Najdi forum

Že 3 leta imam bulimijo in ne vem kako si naj pomagam. Če skušam razčleniti, kaj bi lahko bil vzrok, ne najdem odgovora. Ali je možno, da je temu kriva izkušnja z drogami (heroinom) pred 5 leti? Po uspešnem okrevanju sem čez nekaj časa začela zlorabljati hrano in pomislila sem, da sem jo začela uporabljati kot nadomestek drogi. Slišala sem že namreč, da se velikokrat ena zasvojenost prevesi v drugo.
Naj še povem, da me je panično strah, da bi se zredila, ampak verjetno to ni glavni vzrok mojega početja. Ali pač?
Glede prehrane in telesne aktivnosti sem velik ekstremist – imam obdobja, ko nekaj tednov vsak dan hodim na fitness in se pravilno prehranjujem, potem pa me spet popade obsedenost s hrano in nato imam obdobje “prenažiranja” in posledično bruhanja.
Moram še povedati, da sem v drugih pogledih zelo načelen človek, sem študentka zadnjega letnika, imam urejen dom in ljubečo družino, iskrene prijatelje, resnega fanta in nestresno zvezo z njim, ko pa pridem do poglavja Hrana pa se vse poruši – enostavno se ne morem obvladati.
Najlepša hvala že vnaprej za mnenje!

New Report

Close