tako odličnjak in v šoli vedno hvaljen in prehvaljen tudi v vedenju, ne samo v ocenah. Vsak ima nek svoj “ventil” in če je ta ventil samo frizura, hvala vesolju![/quote]

TI se kar tolaži. Jaz pa poznam primer in ti povem iz prve roke. Sošolec, frizura kot mafijaš, pobrita glava, šop rdečih las, štrlečih v zrak, na drugi strani dolga zelena kitica,uhan v ušesu in tarča dveh učiteljic. Soliden po uspehu, ,soliden po obnašanju je po krivici večkrat potegnil takratko zaradi FRIZURE, sta mu jasno dali vedeti.
Pač glej, mogoče ne bo nikoli naletel na takšno, mogoče pa bo in se ti ne zdi škoda, da mu zaradi frizure zagreni življenje? Otrok je tvoj ampak če ne pomisliš, da bo lahko zaradi tega utrpel posledice, si bolj neumna in nezrela kot on.
Drugače se pa strinjam, da so takšne frizure bolj želja staršev kot otrok. Sem videla že fantka z nemogočo frizuro, ki je komaj dobro shodil.

moj sin je star 14 let ali je za njega zabrita fizura prikerna??
ampak on nima zabrito do vrha ampak samo nekje vmes.

Sicer imam še majhne otroke, pa vseeno. Briga me, kakšno frizuro ima.
Naš 4 letnik sam pove frizerki da bi imel en čopek zelen… rdeč… moder, vsakič drugačen. Pa kaj. Če bo obrit, če bo dolgolas, irokezast. To mi pa res ne igra vloge. Bolj moteči so mi pirsingi in tatuji na vidnih mestih, ampak po 18em si zaradi mene lahko da sredi čela tretje oko če mu paše.

kaksno frizuro pa bi predlagali za 14 letnika??

Frizura je pomembna. Je (žal) del ‘uniforme’. Strinjam se, da je pomembno, da oswba zna najti svoje mesto v družbi. Za svoje otroke si želim, da bi bilo to zaradi njihovih idej in pameti, ne pa zaradi frizure. Zato jih tako tudi vzgajam.
Dolgi lasje niso nobeno izstopanje. Veliko je dolgolascev. Malo je takih, ki jim to res paše in to je glavni argument zakaj sem12letnika prepričevala, da naj gre k frizerju.. Da bi pa majhnim fantkom puščala dolge lase, ker so ‘luštkani kot punčke’, pa nisem na glavo padla. Potem bi jim lahko edino še nohte začela lakirati.

kaj si vi mislite o zabriti frizuri

New Report

Close